لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

استعلام ثبت برند


قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر مبادرات لازم را انجام دهید.

در دنیای امروز به دلیل بالا بودن گنجایش ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انتخاب برند بسیار سخت تر از گذشته شده است به نحوی که اگر به منظور استعلام برند هایی که ثبت شده اند مبادرت نمایید و برند مورد نظر در گذشته ثبت شده باشد دیگر نمی توان آن برند را به ثبت رساند.

همانطور که می دانید برای ثبت برند ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت.

استعلام برند سبب می گردد که در وقت و هزینه شما صرفه جویی صورت بگیرد هم چنین استعلام برند  پروسه ای می باشد که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام می باشد  اما به طور معمول اشخاص عادی به هنگام استعلام برند به اشتباه می افتند و تا مشاهده می کنند که در استعلام برند و در بخش استعلام برند نام دقیقا متشابه خودشان ثبت نشده است با خیال این که برندشان در گذشته به ثبت نرسیده است به منظور ثبت برند مدنظر خود مبادرت می نمایند.

نکات مهم استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند قبل از ثبت، مواردی را به شرح ذیل تبیین خواهد نمود:

  1. در صورتی که در عنوان علامت متشابه عبارت مورد نظر وجود داشته باشد.
  2. در صورتی که یکی از کلمه ها عنوان علامت عینا برابر عبارت مورد نظر باشد.
  3. در صورتی که در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

در صورت ثبت علامت مورد نظر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، شماره ثبت و مالک علامت هم  قابل شناسایی خواهد بود.

استعلام برند قبل از ثبت راهی مطمئن به منظور ثبت علامت دلخواه در طبقه مورد نظر خواهد بود.

مراحل استعلام برند

مراحل استعلام برند به چه صورتی می باشد :

به منظور این امر دو شیوه وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

در روش اول با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir و انتخاب دکمه جستجو، به صفحه جستجو وارد شده و نام و طبقه درخواستی موردنظر خود را مشخص کنید. سپس با کلیک روی گزینه جستجو، سابقه ثبت برند موردنظر خود را استعلام نمایید.

در روش دوم با وارد شدن به سامانه رسمی کشور به آدرس اینترنتی www.rrk.ir و مراجعه به بخش آگهی های قانونی، نوع آگهی خود را علامت تجاری انتخاب کنید و اسامی موردنظر خود را برای استعلام وارد نمایید و با جستجو از میان روزنامه ها برند خود را استعلام کنید. طبیعی است در صورت تکراری بودن برند و علامت تجاری، بایستی نام دیگری را برای برندتان انتخاب کنید.

انتخاب نام برند

نکته های مهم به منظور انتخاب برند مناسب به شرح ذیل می باشد:

از خصوصیات مهم یک برند ابتکار و خلاقیت در آن است. برند در عین سادگی و عدم تشابه با برندهای دیگر، بایستی دربردارنده طراحی و ظرافت زیبا و خاصی باشد. هم چنین مطلوب  است از کلمه های عامیانه، اشکال هندسی و اعداد در طراحی علامت تجاری  استعمال ننمایید زیرا دربردارنده هیچ گونه خلاقیتی نمی باشند.

برند نباید به نحوی باشد که مصرف کننده به اشتباه بیفتد و نتواند بین دو برند تفاوت به وجود بیاورد  و دچار سردرگمی گردد. ایجاد اشتباه در نظر مشتری سبب گمراه شدن  او در انتخاب نمودن و خریداری نمودن کالا می گردد.

در برند بایستی از علامت های بیانی و قابل نوشتن استعمال نمود زیرا مزیت بزرگ آن ها، مشترک بودن آن ها با حروف الفبا می باشد.

استعمال نمودن  از حروف اختصاری به منظور نشان دادن نام طولانی شرکت، سازمان یا موسسه ای پس از ثبت شرکت ، به نحوی بایستی  باشد که حروف اول کلمه های ترکیب شده آن سازمان کنار هم قرار بگیرد و یک کلمه را به وجود آورد.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

مدارک ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به شکل اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مربوطه امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت تغییرات شرکت مراجعه نمایید .

مراحل اخذ کد اقتصادی

کد اقتصادی شماره ای 12 رقمی می باشد که به وسیله ی اداره ی امور مالیاتی به اشخاصی که شرایط فعالان اقتصادی را دارند اعطا می شود. در این مقاله به توضیحی در مورد مراحل کد اقتصادی می پردازیم .

مدارک دریافت کارت بازرگانی

برپایه و اساس قوانین و مقررات گمرکی کشور کارت بازرگانی مجوزی می باشد که مالک آن شخصی اعم از شخص حقوقی و حقیقی است و قادر می باشد با دربرداشتن آن به امر تجارت در زمینه واردات و صادرات کالا مبادرت نماید.

لوگوی تجاری چگونه ثبت می شود ؟

نشان یا همان لوگو تجاری به منظور به وجود آوردن خوشنامی و تفاوت میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی دیگر مورد استفاده واقع می شود

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

ثبت برند جواهرات

اشخاصی که علاقه مند به فعالیتهایی در زمینه جواهرات می باشند و در جهت ایجاد مخاطب بیشتر و داشتن اعتبار در نزد مخاطبان و یا مشتریان خود می توانند اقدام به ثبت برند جواهر نمایند .

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

کاربرد کارت بازرگانی

کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين مبحث می باشد دریافت کارت بازرگانی کاربردهایی دارد که در این مقاله به مطالعه آن می پردازیم

آرم تجاری چگونه ثبت می شود؟

آرم تجاری سبب می شود که مشتریان وفادار و علاقه مند به محصولات و خدمات شرکت آن ها به راحتی بتوانند محصولات مورد نظر خودشان را از میان همه محصولات دیگر تشخیص دهند در این مقاله می توان مطالبی از چگونگی ثبت آرم تجاری مطالعه نمایید.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟