لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان


کلیات و روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان

 انگلستان

در حقوق انگلستان برای این که شرکت بتواند شخصیت حقوقی پیدا کند و بتواند به فعالیت بپردازد لازم است مراحلی طی شود. در ابتدا باید مؤسس یا مؤسسین شرکت اسناد و مدارک لازم را به متصدی ثبت شرکت ها تحویل دهند. در کشور پادشاهی متحد بر حسب صلاحیت مکانی برای ثبت شرکتها سه مرجع وجود دارد.

 ۱- مرجع ثبت شرکت های «کاردیف» که ثبت کننده شرکت هایی است که مرکز اصلی آنها در انگلستان و والز است؛ ۲- مرجع ثبت شرکتهای «ادینبرگ» که ثبت کننده شرکت هایی است که مرکز اصلی آن در اسکاتلند قرار دارد؛

 ۳- مرجع ثبت شرکت های «بلفاست که ثبت کننده شرکت هایی است که مرکز اصلی آنها در ایرلند شمالی قرار دارد.

متقاضی ثبت شرکت باید اسناد و مدارک زیر را به متصدی ثبت شرکتها در یکی از مراکز فوق تحویل دهد:

 ۱- «اساسنامه خارجی شرکت باید به همراه تقاضای ثبت واقرارنامه مبنی بر این که ضوابط و مقررات رعایت شده است. اساسنامه شرکت ها در قانون سال 2006در مقایسه با قوانین قبلی خلاصه تر شده است. بر اساس قانون اخیر اساسنامه نشان دهنده اراده و قصد شخص یا اشخاص امضاء کننده آن مبنی بر تشکیل شرکت و تعهد پرداخت حداقل یک سهم در شرکت است. حتی امکان تشکیل و ثبت شرکت عام هم با تنها یک شخص وجود دارد. اساسنامه باید در فرم های مشخص ارایه و توسط عضو یا اعضای شرکت امضاء شود.

  • بر اساس بند ۲ قسمت ۹ قانون سال 2006، متقاضی ثبت شرکت باید موارد زیر را مشخص نماید:

 ۱- نام پیشنهادی برای شرکت؛

 ۲- این که دفتر شرکت قرار است در انگلستان و ويلز (یا والز) یا اسکاتلند و یا ایرلند شمالی واقع شود؛

 ۳- این که آیا مسئولیت اعضای شرکت محدود است یا نامحدود و اگر محدود است «محدود به سهام» است یا محدود به ضمانت»؛

 4- این که آیا شرکت عمومی است یا خصوصی.

  • چنانچه تقاضای تأسیس شرکت توسط نماینده مؤسس یا مؤسسین داده شود لازم است آدرس وی هم ذکر شود. بر اساس بند 4 قسمت ۹ تقاضای ثبت شرکت باید حاوی نکات زیر باشد:

۱- میزان و نوع سهام ؛

۲- چنانچه شرکت با مسئولیت محدود به ضمانت باشد، تعهد به پرداخت تصریح شود؛

 ۳- اسامی مدیران پیشنهادی شرکت ذکر گردد؛

 4- آدرس مرکز اصلی شرکت مشخص گردد؛ کپی اساسنامه داخلی شرکت

چنانچه ضوابط خاصی در اساسنامه داخلی شرکت پیش بینی نشده باشد، مقررات تکمیلی قانون سال ۲۰۰۹ اجراء خواهد شد.
چنانچه مقررات قانون سال 2006 رعایت شده باشد، متصدی ثبت شرکتهای مدارک را ثبت می کند و مکلف است «گواهی ثبت شرکت» صادر نماید و به متقاضی تحویل دهد، چنانچه وی به هر دلیلی از صدور گواهی ثبت شرکت خودداری کند، با عنایت به این که صلاحیت وی جنبه شبه قضایی دارد، ذینفع می تواند از طریق دادگاه الزام متصدی ثبت به ثبت شرکت را تقاضا کند.
در نتیجه ثبت شرکت، مؤسس یا مؤسسین به سهامداران شرکت تبدیل می شوند و مسئولیت آنان محدود می شود (اگر نوع شرکت با مسئولیت محدود باشد و شرکت از همان زمان شخصیت حقوقی پیدا می کند و مدیران اختیارات لازم را برای اداره شرکت پیدا می کنند. طبق قوانین انگلستان و والز، گواهی ثبت شرکت تنها مدرک ثابت کننده انجام الزامات مربوط به ثبت شرکت است، به نحوی که، حتى اگر در واقع هم این گونه نباشد، از طریق دادگاه نمی توان وجود حقوقی و اعتبار شرکت ثبت شده را زیر سؤال برد؛ یعنی تمام شرکتهایی که بر اساس قانون سال 2006 ثبت می شوند، «شرکت قانونی» محسوب می شوند و نمی توان از طریق دادگاه تقاضای ابطال شرکت را کرد.؟ اما، در سایر حوزه ها، حتی سالها بعد از ثبت شرکت می توان از طریق دادگاه مدعی عدم اعتبار شرکت به دلیل رعایت نکردن مقررات قانونی شد. با اینهمه، همانطور که قبلا گفته شد گواهی ثبت شرکت دلیل بر این نیست که موضوع فعالیت شرکت قانونی نیز هست.
اتاق شرکت ها به استناد قانون شرکت های 2006 برای متقاضیان ثبت شرکت این امکان را فراهم نموده است که به صورت الکترونیکی تقاضای ثبت شرکت کنند. البته این معنای ثبت الکترونیکی شرکت نیست، بلکه تنها می توان به صورت الکترونیکی مدارک لازم را تحویل مرجع ثبت شرکتها داد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت مسئولیت محدود

به شرکتی که به منظور فعالیت تجاری بین دو یا چند نفر تشکیل شود شرکت با مسئولیت محدود گفته میشود. در این شرکت شرکا فارغ از اینکه سرمایه بصورت سهام است یا نه با توجه به آورده ی خود در شرکت در برابر بدهی ها و تعهدات مسئولیت دارند.

تاسیس شرکت سهامی عام

جهت تاسیس شرکت سهامی عام باید در ابتدا 35 درصد از مبلغ سرمایه را در حسابی بنام شرکت در بانک به صورت سپرده قرار داده و 20 درصد الباقی را سرمایه را شخصا تعهد نمایند

محاسن ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ابتدا شرکت با مسئولیت محدود را تعریف می نماییم این شرکت از دو یا چند نفر عضو شکل گرفته است. که هر یک از اعضا به مقدار دارایی خود در آن ، نسبت به پرداخت کسری و بدهی شرکت مسئولند شرکت با مسئولیت محدود محاسنی نسبت به شرکت سهامی دیگر دارد که در این مقاله عنوان شده است لطفا مطالعه نمایید

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص ثبت یکی از انواع شرکت سهامی است که سرمایه در آن به شکل برگه های سهام در می آید و سهامداران به اندازه سهامشان در شرکت مسئولیت دارند. ارزان ثبت در این مقاله سایر ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص را شرح می دهد .

شرایط تاسیس شرکت سهامی عام

ثبت شرکت سهامی عام برای انجام انواع پروژه های ملی - میهنی لازم می باشد . ارزان ثبت ثبت شرکت سهامی عام و انواع شرکت های سهامی را برای شما به انجام می رساند.

مراحل اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی می باشد که به وسیله ی اداره ی امور مالیاتی به اشخاصی که شرایط فعالان اقتصادی را دارند اعطا می شود. در این مقاله به توضیحی در مورد مراحل کد اقتصادی می پردازیم .

ویژگی شرکت سهامی عام

ویژگی شرکت سهامی عام - شرکتی است که با فروش سهام به مردم بخشی از سرمایه ی شرکت را تأمین میکنند سهام این شرکتها در بورس اوراق بهادار خرید و فروش می شوند به این گونه شرکتهای عام می گویند

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله به مطالبی در موردمجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت مواد غذایی

با ثبت نمودن شرکت مواد غذایی می توانید به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را آغاز کنید. برای شروع فعالیت در حوزه های مواد غذایی بایستی جواز بهداشت از موسسه ی مربوط و پروانه لازم از نهاد غذا و دارو دریافت گردد.

مجمع عمومی موسس

در این مقاله به توضیحاتی در مورد مجمع عمومی موسس پرداخته شده است مقاله را بخوانید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟