لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

شرایط ثبت شرکت


در جهت ساماندهی به امورات تجاری و یا تقسیم کردن سرمایه ای که از ترسیم سود و زیان بدست می آید باید به صورت رسمی شرکت را ثبت نمود . بدین صورت که کلیه فعالیت های تجاری که از گذاشتن سرمایه شرکا مطابق قرار داد که بتوانند سود و زیان بدست آمده را در بین خود تقسیم نمایند .

شرایط ثبت شرکت

به موجب قوانین ایران، کسانی که می توانند در ایران شرکت ثبت نمایند به قرار ذیل می باشند :

ثبت نمودن شرکت اشخاص حقیقی و حقوقی در ایران مجاز می باشد

بدون مالکیت در ایران اشخاص خارجی می توانند اقدام به ثبت شرکت به صورت 100 درصد نمایند .

شرایط ثبت شرکت

زمانی که تصمیم گیری به ثبت شرکت انجام می شود از شروط اصلی تشکیل شرکت توافق نمودن و تعهد دادن قرار دادی است که در بین شرکا و سهامداران منعقد می شود . قانون ثبت شرکتها برای اشخاصی که درصدد ثبت شرکت می باشند شروطی را در نظر گرفته است که عمل کردن به آن الزامی می باشد :

رضایت قلبی طرفین برای ایجاد و تاسیس شرکت

رضایت دو نفره در امر قرار دادهایی که منعقد می شود امری ضروری می باشد بدین صورت که اجباری نبودن یک قرار داد تأثیر مثبتی در روند سودهی آن دارد و اجباری نباید درکار باشد بدین صوت که در صورت وجود نارضایتی آن قرارداد ساقط خواهد شد.

سلامت عقل ، اهلیت و صلاحیت شرکا باید اثبات شود

در بین شرکا باید سلامتی عقلی و صلاحیت داشتن منعقد کردن قرار داد را داشته باشند . الزامی است که داشتن شرایط سنی قانونی را کلیه شرکا داشته باشند . باید این نکته توجه کرد که دارا بودن شرایط سنی قانونی در امر منعقد کردن قرار دادها ضروری می باشد .

شفافیت در موضوع قرار داد

الزامی است کلیه مواردی که باید در قرار داد ذکر شود به درستی قید گردد و از ابهاماتی که دوگانگی را بوجود می اورد جلوگیری شود.وباید به این نکته توجه کرد که قرار داد پذیرفته نخواهد شد و باطل می شود .

موضوع و هدف قرار داد باید کاملا قانونی باشد

بهتر است موضوع را به صورتی انتخاب گردد که موازی با اخلاق شرعی باشد و الزامی است که غیر قانونی نباشد

پارامترهایی در شرکت به عنوان اصل وجود دارد که در ثبت شرکت تأثیر مثبتی دارد و عدم رعایت آنها ماهیت اصلی شرکت را از بین می برد . شکل شرکت منوط به رعایت آنها می باشد. در نتیجه در ذیل لازمه اصلی شرکت را عنوان خواهیم کرد :

حداقل تعداد تعیین شده شرکا در قانون

در واقع مشارکت داشتن و اجتماع بودن شرکا در امر تشکیل شرکت تأثیرگذار می باشند . رعایت نمودن تعداد شرکا در تشکیل شرکت امری ضروری است شرکت های سهامی عام حداقل باید دارای 5 نفر باشند و شرکتهای سهامی خاص باید درای 3 نفر و شرکت با مسئولیت محدود و شرکت تضامنی و شرکت نسبی باید دارای 2 نفر باشند . شرکتهای تعاونی دارای 7 نفر شریک جهت همکاری در شرکت باشد .

تأمین سرمایه مورد نیاز شرکت با همکاری سهامداران و شرکا

در جهت ثبت شرکت الزامی است که میزانی تعیین شود که به شرکت اعتبار ببخشد و حداقل هایی را قانون برای شرکتها در نظر گرفته است . در هر صورت همکاری کردن شرکا با آورده های خود به شرکت به صورت نقدی و غیر نقدی که به عنوان سرمایه شرکت می باشد محقق خواهد شد .

تقسیم سود و زیان

اعتبار و شخصیت حقوقی یک شرکت پس از ثبت مشخص می شود . زمانی که شرکا سرمایه ای را در میان م یگذارند سود که از این سرمایه بدست می آید باید در بین آنها تقسیم شود 

تمامی آورده های شرکا در شرکت در زمانی که به سرمایه شرکت تبدیل شد دیگر متعلق به فرد نخواهد بود و سرمایه شرکت تلقی خواهد شد. اما در قبال این آورده شرکا سهام و یا سهم الشرکه دریافت خواهند کرد که به تناسب آن باید از سود شرکت بهره مند شده و در صورت خسران و به وجود آمدن تعهدی برای شرکت به میزان سهام و سهم الشرکه خود از این ضرر سهم خواهند داشت .

پس از عقد قرارداد  و تعیین تکلیف میزان سهم هر یک از شرکا و نحوه تقسیم سود و زیان و همچنین موضوعاتی مانند موضوع شرکت ، شرایط انحلال شرکت ، شرایط مورد نیاز برای تغییرات و ... در اساسنامه شرکت و  تهیه اظهار نامه ودر صورت نیاز تنظیم شرکتنامه برای ثبت شرکت باید موسسین شرکت جلسه ابتدایی موسوم به مجمع عمومی موسسین را برگزار نموده و نفرات مدیر در شرکت و بازرسین مورد نیاز را مشخص نمایند  و مستندات شرکت را با رضایت قلبی و بصورت جمعی امضاء و تایید می نمایند. در پای همه مستندات باید امضاء همه شرکا و موسسین باشد .

سپس هیئت مدیره تشکیل جلسه خواهد داد و از بین خود رئیس  هیئت مدیره ، نائب رئیس هیئت مدیره  و مدیر عامل را تعیین و معرفی می نمایند . صورتجلسه جلسان مجمع عمومی موسسین و هیئت مدیره باید برای ثبت شرکت تنظیم شده و امضاء همه مدیران  و موسسین دریافت شده باشد .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

هزینه و تعرفه ثبت شرکتها

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ارتباط با ما

ارتباط با ما

ثبت برند رستوران

ثبت برند رستوران با اخذ مجوزهای لازم طی 35 روز کاری توسط ارزان ثبت انجام می شود کخه در این مقاله شرایط و مدارک لازم برای ثبت برند رستوران ارائه شده است .

ثبت شرکت های بازرگانی

منظور از ثبت شرکت های بازرگانی شرکت هایی می باشند که با هدف و موضوع بازرگانی و برای انجام امور بازرگانی مانند خرید و فروش ، توزیع ، واردات و صادرات و این گروه از فعالیت ها تاسیس می شوند. ارزان ثبت جهت ثبت شرکت بازرگانی مشاوره رایگان به شما ارائه می دهد.

تعرفه و هزینه های ثبت شرکت

تعرفه و هزینه های ثبت شرکت - هنگام ثبت شرکت همانطور که می دانید مراحلی باید طی شود یکی از این مراحل نیز پرداخت وجوه مربوط به ثبت شرکت است . این وجوه را می توان به چند دسته تقسیم کرد

انتخاب نام برند

در انتخاب نام برند مهمترین نکته ای که باید رعایت شود این است که اولا" برند شما باید متناسب با حرفه تان باشد و دوم اینکه برند شما باید منحصر به فرد باشد و شبیه آن نیز حتی پیش از این در همان صنف شغلی شما به ثبت نرسیده باشد زیرا اگر برند شما تکراری باشد فاقد ارزش آفرینی می شود.

اخذ استاندارد

به منظور اخذ استاندارد باید به سازمان ملی استاندارد که مرجع صدور گواهی استاندارد کالا است مراجعه نمود .ارزان ثبت سریع و آسان اخذ استاندارد محصولاتتان را به انجام می رساند.

چهار اصل مهم در برندینگ

4 اصل مهم برندینگ - جهت ثبت برند   و انتخاب و خلق  برندی با ویژگی های موثر ما می توانیم به شما کمک کنیم و در انتخاب نوع برند اعم از اسم تجاری ، لوگو یا علامت ترکیبی نیز مشاورتانیم

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی می باشد که با حداقل 2 عضو و یا اعضای بیشتر از 2 نفر و حداقل سرمایه 100 هزار تومان و یا بیشتر جهت انجام امور اداری و بازرگانی تاسیس شده است . ارزان ثبت جهت ثبت شرکت ب مسئولیت محدود در سراسر ایران در خدمت شماست.

خصوصیات شرکت مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود از آنجایی که بسیار پرکاربرد است در مقالات زادی به آن می پردازیم . در این مقاله نیز خصوصیات ثبتِ ، ماهوی و حقوقی شرکت با مسئولیت محدود را

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری -جهت ثبت علامت تجاری یا برند بعد از مشخص شدن برندتان و قابلیت ثبت آن باید مراحل ثبت علامت تجاری را یکی یکی طی کنید ، که این مراحل نیاز به آشنایی با مسائل حقوقی و اصطلاحات ثبتی دارد لذا توصیه می کنیم مراحل ثبت علامت تجاری را به کارشناسان ثبتی بسپارید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟