لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

شرایط تاسیس و نام شرکت تضامنی


جهت تاسیس و راه اندازی شرکت تضامني بايد موارد ذيل انجام شده باشد:

 شرایط تاسیس و نام شرکت تضامنی

همانند سایر شرکتها به هنگام ثبت شرکت در کنار شرایط اساسی معامله و شراکت در شرکت تضامنی باید شرکتنامه ای نیز تهیه و امضا شود ، برای تهیه شرکتنامه باید از قوانین مربوطه تبعیت کرد ، مواردی که باید در شرکتنامه ذکر شود عبارتست از نام شرکت ،نوع شرکت ،موضوع فعالیت ، نشانی مرکز اصلي و همچنين اسامي شرکا يا موسسين و شماره شماسنامه و محل اقامت آنها، سرمايه شرکت اعم از نقدي و غيرنقدي ، مقدار سهم الشرکه شرکا، چگونگی تقسيم سود و زيان و منحل نمودن شرکت و... قيد شده باشد شرکت نامه بايد به صورت سند رسمي   به همراه اساسنامه و سایر مدارک   تنظيم گردد. 

شرایط تاسیس و نام شرکت تضامنی
تمام سرمايه نقدي تاديه و سرمايه غيرنقدی نيز تقويم و تسليم شده باشد سرمایه غیر نقدی باید با موافقت شرکا   تقویم گردد و چنانچه سهم الشرکه غيرنقدي کمتر از نرخ و ارزش  واقعي آن تقویم شود ، شرکا به ضرر خود اقدام کرده اند به همین دلیل به جزء رضايت شرکا شرط ديگري براي اين تقويم وجود ندارد .

  • در یک جمع بندی می توان گفت که تشکیل و تاسیس شرکت تضامنی منوط بر  فراهم آوردن شرایط ذیل است :

تنظيم قرارداد مبني بر مشخص نمودن نحوه همکاري و موافقت شرکا 
تهيه اساسنامه  شرکت تضامنی با توجه به اصول و قواعد حاکم بر امور جاري و مديريتي این نوع از شرکت 
پرداخت سرمايه نقدي شرکا به حساب معین شده از سوي شرکت
-تقويم سرمايه غير نقدي شرکا و تسليم آن به دفتر شرکت پس از بررسی کارشناس رسمي دادگستری 
-به هنگام ثبت شرکت ، اساسنامه مربوط به آن نيز که در واقع آيين نامه داخلي شرکت مي باشد بايد توسط موسسين  به همراه سایر مدارک ثبت شرکت تضامنی تهیه و تنظیم شود .  

نام شرکت تضامنی 

شرکت تضامني داراي نام خاص و متفاوت از سایر شرکتها است که معرف  تعهد شرکاء و نوع شرکت است قانون تجارت  در مورد نام شرکت تضامنی بیان مي دارد : در اسم شرکت تضامني بايد عبارت (شرکت تضامني) به همراه حداقل  اسم يک نفر از شرکاء آورده شود . در صورتي که اسم شرکت مشتمل بر اسامي تمام شرکاء نباشد بايد بعد از اسم شريک يا شرکايي که ذکر شده است عبارتي از قبيل ( و شرکاء) يا ( و برادران) قيد شود .
 قید نام شرکاء در شرکت تضامني از اين نظر مهم است که معرف اشخاصي است که ضامن تعهدات شرکت مي باشند پس ذکر نام تنها یک شریک بدون عبارت "و شرکا" و یا " و برادران "   کل مسئولیت تضامنی را بر دوش یک نفر قرار می دهد و به همین علت قانوگذار حکم  آمره در مورد  قید عبارت "و شرکا" و یا " و برادران "    داده است ، ضمنا " هر قدر اعتبار اشخاص زيادتر باشد اعتبار شرکت هم به همان نسبت بیشتر خواهد بود .نام شرکت را نبايد با نام تجاري ( برند ) اشتباه گرفت ،زيرا شرکت تضامني مانند هر تاجري ممکن است اسم تجاري نيز داشته باشد .نام تجاري ممکن است نام انتخابي و جدای از نام شرکت تضامنی  باشد .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت تولیدی پوشاک

یکی از انواع شرکت های پر طرفدار برای ثبت شرکت ، ثبت شرکت تولیدی پوشاک است . جهت ثبت و راه اندازی تولیدی پوشاک باید مواردی را حتما " مد نظر قراردهید . ارزان ثبت شما را از این موارد آگاه می کند .

نکاتی که باید در طرح اعلام پذیره نویسی ذکر شود

نکاتی که باید در طرح اعلام پذیره نویسی ذکر شود - طبق ماده 9ل... قانون تجارت طرح اعلامیه پذیره نویسی باید مشتمل بر نکات زیر باشد: ١. نام شرکت؛ ۲. موضوع شرکت و نوع فعالیت هایی که شرکت به منظور آن تشکیل می شود؛ ٣. مرکز اصلی شرکت و شعب آن در صورتی که تأسیس شعبه موردنظر باشد؛ ۴. مدت شرکت؛

خدمات تخصصی ارزان ثبت

خدمات تخصصی ارزان ثبت موارد زیادی را پوشش می دهد شما می توانید با اطمینان خاطر کلیه امور ثبتی که در این مقاله به آنها اشاره شده است را به ارزان ثبت بسپارید و یا از مشاوره رایگان کارشناسان ارزان ثبت برخوردار شوید.

شرایط ورشکستگی در شرکت ها

شرایط ورشکستگی در شرکت ها -ورشکستگی، «عبارت است از توقف تاجر از پرداخت بدهی های خود، به نحوی که بدهی او از دارایی هایش بیشتر باشد». در بعضی از اوقات ورشکستگی ممکن است ناشی از تقلب یا تقصیر تاجر باشد که در قدیم علاوه بر ضبط اموال تاجر، مورد آزار و شکنجه و حتی مرگ قرار می گرفت و میان شخص تاجر و غیر تا

شرایط تاسیس و نام شرکت تضامنی

شرکت تضامني داراي نام خاص و متفاوت از سایر شرکتها است که معرف تعهد شرکاء و نوع شرکت است به منظور اطلاع از شرایط ثبت شرکت تضامنی لطفا پس از مطالعه این مطلب با کارشناسان ارزان ثبت تماس بگیرید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟