لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری


شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

 قانون تجارت از ثبت شرکت های تجاری، تعریفی ارائه نداده ولی می توان گفت: «شرکت تجاری عبارت است از شرکتی که بین چند نفر برای امور تجاری به صورت یکی از شرکت های مذکور در قانون تجارت تشکیل و دارای شخصیت حقوقی است». شرکت تجاری الزاما باید به صورت یکی از شرکت های تجاری هفتگانه در قانون تجارت در آید تا مشمول قانون تجارت باشد و از شخصیت حقوقی برخوردار باشند در غیر این صورت، شرکت مدنی» محسوب و مشمول مقررات حقوق مدنی خواهد بود نه مشمول حقوق تجارت.

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری (وجه تمایز آنها از شرکت های مدنی)

1- شرکت باید به صورت یکی از شرکت های تجاری منطبق با قانون تجارت در آید.

 ۲- شرکت های تجاری، بر خلاف شرکت های مدنی، دارای شخصیت حقوقی هستند.

 ٣- شرکت های تجاری، در صورت ناتوانی در پرداخت دیون، ورشکسته می شوند، در حالیکه شرکتهای مدنی مشمول مقررات ورشکستگی نمی شوند.

۴- برخلاف شرکت های مدنی، مالكيت اموال شرکت های تجاری بین شرکاء به نحو اشاعه نیست.

 شرایط اساسی شرکت های تجاری

 تشکیل و ثبت شرکت مستلزم انعقاد قرار داد میان شرکاء می باشد و انعقاد هر قرارداد تابع شرایط اساسی می باشد که در قرارداد شرکت باید رعایت شود.

قانون مدنی شرایط زیر را مقرر داشته است:
  •  الف) قصد و رضای طرفین

 قصد یعنی اراده انسان بر انجام و یا عدم انجام کاری، و رضایت همانا تمایل باطنی و واقعی شخص به انجام و یا عدم انجام آن کار می باشد.

  • ب) اهلیت

منظور از اهلیت، عقل، بلوغ و رشد می باشد.

 ١- عاقل: کسی است که فاقد جنون باشد، جنون یعنی بیماری روانی که بر اثر آن شخص کنترل أعمال خود را از دست می دهد، بدون اینکه بداند کارهای او خلاف قانون می باشد. مجنون فاقد قصد است و هر اقدام حقوقی او باید به وسیله قیم یا ولی او انجام شود.

 ۲- بلوغ: عبارت است از «آمادگی دماغی برای انجام فعالیتهای درست اجتماعی». بلوغ از نظر ازدواج اصولا برای دختران ۹ سال و پسران ۱۰ سال قمری است ولی برای صلاحیت تصرف در اموال هر کسی باید به سن رشد برسد. شخص غير بالغ را صغیر می گویند. صغير بر دو نوع است: صغیر غیرممیز و صغیر ممیز .

 صغیر ممیز: کودک زیر ۷ سال که بد و خوب را تشخیص نمیدهد، اعمال و اقوال این شخص از نظر حقوقی فاقد اعتبار بوده و هر نوع عمل حقوقی وی باید توسط ولی (پدر و مادر) و الا توسط قيم او صورت گیرد.

٣- رشد: عبارت است از آمادگی شخص برای انجام فعالیتهای اجتماعی و تصرف معقول در امور مالی.

مطابق مقررات هر کس به سن ۱۸ سالگی برسد «رشید» است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

  • ج) معین بودن موضوع قرارداد

 موضوع قرارداد نباید نامعین و مبهم باشد.

  • د) مشروعیت موضوع قرارداد و جهت آن

موضوع قرارداد نباید نامشروع (غیر قانونی) باشد، مانند خرید و فروش مواد مخدر. جهت و علت قرارداد نیز باید مشروع باشد مثلا استعمال مواد مخدر نامشروع بوده ولی خرید تریاک برای تهیه دارو مشروع و قانونی است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

چگونگی ثبت شرکت طراحی سایت

هر کسب و کاری پس از راه اندازی برای معرفی فعالیت خود به دیگران نیاز به یک سایت دارد و به همین دلیل ثبت شرکت طراحی سایت تقاضای بالایی دارد .

انواع شرکت های تجاری

انواع شرکتهای تجاری بر اساس قانون تجارت متناسب با انجام فعالیتهای مختلف دسته بندی شده است . ارزان ثبت انواع شرکت تجاری را برای شما متقاضیان محترم به ثبت می رساند.

علائم تجاری و صنعتی

علائم تجاری و صنعتی -علامت تجاری و علامت صنعتی که غالبا مترادف هم استعمال می شوند به انگلیسی (Tracle Mark) نامیده می شوند. علامت تجاری اصولا جنبه عمومی داشته و برای معرفی کالاهای مختلف به کار می رود، در حالیکه علامت صنعتی برای مشخص نمودن

اموری که بر عهده اولین هیئت مدیره تعاونی است

شرکت تعاونی شرکتی است که معمولا" جهت رفاه اعضایش تاسیس شده و در ثبت و تاسیس آن دولت همیاری و تعاون می نماید جهت ثبت شرکت تعاونی ارزان ثبت راهنمای شما عزیزان می باشد .

نوع شرکت برای ثبت

نوع شرکت برای ثبت با توجه به اهداف موسسین از ثبت شرکت و موضوع فعالیت آنها مشخصمی شود که در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که برای هر یک از فعالیت ها ..

منابع حقوق شرکتهای تجاری

منابع حقوق شرکتهای تجاری از یک جهت تابع منابع حقوق تجارت است که در کتابهای حقوق تجارت ذکر گردیده است ولی از یک طرف با توجه به تحولاتی که در مورد قوانین مربوط به شرکتهای تجاری صورت گرفته و همچنین تنوع شرکتهای تجاری و برخورداری برخی از آنها از قوانین خاص ضروری است که به صورت مختصر به منابع حقوق شرکت

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها -به منظور ثبت تغییرات شرکت ها اولین مرحله مانند سایر امور ثبتی ثبت نام در اینترنتی نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری است که باید از هرگونه تغییر در مشخصات ثبت شده اشخاص حقوقی رسما " آگاهی یابد و ای آگاهی از طریق ثبت تغییرات شرکت میسر می شود .

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

ثبت شرکت تبلیغاتی

برای آن که شرکت تبلیغاتی به ثبت برسد بایستی تقاضای ثبت شرکت تبلیغاتی به سازمان کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان محل سکونت با امضای صاحب امتیاز و معرفی مدیر مسئول ارائه گردد،

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی

ثبت آگهی شرکت در روزنامه ی رسمی - روزنامه ی رسمی کشور به عنوان جایگاه اطلاعات و قانون و مقررات کشور، عضو عمده و قانونی اطلاع رسانی حقوقی شمرده می شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟