ثبت برند در میان امور ثبتی فرایندی زمانبر است و بسیار پیچیده تر از موارد دیگر و به همین دلیل در این مقاله ارزان ثبت مراحل و هزینه های ثبت برند را با جزییات برای شما شرح می دهد .

ارزانترین ثبت برند

ثبت برند موضوعی است که علاوه بر ماهیت خدماتی آن بسیار زمانبر است و ممکن است ماهها به طول انجامد بنابراین هر مقدار هم که برایش هزینه کنید در حقیقت منطقی است زیرا موسسه ای که خدمات ثبت برند را به شما ارائه می کند به مدت طولانی درگیر و پیگیر پرونده ثبت برند شما خواهد بود ، به علاوه اخذ گواهی ثبت برند باید حضوری باشد که این موضوع نیز بر هزینه ثبت برند می افزاید. نکته دیگری که باید در خصوص هزینه های ثبت برند در نظر گرفت ، قوانین مربوط به ثبت برند است که موسسات ثبتی از آن به خوبی خبردارند و برند شما را به نوعی طراحی می کنند که امکان ثبت برند را بالا ببرند  و یا استعلاماتی که سبب می شود برهزینه تمام شده ثبت برند بیفزاید و جلوی ثبت برند تکراری را بگیرد و همین خدمات نیز بر هزینه های ثبت برند می افزاید .به طور کلی هزینه های ثبت برند به شرح ذیل می باشد . 

ارزاترین ثبت برند

هزینه های ثبت برند

  • هزینه طراحی برند یا لوگو
  • حق الثبت برند که به اداره مالکیت صنعتی و در وجه دولت پرداخت می شود ،که بر اساس تعداد محصولات و تعداد طبقات برند افزایش می یابد ، یعنی اینکه هرچه تعداد محصولاتی که اداره مالکیت باید طی ده سال آنها را مورد حمایت قرار دهد ، افزایش یابد و نیز تعداد طبقات مختلف مزتبط با محصولات به همان نسبت نیز هزینه ثبت برند افزایش می یابد.
  • هزینه آگهی روزنامه رسمی در دونوبت  که هزینه  بسیار بالاتر از روزنامه رسمی اداره ثبت شرکت ها است. یعنی دو بار باید آگهی جداگانه به فاصله یک ماه چاپ شود هربار هزینه جداگانه اخذ می شود.
  • هزینه صدور گواهی برند که در هنگام تحویل آن اداره مالکیت از شما اخذ می نماید.
  • چنانچه کار ثبت برند خود را به موسسات ثبتی بسپارید قطعا" هزینه حق الوکاله وکیل نیز به این موضوع اضافه می شود.

ارزانترین ثبت برند با ارزان ثبت

با توجه به موارد گفته شده مشاهده می کنید که پروسه ثبت برند پروسه ای بسیار پیچیده تر از ثبت شرکت یا سایر امور ثبتی و به همان نسبت زمانبر تر است و به همین دلیل است که هزینه ثبت برند هرچند بالا به نظر برسد باز هم ارزان است . به علاوه مشاوران ارزان ثبت مشاوره ثبت برند را رایگان به شم ارائه می دهند بنابراین هزینه ای که جهت مشاوره ،  طراحی ، استعلام و هزینه دولتی ثبت برند  و دوبار روزنامه رسمی به ارزان ثبت پرداخت می شود .و همه این موارد زیاد را در  طولانی مدار شما می گذارد پوشش می دهد هزینه زیادی نبوده و ارزانترین ثبت برند را  در اختیار  شما می گذارد .