انتخاب نام برند

انتخاب نام برند

انتخاب نام برند به اندازه اینکه در چه موضوع و در چه زمینه ای می خواهید فعالیت داشته باشید دارای اهمیت است. از این جهت ما با ارائه و گردهم آوردن این متن شما را در راه ثبت نام مناسب و انتخاب خاص ترین اسم برند یاری خواهیم کرد . بهتر است در ادامه با ما همراه باشید.

انتخاب نام برند

برند یا نام تجاری هویت و اصالت یک محصول است. واکنش مشتریان در استقبال محصولات جدیدی که توسط برند های شناخته شده به میزان محصولات پر فروش نشان از تاثیر برند در فروش محصولات دارد. از این رو انتخاب نام برند اگر به صورت غیر حرفه ای انجام شود. تغییر برند نیز نمی تواند ذهنیت خراب شده مشتریان را درست کند، پس اینکه محصول تان را با چه برندی وارد بازار می کنید می تواند سرنوشت کسب و کارتان را تغییر دهد.

برند ها باید چند ویژگی را داشته باشند. اولاً اینکه بر اساس قوانین ثبتی مورد قبول و ثبت باشند. ثانیاً بر اساس دامین های موجود قابل خرید دامنه برای سایت قابل ثبت باشد. بنابراین باید خیالی دایره لغات قوی داشته باشید تا بتوانید انتخاب نام برند موثری را برای کسب و کارتان داشته باشید. شاید کنید انتخاب نام برند کار ساده ای است و نیاز به این نیست از کمک کارشناسی استفاده کنید.

در حالی همین کار ساده بسیار چالش بر انگیز و تخصصی است و نیاز به تجربه و اطلاعات مناسب در این زمینه دارد. انتخاب نام برند باید نتایج استعلام منفی را داشته باشد و اسم انتخاب شده باید در سامانه ثبت شرکت ها و سامانه دامین استعلام گرفته شود.

ویژگی های اسم برند

اسم برند باید ویژگی های ثبت و قابلیت معرفی در بازار را داشته باشد. از نظر قانون اداره ثبت برندی قابل ثبت است که ویژگی های زیر را داشته باشد.

  1. برند باید فارسی باشد و در صورتی که فارسی نبودن باید کارت بازرگانی یا کارت عضویت در اتاق بازرگانی را داشته باشید.
  2. برند باید دارای معنا در یکی از لغت نامه های فارسی باشد.
  3. برند نباید تکراری باشد. منظور از تکراری بودن این است که نباید قبلاً به نام شخص یا اشخاص دیگری به ثبت رسیده باشد.
  4. از شرایط دیگر ثبت برند انتخاب نام برند از بین اسامی است که بر اساس قانون ثبت علائم تجاری ثبت آنها ممنوع است بنابراین باید اسمی را انتخاب کنید که جزء اسامی ممنوع نباشد.

چه زمانی اسم برند را انتخاب کنیم؟

هر کسب و کاری که ایجاد می شود باید اسمی برای معرفی خود در بازار داشته باشد. بنابراین باید انتخاب نام برند یا لوگویی برای معرفی خود داشته باشد. یا محصول جدیدی که وارد بازار می شود باید اسم یا نمادی برای تفکیک از سایر محصولات برای آن وجود داشته باشد.

اگر برند و یا نام تجاری دارید که به هر دلیلی نتوانسته باشد در بازار جایگاهی برای خود ایجاد کند و باید تغییر پیدا کند. چنانچه برند تان با برند دیگری به تشابه خورده باشد لازم است انتخاب نام برند جدیدی داشته باشید.

چنانچه برند تان در بازار بعد از معرفی بار معنایی بد و منفی را ایجاد کرده باشد نیاز به انتخاب نام برند جدید دارید. اگر برند شما مشابه برند دیگری باشد و یا برند دیگری مشابه برند شما باشد به نوعی که امکان تشخیص برای مشتری نباشد نیاز به تغییر برند دارید.

از این رو دلایل فوق مهمترین و اصلی ترین دلایلی است که افراد را مجاب به انتخاب نام برند می کند در هر صورت برای انتخاب نام برند باید بدانید چه شرایط و اصولی را باید دنبال کنید. همراه ما باشید در ادامه تا قواعد و شرایطی را که کارشناسان ارزان ثبت برای انتخاب نام برند دنبال می کنند آشنا شوید.

انتخاب نام برند
انتخاب نام برند

انواع انتخاب نام برند

نام برند بنیان گذار

اسم بنیان گذار، انتخاب اسم شخصی برای ثبت برند یکی از انتخاب هایی است که می توانید داشته باشید این نوع انتخاب اسم برای مواردی مناسب و کاربردی است که شخص اصلی خود خدمات یا محصولی را ایجاد کرده است و مستقیماً با اشخاص و مشتریان در ارتباط است از این رو می تواند اسم خود را به عنوان برند به ثبت برساند. البته مشروط به آن که اسم شما هم زیبا و کوتاه و ساده باشد می توانید از این روش برای انتخاب اسم برند استفاده کنید.

نام برند ابداعی

یکی از راه های انتخاب برند که بسیار می توانید در زمینه آن خلاق باشید و به دلیل سخت شدن انتخاب اسم برند افراد زیادی این گونه اسم ها را انتخاب می کنند و یا می سازند انتخاب اسم ابداعی است. شما می توانید از ترکیب چند حرف یا کلمه برای ساخت برندی کاملاً متفاوت و خلاقانه اقدام نمایید. اما برای این اسامی حتما باید کارت عضویت یا بازرگانی را داشته باشید.

نام برند توصیفی

انتخاب اسامی توصیفی به منظور این است که بخواهید با یک کلمه کسب و کارتان را توصیف کنید. پیدا کردن اسمی که کسب و کارتان را شرح دهد کمی سخت است اما غیر ممکن نیست. مثل برند فیس بوک که به راحتی نوع فعالیت این شرکت را در دو کلمه شرح می دهد.

نام برند مخفف

انتخاب نام برند به صورت مخفف یعنی شما از حروف اول چند کلمه یا چند حرف می توانید برند بسازید. ثبت این نوع برند ها نیز به دلیل بی معنا بودن نیاز به کارت عضویت در اتاق بازرگانی یا کارت بازرگانی دارد و نسبت به برند های دیگر راحت تر می باشد می توانید از حروف اول اسم شرکت چند سیلابی خود برای ثبت برند استفاده کنید.

نام برند لغت واقعی

انتخاب نام برند بر اساس لغت های واقعی یعنی بر اساس فرهنگ لغت بتوانید اسمی را انتخاب کنید که بر اساس مقررات برند قابل ثبت باشد. به دلیل اینکه امروزه انتخاب اسم برند برای همه کسب و کارها به نوعی الزامی شده است و در بستر اینترنت همه اقدام به انتخاب و ثبت برند می کنند یکم کارتان سخت می شود و باید به سراغ اسامی اصیل فارسی نیز بروید.

این راه حل بسیار زمان بر می باشد اما می توانید به کارشناسان ارزان ثبت برای انتخاب اسم های اصیل فارسی بدون نیاز به کارت بازرگانی یا کارت بازرگانی تقاضای انتخاب اسم بر اساس لغت فارسی را داشته باشید.

نام برند استعاره ای

انتخاب برند استعاره ای یعنی بتوانید بر اساس تصویر سازی ذهنی که یک مکان یا یک حیوان یا یک شی دارد برندی را انتخاب کنید که استعاره ای از کسب و کارتان را ارائه دهد مانند برند آمازون که از اسم رودخانه آمازون برداشته شده است و استعاره ای از فعالیت های مورد نظر در سایت آمازون می باشد.

از همراهی تان کمال تشکر را داریم می توانید هم اکنون انتخاب نام تجاری را با متخصصان و کارشناسان ارزان ثبت به صورت حرفه ای بر اساس به روز ترین قوانین ثبت و استعلام آنلاین برند داشته باشید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :