لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی


هر نوعی از شرکت های تجاری و مدنی از ویژگی ها و نتایج مختص به خود برخوردار می باشد که فهمیدن هر کدام از این شرکت ها موجب می شود که ما در راستای انجام دادن آن ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد که در مورد آن ها وجود دارد، اقدام نماییم.

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی

۱- با توجه به ماده ۵۸۳ ق.ت شرکت های تجاری برخلاف شرکت های مدنی، شخصیتی حقوقی دارند. این امر نتایجی را به دنبال دارد.

مانند این که شرکت تجاری می تواند از تمامی حقوق و تکالیف اشخاص حقیقی به جز آنچه که  به انسان اختصاص دارد برخوردار باشد (ماده ۵۸۸ ق.ت) و در اثر آن با تاسیس شرکت تجاری، رابطه مالکیت شركاء با آورده های خود قطع می شود و تمامی اموال ذکر شده  تحت مالکیت شرکت قرار می گیرند. در نتیجه  شرکت تجاری می تواند اموال و دارایی اختصاصی داشته باشد. ولی در شرکت های مدنی به دلیل کمبود شخصیت حقوقی، رابطه مالکیت شركاء با آورده های خود هرگز قطع نمی شود و فقط توصیف آن عوض می شود و از مالکیت محدود به مالکیت مشترک تبدیل می شود.

شایان ذکر است که به دلیل این که در شرکت های تجاری شخصیت حقوقی وجود دارد ،تقاضای انجام تعهدات شرکت تنها از خود شرکت امکان پذیر نمی باشد و طلبکاران شرکت حق مراجعه به شرکای آن را نخواهند داشت تنها در مورد بعضی از شرکت های تجاری مثل شرکت تضامنی و نسبی که آن هم تنها  بعد از منحل شدن شرکت و عدم برابر شدن دارایی شرکت جهت پرداخت بدهی های آن امکان پذیر می باشد چنان چه ماده ۱۲۴ ق.ت در رابطه با شرکت تضامنی این گونه بیان می دارد: «هنگامی  که شرکت تضامنی منحل نشده است ، دریافت بدهی آن باید از خود شرکت صورت پذیرد..»

ولی در شرکت های مدنی، در خواست اجرای تعهدات شرکت باید از خود شرکاء درخواست گردد و درخواست و تقاضا های مربوطه هم باید از جانب شرکای شرکت انجام شود. با توجه به مواردی که قبلا بیان گردید برخی از حقوقدانان، شرکت های مدنی را در صورتی که به  امور تجاری می پردازند ، به توجه به ماده ۲۲۰ ق.ت در ابلاغ نامه شرکت تضامنی به شمار آورده شده است و دارا بودن شخصیت حقوقی را الزامی  دانسته اند که اشکال  و عیب چنین دلیلی قبلا ذکرشده است است.

۲- شرکت های تجاری از بعضی  دستور ها و قواعد مخصوصی  تبعیت می کنند از جمله ضرورت تنظیم اساسنامه و ابلاغیه و  به ثبت رسیدن  آن، ضرورت ثبت شرکت، ضرورت تهیه و تدوین و  تنظیم دفاتر تجاری،ضرورت  وجود مدیر یا مدیران و در بعضی از شرکت ها وجودهیئت  بازرسی مثل شرکت های سهامی، حاکمیت قانون و قوانین ورشکستگی الزامی می باشد.شایان ذکر است که شرکت های مدنی هیچ ضرورتی به تبعیت ازقانون و  مقرراتی که ذکر شده است را ندارند و تابع قانون و مقررات قانون مدنی می باشند.

۳- در شرکت های مدنی قرارداد میان شرکا از اعتبار بیشتری برخوردار است و شرکا باید تابع هدف مشترک خود مطابق قرارداد باشند ولی در شرکت های تجاری برخی از قوانین توسط فانون گذار وضع می شود که موجب می شود اصل حاکمیت کمتر نمود باشد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی - متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

اشتراک در سود و زیان شرکت ها

اشتراک در سود و زیان شرکت ها - با توجه به قاعده «هر کس مالک مالی باشد مالک منافع آن نیز می باشد و همچنین قاعده «من له الغنم فعليه العزم» که اقتضاء دارد هزینه ها و زیان مال نیز بر مالک مال تحمیل شود در شرکتهای مدنی سود و زیان به تناسب سهم شریکان در مال مشاع بين آنان تقسیم می شود.

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی - روزنامه ی رسمی کشور به عنوان جایگاه اطلاعات و قانون و مقررات کشور، عضو عمده و قانونی اطلاع رسانی حقوقی شمرده می شود.

منابع حقوق شرکتهای تجاری

منابع حقوق شرکتهای تجاری از یک جهت تابع منابع حقوق تجارت است که در کتابهای حقوق تجارت ذکر گردیده است ولی از یک طرف با توجه به تحولاتی که در مورد قوانین مربوط به شرکتهای تجاری صورت گرفته و همچنین تنوع شرکتهای تجاری و برخورداری برخی از آنها از قوانین خاص ضروری است که به صورت مختصر به منابع حقوق شرکت

وظایف بازرسان شرکت تعاونی

وظایف بازرسان شرکت تعاونی -طبق ماده ۴۱ قانون تعاون، وظایف بازرس یا بازرسان تعاونی به شرح زیر است:1. نظارت مستمر بر انطباق نحوه اداره امور تعاونی و عملیات و معاملات انجام شده با اساسنامه و قوانین و مقررات و دستورالعمل های مربوطه.۲. رسیدگی به حساب ها، دفاتر، اسناد، صورت های مالی از قبیل ترازنامه ...

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی - هر نوعی از شرکت های تجاری و مدنی از ویژگی ها و نتایج مختص به خود برخوردار می باشد که فهمیدن هر کدام از این شرکت ها موجب می شود که ما در راستای انجام دادن آن ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد که در مورد آن ها وجود دارد، اقدام نماییم.

انواع برند

با پیشرفت سریع کنونی در تمام حوزه های زندگی کسانی که می خواهند خدمات یا محصولات جدیدی را ارائه کنند، حتما باید ثبت برند انجام دهند . ارزان ثبت جهت ثبت برند ارزان در خدمت شماست .

پرسش و پاسخ متداول تغییرات شرکت

پس از ثبت شرکت ، قطعا ممکن است به مرور زمان و حسب ضرورت نیاز به ثبت تغییرات داشته باشید مثلا شرکت به جای جدیدی منتقل شود که نیاز به تغییر آدرس پیدا می کند و یا موضوع جدیدی به فعالیت شرکت افزوده می شود . اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید با ارزان ثبت تماس بگیرید.

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

انواع شرکتهای تعاونی

انواع شرکتهای تعاونیانواع شرکت های تعاونی عبارتند از:1 تعاونیهای تولید۲. تعاونیهای توزیع و تعاونیهای تولید - تعاونی های تولید شامل تعاونی هائی است که در امور مربوطه کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش ود ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می نمایند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟