لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

نقل و انتقال برند


مقصود از نقل و انتقال برند همان خرید و فروش و یا علامت تجاری می باشد و این امکان وجود دارد که یا به شکل زوری و غیر آگاهانه و یا به شکل اختیاری و قراردادی باشد.

نقل و انتقال برند

در صورتی که صاحب اصلی برند فوت شده باشد انتقال برند به صورت اجباری و یا زورکی صورت می گیرد و نقل و انتقال برند به صورت اختیاری ،براساس قرارداد و صلح نامه و با رضایت مندی و آگاهی فرد نسبت به انتقال برند انجام می پذیرد.
هر نوع انتقال مالکیت علامتی که  به ثبت رسیده است بایستی در مرجع ثبت هم به ثبت برسد.

تا وقتی که انتقال صورت گرفته در اداره مربوط ثبت نگریده باشد مرجع ثبت تنها فردی را که علامت به اسم او به ثبت رسیده است را صاحب آن علامت می داند.

شرایط نقل و انتقال برند

 1. بایستی برند مورد نظر ثبت شده باشد .
 2. مدت اعتبار تصدیق ثبت به پایان نرسیده باشد .بنابراین  در موعد نقل و انتقال برند، به مدت زمانی که از اعتبار برند باقی مانده است توجه داشته باشید.
 3. در صورتی که  یکی از صاحبان  و یا هر دو شخص آن ها شخص حقوقی باشد بایستی  ضمن مراجعه نمودن به دفتر خانه اسناد رسمی نوشته هایی  به منظور تعیین  شدن و استعلام وضعیت اشخاص حقوقی به موسسه  ثبت  دایره مورد نظر در یافت گردد و در موعد  تنظیم نمودن صلح نامه نقل و انتقال برند جواب  این  نوشته ها هم  می بایست  به دفتر خانه  ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز جهت نقل و انتقال برند

 1. کلیه  مدارک ثبت برند که دربردارنده مواردی  از قبیل : روزنامه آگهی درخواست، تصدیق نلمه ثبت برند، آگهی رسمی می باشد ارائه گردد.
 2. کارت ملی و شناسنامه  صاحب پیشین ارائه گردد.
 3. کارت ملی و شناسنامه صاحب جدید ارائه گردد.
 4. مدارک دال بر حوزه  فعالیت به منظور مالکیت جدید برند ارائه گردد.
 5. صلح نامه ای که در دفتر خانه اسناد رسمی پس از دریافت نامه هایی که به استعلام نقل و انتقال برند مربوط می باشد   تنظیم شده است ارائه گردد.
 6. شماره اظهارنامه، شماره ثبت برند و رمز ورود به سامانه  ارائه گردد.
 7. انتقال زوری یا اجباری  علامت با رعایت نمودن قوانین و مقررات به وسیله  وارث و با تسلیم نمودن  نسخه کامل و جامع  تصدیق انحصار وراثت و با معین نمودن  سهم الارث به ثبت می رسد.
 8. در صورتی که نماینده قانونی عهده دار این می باشد مدارک او هم بایستی ارائه گردد.
 9. رسیدی که به پرداخت هزینه ها مربوط می باشد ارائه گردد.
در تقاضای  کتبی به منظور انتقال بایستی نکته های ذیل به صورت واضح و روشن ذکر گردد:
 1. شماره و تاریخ ثبت علامت در ایران.
 2. نام و نشانی و اهلیت منتقل الیه ( مالک جدید ) یا نماینده قانونی او ، در صورتی که  وجود دارد .
 3. در صورتی که انتقال به صورت جزئی می باشد  ، بیان  نمودن کالاها و خدماتی که علامت نسبت به آن ها منتقل شده است الزامی است.

مطابق  ماده 140 نظام نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات ،در صورتی که انتقال درباره بخشی از کالاها یا خدمات موضوع علامتی باشد که به ثبت رسیده است ، خروج آن از مالکیت صاحب اولیه علامت، به شکل معین به دنبال علامت ثبت شده در دفتر ثبت علامت تجاری، ثبت و در صورتی که با انتقال طبقه ذکر شده، یا طبقاتی به صورت کلی از گستره علامت ثبت شده خارج شود ، در این شکل به آن طبقه یا طبقه ها شماره و یا شماره های غیر اصلی به تعداد طبقه های ذکر شده تعلق می گیرد و در صورتی که انتقال به کالاها یا خدمات مربوطه ، بدون انتقال کلی طبقه مربوط واقع گردیده باشد، به صورت بالا فوق شماره گذاری می شود و بعد از آن شماره فرعی از شماره فرعی طبقه مرتبط شمرده و به همین روش به دنبال علامتی که به ثبت رسیده است قید می شود.

مراحل نقل و انتقال برند

برای نقل و انتقال برند نخست باید به یکی از دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنید تا سند صلح برند تنظیم گردد.سپس دفاتر اسناد رسمی برای استعلام سابقه ی برند از اداره مالکیت معنوی اقدام می کند تا همان گونه که در شرایط تقل و انتقال برند توضیح داده شد اطمینان حاصل کنند که این برند ثبت شده است و دربردارنده اعتبار هم می باشد.

چنانچه دفاتر اسناد رسمی از برند استعلام گرفت و مورد تایید واقع شد طرفین بایستی در دفتر اسناد رسمی حاضر شوند و سند صلح را به امضا برسانند.

در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ارزان ثبت در ارتباط باشید.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) هم چنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک لازم جهت علامت تجاری

برای آن که علامت تجاری و برند، را به ثبت برسانید در ابتدا بایستی مدارکی را تهیه و تدوین کنید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

هزینه و تعرفه ثبت برند

ثبت برند ، ثبت مالکیت شما به عنوان تولید کننده یک محصول تحت یک عنوان خاص ( نام تجاری ) یا شکل خاص ( لوگو) می باشد. هزینه ثبت برند شامل هزینه اظهارنامه برند تجاری به همراه حق الثبت برند می باشد که متشکل از فیش های واریزی دولتی و نیز حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی در دو مرحله می باشد که توسط ارزان ثبت ...

استعلام برند پیش از ثبت

استعلام برند به این خاطر انجام می شود که قبل از استفاده ما از این نام تجاری شخص دیگری استفاده نکرده باشد ارزان ثبت استعلام برند و ثبت برند را انجام می دهد.

ارزانترین ثبت برند

ثبت برند در میان امور ثبتی فرایندی زمانبر است و بسیار پیچیده تر از موارد دیگر و به همین دلیل در این مقاله ارزان ثبت مراحل و هزینه های ثبت برند را با جزییات برای شما شرح می دهد .

ثبت برند پوشاک

برند پوشاک شاید یکی از دم دست ترین مثال ها برای ثبت برند است اما با وجود این دم دست بودن شرایط قانونی خاص خود را دارد که در این مقاله برای شما باز می کنیم ..

ثبت برند غلات

جهت ثبت برند غلات باید در اداره ثبت مالکیت صنعتی بعد از تهیه مدارک اقدام به ثبت نمود . در ذیل به توضیحات بیشتر پرداخته می شود .

علائم تجاری غیر قابل ثبت

برخی از علائم تجاری در قانون ثبت علائم تجاری قابلیت ثبت ندارند که قبل از ثبت باید به آنها توجه کرد در این مقاله به آنها پرداخته می شود

کدام‌ نوع برند شخصی مناسب است؟

اگر قصد داشته باشیم به صورت دقیق تر و با صراحت بیشتر برند سازی را توصیف نماییم باید بگوییم که برند شخصی شما بایستی همان عکسی را نشان دهد که شما هستید در این مقاله به توضیحات بیشتر نوه برند شخصی مناسب پرداخته می شود

کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست

کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست - علائم ممنوعه - کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست - قانونگذار بعضی از علائم را که در انحصار دولت بوده و یا خلاف نظم و عفت عمومی می باشد را ممنوع اعلام کرده و اداره ثبت شرکتها از ثبت علائم مذکور خوداری خواهد کرد. ماده ۵ ثبت علائم و اختراعات مقرر داشته است

نقل و انتقال برند

نقل و انتقال برند - مقصود از نقل و انتقال برند همان خرید و فروش و یا علامت تجاری می باشد و این امکان وجود دارد که یا به شکل زوری و غیر آگاهانه و یا به شکل اختیاری و قراردادی باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
اسماعیل زاده
سلام درمورد کارت بازرگانی شخصی هزینه و زمان رو اعلام کنید ممنون
پاسخ
 ارزان ثبت
ارزان ثبت
سلام برای کارت بازرگانی 1 ماه زمان نیاز دارید و 775 تومن هزینه
پاسخ

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟