لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری


شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

 قانون تجارت از ثبت شرکت های تجاری، تعریفی ارائه نداده ولی می توان گفت: «شرکت تجاری عبارت است از شرکتی که بین چند نفر برای امور تجاری به صورت یکی از شرکت های مذکور در قانون تجارت تشکیل و دارای شخصیت حقوقی است». شرکت تجاری الزاما باید به صورت یکی از شرکت های تجاری هفتگانه در قانون تجارت در آید تا مشمول قانون تجارت باشد و از شخصیت حقوقی برخوردار باشند در غیر این صورت، شرکت مدنی» محسوب و مشمول مقررات حقوق مدنی خواهد بود نه مشمول حقوق تجارت.

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری (وجه تمایز آنها از شرکت های مدنی)

1- شرکت باید به صورت یکی از شرکت های تجاری منطبق با قانون تجارت در آید.

 ۲- شرکت های تجاری، بر خلاف شرکت های مدنی، دارای شخصیت حقوقی هستند.

 ٣- شرکت های تجاری، در صورت ناتوانی در پرداخت دیون، ورشکسته می شوند، در حالیکه شرکتهای مدنی مشمول مقررات ورشکستگی نمی شوند.

۴- برخلاف شرکت های مدنی، مالكيت اموال شرکت های تجاری بین شرکاء به نحو اشاعه نیست.

 شرایط اساسی شرکت های تجاری

 تشکیل و ثبت شرکت مستلزم انعقاد قرار داد میان شرکاء می باشد و انعقاد هر قرارداد تابع شرایط اساسی می باشد که در قرارداد شرکت باید رعایت شود.

قانون مدنی شرایط زیر را مقرر داشته است:
  •  الف) قصد و رضای طرفین

 قصد یعنی اراده انسان بر انجام و یا عدم انجام کاری، و رضایت همانا تمایل باطنی و واقعی شخص به انجام و یا عدم انجام آن کار می باشد.

  • ب) اهلیت

منظور از اهلیت، عقل، بلوغ و رشد می باشد.

 ١- عاقل: کسی است که فاقد جنون باشد، جنون یعنی بیماری روانی که بر اثر آن شخص کنترل أعمال خود را از دست می دهد، بدون اینکه بداند کارهای او خلاف قانون می باشد. مجنون فاقد قصد است و هر اقدام حقوقی او باید به وسیله قیم یا ولی او انجام شود.

 ۲- بلوغ: عبارت است از «آمادگی دماغی برای انجام فعالیتهای درست اجتماعی». بلوغ از نظر ازدواج اصولا برای دختران ۹ سال و پسران ۱۰ سال قمری است ولی برای صلاحیت تصرف در اموال هر کسی باید به سن رشد برسد. شخص غير بالغ را صغیر می گویند. صغير بر دو نوع است: صغیر غیرممیز و صغیر ممیز .

 صغیر ممیز: کودک زیر ۷ سال که بد و خوب را تشخیص نمیدهد، اعمال و اقوال این شخص از نظر حقوقی فاقد اعتبار بوده و هر نوع عمل حقوقی وی باید توسط ولی (پدر و مادر) و الا توسط قيم او صورت گیرد.

٣- رشد: عبارت است از آمادگی شخص برای انجام فعالیتهای اجتماعی و تصرف معقول در امور مالی.

مطابق مقررات هر کس به سن ۱۸ سالگی برسد «رشید» است، مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

  • ج) معین بودن موضوع قرارداد

 موضوع قرارداد نباید نامعین و مبهم باشد.

  • د) مشروعیت موضوع قرارداد و جهت آن

موضوع قرارداد نباید نامشروع (غیر قانونی) باشد، مانند خرید و فروش مواد مخدر. جهت و علت قرارداد نیز باید مشروع باشد مثلا استعمال مواد مخدر نامشروع بوده ولی خرید تریاک برای تهیه دارو مشروع و قانونی است.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انواع برند

با پیشرفت سریع کنونی در تمام حوزه های زندگی کسانی که می خواهند خدمات یا محصولات جدیدی را ارائه کنند، حتما باید ثبت برند انجام دهند . ارزان ثبت جهت ثبت برند ارزان در خدمت شماست .

انواع شرکتهای تعاونی

انواع شرکتهای تعاونیانواع شرکت های تعاونی عبارتند از:1 تعاونیهای تولید۲. تعاونیهای توزیع و تعاونیهای تولید - تعاونی های تولید شامل تعاونی هائی است که در امور مربوطه کشاورزی، دامداری، دامپروری، پرورش ود ماهی، شیلات، صنعت، معدن، عمران شهری و روستایی و عشایری و نظایر اینها فعالیت می نمایند.

اصول برندسازی

یکی از اقدامات مهم و بنیادی در تشکیل و راه اندازی و گسترش کسب و کار برند سازی یا Branding می باشد.برند سازی مرحله های بسیار زیادی دارد که می بایست آن ها را به انجام رسانید. با مطالعه مقاله اطلاعات لازم را بدست آورید

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها

ثبت نام در سامانه تغییرات شرکت ها -به منظور ثبت تغییرات شرکت ها اولین مرحله مانند سایر امور ثبتی ثبت نام در اینترنتی نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری است که باید از هرگونه تغییر در مشخصات ثبت شده اشخاص حقوقی رسما " آگاهی یابد و ای آگاهی از طریق ثبت تغییرات شرکت میسر می شود .

برندسازی شخصی

برندسازی شخصی - متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

مجوز برند

برند عبارتست از یک نام تجاری یا مارک یا تصویر و طرح و یا ترکیبی از یک تصویر و یک نام تجاری که بر روی محصولات درج می شود و معرف آنها و تولید کننده آنها است، آنچه در این میان مهم است مجوز برند است که یکی از مدارک لازم برای ثبت برند و علامت تجاری می باشد که در این مقاله توضیحاتی راجع به آن می دهیم .

انواع شرکت مدنی

انواع شرکت مدنی - قانونگذار در ماده ۵۷۲ ق.م شرکت مدنی را با توجه به اسباب تحقق آن به دو نوع شرکت اختیاری و شرکت قهری تقسیم نموده است که به اختصار به هریک از آنها اشاره میشود.

انواع شرکت های تجاری

انواع شرکتهای تجاری بر اساس قانون تجارت متناسب با انجام فعالیتهای مختلف دسته بندی شده است . ارزان ثبت انواع شرکت تجاری را برای شما متقاضیان محترم به ثبت می رساند.

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری

مهمترین خصوصیات شرکت های تجاری (وجه تمایز آنها از شرکت های مدنی) - قانون تجارت از شرکت های تجاری، تعریفی ارائه نداده ولی می توان گفت: «شرکت تجاری عبارت است از شرکتی که بین چند نفر برای امور تجاری به صورت یکی از شرکت های مذکور در قانون تجارت تشکیل و دارای شخصیت حقوقی است». شرکت تجاری الزاما باید به

اشتراک در سود و زیان شرکت ها

اشتراک در سود و زیان شرکت ها - با توجه به قاعده «هر کس مالک مالی باشد مالک منافع آن نیز می باشد و همچنین قاعده «من له الغنم فعليه العزم» که اقتضاء دارد هزینه ها و زیان مال نیز بر مالک مال تحمیل شود در شرکتهای مدنی سود و زیان به تناسب سهم شریکان در مال مشاع بين آنان تقسیم می شود.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟