لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مراحل ثبت موسسه غیر تجاری


با عنایت به ماده یک نظام نامه اصلاحی ثبت شرکت ها و موسسه های غیر تجاری موسسه به این نحو تعریف گردیده است:

مراحل ثبت موسسه غیر تجاری

منظور از شرکت ها و موسسه های غیر تجارتی که در ماده 584 قانون تجارت ذکر شده است تمامی شرکت ها و موسسه هایی می باشند که به منظور قصد و غرض های غیر تجارتی مانند کارهای علمی و یا کارهای خیریه و مانند آن تشکیل می گردد اعم از ان که موسسان و تاسیس کنندگان قصد انتفاع داشته باشند یا نداشته باشند.

انواع موسسات غیر تجاری

با توجه به این تشریح ارائه مزبور تجاری در چهارچوب موسسه ها به دو قسمت تقسیم می شود.

الف: موسسه هایی که هدف از تشکیل و راه اندازی آن ها به دست آوردن منفعت ها و تقسیم نمودن آن در بین اعضای خود نباشد به این گونه از موسسه ها موسسه های غیرانتقاعی می گویند. تمامی فعالیت های اجتماعی مانند کانون های اسلامی و تخصصی و علمی خاص و گروه ها و دستجات سیاسی و موسسان آن زمانی که تقاضای ثبت می نمایند به وسیله اداره ثبت شرکت ها مراحل از اداره کل اطلاعات نیروی انتظامی استعلام صورت می گیرد و پس از دریافت جواب مثبت به منظور ثبت مبادرت می کنند.

ب: موسسه هایی که امکان دارد  قصد و غرض از تاسیس و راه اندازی آن جذب منفعت های مالی و تقسیم نمودن منفعت های ذکر شده میان اعضای خود و یا ...... باشد به این چنین موسسه هایی موسسه های غیر تجاری می گویند.

بنابراین فعالیت هایی مانند آموزشگاه های علمی و فنی و کلاس های زبان و مدرسه های غیرانتفاعی موسسه های گاز رسانی و یا ارائه خدمات شهری از قبیل نظافت و فضای سبز و دیگر موارد در عرصه های بالا در چهارچوب موسسه های غیر تجاری می باشند و موسسان بایستی بعد از آن که موسسه را به ثبت رساندند به منظور دریافت نمودن جواز فعالیت مبادرت نمایند.

مدارک مورد نياز جهت ثبت موسسه 

 1. شناسنامه تمامی شرکا ارائه گردد.
 2. اساسنامه بایستی  حداقل در ٢ جلد اساسنامه تنظیم گردد و ذیل آن به وسیله تمامی شرکا و یا اعضا به امضا برسد.
 3. حداقل در ٢ نسخه صورت جلسه مجمع موسسان تنظیم گردد.
 4. رونوشت شناسنامه شركا ارائه گردد.
 5. در رابطه با موضوع و مبحث موسسه  و در صورت لزوم  بایستی مجوز دریافت گردد.

٥ -١- وجود حداقل دو شریک در موسسه  الزامی و ضروری می باشد.

٥-٢- سرمايه به هر مقدار که  در موسسه مجاز می باشد بایستی قید گردد..

٥-٣-امضای مدير شعبه و رونوشت شناسنامه و ذکر محل سكونت چنانچه شركت دربردارنده  شعبه می باشد الزامی وضروری است.

روش ومراحل ثبت موسسه غیرتجاری

١- فرم درخواست نام ثبت موسسه کامل گردد و به وسیله شرکا به امضا برسد.

٢- فرم صورتجلسه موسسين کامل شود و به وسیله شرکا به امضا برسد.

٣- بایستی به وسیله شرکا تمامی صفحه های اساسنامه تنظیم و ذیل آن به امضا برسد.

٤- چندین  اسم تعیین و به مسئول تعيين نام اداره ثبت شركت های کرج ارائه گردد ( توجه  داشته باشید  نامی که  انتخاب می نمایید نخست می بایست مطابق فرهنگ انتقلاب اسلامی ایران باشد دوما در گذشته به ثبت نرسیده باشد سوما از اسامی و نام های خارجي نباشد) و مسئول مربوطه  پس  از بررسی و ارزیابی تصدیق لازم را با انتخاب نمودن نامی را از نام های مورد درخواست که ارائه شده است تعیین و صادر می نماید.

٥- پس از ان که نام تعیین گردید می بایست به اداره ثبت شرکت های کرج رجوع نمایید و کارشناس مربوطه بعد از بررسی اولیه با عنایت به موضوع فعالیت در صورتی که نیازمند به دریافت مجوز از مرجع های ذیصلاح باشد به مرجع مربوطه به منظور دریافت جواز معرفی می گردد.

٦- بعد از دریافت و ارائه مجوز لازم در خصوص موضوع و مبحث موسسه در صورتی که کارشناش ثبت شرکت ها در مدارک هیچ گونه نقص و یا اشکالی را رویت ننماید در خواست کننده را به منظور پرداخت نمودن هزینه های ثبتی به حسابداری راهنمایی می نماید و مسئول حسابداری با عنایت به سرمایه و دارایی شرکت هزینه ثبت درخواست کننده را تعیین می نماید و درخواست کننده رها به منظور پرداخت هزینه های ثبتی به بانک ملی ایران راهنمایی می کند و بعد از پرداخت نمودن هزینه ثبت تعیین شده درخواست کننده فیش بانکی را به حسابداری ارائه می نماید و حسابدار تقاضانامه درخواست کننده را مهر می کند و بعد از آن کارشناس مربوطه دستور ثبت را صادر می نماید و درخواست کننده به قسمت ثبت شرکت ها رجوع می کند.

٧- پیش نویس آگهی تاسیس که تهیه و تدوین شده است بعد از امضای ریاست اداره ثبت شرکت های کرج و تایپ آگهی که به درخواست کننده مربوط می باشد درخواست کننده بایستی دوباره به قسمت ثبت شرکت های کرج مراجعه نماید و بعد از احراز هویت به وسیله مسئول قسمت درخواست بایستی ذیل دفتر ثبت(اصالتا يا وكالتا)  را به امضا برساند و بعد از آن  يك رونوشت از مدارك اعم از ( اساس نامه، صورت جلسه، تقاضانامه) كه ممهور به مهر اداره ثبت شركت های کرج می باشد به درخواست کننده ارائه می گردد و درخواست کننده به دبيرخانه اداره رجوع می نماید و و پرونده را تحويل می دهد و پس از آن  يك برگ آگهی تايپ شده را به اداره كل دفتر روابط عمومي و امور بين المللي می برد و بعد  از معین نمودن  مبلغ به منظور  قید در روزنامه كثيرالانتشار به بانك رجوع می کند و همراه با  فيش پرداخت شده به دبيرخانه مراجعه مي نماید.

بعد از آن که به وسیله ریاست اداره ثبت شرکت ها نسخه تایپ شده به امضا رسید در این مرحله آگهی صادر می شود و دو نسخه تایپ شده به درخواست کننده ارائه می گردد یک نسخه به منظور قید در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و نسخه دیگر به همراه فیش پرداختی به اداره آگهی ها به منظور قید در روزنامه کثیرالانتشار ارائه می گردد در این مرحله فرایند ثبت موسسه در کرج به پایان رسیده است.

هزینه ثبت موسسه غیرتجاری

برای آن که موسسه غیرتجاری به ثبت برسد باید هزینه هایی که در ذیل ذکر شده است را پرداخت نمایید.

هزینه ثبت موسسه غیر تجاری شامل موارد زیر می باشد :

 1. حق الوکاله وکیل و حق الثبت موسسه غیر تجاری را پرداخت نمایید.
 2. اوراق مربوط به ثبت موسسه غیر تجاری اعم از اساسنامه و اظهارنامه و متن صورتجلسات را تنظیم نمایید.
 3. همه ی اوراق تنظیم شده را به صورت سیستمی وارد کنید.
 4. هزینه روزنامه های رسمی و روزنامه کثیرالانتشار موسسه ثبت شده غیر تجاری  را پرداخت کنید.
 5. تنظیم و ثبت اشخاص حقوقی موسسه از جمله معرفی نامه اشخاص حقوقی و استعلام های مربوطه برای اشخاص حقوقی.
 6. کد فراگیر اشخاص غیر ایرانی را تنظیم و ثبت کنید.
 7. موسسه غیر تجاری در شهرستان ها و شهر هایی به غیر از تهران با هزینه کمتر و بدون وکیل ثبت می گردد.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت شرکت سهامی عام

مدارک، مراحل و شرایط ثبت شرکت سهامی عام

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان

روند ثبت شرکت تجاری در حقوق انگلستان - در حقوق انگلستان برای این که شرکت بتواند شخصیت حقوقی پیدا کند و بتواند به فعالیت بپردازد لازم است مراحلی طی شود. در ابتدا باید مؤسس یا مؤسسین شرکت اسناد و مدارک لازم را به متصدی ثبت شرکت ها تحویل دهند.

چرا ثبت شرکت ؟

در خصوص  اینکه چرا ثبت شرکت ؟ باید گفت که برای به رسمیت شناختن هر شرکتی و اینکه شخصیت حقوقی برآن نام نهاده شود شرکت ثبت می کنیم تا از مزایای مطرح شده برای اشخاص حقوقی بهره مند شویم .

راهنمای گام به گام انتخاب نام شرکت

راهنمایی گام به گام انتخاب نام شرکت -نام شرکت یکی از مهمترین شاخصه های شرکت و ثبت شرکت است و اولین قدم در تاسیس شرکت هم تعیین اسم شرکت است.نام شرکت مشخصه شناسایی آن است و در تبلیغات شرکت هم استفاده می شود

مفاهیم و مبانی ثبت شرکت تجاری

مفاهیم و مبانی ثبت شرکت تجاری -هر دو عنوان «ثبت» و «شرکت تجاری» جزو آن دسته از شاخه های حقوق خصوصی هستند که به دنبال انقلاب صنعتی و تحولات اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن شکل گرفته اند و در فقه و حقوق سنتی ایران به شکل امروزی وجود نداشته اند.

مجمع عمومی عادی چیست ؟

در این مقاله مطالبی درباره مجمع عمومی عادی ارائه شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

تغییر اسم شرکت

برای درخواست کنندگان این امکان فراهم شده است تا بتوانند به وسیله درگاه اینترنتی www.sherkat.ssaa.ir درخواست تغییرات را ارسال کنند.

مجمع عمومی فوق العاده چیست؟

در این مقاله به مطالبی در موردمجمع عمومی فوق العاده پرداخته شده است برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله را بخوانید.

ثبت شرکت حقوقی

ثبت شرکت حقوقی همانند دیگر شرکتها در اداره ثبت شرکتها امکان پذیر است و دارای شرایط و ارکانی می باشد که در این مقاله عنوان شده است لطفا مطالعه نمایید.

ثبت شرکت پیمانکاری

ثبت شرکت پیمانکاری قراردادهایی را برای اموری مانند عمران و ساختمان سازی ، نصب تجهیزات و تاسیسات شهری یا ساختمانی ، فضای سبز شهری یا پروژه های کشاورزی و.... منعقد می کند. ارزان ثبت ثبت ارزان شرکت پیمانکاری را برای شما به انجام می رساند.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟