لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

کاربرد کارت بازرگانی


کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين  مبحث می باشد كه به وسیله اتاق بازرگاني و صنايع و معادن ايران به وسیله مركز و يا شهرستان ها به اسم درخواست کنندگانی که شرایط لازم را دارند صادر می شود.

كارت بازرگاني ،مجوزي می باشد كه به شخص دارنده آن اعم از شخص حقيقي يا حقوقي به سبب ماده 2 قانون صادرات و واردات مصوب 1372/04/02 مجلس شوراي اسلامي اجازه داده مي شود تا به امر تجارت خارجي بپردازد.بر پایه مقرراتي كه در حال حاضر در دست اجرامی باشد اعتبار كارت بازرگاني از تاريخ صدور  به مدت زمان يكسال مي باشد  تمديد كارت بازرگاني با ارائه مدارك لازم به منظور مدت زمان ذکر شده  صورت می پذیرد و در دفعه های بعد هم به همين روال ادامه مي يابد.

کاربرد کارت بازرگانی

کاربرد کارت بازرگانی به شرح ذیل می باشد:

 1. ثبت سفارش و ترخيص كالا.
 2. واردات از منطقه های آزاد.
 3. اقدام به منظور حق العمل كاري در گمرك .
 4. صادرات کلیه کالاهای مجاز.

در ضمن دربرداشتن كارت بازرگاني به منظور واردات / صادرات الزامي می باشد از این جهت در ضمن ثبت سفارش كالا جزء مداركي می باشد که به وسیله بانك ها از درخواست کننده اعتبار تقاضا می شود.

صدور کارت بازرگانی

به منظور صادر نمودن كارت بازرگاني همیشگی بايستی از روش اداره كل ثبت شركت هاي محل مبادرت به دریافت اظهارنامه ثبتي و گواهي پلمپ دفاتر نمود و بعد از آن به اتاق بازرگاني و صنايع و معادن يا اتاق تعاون مركز استان محل فعاليت بر حسب مورد رجوع نمود ، بعد از کامل کردن پرونده و امضا كارت در اتاق مربوط به منظور تاييد نهايي به اداره كل بازرگاني استان مربوطه رجوع نماید. كارت بازرگاني شركت هاي خارجي به منظور تاييد به اداره كارت بازرگاني وزارت ارسال مي گردد .

به سبب تصويب نامه شماره 80163/ت/68663 مورخ 17/12/76 *** شركت هاي تعاوني بايستی كارت بازرگاني خود را از اتاق هاي تعاون جمهوري اسلامي ايران اخذ کنند.

شرایط اخذ کارت بازرگانی

شرايط اخذ كارت بازرگاني به شرح ذیل می باشد  :

الف /  اشخاص حقيقي ايراني

 1. بایستی حداقل 21 سال تمام  داشته باشند.
 2. برگ پايان خدمت نظام  و يا برگ معافيت به منظور اقايان ارائه گردد.
 3. بایستی حداقل سه سال سابقه فعاليت هاي تجاري / توليدي که به تایید دونفر از دربردارندگان كارت بازرگاني و يا داشتن مجوز توليد که از یکی از وزارت خانه های پیروی شده صادر شده باشد را دربرداشته باشند.
 4. در برداشتن محل فعالیت و کسب ( متناسب و مطابق با رشته فعاليت ) اعم از ملكي  / استيجاري .
 5. دربرداشتن دفترهای قانوني با ارائه اظهار نامه هاي ثبتي .
 6. دربر داشتن حساب جاری دارای اعتبار نزد يكي از بانكهاي عامل كشور .

 ب /  اشخاص حقيقي غيرايراني بایستی شرایطی به شرح ذیل را داشته باشند :

 1. دربرداشتن تمامی شرايط تعیین شده به منظور اشخاص ايراني به استثناي" برگ پايان خدمت نظام / معافيت.
 2. دربرداشتن پروانه كار و اقامت دارای اعتبار .
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کاربرد کارت بازرگانی

کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين مبحث می باشد دریافت کارت بازرگانی کاربردهایی دارد که در این مقاله به مطالعه آن می پردازیم

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

چگونه شرکت بازرگانی واردات و صادرات ثبت کنیم ؟

در جهت واردات و صادرات کالا باید مجوز کارت بازرگانی را دارا باشید . اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی صنایع و معادن صادر می شود .در این مقاله مطالعه می نمایید که شرکت بازرگانی واردات و صادارت را با چه قالب ثبتی ثبت نمایید .

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت برند حقیقی نمایند . در جهت ثبت برند حقیقی باید بعد از تهیه مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند و در قسمت نوع شخص حقیقی را انتخاب نمایند .

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

وظایف مجمع عمومی موسس برای تشکیل شرکت سهامی

در جهت تشکیل شدن شرکت سهامی خاص هیئتی تشکیل می شود که این هئیت موسس نامیده می شود .که وظایفی نیز بر عهده دارد که در این مقاله به آن اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید

مجمع عمومی موسس چیست

یکی از اجزای لازم به منظور ایجاد شرکت سهامی عام مجمع عمومی موسس می باشد.جهت تاسیس و تشکیل شرکت سهامی بایستی مجمعی به نام مجمع عمومی موسس تشکیل گردد.برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را مطالعه نمایید.

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

در جهت اینکه شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد موسسین باید مدارکی را ارائه دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک ثبت شرکت مقاله را مطالعه نمایید.

استعلام ثبت برند

قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟