لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

شرکت های سهامی


شرکت های سهامی

شرکت های سهامی

 شرکتهای سهامی بنابر دلایل زیر دارای اهمیت هستند:

  •  الف - تعداد شرکاء در این نوع شرکت ها معمولا زیاد است و در نتیجه میزان سرمایه آنها بسیار زیاد می باشد.
  • ب- مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران، محدود به سهامی است که در شرکت دارند.
  • ج- تمام اعمال و معاملات این نوع ثبت شرکت های تجاری محسوب می شود. خصوصیات فوق، موجب ایجاد دو امتیاز مهم برای ثبت شرکت های سهامی می شود یکی کثرت سرمایه» و دیگری «کمی خطر» (یا ریسک.)

الف - تعريف شرکت سهامی

 مطابق ماده (۱) اصلاحی قانون تجارت سال ۱۳۴۷، «شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغی اسمی سهام آنهاست.

  • عناصر زیر در تعریف فوق قابل توجه است:

 1- مشارکت:

در صورتی شرکت به وجود می آید که مؤسسین بیشتر از یک نفر بوده و جهت سهولت در امر رأی گیری، شرکت سهامی خاص حداقل از ۳ نفر و شرکت سهامی عام حداقل از ۵ نفر شریک تشکیل می شود.

 ٢- تقسیم سرمایه:

در شرکتهای سهامی، برخلاف سایر شرکت ها، سرمایه به سهام مساوی تقسیم می شود و در شرکت سهامی عام ارزش اسمی هر سهم نباید از ۱۰۰۰۰ ریال تجاوز کند و نمی توان بعضی سهام را مثلا به ۵۰۰۰ ریال و بعضی دیگر را به ۱۰۰۰۰ ریال تقسیم کرد. حتی قطعات سهم هم باید دارای قیمت یکسانی باشند.

 ۳- مسئولیت:

در شرکتهای سهامی (و شرکت های سرمایه ای) مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران شرکت، فقط محدود به سرمایه (یعنی تعداد سهام هر یک از شرکاء) آنان در شرکت می باشد، هرچند که میزان بدهی شرکت چندین برابر سرمایه شرکت باشد.

ب- بعضی از خصوصیات انحصاری شرکت های سهامی

1- تجاری بودن عملیات شرکت های سهامی:

ماده ۲ لایحه اصلاحی در قسمت شرکتهای سهامی مقرر داشته است که: «شرکت سهامی، شرکت بازرگانی است، ولواینکه موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد». بنابراین اگر موضوع فعالیت شرکت سهامی معاملات اموال غیر منقول» باشد، از قبیل خانه سازی و سدسازی، این شرکت بازرگانی محسوب می شود و این خصوصیت فقط مختص شرکت سهامی است.

 ۲- میزان سرمایه:

قانونگذار، فقط در مورد شرکت های سهامی حداقل قائل شده است و در مورد سایر شرکتها میزان سرمایه به عهده شرکاء گذاشته شده است. رعایت حداقل سرمایه در شرکت های سهامی آنقدر اهمیت دارد که قانون برای تخلف از آن ضمانت اجرایی تعیین نموده و ادامه آن را حتی موجب انحلال شرکت دانسته است.| ماده ۵ لایحه اصلاحی مقرر می دارد: «سرمایه شرکت سهامی عام در زمان تأسیس حداقل از ۵ میلیون ریال و شرکت سهامی خاص حداقل از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد» بعد از تأسیس اگر به هر علت، میزان سرمایه، از حداقل مبلغ فوق کمتر شود باید ظرف یک سال نسبت به افزایش آن تا میزان حداقل تعیین شده اقدام به عمل آید.

یادآوری: از نظر حداکثر سرمایه، هیچ گونه محدودیتی برای هیچ یک از شرکتهای هفتگانه وجود ندارد.

٣- عدة شركاء:

عده شر کاء به نظر مؤسسین هر شرکت بستگی داشته و قانون در این زمینه نباید دخالت کند، اما در مورد شرکت های سهامی به دلیل حساسیت این نوع از شرکت ها، قانون در همه مسائل دخالت کرده است. لایحه اصلاحی، در مورد تعداد شرکاء در شرکت سهامی عام مقرر داشته که نباید از ۵ نفر و در شرکت سهامی خاص نباید از سه نفر کمتر باشد.

- انواع شرکت های سهامی: شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم می شوند:

الف- شرکت سهامی عام

ب- شرکت سهامی خاص

 مقررات این دو ثبت شرکتها یکسان می باشد و در بعضی از موارد خاص، شرکت سهامی خاص مقررات مخصوص به خود را دارد، انجام پروژه های بزرگ مانند سدسازی، نیازمند سرمایه گذاری های کلان می باشد که فقط از طریق شرکت سهامی عام امکان پذیر می باشد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

پرسش و پاسخ متداول تغییرات شرکت

پس از ثبت شرکت ، قطعا ممکن است به مرور زمان و حسب ضرورت نیاز به ثبت تغییرات داشته باشید مثلا شرکت به جای جدیدی منتقل شود که نیاز به تغییر آدرس پیدا می کند و یا موضوع جدیدی به فعالیت شرکت افزوده می شود . اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید با ارزان ثبت تماس بگیرید.

علائم تجاری و صنعتی

علائم تجاری و صنعتی -علامت تجاری و علامت صنعتی که غالبا مترادف هم استعمال می شوند به انگلیسی (Tracle Mark) نامیده می شوند. علامت تجاری اصولا جنبه عمومی داشته و برای معرفی کالاهای مختلف به کار می رود، در حالیکه علامت صنعتی برای مشخص نمودن

اساسنامه شرکت شرکت سهامی

اساسنامه شرکت - اساسنامه شرکت شرکت سهامی - اساسنامه مهمترین رکن شرکت سهامی است کلیه ی شرکت های سهامی عام یا شرکت سهامی خاص باید دارای اساسنامه باشند.

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی - روزنامه ی رسمی کشور به عنوان جایگاه اطلاعات و قانون و مقررات کشور، عضو عمده و قانونی اطلاع رسانی حقوقی شمرده می شود.

مجوز برند

برند عبارتست از یک نام تجاری یا مارک یا تصویر و طرح و یا ترکیبی از یک تصویر و یک نام تجاری که بر روی محصولات درج می شود و معرف آنها و تولید کننده آنها است، آنچه در این میان مهم است مجوز برند است که یکی از مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری می باشد که در این مقاله توضیحاتی راجع به آن می دهیم .

انواع شرکتهای تعاونی

انواع شرکتهای تعاونیانواع شرکت های تعاونی عبارتند از:1 تعاونیهای تولید۲. تعاونیهای توزیع و تعاونیهای تولید - تعاونی های تولید شامل تعاونی هائی است که در امور مربوطه کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش ود ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می نمایند.

اموری که بر عهده اولین هیئت مدیره تعاونی است

شرکت تعاونی شرکتی است که معمولا" جهت رفاه اعضایش تاسیس شده و در ثبت و تاسیس آن دولت همیاری و تعاون می نماید جهت ثبت شرکت تعاونی ارزان ثبت راهنمای شما عزیزان می باشد .

نوع شرکت برای ثبت

نوع شرکت برای ثبت با توجه به اهداف موسسین از ثبت شرکت و موضوع فعالیت آنها مشخصمی شود که در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که برای هر یک از فعالیت ها ..

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی - متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

وظایف بازرسان شرکت تعاونی

وظایف بازرسان شرکت تعاونی -طبق ماده ۴۱ قانون تعاون، وظایف بازرس یا بازرسان تعاونی به شرح زیر است:1. نظارت مستمر بر انطباق نحوه اداره امور تعاونی و عملیات و معاملات انجام شده با اساسنامه و قوانین و مقررات و دستورالعمل های مربوطه.۲. رسیدگی به حساب ها، دفاتر، اسناد، صورت های مالی از قبیل ترازنامه ...

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟