لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

اساسنامه شرکت تعاونی


شرکت تعاونی شرکتی است که  به منظور فراهم نمودن  رفاه و کالاهای مورد نیاز اعضای شرکت تعاونی راه اندازی می شود و البته بعضا" خدماتی نیز به عموم  ارا ئه می کند. جهت تشکیل  و ثبت شرکت  از نوع تعاونی حداقل وجود 7 نفر عضو اولیه لازم است که این 7 نفر موظف هستند که بخشی از سرمایه شرکت تعاونی یعنی 51 % آن را فراهم کنند و قانون تجارت بانکها و موسسات مالی اعتباری و سایر سازمانهای دولتی و وابسته به دولت را موظف نموده است که جهت تهیه مابقی سرمایه اولیه از طریق اعطای تسهیلات بلند مدت به تشکیل شرکتهای تعاونی کمک کنند .

  اساسنامه شرکت تعاونی

حداقل سرمایه شرکت تعاونی برای ثبت 5 میلیون ریال است . جهت ثبت شرکت تعاونی ابتدا باید از وزارت تعاون مجوز دریافت کرد .علاوه بر این مجوز نیاز به مدارک ثبت شرکت از نوع  تعاونی من جمله اساسنامه شرکت تعاونی دارید که طرح پیش نویس آن نیز باید به تایید اداره تعاون برسد.

اساسنامه شرکت تعاونی

مفاد  اساسنامه شرکت تعاونی 

 در اساسنامه شرکت تعاونی باید موارد ذیل قید شود :
اسم  شرکت شامل  کلمه تعاوني 
_ نوع شرکت ( توليدي ، توزيعي  یا اعتباری  بودن و نوع فعاليت )
_ اهداف شرکت تعاونی  
_ نشانی دفتراصلی تعاونی 
_ سرمايه شرکت ( ميزان سرمايه ، تعداد سهام ، ارزش هر سهم ، تعداد سهامي که هر عضو مي تواند داشته باشد ، ميزان مبلغ لازم التاديه هر سهم ، حداکثر مدت براي تاديه مبلغ پرداخت نشده سهام ، با نام و غير قابل تقسيم بودن سهام ، مقررات راجع به ورقه سهم ، شرايط انتقال سهام ، سرمايه گذاري ارگان هاي دولتي و عمومي در شرکت ، هداياي نقدي و جنسي افراد و موسسات )
_ مقررات راجع به عضو ( شرايط ورود به عضويت ، مرجع قبول عضو ، موارد خرج از عضويت ، شرايط اخراج عضو و مرجع تصميم گيري در اخراج ، حقوق و تکاليف اعضا ) 
_ مجامع عمومي شرکت ( انواع مجامع و مقررات راجع به آن ها از قبيل مقررات راجع به دعوت ، نصاب رسميت جلسات ، اکثريت لازم براي اتخاذ تصميمات و انتخاب هيئت مديره و بازرسان ، وظايف و اختيارات و صلاحيت هاي مجامع عمومي ) 
_ هيئت مديره و مدير عامل ( تعداد اعضاي اصلي و علي البدل ، وظايف و اختيارات و مقررات راجع به اعمال مديريت و تصميم گيري ، مدير عامل و وظايف و حدود اختيارات وي ، شرايط لازم براي انتخاب شدن به مديريت و مدير عاملي ) 
_ بازرس يا بازرسان ( تعداد بازرسان اصلي و علي البدل ، شرايط لازم براي انتخاب شدن ، وظايف و حدود اختيارات ، حق الزحمه بازرسان ) 
_ مقررات مالي ( سال مالي شرکت ، مقررات راجع به ترازنامه و حساب سود و زيان ، سود خالص شرکت و ترتيب تقسيم آن ، ذخيره قانوني و اندوخته احتياطي و ميزان آن ها ) 
_ مقررات مختلف از قبيل مقررات راجع به عضويت شرکت در اتحاديه هاي تعاوني ، اتاق تعاون و صندوق تعاون ، مقررات راجع به سرمايه گذاري و به کار انداختن وجوه مازاد بر احتياج شرکت ، مقررات راجع به استقراض و تحصيل اعتبار و دريافت قرض الحسنه براي توسعه يا رفع تنگناهاي مالي 
_ ضوابط ادغام شرکت با شرکت تعاوني ديگر ؛
_ موارد انحلال شرکت تعاوني و طرز تصفيه .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نوع شرکت برای ثبت

نوع شرکت برای ثبت با توجه به اهداف موسسین از ثبت شرکت و موضوع فعالیت آنها مشخصمی شود که در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که برای هر یک از فعالیت ها ..

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی - روزنامه ی رسمی کشور به عنوان جایگاه اطلاعات و قانون و مقررات کشور، عضو عمده و قانونی اطلاع رسانی حقوقی شمرده می شود.

مجوز برند

برند عبارتست از یک نام تجاری یا مارک یا تصویر و طرح و یا ترکیبی از یک تصویر و یک نام تجاری که بر روی محصولات درج می شود و معرف آنها و تولید کننده آنها است، آنچه در این میان مهم است مجوز برند است که یکی از مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری می باشد که در این مقاله توضیحاتی راجع به آن می دهیم .

وظایف بازرسان شرکت تعاونی

وظایف بازرسان شرکت تعاونی -طبق ماده ۴۱ قانون تعاون، وظایف بازرس یا بازرسان تعاونی به شرح زیر است:1. نظارت مستمر بر انطباق نحوه اداره امور تعاونی و عملیات و معاملات انجام شده با اساسنامه و قوانین و مقررات و دستورالعمل های مربوطه.۲. رسیدگی به حساب ها، دفاتر، اسناد، صورت های مالی از قبیل ترازنامه ...

اساسنامه شرکت تعاونی

شرکت تعاونی شرکتی است که به منظور فراهم نمودن رفاه و کالاهای مورد نیاز اعضای شرکت تعاونی راه اندازی می شود و البته بعضا" خدماتی نیز به عموم ارا ئه می کند. جهت اطلاع بیشتر در خصوص ثبت این نوع شرکت خواندن مقاه حاضر یا تماس با کارشناسان ارزان ثبت را به شما پیشنهاد می کنیم .

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

اساسنامه شرکت شرکت سهامی

اساسنامه شرکت - اساسنامه شرکت شرکت سهامی - اساسنامه مهمترین رکن شرکت سهامی است کلیه ی شرکت های سهامی عام یا شرکت سهامی خاص باید دارای اساسنامه باشند.

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی - متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

اموری که بر عهده اولین هیئت مدیره تعاونی است

شرکت تعاونی شرکتی است که معمولا" جهت رفاه اعضایش تاسیس شده و در ثبت و تاسیس آن دولت همیاری و تعاون می نماید جهت ثبت شرکت تعاونی ارزان ثبت راهنمای شما عزیزان می باشد .

منابع حقوق شرکتهای تجاری

منابع حقوق شرکتهای تجاری از یک جهت تابع منابع حقوق تجارت است که در کتابهای حقوق تجارت ذکر گردیده است ولی از یک طرف با توجه به تحولاتی که در مورد قوانین مربوط به شرکتهای تجاری صورت گرفته و همچنین تنوع شرکتهای تجاری و برخورداری برخی از آنها از قوانین خاص ضروری است که به صورت مختصر به منابع حقوق شرکت

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟