لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

علائم تجاری قابل ثبت


علامت های تجاری علامت هایی می باشند که به منظور معرفی کالا و محصول از حیث کیفیت و تعهد مرغوبیت و کیفیت جنس آن ها مورد استعمال واقع می گردند.این امکان وجود دارد که این علامت ها اسم های مرکب شامل نقش، تصویر و کلمه باشد یا به صورت اسم منطقه و شهر و در نهایت به شکل علامت و ترسیمات و غیره باشد.

در تعریف علامت تجاری ماده 1 قانون ثبت علامت های تجاری و اختراعات مقرر می دارد:
علامت تجاری عبارت از هر قسم علامتی است اعم از نقش،تصویر،رقم،حرف،عبارت،مهر،لفاف و غیر آن که به منظور امتیاز و تشخیص محصول صنعتی،تجاری یا کشاورزی اختیار می شود. ممکن است یک علامت تجاری برای تشخیص امتیاز محصول جماعتی از کشاورزان یا ارباب صنعت و یا محصول یک شهر و یا یک ناحیه از مملکت انتخاب گردد.
از ماده بالا استناد می گردد که نوع علامت جنبه حصری ندارد،بلکه قادر می باشد با عنایت به خلاقیت و نوآوری اشخاص به منظور شناسایی محصولات واحدهای تولیدی،صنعتی یا خدماتی از قبیل حمل ونقل زمینی،هوایی،دریایی به شکل کلمات،حروف و ارقام باشد.

دربرداشتن اصالت و تازگی از صفات مشخص و مهم علائم تجاری می باشد اصالت و تازگی حاصل نوآوری و ابتکار می باشد.قابل ذکر است که استفاده نمودن از یک علامت تجاری به منظور کالاهایی که شبیه به هم نیستند بدون اشکال می باشد.بدین صورت که محصولات متفاوت یک بازرگان می تواند دربردارنده یک علامت باشد و دیگر نمی تواند در کالاهایی که شبیه به هم و مشابه می باشند علامت ثبت شده او را استفاده نماید.
اصالت به این معنی است که اختصاصی باشد و علامت استعمال شده از طرف دیگری در کالاهای مشابه نباشد.
تازگی عبارت از اینست که علامت ثبت شده به جهت تغییرات حاصله در آن از علامت سابق کاملاَ مشخص و متمایز باشد.نظر به مراتب مزبور است که آئین نامه ی علائم ،کالاهای تجاری را طبقه بندی کرده است و هر علامتی که برای طبقه ای از کالاها ثبت شده در همان طبقه از طرف دیگری قابل ثبت و انتقال نیست.

علائم تجاری قابل ثبت

انتخاب نمودن علامت تجاری و به ثبت رسانیدن آن از شرایط خاصی تبعیت می نماید که در مقررات و قوانین کشورهای متفاوت با عنایت به عرف جامعه به منظور آن پیش بینی گردیده است.در بعضی از کشورها شعارهای تبلیغاتی هم علامت تجاری شمرده می شوند و در اداره های ملی ثبت علامت های تجاری به عنوان علامت تجاری ثبت می شوند.کشورهای بسیارزیادی وجود دارند که اجازه می دهند شکل هایی از علامت های تجاری اعم از علامت های سه بعدی، نشان های قابل استشمام ( بوها ) یا صداها که در گذشته متداول نبوده اند هم به ثبت برسند.

به عنوان مثال، علامت صوتی به عنوان علامت تجاری در تعدادی از کشورها مانند فرانسه مورد قبول واقع شده است. با این حال، بسیاری از کشورها برای آن چه که به عنوان علامت تجاری قابل ثبت هستند محدودیت هایی قائل شده اند و عموماَ اجازه ثبت نشان هایی را می دهند که قابل روئت هستند و می توان آن ها را به صورت گرافیک نشان داد.

مطابق بند الف و ب ماده 30 قانون جدید ثبت علائم مصوب 1386 در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.بنابراین، ثبت علامت های تجاری دیگر مانند علامت های صوتی، بوها یا طعم های مختلف و هر گونه علائم غیر قابل مشاهده پذیرفته نیست.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

ثبت آنلاین شرکت

بسیار واضح است که الکترونیکی شدن ابلاغ تقاضای ثبت شرکت صرفه جویی در هزینه و زمان درخواست کنندگان را هم به همراه خواهد داشت در این مقاله از مراحل اینترنتی ثبت شرکت اطلاعات لازم را مطالعه نمایید .

ثبت آنلاین برند

در جهت ثبت برند الزامی است که مراحل ثبت آن را به صورت آنلاین انجام شود که در این مقاله به مطالعه ثبت آنلاین برند می پردازیم .

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

کاربرد کارت بازرگانی

کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين مبحث می باشد دریافت کارت بازرگانی کاربردهایی دارد که در این مقاله به مطالعه آن می پردازیم

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت برند حقیقی نمایند . در جهت ثبت برند حقیقی باید بعد از تهیه مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند و در قسمت نوع شخص حقیقی را انتخاب نمایند .

وظایف مجمع عمومی موسس برای تشکیل شرکت سهامی

در جهت تشکیل شدن شرکت سهامی خاص هیئتی تشکیل می شود که این هئیت موسس نامیده می شود .که وظایفی نیز بر عهده دارد که در این مقاله به آن اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

استعلام ثبت برند

قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟