لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مدارک لازم جهت ثبت شرکت


در سال های اخیر سیاست های اقتصادی کشور در چهارچوب برنامه های توسعه اقتصادی به سوی خصوصی سازی گام بر می دارد و واگذاری فعالیت ها به بخش خصوصی مستلزم آن می باشد که اشخاص به تأسیس شرکت های مختلف اقدام نمایند و با انجام فعالیت های تجاری در نظر گرفته شده سبب کاهش تصدی گری دولت در کارهای اقتصادی شوند این مهم بر عهده اداره ثبت شرکت ها مؤسسات غیر تجاری است تا شرکت ها با سپری نمودن مراحل اداری مطابق مقررات و مواد قانونی به ثبت برسند .

با توجه به تعریف قانون مدنی ایران:از اجتماع حقوق مالکان مختلف به منظور انجام امور تجاری شرکت تشکیل می شود.به بیانی ساده تر شرکت قراردادی می باشد که با عنایت به آن اعضا یا شرکا سودی که از سرمایه به دست می آید را بین خود تقسیم می کنند شرکت ها با عنایت به قانون ومقررات ایران دربردارنده شخصیت حقوقی می باشند.

به صورت کلی در قانون تجارت هفت نوع شرکت تجاری وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

 1. شرکت سهامی عام.
 2. شرکت سهامی خاص.
 3. شرکت با مسئولیت محدود.
 4. شرکت تضامنی.
 5. شرکت تعاونی .
 6. شرکت مختلط سهامی.
 7. شرکت مختلط غیر سهامی.
ارزان ثبت آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت شرکت می باشد هم اکنون با ارزان ثبت تماس بگیرید.

شرایط عمومی ثبت شرکت 

شرایط عمومی ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد

مطابق قانون و مقررات جمهوری اسلامی ایران حداقل سن به منظور ثبت شرکت 18 سال و حداقل تعداد افراد به منظور ثبت شرکت 2 نفر می باشد و دربرنداشتن سو پیشینه کیفری اعضا مزبور در گواهی مربوطه هم لازم می باشد.

تعریف قانون از کلیات شرکت سهامی : مطابق ماده یک لایحه اصلاحی قانون تجارت ، شرکت سهامی شرکتی می باشد که سرمایه آن به سهام تبدیل شده است و مسئولیت صاحبان سهام محدود به مبلغ اسمی سهام آن ها می باشد.بنابراین مسئولیت سهامداران محدود به مقدار سهام آن ها است . سهام جزء حقوق مالی شمرده می شود و به منزله مال منقول می باشد و هم به صورت زوذی و هم به صورت قراردادی قابلیت نقل و انتقال دارد. بنابراین مراحل نقل و انتقال سهام از موارد مهم مربوط به شرکت های سهامی به حساب می آید . ازلحاظ نوع مالکیت سهام به دو نوع سهام بانام وسهام بی نام تقسیم می شود.

انتقال سهام با نام بایستی در دفتر ثبت سهام شرکت به ثبت برسد . شرکت های سهامی شرکت تجارتی محسوب می شوند حتی درصورتی که موضوع فعالیت آن ها امور بازرگانی نباشد.

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

در جهت اینکه شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد موسسین باید مدارکی را ارائه دهند. مدارک  لازم به منظور ثبت شرکت به شرح ذیل می باشد:

 1. رونوشت مدارک هویتی اعم از شناسنامه و کارت  ملی.
 2. گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره.
 3.  رونوشت شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص)
 4. نام شرکت.
 5. موضوع فعالیت شرکت.
 6. میزان سرمایه شرکت.
 7. آدرس شرکت ( می بایست فقط در محدوده منطقه ثبتی باشد )
 8. تعیین سهامداران و میزان سهام آن ها.
 9. تعیین مدیران شرکت و سمت آن ها ( مدیر عامل ، رییس هیات مدیره ، نایب رییس هیات مدیره )
 10. اسامی اشخاصی که حق امضا دارند.
 11. تعیین بازرسین شرکت. ( مخصوص شرکت های سهامی خاص)
 12. وکالتنامه در صورتی که وکیل امور ثبت شرکت را بر عهده دارد .

مزایای ثبت شرکت

هر زمان که شرکتی ثبت می شود،همه ی قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می شود و بعدا هیچ کدام یک از شرکا نمی توانند همانند اسناد غیررسمی از وجود اساسنامه و شرکتنامه و دیگر تصمیم هایی که ثبت می شود اظهار بی اطلاعی کنند و یا به اشکالاتی که در خصوص اسناد غیررسمی ممکن است وارد شود استناد کنند.از نظر اشخاصی که با شرکت معامله می کنند ثبت شرکت امری مهم محسوب می شود و تا حدی مهم است که بدون مراجعه نمودن به آن نمی توانند معامله کنند.زیرا شخصی که می خواهد قراردادی مهمی را با شرکت منعقد کند باید بداند که سرمایه شرکت تا چه اندازه ای می باشد و اختیار مدیران شرکت تا چه اندازه ای است و در نهایت قدرت و توانایی این شخصیت حقوقی چقدر است وقتی شرکتی ثبت می شود،فعالیت به صورت رسمی و قانونی می شود و یا این رسمی و قانونی شدن اشخاص تمایل زیادی پیدا می کنند تا با شرکت همکاری کنند.

مراحل ثبت شرکت

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مراحل ثبت شرکت با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید.

متقاضیان محترم چنانچه در هر کدام یک از مراحل ثبتی با هر سوال و موردی روبرو شدید می توانید با مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ما در ارزان ثبت تماس حاصل نمایید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات آن ها نیز بهره مند شوید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اهمیت ثبت برند

زمانی که برند را ثبت می نمایید می توانیداز مزایای ثبت برند نیز استفاده نمایید و در واقع ثبت برند از اهمیت خاصی نیز برخورددار است .دراین مقاله از اهمیت و مزایای ثبت برند اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

ثبت برند حقوقی

اشخاص حقوقی که شرکت خود را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسانده می توانند در جهت شهرت و اعتبار کسبی برند برای فعالیت خود انتخاب نمایند .

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟

آرم تجاری سبب می شود که مشتریان وفادار و علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت آن ها به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند در این مقاله می توان مطالبی از چگونگی ثبت آرم تجاری مطالعه نمایید.

وظایف مجمع عمومی موسس برای تشکیل شرکت سهامی

در جهت تشکیل شدن شرکت سهامی خاص هیئتی تشکیل می شود که این هئیت موسس نامیده می شود .که وظایفی نیز بر عهده دارد که در این مقاله به آن اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت برند حقیقی نمایند . در جهت ثبت برند حقیقی باید بعد از تهیه مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند و در قسمت نوع شخص حقیقی را انتخاب نمایند .

ثبت موسسه حقوقی

موسساتی هستند که امور تجارتی فعالیت نمی کنند و در زمینه فعالیت های حقوقی توسط کارشناسان حقوقی و یا وکلای رسمی دادگستری که به انجام امور وکالت می پردازند

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟