لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مدارک ثبت برند


برند چیست؟

به اسم، عبارت ، نقشه، طرح، نماد یا خصایص دیگری که نشان دهنده ی خدمات یا یک محصولی ویژه باشد و بواسطه ی آن بتوان محصولات و یا خدمات را نسبت به محصولات دیگر و خدماتی که مشابه هستند تمیز داد برند گفته می شود. اسم قانونی برند، نشان تجاری است.

مزایای ثبت برند

 1. ثبت برند برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند.
 2. ثبت برند شرکت ها را تشویق می کند تا در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند.
 3. ممکن است ثبت برند دارایی ارزشمند کسب و کار باشند.
 4. ثبت برند ممکن است برای دریافت وام مفید باشند.
 5.  ثبت برند جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است.
 6. با ثبت برند اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند.
 7. ثبت برند وسیله بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند.
 8.  ثبت برند می تواند برای سهامداران ایجاد ارزش افزوده ی سهام کند و سبب افزایش درآمد شرکت شود.
 9.  با ثبت برند می توان تفویض اجازه ی استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس و پایه منعقد شدن یک موافقت نامه ی اعطای نمایندگی فروش باشد.

مدارک ثبت برند

برند شامل مجموعه ای است از اتصالات ذهنی دربه یادآوری محصول ، درک، تفکر و دیگر امتیازاتی که فکر و احساس مصرف کننده یا مشتری را درگیر و تصرف کرده است.در برند فرد قادر می باشد ارتباط بین اشکال و نقشها را با محصولات درک کرده و آن ها را به یاد آورد.و این از امتیازات و خاصیت برند می باشد. خریدار با در نظر گرفتن این امتیازات و خواص برای خرید محصول تصمیم گرفته و اقدام خواهد کرد.

الف- اشخاص حقیقی

اسناد ثبت برند جهت شخص حقیقی، می بایست با فعالیت یا عرصه کارکرد مرتبط باشد و به اسم فرد باشد.اسناد مورد نیاز که در ذیل خواهد آمد می بایست جهت ثبت برند مهیا شده و اسکن شود.

 1. کارت ملی.
 2. فتوکپی شناسنامه.
 3. فتوکپی مجوز فعالیت (مثل پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)
 4. فتوکپی کارت بازرگانی(چنانچه از حروف لاتین استفاده شود)

ب- اشخاص حقوقی

کلیه ی مجوز ها و اسناد مورد نیاز جهت ثبت برند شخص حقوقی، می بایست به اسم شخص حقوقی یعنی شرکت بوده و طبقه ای که مد نظر می باشددر آن قید شود. اسنادی که در زیر به ذکر آنها می پردازیم باید مهیا شده و اسکن شود:

 1. فتوکپی کارت ملی.
 2. فتوکپی شناسنامه.
 3. فتوکپی آخرین تغییرات شرکت.
 4. فتوکپی روزنامه تاسیس.
 5. کارت بازرگانی.
 6. فتوکپی مجوز فعالیت (مثل پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، مجوز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)

در نظر داشته باشید چنانچه حروف لاتین در طرح برند بکار گرفته نشود، احتیاجی نیست کارت بازرگانی ارائه شود.
هم چنین به کارگیری سمت یا نامی که با موازین شرعی و قوانین عمومی در تضاد باشد و یا باعث فریب افراد شود، وجهه قانونی نداشته و به عنوان برند قابلیت ثبت نخواهد داشت.

صاحب برند مجاز نمی باشد از برند خود مخالف با قانون و مقررات که در ارتباط با آن مقرر شده عمل نماید و چنانچه از برند جهت اغفال مراکز خرید و تجاری یا سوء استفاده از ویژگی که بین کالا یا خدمات مشترک می باشد استفاده کند باعث می شود دادگاه برند را باطل نماید.

برند پدیده ای است که مخاطب می تواند بعد از مشاهده ،احساس و یا پیوستگی در درک مطلب به او دست می دهد ، و از لحاظ مشاهده یا بیان صفات ،خصوصیات خود را در خاطر و قلب مصرف کننده یادآور می شود.

تمامی خصوصیات ،عواطف و محتوای یک محصول در برند گردآوری شده است.به استنباط افراد از نام یک محصول برند گفته می شود.

در فارسی محصولات یا خدماتی که از اهمیت و تاثیر و نفوذ بالایی در اجتماع برخوردار باشند برند محسوب می شوند.به عبارت دیگر برند از هویت اجتماعی برخوردار است.برندهایی که دارای برتری و قوی هستند  باعث می شوند مصرف کننده در قبال آنها احساس مالکیت داشته باشد مثلا بیان کنند این برند مورد علاقه من است. برندهای برتر می‌توانند مصرف کننده را به جوش و خروش بیاندازند و باعث اعتماد آآنها شوند و منتظر محصولات و اندیشه های جدید در تولید محصول باشند.

یکی از با اهمیت ترین موضوعاتی که شرکتها به آن می پردازند بدست آوردن وفاداری مشتریان می باشد و شرکت‌ها در صدد حصول روش هایی جهت بدست آوردن وفاداری مصرف کنندگان هستند.وقتی صحبت از وفداری مشتری می شود منظور این است که وقتی نام گروهی از کالای ویژه به میان میآید اسم و طرح یک برند در خاطر آنها تداعی شود و مصرف کننده جهت خریدهای مجدد از آن برند اقدام نماید.

مراحل ثبت برند

برای ثبت برند نخست باید به سامانه اینترنتی اداره مالکیت صنعتی قسمت ثبت علائم تجاری به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه کنید و در سامانه اظهارنامه ثبت برند را کامل نمایید در این سامانه اینترنتی، یک لینک ثبت نام وجود دارد که باید بر روی آن کلیک نمایید و پس از آن وارد نخستین مرحله ثبت نام شوید و مراحل ثبت نام  را به ترتیب ذیل گام به گام سپری کنید. مراحل ثبت نام در سامانه به قرار ذیل است :

نوع اظهارنامه را مشخص کنید پس از آن که نوع اظهارنامه را مشخص نمودید باید اطلاعات شخص حقیقی یا حقوقی را وارد کنید و در صورتی که شخص از وکیل یا نماینده قانونی استعمال می نمایید مشخصات او را هم درج نمایید.پس از آن مدارک به طور مجدد بررسی می شود و اطلاعات و مدارک تایید می شود سپس باید از طریق اینترنت هزینه های ثبتی را پرداخت کنید پس از باید از طریق تلفن شماره اظهارنامه و رمز را دریافت کنید.سپس نوبت به امضای نسخه تایید شده می رسد که شما باید یکی از نسخه ها را با مدارکی که قبلا برابر با اصل شده اند، همراه با فیش به آدرس مرکز ارسال نمایید.
بعد از تکمیل اظهارنامه و ارائه مدارک ،کارشناس مربوطه رسیدگی نهایی کرده و نتیجه را اعلام می نماید.نتیجه ممکن است ثبت برند و یا رد آن  باشد.چنانچه ایرادی وجود نداشته باشد بعد از انجام رسیدگی و تایید ثبت،مراتب ثبت و واریز مبلغ نهایی به شما اطلاع داده می شود.سپس از طریق سایت در روزنامه رسمی قوه قضاییه اعلام می شود و بعد از طی یک ماه وارد پرونده در سایت اداره مالکیت صنعتی می گردد.شایان ذکر است،بعد از تهیه ی مدارک و ثبت در سامانه، باید درخواست خود را از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پیگیری کرد.علاوه بر سامانه،پروسه پیگیری و تکمیل در سامانه از طریق پیامک و ایمیل نیز انجام می شود.لذا باید آدرس ایمیل و شماره همراه معتبر باشد و متعلق به رابط پیگیری باشد تا متقاضی در پیگیری اداری با مشکل روبرو نگردد.
علامت پیشنهادی جهت ثبت در صورت احراز شرایط فوق در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود و چنانچه ظرف مدت سی و یک روز از انتشار آگهی، دعوی یا اعتراضی از طرف اشخاص ذی نفع به عمل نیاید اداره ثبت علامت مورد تقاضا را به نام متقاضی در دفتر مخصوص به ثبت رسانیده وتصدیق نامه ثبت را به شما تسلیم می نماید.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مزایای مالی برند

مزایای مالی برند - مزایای مالی برند متعدد است مثل عدم تعلق مالیات به آن به هنگامث ثبت برند اما روش مشخصی برای تعیین مزایای مالی برند وجود ندارد.

ثبت موسسه

ثبت موسسه در واقع همان ثبت موسسات غیر تجاری می باشد كه در راستای اهداف غیر تجاری مانند امور فرهنگی ، علمی ، ادبی و خیریه ها و غیره.... تاسیس می شوند. ارزان ثبت ثبت انواع موسسه را در اسرع وقت در سراسر ایران برای شما به انجام می رساند.

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری -جهت ثبت علامت تجاری یا برند بعد از مشخص شدن برندتان و قابلیت ثبت آن باید مراحل ثبت علامت تجاری را یکی یکی طی کنید ، که این مراحل نیاز به آشنایی با مسائل حقوقی و اصطلاحات ثبتی دارد لذا توصیه می کنیم مراحل ثبت علامت تجاری را به کارشناسان ثبتی بسپارید.

هدف از ثبت شرکت تعاونی

هدف اصلی شرکت های تعاونی کمک به بهبود وضع اقتصادی و رفاه شرکاء و تامین نیازمندی های مخصوص آن ها است. ارزان ثبت ثبت شرکت تعاونی به شکل تخصصی انجام می دهد

سرمایه در شرکت سهامی

سرمایه در شرکت سهامی - سرمایه در شرکتهای سهامی همان طور که از نام آن برمی آید به هنگام ثبت شرکت تبدیل به قطعات سهام می شود که در این مقاله انواع سهام و نحوه تقسیم آن بین شرکا ...

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی می باشد که با حداقل 2 عضو و یا اعضای بیشتر از 2 نفر و حداقل سرمایه 100 هزار تومان و یا بیشتر جهت انجام امور اداری و بازرگانی تاسیس شده است . ارزان ثبت جهت ثبت شرکت ب مسئولیت محدود در سراسر ایران در خدمت شماست.

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت -امروزه به دلیل اینترنتی شدن اکثر امور جهت سهولت و تسریع کارها و کاستن از بار تردد مردم و ترافیک اولین گام ثبت شرکت ثبت نام اینترنتی آن است لیکن لازم است که قبل از آن مقدماتی را به جا آورید که در اینجا آنها را بر می شماریم:

تعرفه و هزینه های ثبت شرکت

تعرفه و هزینه های ثبت شرکت - هنگام ثبت شرکت همانطور که می دانید مراحلی باید طی شود یکی از این مراحل نیز پرداخت وجوه مربوط به ثبت شرکت است . این وجوه را می توان به چند دسته تقسیم کرد

انواع شرکت اشخاص

انواع شرکت اشخاص - شرکت های تجاری را از دیدگاهی می توان به دو دسته شرکتهای سرمایه و اشخاص تقسیم نمود . ارزان ثبت در این مقاله انواع شرکت اشخاص را معرفی می کند.

مفهوم برند

مفهوم برند - برند احساس عمیق یک شخص یا مصرف کننده یا مشتری در مورد خدمات یا محصولات یک شرکت یا فروشگاه است . چیزی که این احساس را می سازد فرایند برندینگ است .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟