لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

علائم تجاری غیر قابل ثبت


علامت تجاری عبارت است از نقش ، تصویر ، رقم ، حرف ، عبارت ، مهر ، ... و غیر آن که برای امتیاز و تشخیص محصول صنعتی، تجارتی یا ... اختیار می شود.

علایم تجاری غیر قابل ثبت

بر اساس ماده 5 قانون ثبت علائم و اختراعات مصوب 1310 ، علامت های  ذیل نمی توانند به ثبت یرسند.

 • علامت های  دولتی ، مملکتی و رسمی ( مانند آرم جمهوری اسلامی ایران ، هلال احمر و ...)
 • علامت هایی که  متضاد  نظم یا شرافت عمومی باشد.
 • علامت هایی  که به  عنوان یا اسم عمومی و مورد استعمال  عمومی  باشد مثل عنوان پارچه ، ماشین و ...
 • علامت هایی که در گذشته ثبت شده اند. (جهت کسب  اطمینان از عدم ثبت نام برند پیشنهادی خود می توانید به سامانه اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور رجوع نمایید.)
 • کلمه ها یا عبارت هایی  که به نوعی وابستگی  به اداره ها یا مقام های رسمی ایران را یاد آور یا تلقین می کند ، مانند کلماتی هم چون انقلابی یا دولتی و مانند آن ها.

ثبت اجباری علامت تجاری

بر اساس و مطابق قانون و نظام نامه آن به ثبت رساندن علامت تجاری اجباری نمی باشد.به این معنا که  اگر کسی علامتی را  برای کالای خود برگزید واز ان علامت استفاده کرد ولی آن را ثبت ننمود به ثبت رساندن آن الزامی و ضروری می باشد.

اما در تبصره ماده یک قانون و قوانین  ثبت علامت ها  و اختراعات مواردی را که دولت در بر داشتن وبه  ثبت رساندن  علامت تجاری را اجباری و ضروری دانسته است و از دستور بالا محروم نموده است و در ایفای  این تبصره تصویب نامه تاریخ  3/2/28 هیات وزیران ثبت علامت های  کالای زیر را اجباری و ضروری دانسته است:

 • دارو های اختصاصی ( اسپسیالیته ) که موارد  استفاده ها در طب یا دامپزشکی می باشد.
 • مواد غذایی که در لفاف و ظرف مخصوص باشند.
 • مشروبات و آب های گازدار
 • لوازم آرایش که به طور مستقیم بر روی پوست انسان مورد استفاده می باشد.

مدارک ثبت علامت تجاری

مدارک مورد نیاز برای تقاضای ثبت علامت تجاری به شرح ذیل می باشد:

 1. مدارک شناسایی  اشخاص حقیقی رونوشت شناسنامه،رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 2. مدارک شناسایی  اشخاص حقوقی آگهی تاسیس و هر نوع  تغییرات  ارائه گردد.
 3. در صورتی که  برند غیر فارسی می باشد یا دربردارنده ی  ریشه عربی می باشد بایستی  کارت بازرگانی را ارائه نمایید.
 4. نمونه ای از  علامت ارائه گردد. بایستی  نمونه ای را به صورت گرافیکی آماده کنید و مصادف  با تکمیل  اظهارنامه و چند نمونه گرافیکی از علامت را به همراه مدارک دیگر تسلیم کنید.
 5. بایستی  مدارکی را که نشانگر  فعالیت شما در زمینه ی مشخصی  همانند  آموزشی،پزشکی و ...می باشد  و شما تمایل دارید نشان مربوط به آن را به ثبت برسانید ارائه نمایید.
 6. درصورتی که  قصد دارید در صورت لزوم از حق تقدم استفاده نمایید  بایستی  مدارکی که به آن مرتبط می شود را مصادف با تسلیم اظهارنامه ارائه نمایید.
 7. رونوشت  جواز تاسیس بهره برداری، پروانه ساخت و یا هر گونه مجوز فعالیت (برای اشخاص حقوقی) ارائه گردد.
 8. مهر شرکت ارائه گردد.
 9. در صورتی که  شخصی که می خواهد علامت را به ثبت برساند غیرایرانی باشد بایستی  معادل ارزی هزینه های ثبتی را پرداخت نماید.
 10. هزینه اظهارنامه اشخاص حقیقی و حقوقی بایستی متناسب با  جدول مشخص شده باشد.
 11. مدارکی که به وکیل یا نماینده ی قانونی که دربردارنده ی حق امضا می باشد مربوط می شود  ارائه گردد. (در صورتی که  برای انجام امور از وکیل استفاده می نمایید.)

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند پوشاک

برند پوشاک شاید یکی از دم دست ترین مثال ها برای ثبت برند است اما با وجود این دم دست بودن شرایط قانونی خاص خود را دارد که در این مقاله برای شما باز می کنیم ..

برندسازی

برندسازی -ثبت برند اولین مرحله برندسازی است . اما فاصله ای بین ثبت برند و برندسازی در این بین هست که ارزان ثبت به شما کمک می کند تا این فاصله پر شود. به منظورپل زدن بر روی این فاصله باید قدم هایی برداشته شود . قدم هایی که در فاصله بین استراتژی کسب و کار شما و طراحی و ثبت برند شما برداشته می شود

شرایط اسم تجاری

با توجه به اهمیت نام تجاری در مراودات تجاری و تأثیر آن بر جذب مشتریان انتخاب یک نام مناسب بسیار حائز اهمیت است.قانون برای ثبت اسم تجاری شرایطی را قید کرده است که در این مقاله به آن اشاره می شود

هزینه و تعرفه ثبت برند

ثبت برند ، ثبت مالکیت شما به عنوان تولید کننده یک محصول تحت یک عنوان خاص ( نام تجاری ) یا شکل خاص ( لوگو) می باشد. هزینه ثبت برند شامل هزینه اظهارنامه برند تجاری به همراه حق الثبت برند می باشد که متشکل از فیش های واریزی دولتی و نیز حق الچاپ آگهی روزنامه رسمی در دو مرحله می باشد که توسط ارزان ثبت ...

مالکیت انحصاری مطلق و نسبی در نام تجاری

مالکیت انحصاری مطلق و نسبی در نام تجاری - در این تحقیق منظور از مالکیت انحصاری مطلق عبارت از حق اعمال انواع تصرفات مادی و حقوقی است که نسبت به شیئی صرفأ و صرفا برای مالک آن ایجاد میشود به نحوی که هیچ شخص دیگری حق ندارد از طریق یکی از اسباب تملک عین یا مثل آن را تملک و تصرف نماید.

استعلام برند پیش از ثبت

استعلام برند به این خاطر انجام می شود که قبل از استفاده ما از این نام تجاری شخص دیگری استفاده نکرده باشد ارزان ثبت استعلام برند و ثبت برند را انجام می دهد.

کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست

کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست - علائم ممنوعه - کدام علائم یا برند ها قابل ثبت نیست - قانونگذار بعضی از علائم را که در انحصار دولت بوده و یا خلاف نظم و عفت عمومی می باشد را ممنوع اعلام کرده و اداره ثبت شرکتها از ثبت علائم مذکور خوداری خواهد کرد. ماده ۵ ثبت علائم و اختراعات مقرر داشته است

ارزانترین ثبت برند

ثبت برند در میان امور ثبتی فرایندی زمانبر است و بسیار پیچیده تر از موارد دیگر و به همین دلیل در این مقاله ارزان ثبت مراحل و هزینه های ثبت برند را با جزییات برای شما شرح می دهد .

مدارک لازم جهت علامت تجاری

برای آن که علامت تجاری و برند، را به ثبت برسانید در ابتدا بایستی مدارکی را تهیه و تدوین کنید. در این مقاله به توضیحات بیشتر پرداخته می شود

چگونه برند ثبت کنیم ؟

شما به یک نام و معرف و مشخصه ای نیازمند هستید که به وسیله آن بتوانید محصول خودتان را به مصرف‌کنندگان معرفی کنید در این مقاله توضیحات لازم که برند را چگونه به ثبت برسانید مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟