لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

کارت بازرگانی چه مزایایی دارد ؟


همانطور که از نام کارت بازرگانی مشخص است که این کارت برای امور بازرگانی استفاده می شود . در واقع بازرگان به شخصی گفته می شود که در امور فعالیتهای بازرگانی تجارتی از جمله : صادرات کالا ، واردات کالا و..... می باشد .

کارت بازرگانی چه مزایایی دارد ؟

باید این نکته را بدانید اشخاصی که تمایل به امور فعالیتهای بازرگانی دارند الزامی است که این کارت را تهیه نمایند و در غیر اینصورت انجام امور فوق امکان پذیر نمی باشد .اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند بر اساس شرایط قانون تجارت درخواست کارت بازرگانی دهند . در واقع شرایط و محدودیت هایی وجود دارد که در این مقاله به ذکر آنها خواهیم پرداخت.

امور فعالیت های بازرگانی از قبیل :  ثبت و سفارش کالا تا واردات از مناطق آزاد، حق‌العمل کاری (امور مشابه دلالی) در گمرک و صادرات کالاهای مجاز است.

شعب اتاق بازرگانی صنایع و معادن در ایران مرجع ثبت کارت بازرگانی می باشد در نتیجه متقاضیان اخذ کارت بازرگانی باید به این شعب مراجعه نمایند. در مورد اشخاصِ حقوقی از قبیل شرکت‌های مختلف، صدور این کارت منوط به آن است که بازرگانان، مؤسسه یا شرکت خود را در دفتر ثبت تجارتی ثبت کنند (یعنی به‌صورت شرکت‌های ثبت شده نزد مرجع ثبت شرکت‌ها، به فعالیت بپردازند). همچنین این کارت برای شاغلین اداره‌جات دولتی که به‌صورت تمام‌وقت مشغول به کار باشند صادر نمی‌شود.

حداقل باید مدرک تحصیلی جهت اخذ کارت بازرگانی دیپلم باشد و سن 24 سال.

دارنده‌ی این کارت می‌تواند انصراف خود را از داشتن آن به اتاق بازرگانی و تعاون (همان مرجع صدور) اطلاع بدهد. همچنین برای هر شرکت و شخص حقیقی، تنها یک کارت صادر می‌شود.

مزایای کارت بازرگانی

اگر شخص حقیقی دارای کارت بازرگانی باشد به عنوان تاجر شناخته می شود تاجران نسبت به افراد عادی دارای امتیازات بهتر وویژه ای هستند که تنها صاحبان کارت بازرگانی می توانند از امتیازات دولتی بهره مند گردند .

اشخاصی که دارای این کارت می باشند و دائم در سفر می باشند ویزای تجاری صادر می شود . (که البته با توجه به قوانین هر کشوری این مسئله متفاوت خواهد بود)

اشخاص دارای کارت بازرگانی عضو اتاق بازرگانی می باشند .  

از جمله مزایایی کارت بازرگانی امکان ثبت نام برند و یا علائم تجاری به صورت لاتین می باشد یعنی بتوان به صورت غیر فارسی برند خود را با داشتن کارت بازرگانی به ثبت رساند.

به دارنده این کارت این امکان را می دهد که واردات کالا از مناطق آزاد کشور را به داخل مرزهای کشور داشته باشد .

در رابطه با ماهیت و چگونگی کارت بازرگانی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: این کارت با مدت اعتبار یک الی پنج سال برای دارنده‌ی آن صادر می‌شود، و قابل تمدید نیز هست و در صورت تأیید توسط وزارت بازرگانی، معتبر است.

زمانی که کارت بازرگانی به شرکت های خارجی داده شود باید معامله متقابل انجام شود بدین صورت که بازرگانان ایرانی نیز بتوانند در آن کشور امور فعالیت های بازرگانی بپردازنند .

این کارت همانند کارت های دیگر امکان ابطال آن وجود دارد . بدین صورت که اگر دارنده این کارت فاقد شرایط اخذ کارت باشد و یا در مدت زمان بعد از صدور کارت آن شرایط را از دست بدهد آن کارت باطل می شود. حال اگر دارنده‌ی این کارت مرتکب قاچاق بشود طبق ماده‌ی ۳۰ قانون گمرک ایران، در صورت احراز اینکه فرد مرتکب این جرم شده است، از عضویت به‌صورت دائم یا موقت در اتاق بازرگانی محروم شده و کارت او نیز ابطال می‌شود.

همچنین برای اشخاصی که به علت ارتکاب جرم، به حکم مقامات قضایی از تمام یا برخی حقوق اجتماعی محروم می‌شوند (اگر محرومیتِ مصرحِ وی در این زمینه باشد) به‌طور کلی کارت بازرگانی صادر نمی‌شود. همچنین برای افراد ورشکسته که هنوز وضعیت تصفیه‌ی حساب‌های آنها مشخص نیست، نیز کارت بازرگانی صادر نخواهد شد.

انواع کارت بازرگانی

  1. کارت تجاری، که نوع غالب آن است و برای ثبت و سفارش و ترخیص کالا و صادرات و واردات کالا استفاده می‌شود.
  2. کارت خدماتی، که صرفا برای اشخاص حقوقی که مجوز سرمایه‌گذاری با زمینه‌ی فعالیت خدماتی دارند صادر می‌شود.
  3. کارت موردی، که برای اشخاص حقیقی و حقوقی که برای یک بار خواهان ترخیص کالای خود باشند صادر می‌شود.
  4. کارت تولیدی و صنعتی، که برای اشخاص حقوقی که دارای مجوز سرمایه‌گذاری با زمینه‌ی فعالیت تولیدی هستند صادر می‌شود (به این منظور که تجهیزات کارگاهی و مواد اولیه‌ی مورد نیاز برای تولیدات خود را وارد و سپس اقدام به تولید نمایند.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

کارت بازرگانی چه مزایایی دارد ؟

همانطور که از نام کارت بازرگانی مشخص است که این کارت برای امور بازرگانی استفاده می شود . در واقع بازرگان به شخصی گفته می شود که در امور فعالیتهای بازرگانی تجارتی از جمله : صادرات کالا ، واردات کالا و..... می باشد

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟