لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

شرکت های سهامی


شرکت های سهامی

شرکت های سهامی

 شرکتهای سهامی بنابر دلایل زیر دارای اهمیت هستند:

  •  الف - تعداد شرکاء در این نوع شرکت ها معمولا زیاد است و در نتیجه میزان سرمایه آنها بسیار زیاد می باشد.
  • ب- مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران، محدود به سهامی است که در شرکت دارند.
  • ج- تمام اعمال و معاملات این نوع ثبت شرکت های تجاری محسوب می شود. خصوصیات فوق، موجب ایجاد دو امتیاز مهم برای ثبت شرکت های سهامی می شود یکی کثرت سرمایه» و دیگری «کمی خطر» (یا ریسک.)

الف - تعريف شرکت سهامی

 مطابق ماده (۱) اصلاحی قانون تجارت سال ۱۳۴۷، «شرکت سهامی، شرکتی است که سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغی اسمی سهام آنهاست.

  • عناصر زیر در تعریف فوق قابل توجه است:

 1- مشارکت:

در صورتی شرکت به وجود می آید که مؤسسین بیشتر از یک نفر بوده و جهت سهولت در امر رأی گیری، شرکت سهامی خاص حداقل از ۳ نفر و شرکت سهامی عام حداقل از ۵ نفر شریک تشکیل می شود.

 ٢- تقسیم سرمایه:

در شرکتهای سهامی، برخلاف سایر شرکت ها، سرمایه به سهام مساوی تقسیم می شود و در شرکت سهامی عام ارزش اسمی هر سهم نباید از ۱۰۰۰۰ ریال تجاوز کند و نمی توان بعضی سهام را مثلا به ۵۰۰۰ ریال و بعضی دیگر را به ۱۰۰۰۰ ریال تقسیم کرد. حتی قطعات سهم هم باید دارای قیمت یکسانی باشند.

 ۳- مسئولیت:

در شرکتهای سهامی (و شرکت های سرمایه ای) مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران شرکت، فقط محدود به سرمایه (یعنی تعداد سهام هر یک از شرکاء) آنان در شرکت می باشد، هرچند که میزان بدهی شرکت چندین برابر سرمایه شرکت باشد.

ب- بعضی از خصوصیات انحصاری شرکت های سهامی

1- تجاری بودن عملیات شرکت های سهامی:

ماده ۲ لایحه اصلاحی در قسمت شرکتهای سهامی مقرر داشته است که: «شرکت سهامی، شرکت بازرگانی است، ولواینکه موضوع عملیات آن امور بازرگانی نباشد». بنابراین اگر موضوع فعالیت شرکت سهامی معاملات اموال غیر منقول» باشد، از قبیل خانه سازی و سدسازی، این شرکت بازرگانی محسوب می شود و این خصوصیت فقط مختص شرکت سهامی است.

 ۲- میزان سرمایه:

قانونگذار، فقط در مورد شرکت های سهامی حداقل قائل شده است و در مورد سایر شرکتها میزان سرمایه به عهده شرکاء گذاشته شده است. رعایت حداقل سرمایه در شرکت های سهامی آنقدر اهمیت دارد که قانون برای تخلف از آن ضمانت اجرایی تعیین نموده و ادامه آن را حتی موجب انحلال شرکت دانسته است.| ماده ۵ لایحه اصلاحی مقرر می دارد: «سرمایه شرکت سهامی عام در زمان تأسیس حداقل از ۵ میلیون ریال و شرکت سهامی خاص حداقل از یک میلیون ریال نباید کمتر باشد» بعد از تأسیس اگر به هر علت، میزان سرمایه، از حداقل مبلغ فوق کمتر شود باید ظرف یک سال نسبت به افزایش آن تا میزان حداقل تعیین شده اقدام به عمل آید.

یادآوری: از نظر حداکثر سرمایه، هیچ گونه محدودیتی برای هیچ یک از شرکتهای هفتگانه وجود ندارد.

٣- عدة شركاء:

عده شر کاء به نظر مؤسسین هر شرکت بستگی داشته و قانون در این زمینه نباید دخالت کند، اما در مورد شرکت های سهامی به دلیل حساسیت این نوع از شرکت ها، قانون در همه مسائل دخالت کرده است. لایحه اصلاحی، در مورد تعداد شرکاء در شرکت سهامی عام مقرر داشته که نباید از ۵ نفر و در شرکت سهامی خاص نباید از سه نفر کمتر باشد.

- انواع شرکت های سهامی: شرکت های سهامی به دو نوع تقسیم می شوند:

الف- شرکت سهامی عام

ب- شرکت سهامی خاص

 مقررات این دو ثبت شرکتها یکسان می باشد و در بعضی از موارد خاص، شرکت سهامی خاص مقررات مخصوص به خود را دارد، انجام پروژه های بزرگ مانند سدسازی، نیازمند سرمایه گذاری های کلان می باشد که فقط از طریق شرکت سهامی عام امکان پذیر می باشد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انواع شرکتهای تعاونی

انواع شرکتهای تعاونیانواع شرکت های تعاونی عبارتند از:1 تعاونیهای تولید۲. تعاونیهای توزیع و تعاونیهای تولید - تعاونی های تولید شامل تعاونی هائی است که در امور مربوطه کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش ود ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می نمایند.

چگونگی ثبت شرکت طراحی سایت

هر کسب و کاری پس از راه اندازی برای معرفی فعالیت خود به دیگران نیاز به یک سایت دارد و به همین دلیل ثبت شرکت طراحی سایت تقاضای بالایی دارد .

آورده در شرکت تجاری

در این مقاله ارزان ثبت سرمایه یا آورده شرکت تجاری به هنگام ثبت شرکت را مورد بحث قرار می دهد تا شما مطلع شوید که برای ثبت هر شرکت تجاری چه مبلغی لازم است

ويژگي هاي شرکت تضامني

شرکت تضامني ساده‌ترين نوع از شراکت بر پايه قوانين عام است، که براي امور تجارتي بين دو يا چند نفر، تشکيل مي‌شود و در آن شرکاء فعاليت‌هاي مداوم و مستقل نوين و کارآفرينانه را تحت نام يک شرکت اجرا مي‌کنند. ارزان ثبت شرکت تضامنی را برای شما به ثبت می رساند.

اشتراک در سود و زیان شرکت ها

اشتراک در سود و زیان شرکت ها - با توجه به قاعده «هر کس مالک مالی باشد مالک منافع آن نیز می باشد و همچنین قاعده «من له الغنم فعليه العزم» که اقتضاء دارد هزینه ها و زیان مال نیز بر مالک مال تحمیل شود در شرکتهای مدنی سود و زیان به تناسب سهم شریکان در مال مشاع بين آنان تقسیم می شود.

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی - هر نوعی از شرکت های تجاری و مدنی از ویژگی ها و نتایج مختص به خود برخوردار می باشد که فهمیدن هر کدام از این شرکت ها موجب می شود که ما در راستای انجام دادن آن ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد که در مورد آن ها وجود دارد، اقدام نماییم.

شرکت های سهامی

شرکت های سهامی - شرکتهای سهامی بنابر دلایل زیر دارای اهمیت هستند: الف - تعداد شرکاء در این نوع شرکت ها معمولا زیاد است و در نتیجه میزان سرمایه آنها بسیار زیاد می باشد.ب- مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران، محدود به سهامی است که در شرکت دارند.ج- تمام اعمال و معاملات این نوع شرکت های تجاری محسوب

انواع برند

با پیشرفت سریع کنونی در تمام حوزه های زندگی کسانی که می خواهند خدمات یا محصولات جدیدی را ارائه کنند، حتما باید ثبت برند انجام دهند . ارزان ثبت جهت ثبت برند ارزان در خدمت شماست .

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها -به منظور ثبت تغییرات شرکت ها اولین مرحله مانند سایر امور ثبتی ثبت نام در اینترنتی نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری است که باید از هرگونه تغییر در مشخصات ثبت شده اشخاص حقوقی رسما " آگاهی یابد و ای آگاهی از طریق ثبت تغییرات شرکت میسر می شود .

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟