لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

نوع شرکت و تاثیر آن بر مالیات


کلیه اشخاص حقوقی پس از ثبت موظف به پرداخت مالیات می باشند به عبارت دیگر قانون تجارت ایران شرکتها را موظف نموده که تا دو ماه پس از ثبت با مراجعه به اداره دارایی و تشکیل پرونده مالیاتی تشکیل شخصیت حقوقی را به اطلاع اداره دارایی برسانند و با تشکیل پرونده و اخذ کد اقتصادی که رصد مراودات مالی آنها را میسر می سازد ، مالیات برحق دولت را در ازای حمایت قانونی از شرکت ثبت شده شان بپردازند.

نوع شرکت و تاثیر آن بر مالیات

بدین ترتیب همه شرکت های ثبتی می بایست که مالیات خود را بپردازند ، لیکن این مالیات ، مالیات بر درآمد می باشد ، بدین معنی که مالیات بر حسب درآمد شرکت می باشد.

آیا نوع شرکت در میزان مالیات موثر است ؟

قانون مالیات بر در آمد

قانون مالیات بر درآمد کلیه اشخاص حقوقی اعم از شرکتهای 8 گانه تجاری و موسسات غیرتجاری را پس از ثبت شرکت موظف می کند ، که به میزان4/1 سود خالص سالیانه شان را به عنوان مالیات بردرآمد پرداخت نمایند. سود خالص سالیانه از طریق تفریق میزان هزینه ها از درآمد سالانه به دست می آید . بنابر این قانون در مساله پرداخت مالیات هیچ تفاوتی ندارد که چه نوع شرکتی را به ثبت می رسانیم و در حقیقت نوع شرکت در میزان مالیات موثر نیس بلکه مقداردرآمد در میزان مالیات موثر می باشد . حال این سوال مطرح می شود که میزان درآمد و هزینه ها چگونه توسط اداره مالیات محاسبه می گردد ؟ باید گفت که شرکتهای ثبت شده موظفند که در پایان هر سال مالی پس از اخذ دفاتر پلمپ قانونی نسبت به پرکردن و تکمیل آنها اقدام کنند و کلیه مراودات مالی خود اعم از خرید یا فروش را در آن وارد نمایند و سپس در ابتدای سال آینده با تحویل دفاترپلمپ به همراه اظهارنامه مالیاتی سال قبل کارشناسان اداره دارایی با بررسی دفاتر پلمپ پی به میزان هزینه ها و درامد برده و براساس آن میزان مالیات پرداختی را مشخص می نمایند.

دفاتر مالیاتی

دفاتر پلمپ قانونی شامل دودفتر کل و روزنامه می باشند . که در دفتر روزنامه صورتحساب مخارج ودرآمد به شکل روزانه وارد شده و در دفتر کل به صورت کلی و فصل به فصل وارد می گردد. قانون تجارت در خصوص دفاترپلمپ تصریح می دارد که : دفتر روزنامه ، دارايي ، کل و هر دفتري که داشتن آن را وزارت دادگستري لازم بداند بايد قبل از آنکه چيزي در آن نوشته شود مهر و پلمپ گردد. اين امر در تهران به وسيله اداره ثبت شرکت ها و مالکيت صنعتي و در شهرستان ها به وسيله اداره ثبت شرکت ها انجام مي پذيرد. دفتري که براي امضا به متصدي امضا تسليم مي شود بايد داراي شماره ترتيبي و قيطان کشيده باشد و متصدي امضا مکلف است صفحات دفتر را شمرده در صفحه اول و آخر هر دفتر مجموع عدد صفحات آن را با تصريح به اسم و رسم صاحب دفتر نوشته با قيد تاريخ امضاء و دو طرف قيطان را با مهر سربي که وزارت عدليه براي اين مقصود تهيه مي نمايد منگنه کند. لازم است کليه اعداد حتي تاريخ با تمام حروف نوشته شود.( ماده 12 ق.ت ) مطابق ماده 13 ق. ت بايد کليه معاملات و صادرات و واردات به ترتيب تاريخ و صفحات مخصوصه نوشته شود ، تراشيدن و حک کردن و جاي سفيد گذاشتن بيش از آنچه که دفتر نويسي معمول است و در حاشيه يا بين سطور نوشتن ممنوع است .اين امر بدان علت است که تا زمانيکه اختلافي پيش نيامده اگر تاجر سوء نيت نداشته باشد معاملات را همان طور که هستند وارد مي کند اما در زمان ايجاد اختلاف ممکن است بخواهد با دست بردن در دفتر مشخصات معامله را تغيير دهد. هر يک از دفاتر قانوني بايد تا ده سال در محل شرکت و جزء اسناد شرکت نگهداري گردد و دفاتر هر شرکتي که منحل شده باشد با نظر مدير ثبت اسناد در محل معيني از تاريخ ختم تصفيه تا ده سال محفوظ بماند. جهت اطلاع از نحوه رسیدگی و محاسبه مالیات شرکت ها با مشاوران ارزان ثبت در تماس باشید .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نوع شرکت و تاثیر آن بر مالیات

کلیه اشخاص حقوقی پس از ثبت موظف به پرداخت مالیات می باشند به عبارت دیگر قانون تجارت ایران شرکتها را موظف نموده که تا دو ماه پس از ثبت با مراجعه به اداره دارایی و تشکیل پرونده مالیاتی دهند. ارزان ثبت همه این مسیر را برای شما طی می کند بدون اینکه شما با مشکل مالیاتی مواجه شوید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟