لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

ثبت شرکت حقوقی


حقوق یعنی دانش شناسایی و بررسی قانونی ، در این مقاله به تعریفی از موسسه حقوقی می پردازیم :

ثبت شرکت حقوقی

به واحدی غیرتجاری که به وسیله ی کارشناسان حقوقی و یا وکیل های رسمی دادگستری در عرصه های انجام کارهای وکالت در دایره های متوعی همانند حقوق کیفری، حقوق کار، حقوق مالیاتی، حقوق حمل و نقل ، حقوق بانکی ، دعاوی تجاری ، حقوق مالکیت فکری و … مشغول به فعالیت می باشند موسسه حقوقی گفته می شود.

در حقیقت خدماتی که از  سوی این اداره ها صورت می گیرد اقدامی سنجیده و کارشناسی شده می باشد که با کاستن ضریب اشتباه در تشخیص حقوق قادر می باشند تا عملکردی مفید و کارساز را در جامعه به ارمغان بیاورند.

افرادی که به این نوع فعالیت علاقه دارند این امکان برایشان فراهم شده است که با دربرداشتن حداقل مدرک کارشناسی حقوق به منظور به ثبت رساندن موسسه حقوقی مبادرت کنند. برای آن که موسسه حقوقی به ثبت برسد پروانه تاسیس از سمت قوه قضاییه دریافت شود و  با توجه به  مدت زمانی که در پروانه تعیین شده است شرکت می تواند فعالیت نماید و تمدید ثبت از  تمدید پروانه تبعیت می کند.

در ذیل ، به توضیحات  بیشتری در رابطه با نهادهای  حقوقی و شرایط ثبت آن می پردازیم.

ارزان ثبت مجری تخصصی در زمینه ثبت شرکت

ارکان موسسه حقوقی

هر موسسه حقوقی دارای ارکان زیر است :

مجمع عمومی – مدیر یا مدیران

از گردهمایی اعضایی که سهامدار شرکت می باشند مجمع عمومی تسکیل می شود.اساسنامه معین کننده ی  تاریخ و ترتیب تشکیل و چگونگی  دریافت رای در جلسه می باشد. این امکان وجود دارد که مجمع عمومی بصورت عادی ، عادی بصورت فوق العاده و فوق العاده تشکیل گردد.

هر سازمان حقوقی براساس و مطابق اساسنامه به وسیله ی مدیر یا مدیرانی که از بین اعضای مجمع انتخاب شده اند اداره می گردد. مجمع عمومی تعیین کننده ی نهایت اختیارات مدیر یا مدیران می باشد در هر زمان مسئول به نحو احسن انجام دادن تمور مربوط به شرکت از هر نظر مدیر یا مدیران خواهند بود.

شرایط  ثبت موسسه حقوقی

به منظور ثبت شرکت حداقل تعداد شرکا بایستی 2 نفر باشد. هم چنین حداقل فردی از وکیل های تاسیس کننده می بایست  دربردارنده ی سابقه ی وکالتی بیشتر از ده سال داشته باشند .

اعضا موسسه بایستی به صورت همیشگی دربردارنده ی شرایط زیر باشد.

  • الف ) پروانه وکالت بایستی مداوم تمدید گردد.
  • ب) نباستی دایره ی وکالت داشته باشند و در هیچ کدام یک از اداره های دیگر که شبیه می باشند نباید حضور داشته باشند و عضویتی داشته باشند. نداشتن
  • ج) نبایستی دارای سابقه محکومیت کیفری و محکومیت انتظامی از درجه ۴ به بالا.. داشته باشند.
  • د) نبایستی به شرارت معروف باشند و خلافی را دررابطه با  کارهایی را که با شغل و شئونات وکالت مرتبط می باشد را نبایست مرتکب شده باشند.

درصورتی که یکی از اعضا حداقل یکی از موارد و شرایط ذکر شده را داشته باشند نمی تواند در اداره حقوقی عضویتی داشته باشد و از آن عضویت محروم می گردد و هم چنین در صورتی که شخصی از اعضای موسسه خارج شود و از حد نصاب کمتر گردد بقیه اعضا مکلف هستند طی مدت زمان 30روز نیروی جایگزین را که موارد فوق خود را شامل نباشد انتخاب نمایند و به انجمن وکلا اعلام نماید و آن ها را آگاه کنند.

جهت مطالعه بیشتر در مورد ثبت موسسه می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

اساسنامه موسسه حقوقی

موسسه حقوقی بایستی دربردارنده ی اساسنامه ای باشد که پس ازمورد تایید واقع شدن و اینکه در دفتر انجمن وکیل های دادگستری در موسسه ثبت شرکت ها ثبت گردد. در اساسنامه شرکت بایستی  نام موسسه حقوقی و اعضا موسس و مشخصات کامل و سکونتگاه قانونی آن ها  ذکر گردد و هم چنین هرگونه تغییری که در اساسنامه و پایه های  اداره  صورت می پذیرد بایستی  مورد تایید  کانون  واقع گردد و در دفتر کانون به ثبت برسد و رونوشتی که به وسیله ی شخص درخواست کننده به منظور ثبت و چاپ و منشر شدن در اداره ثبت شرکت ها  مورد تایید واقع شده است ارسال گردد.

مدارک لازم برای ثبت موسسه حقوقی

رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه ی  اعضای هیئت مدیره و شرکا ارائه گردد.

دو رونوشتی از تقاضانامه ای که به وسیله ی اداره های حقوقی کامل شده ست ارائه گردد.  

دو رونوشت از اساسنامه اداره های  حقوقی کامل گردد.

رونوشت روزنامه رسمی شخص حقوقی ( شرکت ) و معرفی نامه نماینده  در سربرگ شرکت در صورتی که اشخاص حقیقی در  هیئت مدیره یا سهامداران عضویتی داشته باشند ارائه گردد.

اصل وکالتنامه یا رونوشت برابر اصل وکالتنامه ارائه گردد.

اصل قیم نامه یا کپی برابر اصل قیم نامه ارائه گردد.

رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی نماینده شخص حقوقی ارائه گردد.

همان گونه که ذکر گردید ، حداقل یکی از اعضای هیئت مدیره ی شرکت بایستی دربردارنده ی مدرک تحصیلی کارشناسی حقوقی باشند.

انحلال موسسه

موسسه در حالات زیر منحل میگردد:

  1. در صورتی که اداره مرتکب خلافی شده باشد و انجمن وکلا تصمیم بگیرند شرکت  را منحل نمایند.
  2. در صورتی که مجمع عمومی تصویب نمایند شرکت باید منحل گردد.
  3. با توجه به شرایطی که در اساسنامه پیش بینی شده است شرکت می تواند منحل شود.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تبدیل شرکتهای تجاری

تبدیل شرکتهای تجاری - اکثر حقوقدانان تبدیل شرکتهای تجاری را اختصاص به شرکتهای تجاری مذکور در قانون یعنی تضامنی، نسبی و سهامی نداده اند بلکه اعتقاد دارند که تبدیل هر شرکت تجاری به نوع دیگری از شرکتها امکان پذیر است اگر چه شرایط تبدیل ممکن است بر حسب مورد متفاوت باشد. بنابراین شرکتهای سرمایه می توانند

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله به مطالبی در موردمجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت مواد غذایی

با ثبت نمودن شرکت مواد غذایی می توانید به صورت رسمی و قانونی فعالیت خود را آغاز کنید. برای شروع فعالیت در حوزه های مواد غذایی بایستی جواز بهداشت از موسسه ی مربوط و پروانه لازم از نهاد غذا و دارو دریافت گردد.

چرا ثبت شرکت ؟

در خصوص  اینکه چرا ثبت شرکت ؟ باید گفت که برای به رسمیت شناختن هر شرکتی و اینکه شخصیت حقوقی برآن نام نهاده شود شرکت ثبت می کنیم تا از مزایای مطرح شده برای اشخاص حقوقی بهره مند شویم .

تغییر اسم شرکت

برای درخواست کنندگان این امکان فراهم شده است تا بتوانند به وسیله درگاه اینترنتی www.sherkat.ssaa.ir درخواست تغییرات را ارسال کنند.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله را بخوانید.

کار شرکتهای بازرگانی چیست ؟

کار شرکتهای بازرگانی چیست ؟ - مجاز بودن کارهای بازرگانی با وجود کارت بازرگانی امکان پذیر می باشد . هر بازرگان باید بداند برای انجام امور فعالیت های بازرگانی نیازمند و ملزم به اخذ کارت بازرگانی می باشد .

تفاوت بین شرکت و موسسه

شرکتهای تجاری بر اساس امور فعالیتهای تجاری تشکیل می شوند و اما موسسات به فعالیتهای غیر تجاری می پردازند در این مقاله به تفاوتهای هر یک پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید

اصول مشترک در ثبت شرکت

اصول مشترک ثبت شرکت یعنی داشتن سرمایه اولیه ، شرکا و آدرس دفتر مرکزی مشخص برای همه شرکت های تجاری - شرکت های تجاری تحت قانون تجارت نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیردولتی به ثبت می رسند و همگی آنها پس از ثبت دارای شماره ثبت اختصاصی و شناسه ملی اختصاصی می گردند.

ضمانت اجرای تخلف از شرایط تبدیل شرکت

ضمانت اجرای تخلف از شرایط تبدیل - برای تبدیل هر شرکت تجاری به شرکت تجاری دیگر شرایطی لازم است که بدون آن تبدیل امکان پذیر نمی باشد مانند اینکه شرکت سهامی خاص برای اینکه بتواند به شرکت سهامی عام تبدیل شود باید سرمایه خود را به میزان حداقل سرمایه مقرر برای شرکتهای سهامی عام افزایش داده

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟