لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

کاربرد کارت بازرگانی


کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين  مبحث می باشد كه به وسیله اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران به وسیله مركز و يا شهرستان ها به اسم درخواست کنندگانی که شرایط لازم را دارند صادر می شود.

كارت بازرگاني ،مجوزي می باشد كه به شخص دارنده آن اعم از شخص حقيقي يا حقوقي به سبب ماده 2 قانون صادرات و واردات مصوب 1372/04/02 مجلس شوراي اسلامي اجازه داده مي شود تا به امر تجارت خارجي بپردازد.بر پایه مقرراتي كه در حال حاضر در دست اجرامی باشد اعتبار كارت بازرگاني از تاريخ صدور  به مدت زمان يكسال مي باشد  تمديد كارت بازرگاني با ارائه مدارك لازم به منظور مدت زمان ذکر شده  صورت می پذیرد و در دفعه های بعد هم به همين روال ادامه مي يابد.

کاربرد کارت بازرگانی

کاربرد کارت بازرگانی به شرح ذیل می باشد:

 1. ثبت سفارش و ترخيص كالا.
 2. واردات از منطقه های آزاد.
 3. اقدام به منظور حق العمل كاري در گمرك .
 4. صادرات کلیه کالاهای مجاز.

در ضمن دربرداشتن كارت بازرگاني به منظور واردات / صادرات الزامي می باشد از این جهت در ضمن ثبت سفارش كالا جزء مداركي می باشد که به وسیله بانك ها از درخواست کننده اعتبار تقاضا می شود.

صدور کارت بازرگانی

به منظور صادر نمودن كارت بازرگاني همیشگی بايستی از روش اداره كل ثبت شركت هاي محل مبادرت به دریافت اظهارنامه ثبتي و گواهي پلمپ دفاتر نمود و بعد از آن به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن يا اتاق تعاون مركز استان محل فعاليت بر حسب مورد رجوع نمود ، بعد از کامل کردن پرونده و امضا كارت در اتاق مربوط به منظور تاييد نهايي به اداره كل بازرگاني استان مربوطه رجوع نماید. كارت بازرگاني شركت هاي خارجي به منظور تاييد به اداره كارت بازرگاني وزارت ارسال مي گردد .

به سبب تصويب نامه شماره 80163/ت/68663 مورخ 17/12/76 *** شركت هاي تعاوني بايستی كارت بازرگاني خود را از اتاق هاي تعاون جمهوري اسلامي ايران اخذ کنند.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرايط اخذ كارت بازرگاني به شرح ذیل می باشد  :

الف /  اشخاص حقيقي ايراني

 1. بایستی حداقل 21 سال تمام  داشته باشند.
 2. برگ پايان خدمت نظام  و يا برگ معافيت به منظور اقايان ارائه گردد.
 3. بایستی حداقل سه سال سابقه فعاليت هاي تجاري / توليدي که به تایید دونفر از دربردارندگان كارت بازرگاني و يا داشتن مجوز توليد که از یکی از وزارت خانه های پیروی شده صادر شده باشد را دربرداشته باشند.
 4. در برداشتن محل فعالیت و کسب ( متناسب و مطابق با رشته فعاليت ) اعم از ملكي  / استيجاري .
 5. دربرداشتن دفترهای قانوني با ارائه اظهار نامه هاي ثبتي .
 6. دربر داشتن حساب جاری دارای اعتبار نزد يكي از بانكهاي عامل كشور .

 ب /  اشخاص حقيقي غيرايراني بایستی شرایطی به شرح ذیل را داشته باشند :

 1. دربرداشتن تمامی شرايط تعیین شده به منظور اشخاص ايراني به استثناي" برگ پايان خدمت نظام / معافيت.
 2. دربرداشتن پروانه كار و اقامت دارای اعتبار .
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

لوگوی تجاری چگونه ثبت می شود ؟

نشان یا همان لوگو تجاری به منظور به وجود آوردن خوشنامی و تفاوت میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی دیگر مورد استفاده واقع می شود

نحوه تنظیم صورتجلسه

در ارتباطات تجاری اینکه بتوانید صورتجلسه صحیح را تدوین و تنظیم نمایید از مواردی است که بسیار ارزشمند می باشد .در این مقاله به نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت توجه نمایید نیز مطالعه نمایید

مدارک ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به شکل اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مربوطه امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت تغییرات شرکت مراجعه نمایید .

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟

آرم تجاری سبب می شود که مشتریان وفادار و علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت آن ها به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند در این مقاله می توان مطالبی از چگونگی ثبت آرم تجاری مطالعه نمایید.

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

ثبت آنلاین شرکت

بسیار واضح است که الکترونیکی شدن ابلاغ تقاضای ثبت شرکت صرفه جویی در هزینه و زمان درخواست کنندگان را هم به همراه خواهد داشت در این مقاله از مراحل اینترنتی ثبت شرکت اطلاعات لازم را مطالعه نمایید .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی بایستی حداقل سالی یک مرتبه تشکیل گردد در صورت کلی این مجمع به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل گردد.

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

ویژگی های یک برند خوب

پیشرفت و پیشروی صنعت و تجارت و تولید جنس های یک شکل و توسعه فروش کارخانه ها و پیشرفت رابطه های جهانی به برند اهمیت بسیار زیادی اعطا نموده است.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟