لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری


شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

 قانون تجارت از ثبت شرکت های تجاری، تعریفی ارائه نداده ولی می توان گفت: «شرکت تجاری عبارت است از شرکتی که بین چند نفر برای امور تجاری به صورت یکی از شرکت های مذکور در قانون تجارت تشکیل و دارای شخصیت حقوقی است». شرکت تجاری الزاما باید به صورت یکی از شرکت های تجاری هفتگانه در قانون تجارت در آید تا مشمول قانون تجارت باشد و از شخصیت حقوقی برخوردار باشند در غیر این صورت، شرکت مدنی» محسوب و مشمول مقررات حقوق مدنی خواهد بود نه مشمول حقوق تجارت.

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری (وجه تمایز آنها از شرکت های مدنی)

1- شرکت باید به صورت یکی از شرکت های تجاری منطبق با قانون تجارت در آید.

 ۲- شرکت های تجاری، بر خلاف شرکت های مدنی، دارای شخصیت حقوقی هستند.

 ٣- شرکت های تجاری، در صورت ناتوانی در پرداخت دیون، ورشکسته می شوند، در حالیکه شرکتهای مدنی مشمول مقررات ورشکستگی نمی شوند.

۴- برخلاف شرکت های مدنی، مالكيت اموال شرکت های تجاری بین شرکاء به نحو اشاعه نیست.

 شرایط اساسی شرکت های تجاری

 تشکیل و ثبت شرکت مستلزم انعقاد قرار داد میان شرکاء می باشد و انعقاد هر قرارداد تابع شرایط اساسی می باشد که در قرارداد شرکت باید رعایت شود.

قانون مدنی شرایط زیر را مقرر داشته است:
  •  الف) قصد و رضای طرفین

 قصد یعنی اراده انسان بر انجام و یا عدم انجام کاری، و رضایت همانا تمایل باطنی و واقعی شخص به انجام و یا عدم انجام آن کار می باشد.

  • ب) اهلیت

منظور از اهلیت، عقل، بلوغ و رشد می باشد.

 ١- عاقل: کسی است که فاقد جنون باشد، جنون یعنی بیماری روانی که بر اثر آن شخص کنترل أعمال خود را از دست می دهد، بدون اینکه بداند کارهای او خلاف قانون می باشد. مجنون فاقد قصد است و هر اقدام حقوقی او باید به وسیله قیم یا ولی او انجام شود.

 ۲- بلوغ: عبارت است از «آمادگی دماغی برای انجام فعالیتهای درست اجتماعی». بلوغ از نظر ازدواج اصولا برای دختران ۹ سال و پسران ۱۰ سال قمری است ولی برای صلاحیت تصرف در اموال هر کسی باید به سن رشد برسد. شخص غير بالغ را صغیر می گویند. صغير بر دو نوع است: صغیر غیرممیز و صغیر ممیز .

 صغیر ممیز: کودک زیر ۷ سال که بد و خوب را تشخیص نمیدهد، اعمال و اقوال این شخص از نظر حقوقی فاقد اعتبار بوده و هر نوع عمل حقوقی وی باید توسط ولی (پدر و مادر) و الا توسط قيم او صورت گیرد.

٣- رشد: عبارت است از آمادگی شخص برای انجام فعالیتهای اجتماعی و تصرف معقول در امور مالی.

مطابق مقررات هر کس به سن ۱۸ سالگی برسد «رشید» است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

  • ج) معین بودن موضوع قرارداد

 موضوع قرارداد نباید نامعین و مبهم باشد.

  • د) مشروعیت موضوع قرارداد و جهت آن

موضوع قرارداد نباید نامشروع (غیر قانونی) باشد، مانند خرید و فروش مواد مخدر. جهت و علت قرارداد نیز باید مشروع باشد مثلا استعمال مواد مخدر نامشروع بوده ولی خرید تریاک برای تهیه دارو مشروع و قانونی است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

شرکت های سهامی

شرکت های سهامی - شرکتهای سهامی بنابر دلایل زیر دارای اهمیت هستند: الف - تعداد شرکاء در این نوع شرکت ها معمولا زیاد است و در نتیجه میزان سرمایه آنها بسیار زیاد می باشد.ب- مسئولیت شرکاء در مقابل طلبکاران، محدود به سهامی است که در شرکت دارند.ج- تمام اعمال و معاملات این نوع شرکت های تجاری محسوب

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی - متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

چگونگی ثبت شرکت طراحی سایت

هر کسب و کاری پس از راه اندازی برای معرفی فعالیت خود به دیگران نیاز به یک سایت دارد و به همین دلیل ثبت شرکت طراحی سایت تقاضای بالایی دارد .

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

اشتراک در سود و زیان شرکت ها

اشتراک در سود و زیان شرکت ها - با توجه به قاعده «هر کس مالک مالی باشد مالک منافع آن نیز می باشد و همچنین قاعده «من له الغنم فعليه العزم» که اقتضاء دارد هزینه ها و زیان مال نیز بر مالک مال تحمیل شود در شرکتهای مدنی سود و زیان به تناسب سهم شریکان در مال مشاع بين آنان تقسیم می شود.

آورده در شرکت تجاری

در این مقاله ارزان ثبت سرمایه یا آورده شرکت تجاری به هنگام ثبت شرکت را مورد بحث قرار می دهد تا شما مطلع شوید که برای ثبت هر شرکت تجاری چه مبلغی لازم است

پرسش و پاسخ متداول تغییرات شرکت

پس از ثبت شرکت ، قطعا ممکن است به مرور زمان و حسب ضرورت نیاز به ثبت تغییرات داشته باشید مثلا شرکت به جای جدیدی منتقل شود که نیاز به تغییر آدرس پیدا می کند و یا موضوع جدیدی به فعالیت شرکت افزوده می شود . اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید با ارزان ثبت تماس بگیرید.

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی - هر نوعی از شرکت های تجاری و مدنی از ویژگی ها و نتایج مختص به خود برخوردار می باشد که فهمیدن هر کدام از این شرکت ها موجب می شود که ما در راستای انجام دادن آن ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد که در مورد آن ها وجود دارد، اقدام نماییم.

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها -به منظور ثبت تغییرات شرکت ها اولین مرحله مانند سایر امور ثبتی ثبت نام در اینترنتی نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری است که باید از هرگونه تغییر در مشخصات ثبت شده اشخاص حقوقی رسما " آگاهی یابد و ای آگاهی از طریق ثبت تغییرات شرکت میسر می شود .

ويژگي هاي شرکت تضامني

شرکت تضامني ساده‌ترين نوع از شراکت بر پايه قوانين عام است، که براي امور تجارتي بين دو يا چند نفر، تشکيل مي‌شود و در آن شرکاء فعاليت‌هاي مداوم و مستقل نوين و کارآفرينانه را تحت نام يک شرکت اجرا مي‌کنند. ارزان ثبت شرکت تضامنی را برای شما به ثبت می رساند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟