لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

نقل و انتقال برند


مقصود از نقل و انتقال برند همان خرید و فروش و یا علامت تجاری می باشد و این امکان وجود دارد که یا به شکل زوری و غیر آگاهانه و یا به شکل اختیاری و قراردادی باشد.

در صورتی که صاحب اصلی برند فوت شده باشد انتقال برند به صورت اجباری و یا زورکی صورت می گیرد و نقل و انتقال برند به صورت اختیاری ،براساس قرارداد و صلح نامه و با رضایت مندی و آگاهی فرد نسبت به انتقال برند انجام می پذیرد.
هر نوع انتقال مالکیت علامتی که  به ثبت رسیده است بایستی در مرجع ثبت هم به ثبت برسد.

تا وقتی که انتقال صورت گرفته در اداره مربوط ثبت نگریده باشد مرجع ثبت تنها فردی را که علامت به اسم او به ثبت رسیده است را صاحب آن علامت می داند.

شرایط نقل و انتقال برند

 1. بایستی برند مورد نظر ثبت شده باشد .
 2. مدت اعتبار تصدیق ثبت به پایان نرسیده باشد .بنابراین  در موعد نقل و انتقال برند، به مدت زمانی که از اعتبار برند باقی مانده است توجه داشته باشید.
 3. در صورتی که  یکی از صاحبان  و یا هر دو شخص آن ها شخص حقوقی باشد بایستی  ضمن مراجعه نمودن به دفتر خانه اسناد رسمی نوشته هایی  به منظور تعیین  شدن و استعلام وضعیت اشخاص حقوقی به موسسه  ثبت  دایره مورد نظر در یافت گردد و در موعد  تنظیم نمودن صلح نامه نقل و انتقال برند جواب  این  نوشته ها هم  می بایست  به دفتر خانه  ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز جهت نقل و انتقال برند

 1. کلیه  مدارک ثبت برند که دربردارنده مواردی  از قبیل : روزنامه آگهی درخواست، تصدیق نلمه ثبت برند، آگهی رسمی می باشد ارائه گردد.
 2. کارت ملی و شناسنامه  صاحب پیشین ارائه گردد.
 3. کارت ملی و شناسنامه صاحب جدید ارائه گردد.
 4. مدارک دال بر حوزه  فعالیت به منظور مالکیت جدید برند ارائه گردد.
 5. صلح نامه ای که در دفتر خانه اسناد رسمی پس از دریافت نامه هایی که به استعلام نقل و انتقال برند مربوط می باشد   تنظیم شده است ارائه گردد.
 6. شماره اظهارنامه، شماره ثبت برند و رمز ورود به سامانه  ارائه گردد.
 7. انتقال زوری یا اجباری  علامت با رعایت نمودن قوانین و مقررات به وسیله  وارث و با تسلیم نمودن  نسخه کامل و جامع  تصدیق انحصار وراثت و با معین نمودن  سهم الارث به ثبت می رسد.
 8. در صورتی که نماینده قانونی عهده دار این می باشد مدارک او هم بایستی ارائه گردد.
 9. رسیدی که به پرداخت هزینه ها مربوط می باشد ارائه گردد.

در تقاضای  کتبی به منظور انتقال بایستی نکته های ذیل به صورت واضح و روشن ذکر گردد:

 1. شماره و تاریخ ثبت علامت در ایران.
 2. نام و نشانی و اهلیت منتقل الیه ( مالک جدید ) یا نماینده قانونی او ، در صورتی که  وجود دارد .
 3. در صورتی که انتقال به صورت جزئی می باشد  ، بیان  نمودن کالاها و خدماتی که علامت نسبت به آن ها منتقل شده است الزامی است.

مطابق  ماده 140 نظام نامه اجرایی قانون ثبت اختراعات ،در صورتی که انتقال درباره بخشی از کالاها یا خدمات موضوع علامتی باشد که به ثبت رسیده است ، خروج آن از مالکیت صاحب اولیه علامت، به شکل معین به دنبال علامت ثبت شده در دفتر ثبت علامت تجاری، ثبت و در صورتی که با انتقال طبقه ذکر شده، یا طبقاتی به صورت کلی از گستره علامت ثبت شده خارج شود ، در این شکل به آن طبقه یا طبقه ها شماره و یا شماره های غیر اصلی به تعداد طبقه های ذکر شده تعلق می گیرد و در صورتی که انتقال به کالاها یا خدمات مربوطه ، بدون انتقال کلی طبقه مربوط واقع گردیده باشد، به صورت بالا فوق شماره گذاری می شود و بعد از آن شماره فرعی از شماره فرعی طبقه مرتبط شمرده و به همین روش به دنبال علامتی که به ثبت رسیده است قید می شود.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

فرآیند ثبت انحلال شرکت سهامی خاص

شرکتهای سهامی که در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسیده اند می توانند بعد از ثبت در صورت عدم فعالیت اقدام به انحلال شرکت سهامی خاص نمایند

اساسنامه شرکت

اساسنامه مهمترین رکن شرکت سهامی است کلیه ی شرکت های سهامی عام یا شرکت سهامی خاص باید دارای اساسنامه باشند.

علائم تجاری غیر قابل ثبت

برخی از علائم تجاری در قانون ثبت علائم تجاری قابلیت ثبت ندارند که قبل از ثبت باید به آنها توجه کرد در این مقاله به آنها پرداخته می شود

انحلال شرکت تعاونی

هر شرکت تعاونی بعداز ثبت بر اساس دلایلی می تواند منحل شود ، به طور کلی انحلال شرکت تعاونی باید بر اساس قوانین شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد در این مقاله به مطالعه بیشتر این مورد بپردازید .

اهمیت برندسازی

برای همه مردم اصطلاح برند سازی یادآور کمپین های تبلیغاتی که هزینه بر و دربردارنده ی مشاورانی بسیار گران می باشد. در حقیقت با راهکاری های ساده دیگری هم برندسازی انجام می شود.در ادامه مبحث به این موضوع می پردازیم.

برندسازی شخصی

متمایزتر از دیگران نشان دادن توسط یک برند ایجاد می شود . در در واقع برند شخصی تصویری می باشد که می تواند متمایزتر از دیگران شما را نشان دهد در این مقاله به توضیحات بیشتر می پردازیم لطفا مطالعه نمایید

فواید تشخیص شرکت تجارتی از شرکت مدنی

هر نوعی از شرکت های تجاری و مدنی از ویژگی ها و نتایج مختص به خود برخوردار می باشد که فهمیدن هر کدام از این شرکت ها موجب می شود که ما در راستای انجام دادن آن ویژگی های مخصوص و منحصر به فرد که در مورد آن ها وجود دارد، اقدام نماییم.

مدارک لازم جهت علامت تجاری

برای آن که علامت تجاری و برند، را به ثبت برسانید در ابتدا بایستی مدارکی را تهیه و تدوین کنید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

ثبت شرکت حقوقی

ثبت شرکت حقوقی همانند دیگر شرکتها در اداره ثبت شرکتها امکان پذیر است و دارای شرایط و ارکانی می باشد که در این مقاله عنوان شده است لطفا مطالعه نمایید.

نقل و انتقال برند

مقصود از نقل و انتقال برند همان خرید و فروش و یا علامت تجاری می باشد و این امکان وجود دارد که یا به شکل زوری و غیر آگاهانه و یا به شکل اختیاری و قراردادی باشد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
پرسش و پاسخ های شما
اسماعیل زاده
سلام درمورد کارت بازرگانی شخصی هزینه و زمان رو اعلام کنید ممنون
پاسخ
 ارزان ثبت
ارزان ثبت
سلام برای کارت بازرگانی 1 ماه زمان نیاز دارید و 775 تومن هزینه
پاسخ

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟