لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان


نخستین مرحله به منظور به ثبت رساندن شرکت دانش بنیان، ثبت نمودن شرکت یا اداره حقوقی خصوصی و یا تعاونی می  باشد. به همین دلیل از الزامات و ضروریات می باشد که شرکت نخست به شکل معمولی در موسسه ثبت شرکت های نهاد اسناد و املاک کشور ثبت گردد. در زمان ثبت میان شرکت ها هیچ گونه تمایزی وجود ندارد و ثبت شرکت هم مثل شرکت ها و اداره های دیگر می باشد.

مراحل ثبت شرکت دانش بنیان

در مرحله ی بعد موسسه های درخواست کننده می بایست به منظور دانش بنیان کردن شرکت و استعمال نمودن از مزیت هایی که مورد نظر قانون و محافظت از شرکت های دانش بنیان می باشد به وسیله پایگاه اینترنتی به نشانی http://www.daneshbonyan.ir  مراجعه و ثبت نام نمایند و مورد پژوهش و ارزیابی واقع گردند.

در صورتی که کلیه شرکت ها و اداره ها مشخصه ها و ویژگی هایی را که در نظام نامه تشخیص سزاواری و اهلیت اداره ها و نهاد ها وجود دارد را دربرداشته باشند و پس از سپری نمودن مرحله های سنجش به وسیله کارگروه پژوهش و تعیین و تمییز شرکت ها و موسسه های دانش بنیان و سرپرستی بر اجرا مورد قبول و تصدیق واقع گردند به  صندوق نوآفرینی و شکوفایی معرفی می گردند تا طرح خود را به آن صندوق تسلیم نمایند و از مزیت هایی مربوطه با عنایت به اساسنامه صندوق استعمال کنند.

در خواست کنندگان به منظور پر و کامل نمودن تقاضا بایستی به وسیله فرمی که در سایت اختصاصی شرکت های دانش بنیان ارائه گردیده است استعمال کنند.

بعد از آن که طرح ها به مقر بازگردانده شد هر دو ماه یکبار به آن رسیدگی می کنند تا تمامی اطلاعاتی را  که به سهامداران و اعضای هیئت مدیره و خلاصه تجربیات شرکت و اطلاعات اشخاصی که درون موسسه می باشند مرتبط می باشد مورد ارزیابی و پژوهش واقع گردد و این موضوع که آیا شرکت مشمول شرکت دانش بنیان می گردد یا خیر معین شود.

اداره های درخواست کننده بعد از ان که  کالاها و خدمات دانش بنیان را تولید  و یا برنامه تولید (به منظور  شرکت های نو بنیاد ) بر مبنای آیین نامه ی مصوب کارگروه را ارائه نمودند  ، بررسی و پژوهش  می شود و جهت مدت زمان  محدودی  قادر می باشند  از تسهیلات و مزیت های  قانون استعمال نمایند و به منظور تمدید زمان استعمال از مزیت های قانون، بایستی به صورت مجدد مورد محاسبه و پژوهش واقع گردند.

اما قبل از آن ، به منظور بازشناسی سزاواری و اهلیت استعمال از تسهیلات ، بایستی تمامی اطلاعات لازم، به منظور  پژوهش و بازشناسی سزاواری شرکت و اداره دانش بنیان، به وسیله معاونت فناوری ریاست جمهوری و وزارت بهداشت ،در این پایگاه اینترنتی ثبت گردد.

طریقه ی ثبت نام در سامانه 

شرکت هایی که برای بار نخست به سامانه پژوهش و بازشناسی شرکت ها و موسسه های دانش بنیان وارد می شوند ضروری می باشد با انتخاب نمودن گزینه ثبت نام ،تصدیق تعهدها و اطاعات لازم،اسم شرکت، شناسه ملی و هم چنین پست الکترونیک را وارد کنند تا لینک فعال سازی سامانه به پست الکترونیک وارد شده ارسال شود.

پس از کامل نمودن و ثبت کردن فرم لینک فعالسازی، نام کاربری (شناسه ی ملی) به آدرس ایمیل درخواست کننده  ارسال خواهد گردید.

در صورتی که پس از 5 ساعت، نام کاربری (شناسه ملی) خود را فعال ننمایید ، از سیستم کد کابری حذف می گردد و درخواست کننده بایستی به صورت مجدد ثبت نام کند.بنابراین  لازم و ضروری می باشد از آدرس ایمیلی که معتبر می باشد استعمال نمایید . درخواست کنندگان قادر می باشند به سامانه ی شناسه ی ملی افراد  حقوقی کشور به آدرس www.ilenc.ir رجوع کنند و با جستجونمودن نام شرکت یا اداره ، شناسه ی ملی افراد حقوقی را اخذ نمایند و بعد از آن در سامانه وارد نمایند.

تمامی شرکت های درخواست کننده ای که قصد دارند از حمایت هایی که در قانون درج شده است بهره مند شوند اطلاعات خود را در این سامانه وارد می نمایند و با توجه به این  این پروسه ها پژوهش و محاسبه  می گردند . بعد از آن که اطلاعات را وارد نمودید بایستی حتما بر روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا اطلاعات ذخیره گردد. درخواست کنندگان بایستی عکس آگهی راه اندازی و تشکیل را ، همراه با  آخرین تغییرات شرکت در روزنامه ی رسمی اسکن کنند و به منظور کامل نمودن اطلاعات  ، در سامانه بارگذاری کنند.هم چنین، یایستی  آخرین فهرست  بیمه ی شرکت همراه با چکیده موقعیت دستمزد (حقوق و مزایا) و عکس آخرین اظهار نامه ی مالیاتی ، به دایره  امور مالیاتی ارسال شود شایان ذکر است این امر به منظور شرکت هایی که دارای بنیادی نو می باشند و به تازگی تاسیس شده اند به صورت اختیاری است.

به منظور کامل نمودن  فرم ارزیابی و پژوهش فناوری ایده های های دانش بنیان در چارچوب تعاونی، بایستی  اطلاعاتی ازقبیل  نام شرکت ، نوع شرکت ، شماره ی ثبت ، آدرس سایت اینترنتی ، شماره تلفن ثابت و تلفن همراه و آدرس ایمیل را تکمیل نمایید و در قسمت دوم،  بخش صنعت و فناوری ، اسم محصول و استعمال محصول را وارد نمایید و در رابطه با  کامل نمودن  اطلاعات مالکیت معنوی، هنگام دست یافتن  به نوآفرینی و اطلاعاتی مانند عنوان نوآفرینی ،مبادرت کنید .

در خصوص موقعیت محصول در سیکل فناوری هم ، یکی از موردهای (مطالعه های نخستین ، مطالعه های تکمیلی ، نمونه ی کارگاهی، نمونه ی آزمایشگاهی و نمونه ی صنعتی) را انتخاب نمایید و شرح  دهید که چرا محصول در موقعیت تعیین  شده واقع گردیده است.بنابراین ایده  دستوری، شناسه  روح ایده  و مقدار آزمودگی مطالعه هایی می باشد که انجام شده است و این امکان وجود دارد که در پی  بی دقتی در ارائه ی بعضی از اطلاعات، کارشناسان و متخصصان  سرمایه گذاری در این ایده با خطراتی مواجه شوند. به همین دلیل به منظور  این که ایده ارائه شده مقبول واقع گردد ، بایستی  کلیه  حساب ها و رقم ها  ، همراه با  توضیحاتی به اندازه کافی  و مستند ارائه شود تا هیچ گونه  شک و شبهه  و یا  سوالی به وجود نیاید و متنی به صورت کامل و جامع و  درست از اطلاعات در اختیار کارشناسان واقع گردد.

پس از  آن که  اطلاعات به وسیله  شرکت های درخواست کننده در پایگاه دبیر خانه ی کارگروه، ارائه گردید آن ها را برای متصدیان  مربوطه ارسال می نمایند .نتیجه های ارزیابی و پژوهش متصدیان ، به وسیله  دبیر خانه به منظور اتخاذ  تصمیم  پایانی  به کارگروه (یا انجمن کارشناسی ذیل کارگروه،حسب مورد) بازگردانده می گردد .در صورتی که مورد تایید و تصدیق واقع گردید شرکت درخواست کننده  به مدت زمان 2 سال شامل پشتیبانی  های مورد نظر قانون خواهد بود تمدید نمودن  این مدت  زمان وابسته  به مداومت  شرایط مورد نظر در این نظام نامه می باشد.

لازم به  ذکر است که ،  بعد از آن که  امر به تصویب رسید  برای دانشگاه ها و واحدهای بررسی و ارزیابی  این امکان فراهم شده است تا شرکت های دانش بنیان در نظام نامه ی مالی و معاملاتی خود در هیئت امنا قادر باشند ، به منظور تشکیل و راه اندازی  شرکت های دانش بنیان اقدام نمایند  . به توصیه تعدادی از اعضای هیئت علمی و تایید و تصدیق دانشگاه یا واحد ارزیابی شرکت دانش بنیان تاسیس و تشکیل  خواهد گردید و یا به وسیله دانشگاه و واحد تحقیق و مطالعه به اعضای هیئت علمی توصیه و پیشنهاد  می شود.

شایان ذکر است شرکت و موسسه های  که بدون ثبت نام نمودن در پایگاه اینترنتی ذکر شده ایده های  های خود را ارسال می کنند  در فهرست تایید و قبولی واقع نمی گردند.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ضمانت اجرای تخلف از شرایط تبدیل شرکت

ضمانت اجرای تخلف از شرایط تبدیل - برای تبدیل هر شرکت تجاری به شرکت تجاری دیگر شرایطی لازم است که بدون آن تبدیل امکان پذیر نمی باشد مانند اینکه شرکت سهامی خاص برای اینکه بتواند به شرکت سهامی عام تبدیل شود باید سرمایه خود را به میزان حداقل سرمایه مقرر برای شرکتهای سهامی عام افزایش داده

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله به مطالبی در موردمجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

مجمع عمومی عادی چیست ؟

در این مقاله مطالبی درباره مجمع عمومی عادی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

راهنمایی گام به گام انتخاب نام شرکت

راهنمایی گام به گام انتخاب نام شرکت -نام شرکت یکی از مهمترین شاخصه های شرکت و ثبت شرکت است و اولین قدم در تاسیس شرکت هم تعیین اسم شرکت است.نام شرکت مشخصه شناسایی آن است و در تبلیغات شرکت هم استفاده می شود

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان - در حقوق انگلستان برای این که شرکت بتواند شخصیت حقوقی پیدا کند و بتواند به فعالیت بپردازد لازم است مراحلی طی شود. در ابتدا باید مؤسس یا مؤسسین شرکت اسناد و مدارک لازم را به متصدی ثبت شرکت ها تحویل دهند.

وظایف مجمع عمومی فوق العاده

در این مقاله به وظایف مجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله را بخوانید.

مبانی و دیدگاه ثبت شرکت

مبانی و دیدگاه ثبت شرکت -در مورد شرکت دو دیدگاه عمده وجود دارد: دیدگاهی که شرکت را شکل حقوقی بنگاه اقتصادی و یک مرکز منافع نهادی می داند و بیشتر در کشورهای اروپای قاره ای رواج دارد و دیدگاهی که به حقوق شرکت ها به عنوان رشته ای از قراردادها نگاه می کند که پایگاه اصلی آن در کشورهای آنگلوساکسون است.

اصول مشترک در ثبت شرکت

اصول مشترک ثبت شرکت یعنی داشتن سرمایه اولیه ، شرکا و آدرس دفتر مرکزی مشخص برای همه شرکت های تجاری - شرکت های تجاری تحت قانون تجارت نزد مرجع ثبت شرکت ها و موسسات غیردولتی به ثبت می رسند و همگی آنها پس از ثبت دارای شماره ثبت اختصاصی و شناسه ملی اختصاصی می گردند.

تبدیل شرکتهای تجاری

تبدیل شرکتهای تجاری - اکثر حقوقدانان تبدیل شرکتهای تجاری را اختصاص به شرکتهای تجاری مذکور در قانون یعنی تضامنی، نسبی و سهامی نداده اند بلکه اعتقاد دارند که تبدیل هر شرکت تجاری به نوع دیگری از شرکتها امکان پذیر است اگر چه شرایط تبدیل ممکن است بر حسب مورد متفاوت باشد. بنابراین شرکتهای سرمایه می توانند

ثبت انواع شرکت خارجی در ایران

ثبت شرکت خارجی و فعالیت آن بر اساس بند فوق در صورتی بلامانع است که حداکثر 49 % از سهم شرکت متعلق به افراد خارجی باشد و این شرکت در کشور تابع خود نیز قانونا " به ثبت رسیده باشد. ارزان ثبت ثبت انواع شرکت خارجی را در ایران برایتان به انجام می رساند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟