لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟


موسسه ها و اشخاص صاحب کسب و کار به دنبال اهداف تجاری خود و در امتداد خلق تفاوت بین محصولات و خدمات شرکت خود با سایر شرکت ها از وسیله ای به عنوان برند یا آرم تجاری استعمال می کنند. آرم تجاری سبب می شود که مشتریان وفادار و علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت آن ها به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند و بدون این که به خاطر شباهت و ظاهر سایر محصولات دچار گمراهی و فریب شوند دقیقا هر آن چه را که خواهان آن هستند به راحتی تشخیص دهند.

در حقیقت آرم تجاری تنها به مشتریان و وفادار کردن آن ها به شرکت کمکی نمی کند و این نشان تجاری به وسیله ی خودش تنها وسیله بازار یابی تاثیرگذار در دستان شرکت می باشد که قدرت برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب برای تبلیغات و فروش بیشتر را به شرکت می دهد.

این موضوع برای بیشتر صاحبان  کسب و کار و شرکت ها مشخص شده است و همه ی شرکت ها به خوبی می دانند که برند یا آرم تجاری تا چه اندازه می تواند در آینده شرکت و برنامه ها و هدف های شرکت تاثیر داشته باشد. بعضی از شرکت ها حتی با طبقه بندی محصولات مختلف خود آرم های تجارتی مختلفی را به ثبت می رسانند و به دنبال آن برای هر طبقه از محصولات خود با آرم تجاری متفاوتی به بازار مصرف مراجعه می کنند. این موضوع سبب می شود که حجم فعالیت شرکت بزرگ تر و بهتر دیده شود و در ضمن  در شناسایی و خرید محصولات به وسیله ی مشتریان تاثیر زیادی دارد.

اکنون نوبت به ثبت برند یا آرم تجاری خواهد رسید. بعضی از شرکت ها تصورمی کنند داشتن یک یا چند آرم تجاری و ادعای مالکیت آن ها کفاف می کند. آن ها نمی دانند که چه خطراتی در نخیز گاه برند های موفق آن ها می باشد. برند های موفق و مشهور به راحتی مورد سوء استفاده قرار می گیرند  و خیلی راحت مورد هجوم استفاده شرکت های تقلبی و افراد سود جو قرار می گیرند.

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟

به همین سبب برند یا آرم تجاری حتما باید  ثبت شود. باید تصدیق نامه ی آن به نام شما باشد تا خیالتان در رابطه با  عدم سو استفاده از ان ها راحت باشد و به راحتی برای اهداف خود بر روی ان ها برنامه ریزی کنید و این دغدغه را نداشته باشید که ممکن است  در زمانی برند شما به سرقت برود.

شرایط ثبت آرم تجاری

در سراسر جهان میلیون ها شرکت و فرد حقیقی صاحب برند وجود دارند. هر کدام یک  از این افراد در حرفه و یا تجارتی مشغول به فعالیت می باشند . در بیشتر  کشورهای پیشرفته برند ها و آرم های تجاری ثبت شده اند و حتی به صورت بین المللی شکل گرفته اند و در بعضی از کشور ها هر چند قانون حمایت از برند وجود دارد ولی اهمیتی برای ثبت آن قائل نیستند.

هرکدام یک از این برند ها مالک و صاحبی دارد و و در صورتی که به ثبت رسیده باشند فرد دیگری نمی تواند مانند آن را داشته باشد و یا از روی آن کپی برداری کند. شایان ذکر است که قانون ثبت بین المللی برند یه نام پروتکل مادرید قوانین دیگری هم برای تشخیص صلاحیت برند های قابل ثبت دارد که باید به توجه به آن ها برند ها طراحی شوند و به ثبت برسند که در زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد:

این امکان وجود ندارد که برند مطابق و دقیقا مشابه برند و یا آرم تجاری ثبت شده دیگری باشد.

برند مورد درخواست باید قابلیت این را داشته باشد و بتواند وجه تمایزی بین محصولات و خدمات شرکت یا فرد حقیقی را با سایر محصولات و خدمات خلق کند.

برند مورد درخواست نباید کپی برداری شده باشد و به صورت خیلی نزدیکی شبیه برند های دیگر باشد که احتمال اشتباه و گمراهی را در بین مشتریان افزایش دهد.

برند نباید در متن خود از حروف و علامت هایی استفاده کرده باشد که سبب  خلل در نظم اجتماعی شود و در نظر جامعه زشت و مستهجن دیده شود و حدس بد به آن برده شود.

از نشان کشور ها مانند پرچم نمی تواند در طراحی برند یا آرم تجاری استفاده نمود.

از علامت های بین المللی و فرا ملی مانند نشان های سازمان هایی هم چون یونسکو و سازمان ملل و ... نباید در آرم تجاری استفاده شده باشد و در صورتی بلامانع خواهد بود که با مجوز معتبر خود سازمان مربوطه صورت گرفته باشد.

از علامت های لشکری و نظامی در طراحی آرم تجاری نباید استفاده شده باشد و در صورتی بلامانع خواهد بود که با مجوز خود نظام مربوطه صورت گرفته باشد.

حروف عام و آن هایی که توصیفی هستند نباید در برند دیده شوند.

علامت های گمراه کننده و غیر مرتبط با فعالیت شرکت نمی تواند در برند مورد استفاده قرار گرفته شود.

برند یا آرم تجاری باید به خود شرکت تعلق داشته باشد و در صورتی که به شرکت دیگری تعلق دارد یا باید مطابق با توافقنامه ای خریداری و یا انتقال داده شده باشد و یا از تاریخ ثبت قبلی ان توسط صاحب قبلی بیش از شش ماه گذشته باشد.

در صورتی که متقاضی ثبت آرم تجاری دربردارنده ی کارت بازرگانی باشد این امکان برای او فراهم می شود که بتواند در متن برند و یا آرم تجاری خود از حروف خارجی و لاتین استفاده نماید ( این موضوع مربوط به قوانین ایران می باشد)

شایان ذکر است که در ثبت برند موضوعات دیگری هم که گاهی با انحصاری شدن آرم تجاری مرتبط هستند دیده می شود. مثلا برند یا آرم تجاری نباید ادعا کننده ی دیگری داشته باشد و یا غیر منطقی و نمایان باشد مانند بو و مزه که البته در بعضی از کشور ها به عنوان برند به ثبت هم می رسند.

پس از این که برند با شرایط فوق و با در نظر گرفتن قوانین دیگر طراحی شد می تواند با تهیه و تدوین اظهارنامه ای با نظر یک مشاور متخصص و خبره وبا  پیمودن مراحل قانونی به ثبت برسد.

آرم تجاری از زمان ارائه اظهارنامه به مدت 10 سال ازاعتبار برخوردار خواهد بود و قبل از به پایان رسیدن اعتبار آن می تواند به وسیله  خود مالک برند و با اولویت اول  مورد تمدید قرار بگیرد.

در کشور ایران مسئول ثبت ارم تجاری اداره مالکیت معنوی می باشد و بعد از ثبت آرم تجاری به صورت داخلی متقاضی می تواند برند خود را در اداره مالکیت برند جهانی به نام سازمان جهانی WIPO به ثبت برساند.

برای ثبت آرم تجاری به دلیل تخصصی بودن موضوعات ثبتی این حقوق معنوی باید یک وکیل و یا مشاور خبره  و متخصص حضور داشته باشد تا با مشکلات گوناگون ثبتی مواجهه نشوید .

موسسه حقوقی ارزان ثبت یکی از برترین و معتبرترین شرکت های حقوقی ایران می باشد که موضوع ثبت برند های تجاری را به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام می دهد.

کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی ارزان ثبت از وکلای مجرب و درجه یک کشور می باشند و طی ده های اخیر موضوعات مختلف ثبت برند های داخلی و خارجی را بر عهده داشتند.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند جواهرات

اشخاصی که علاقه مند به فعالیتهایی در زمینه جواهرات می باشند و در جهت ایجاد مخاطب بیشتر و داشتن اعتبار در نزد مخاطبان و یا مشتریان خود می توانند اقدام به ثبت برند جواهر نمایند .

لوگوی تجاری چگونه ثبت می شود ؟

نشان یا همان لوگو تجاری به منظور به وجود آوردن خوشنامی و تفاوت میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی دیگر مورد استفاده واقع می شود

اهمیت ثبت برند

زمانی که برند را ثبت می نمایید می توانیداز مزایای ثبت برند نیز استفاده نمایید و در واقع ثبت برند از اهمیت خاصی نیز برخورددار است .دراین مقاله از اهمیت و مزایای ثبت برند اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

چگونه شرکت بازرگانی واردات و صادرات ثبت کنیم ؟

در جهت واردات و صادرات کالا باید مجوز کارت بازرگانی را دارا باشید . اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی صنایع و معادن صادر می شود .در این مقاله مطالعه می نمایید که شرکت بازرگانی واردات و صادارت را با چه قالب ثبتی ثبت نمایید .

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

قوانین تجارت برای هر شخصیت حقوقی که ثبت ان در اداره ثبت شرکتها به پایان رسیده است در جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی می باشد .

ثبت آنلاین برند

در جهت ثبت برند الزامی است که مراحل ثبت آن را به صورت آنلاین انجام شود که در این مقاله به مطالعه ثبت آنلاین برند می پردازیم .

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟

آرم تجاری سبب می شود که مشتریان وفادار و علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت آن ها به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند در این مقاله می توان مطالبی از چگونگی ثبت آرم تجاری مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟