لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

انتخاب اعضا هیئت مدیره در شرکتها


زمانی که شرکتی برای فعالیت های تجاری تأسیس می گردد افراد و شرکایی و مدیرانی برای توسعه و گسترش کار انتخاب می نمایند جهت اداره و مدیریت شرکت افراد فعال را از بین سهامداران انتخاب می نمایند که این مدیران در مجمع عمومی عادی گزینش می شوند . در گزینش مدیران شرکت مدت زمان مدیریت  آنها دائمی نمی باشد بدین صورت که برای مدت زمان زیادی ثابت نیستند و عموما زمانی که مرسوم می باشد 2 سال می باشد .

انتخاب اعضا هیئت مدیره در شرکتها

در این مدت مدیر انتخاب شده می تواند بر تمام امور شرکت نظارت کند و هم چنین سمتی که او دارد به عنوان رئیس هیئت مدیره می باشد که مدیرعامل نیز هم گفته می شود . در برکناری یکی از مدیران  الزامی است که در تصمیم گیری آن اکثریت رآی بدهند .

شرایطی که برای اعضاء هیئت مدیره پیش بینی گردیده است :

شرایط انتخاب هیئت مدیره را قانونی تجارت مصوب کرده است که براساس آن باید انتخاب نمایید .

1- بر اساس تصمیم مجمع عمومی هیئت مدیره می تواند برکنار شود . این مجمع اختیار برکناری هیئت مدیره را دارد . در نتیجه می تواند گفنت که هریک از مدیران شرکت قابلیت برکناری و یا عزل را دارند .  

2- می توان از میان اعضا و شرکا ، هیئت مدیره را انتخاب کرد .

3- در اساسنامه شرکت مدت زمانی مدیریت هیئت مدیره مشخص می شود که معمولا دو سال می باشد لذا این مورد باید اشاره کرد مدت زمان مدیریت هیئت مدیره در صورتی بیشتر می باشد که مجمع عمومی صلاح بداند .

4- الزامی است که در شرکت سهامی عام تعداد اعضا هیئت مدیره 5 نفر باشد و از این تعداد کمتر نباشد .( البته تا 11 نفر هم موردی ندارد )  لذا در شرکت سهامی خاص باید 3 نفر باشد.

زمانی که شخصی را برای مدیریتی انتخاب می نماییید باید درستکار و قابل اعتماد باشد و بتواند شرکت را گسترش داده و به اهداف بالا دست پیدا کند .

کسانی که نمی توانند به مدیریت شرکت انتخاب شوند :

بر اساس شرایط ذکر شده در بالا در برخی موارد نمی توان شخصی را به عنوان هیئت مدیره انتخاب کرد در ناده 111 قانون تجارت موارد را در این مورد ذکر شده است :

1- اشخاصی که بر اساس مسائلی حکم و لغو فعالیت آن ها یا ورشکستگی آن ها از مراجع مشخص صادر شده است و یا اشخاصی که عدم حضور فیزیکی دارند

2- اشخاصی که بر اساس حکم قطعی ارتکاب جرم و جنایت و کلاهبرداری و ..... به موجب قانون شناخته شده اند .

نکات مهم در نحوه ی تنظیم صورتجلسات هیات مدیره

1- رسمیت یافتن جلسات هیئت مدیره بصورتی است که اکثر بیتشر اعضا شرکت کرده باشند .

2- در صورتی می توان در این جلسه یک تصمیم گیری کرد که اکثریت آرا حاضرین و در چلسه آن تصمیم را تأیید کنند لذا عدم تأیید تصمیم گیری زمانی است که در اساسنامه اکثریت بیشتری را مقرر کرده باشد

3- در زمانی که جلسه هیئت مدیره برگزار می شود باید در پایان جلسه صورتجلسه تنظیم گردد عندالزوم باید اکثریت آرا و حضار آن را امضا نمایند

4- در تنظیم صورتجلسه هیئت مدیره اسامی مدیران و حضور آن ها در جلسه و یا غایب بودن آن ذکر می شود و هم چنین تصمیماتی که اخذ می گردد نیز قید می شود .

5- در اساسنامه شرکت زمان و تکشل جلسات هیئت مدیره ذکر می شود در صورتی که به مدت 1 ماه از جلسه قبلی هیئت مدیره تشکیل شده باشد یک سوم اعضا هیئت مدیره می توانند برای تشکیل جلسه دعوت به عمل آورند .

6- الزامی است در صورتی که در تصمیم گیری زمانی که برخی از مدیران با تصمیم صورتجلسه مخالفت کنند نظر آن ها و هم چنین مخالف آن ها در صورتجلسه قید گردد .

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مفهوم برند

مفهوم برند - برند احساس عمیق یک شخص یا مصرف کننده یا مشتری در مورد خدمات یا محصولات یک شرکت یا فروشگاه است . چیزی که این احساس را می سازد فرایند برندینگ است .

انواع شرکت اشخاص

انواع شرکت اشخاص - شرکت های تجاری را از دیدگاهی می توان به دو دسته شرکتهای سرمایه و اشخاص تقسیم نمود . ارزان ثبت در این مقاله انواع شرکت اشخاص را معرفی می کند.

سهام بی نام یا با نام در ثبت شرکت

سهام بی نام یا با نام در ثبت شرکت - در ثبت شرکت های سهامی سرمایه به سهام تبدیل می شود ولی اینکه این سهام بی نام باشد یا بانام ، سوالی است که برای اکثر سهامداران پیش می آید ، که در این مطلب به

ثبت لوگو و علائم تجاری

ثبت لوگو و علائم تجاری -اولین قدم در ثبت لوگو طراحی لوگو قوی ، تبلیغ پذیر و ماندگار است ، لوگو که هم مفهوم متناسب داشته باشد و هم مرتبط به طبقه شغلی باشد . در این راستا ارزان ثبت راهنمای شما می باشد .

ثبت اسم تجاری

برند یا اسم تجاری ، نام یا علامت تجاری در حقیقت نام و نشانی ماندگار بر فعالیت شماست می توان گفت اسم تجاری یک مارک است . مثل مارک سونی برای محصولات صوتی تصویری که در حقیقت اسم تجاری محصولات این کارخانه است و یا برند رضوی برای کیک و کلوچه رضوی که درواقع اسم تجاری تولیدات آستان قدس رضوی می باشد .

دریافت سریع کد اقتصادی ( اخذ کد اقتصادی )

به منظور دریافت سریع کد اقتصادی و تشکیل پرونده مالیاتی ارزان ثبت راه حل سریع و آسانی برای شماست ، لذا هم اکنون با مشاوران ارزان ثبت تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت اخذ کد اقتصادی برای شما به شکل تخصصی انجام شود.

ثبت علامت تجاری

ثبت علامت تجاری -جهت ثبت علامت تجاری یا برند بعد از مشخص شدن برندتان و قابلیت ثبت آن باید مراحل ثبت علامت تجاری را یکی یکی طی کنید ، که این مراحل نیاز به آشنایی با مسائل حقوقی و اصطلاحات ثبتی دارد لذا توصیه می کنیم مراحل ثبت علامت تجاری را به کارشناسان ثبتی بسپارید.

ثبت شرکت های بازرگانی

منظور از ثبت شرکت های بازرگانی شرکت هایی می باشند که با هدف و موضوع بازرگانی و برای انجام امور بازرگانی مانند خرید و فروش ، توزیع ، واردات و صادرات و این گروه از فعالیت ها تاسیس می شوند. ارزان ثبت جهت ثبت شرکت بازرگانی مشاوره رایگان به شما ارائه می دهد.

انتخاب نام برند

در انتخاب نام برند مهمترین نکته ای که باید رعایت شود این است که اولا" برند شما باید متناسب با حرفه تان باشد و دوم اینکه برند شما باید منحصر به فرد باشد و شبیه آن نیز حتی پیش از این در همان صنف شغلی شما به ثبت نرسیده باشد زیرا اگر برند شما تکراری باشد فاقد ارزش آفرینی می شود.

مشکلات ثبت شرکت

مشکلات ثبت شرکت - به هنگام ثبت شرکت آشنایی با قانون تجارت ایران الزام دارد زیرا که این قانون مرجع و منبع  تهیه و تنظیم و کنترل روابط تجاری و اقتصادی  در ایران است در این مقاله

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟