لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

انتخاب اعضا هیئت مدیره


زمانی که شرکتی برای فعالیت های تجاری تأسیس می گردد افراد و شرکایی و مدیرانی برای توسعه و گسترش کار انتخاب می نمایند جهت اداره و مدیریت شرکت افراد فعال را از بین سهامداران انتخاب می نمایند که این مدیران در مجمع عمومی عادی گزینش می شوند . در گزینش مدیران شرکت مدت زمان مدیریت  آنها دائمی نمی باشد بدین صورت که برای مدت زمان زیادی ثابت نیستند و عموما زمانی که مرسوم می باشد 2 سال می باشد .

در این مدت مدیر انتخاب شده می تواند بر تمام امور شرکت نظارت کند و هم چنین سمتی که او دارد به عنوان رئیس هیئت مدیره می باشد که مدیرعامل نیز هم گفته می شود . در برکناری یکی از مدیران  الزامی است که در تصمیم گیری آن اکثریت رآی بدهند .

 

شرایطی که برای اعضاء هیئت مدیره پیش بینی گردیده است :

شرایط انتخاب هیئت مدیره را قانونی تجارت مصوب کرده است که براساس آن باید انتخاب نمایید .

1- بر اساس تصمیم مجمع عمومی هیئت مدیره می تواند برکنار شود . این مجمع اختیار برکناری هیئت مدیره را دارد . در نتیجه می تواند گفنت که هریک از مدیران شرکت قابلیت برکناری و یا عزل را دارند .  

2- می توان از میان اعضا و شرکا ، هیئت مدیره را انتخاب کرد .

3- در اساسنامه شرکت مدت زمانی مدیریت هیئت مدیره مشخص می شود که معمولا دو سال می باشد لذا این مورد باید اشاره کرد مدت زمان مدیریت هیئت مدیره در صورتی بیشتر می باشد که مجمع عمومی صلاح بداند .

4- الزامی است که در شرکت سهامی عام تعداد اعضا هیئت مدیره 5 نفر باشد و از این تعداد کمتر نباشد .( البته تا 11 نفر هم موردی ندارد )  لذا در شرکت سهامی خاص باید 3 نفر باشد.

زمانی که شخصی را برای مدیریتی انتخاب می نماییید باید درستکار و قابل اعتماد باشد و بتواند شرکت را گسترش داده و به اهداف بالا دست پیدا کند .

 

کسانی که نمی توانند به مدیریت شرکت انتخاب شوند :

بر اساس شرایط ذکر شده در بالا در برخی موارد نمی توان شخصی را به عنوان هیئت مدیره انتخاب کرد در ناده 111 قانون تجارت موارد را در این مورد ذکر شده است :

1- اشخاصی که بر اساس مسائلی حکم و لغو فعالیت آن ها یا ورشکستگی آن ها از مراجع مشخص صادر شده است و یا اشخاصی که عدم حضور فیزیکی دارند

2- اشخاصی که بر اساس حکم قطعی ارتکاب جرم و جنایت و کلاهبرداری و ..... به موجب قانون شناخته شده اند .

 

نکات مهم در نحوه ی تنظیم صورتجلسات هیات مدیره

1- رسمیت یافتن جلسات هیئت مدیره بصورتی است که اکثر بیتشر اعضا شرکت کرده باشند .

2- در صورتی می توان در این جلسه یک تصمیم گیری کرد که اکثریت آرا حاضرین و در چلسه آن تصمیم را تأیید کنند لذا عدم تأیید تصمیم گیری زمانی است که در اساسنامه اکثریت بیشتری را مقرر کرده باشد

3- در زمانی که جلسه هیئت مدیره برگزار می شود باید در پایان جلسه صورتجلسه تنظیم گردد عندالزوم باید اکثریت آرا و حضار آن را امضا نمایند

4- در تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره اسامی مدیران و حضور آن ها در جلسه و یا غایب بودن آن ذکر می شود و هم چنین تصمیماتی که اخذ می گردد نیز قید می شود .

5- در اساسنامه شرکت زمان و تکشل جلسات هیئت مدیره ذکر می شود در صورتی که به مدت 1 ماه از جلسه قبلی هیئت مدیره تشکیل شده باشد یک سوم اعضا هیئت مدیره می توانند برای تشکیل جلسه دعوت به عمل آورند .

6- الزامی است در صورتی که در تصمیم گیری زمانی که برخی از مدیران با تصمیم صورتجلسه مخالفت کنند نظر آن ها و هم چنین مخالف آن ها در صورتجلسه قید گردد .

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

نوع شرکت برای ثبت

نوع شرکت برای ثبت با توجه به اهداف موسسین از ثبت شرکت و موضوع فعالیت آنها مشخصمی شود که در این مقاله ما به این موضوع می پردازیم که برای هر یک از فعالیت ها ..

وجوه مدیریت برند

با اطلاع از وجوه مدیریت برند در این مقاله می کوشیم تا به شما کمک کنیم که پس از ثبت برند به راحتی نسبت به برندینگ و دوام برند خود راهکار مناسب اتخاذ کنید

ثبت برند زعفران

در این مقاله هر آنچه برای ثبت برند زعفران لازم است بدانید از جمله مدارک لازم ، هزینه ثبت برند زعفران ، شرایط و مراحل ثبت برند زعفران به تشریح بیان شده است

ثبت طرح صنعتی

ثبت طرح صنعتی توسط ارزان ثبت حراست از امتیازات یک طرح یا یک محصول با ظاهر جدید است . با صدور گواهی ثبت طرح صنعتی به مدت ده سال از امتیاز انحصاری آن استفاده نمایید .

ثبت موسسه

ثبت موسسه در واقع همان ثبت موسسات غیر تجاری می باشد كه در راستای اهداف غیر تجاری مانند امور فرهنگی ، علمی ، ادبی و خیریه ها و غیره.... تاسیس می شوند. ارزان ثبت ثبت انواع موسسه را در اسرع وقت در سراسر ایران برای شما به انجام می رساند.

مراحل ثبت تغییرات شرکت

مراحل ثبت تغییرات شرکت

ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری قراردادهایی را برای اموری مانند عمران و ساختمان سازی ، نصب تجهیزات و تاسیسات شهری یا ساختمانی ، فضای سبز شهری یا پروژه های کشاورزی و.... منعقد می کند. ارزان ثبت ثبت ارزان شرکت پیمانکاری را برای شما به انجام می رساند.

اخذ استاندارد

به منظور اخذ استاندارد باید به سازمان ملی استاندارد که مرجع صدور گواهی استاندارد کالا است مراجعه نمود .ارزان ثبت سریع و آسان اخذ استاندارد محصولاتتان را به انجام می رساند.

جواز تاسیس و شرایط اخذ آن

جهت اخذ جواز تاسیس شرایطی باید داشت که مهم ترین آن ثبت شرکت است . جهت اخذ جواز تاسیس با ثبت شرکت خواندن این مقاله را به شما تو.صیه می کنیم

چگونگی ثبت شرکت طراحی سایت

هر کسب و کاری پس از راه اندازی برای معرفی فعالیت خود به دیگران نیاز به یک سایت دارد و به همین دلیل ثبت شرکت طراحی سایت تقاضای بالایی دارد .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟