لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

استعلام ثبت برند


قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

در دنیای امروز به دلیل بالا بودن گنجایش ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی انتخاب برند بسیار سخت تر از گذشته شده است به نحوی که اگر به منظور استعلام برند هایی که ثبت شده اند مبادرت نمایید و برند مورد نظر در گذشته ثبت شده باشد دیگر نمی توان آن برند را به ثبت رساند.

همانطور که می دانید برای ثبت برند ابتدا باید دید که این برندی که قصد ثبت آن را داریم آیا قبلا توسط فرد دیگری ثبت شده است یا خیر. اگر این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری ثبت شده باشد شما دیگر نمی توانید آن را ثبت کنید و هزینه شما و وقت شما برای ثبت برند مورد نظر هدر خواهد رفت.

استعلام برند سبب می گردد که در وقت و هزینه شما صرفه جویی صورت بگیرد هم چنین استعلام برند  پروسه ای می باشد که از وب سایت اداره مالکیت فکری قابل انجام می باشد  اما به طور معمول اشخاص عادی به هنگام استعلام برند به اشتباه می افتند و تا مشاهده می کنند که در استعلام برند و در بخش استعلام برند نام دقیقا متشابه خودشان ثبت نشده است با خیال این که برندشان در گذشته به ثبت نرسیده است به منظور ثبت برند مدنظر خود مبادرت می نمایند.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع شرکت های تجاری به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

نکات مهم استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند قبل از ثبت، مواردی را به شرح ذیل تبیین خواهد نمود:

  1. در صورتی که در عنوان علامت متشابه عبارت مورد نظر وجود داشته باشد.
  2. در صورتی که یکی از کلمه ها عنوان علامت عینا برابر عبارت مورد نظر باشد.
  3. در صورتی که در عنوان علامت مشابه عنوان مورد نظر وجود داشته باشد.

در صورت ثبت علامت مورد نظر در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ، شماره ثبت و مالک علامت هم  قابل شناسایی خواهد بود.

استعلام برند قبل از ثبت راهی مطمئن به منظور ثبت علامت دلخواه در طبقه مورد نظر خواهد بود.

مراحل استعلام برند

مراحل استعلام برند به چه صورتی می باشد :

به منظور این امر دو شیوه وجود دارد که به شرح ذیل می باشد:

در روش اول با ورود به سامانه اداره مالکیت صنعتی به آدرس اینترنتی www.iripo.ssaa.ir و انتخاب دکمه جستجو، به صفحه جستجو وارد شده و نام و طبقه درخواستی موردنظر خود را مشخص کنید. سپس با کلیک روی گزینه جستجو، سابقه ثبت برند موردنظر خود را استعلام نمایید.

در روش دوم با وارد شدن به سامانه رسمی کشور به آدرس اینترنتی www.rrk.ir و مراجعه به بخش آگهی های قانونی، نوع آگهی خود را علامت تجاری انتخاب کنید و اسامی موردنظر خود را برای استعلام وارد نمایید و با جستجو از میان روزنامه ها برند خود را استعلام کنید. طبیعی است در صورت تکراری بودن برند و علامت تجاری، بایستی نام دیگری را برای برندتان انتخاب کنید.

انتخاب نام برند

نکته های مهم به منظور انتخاب برند مناسب به شرح ذیل می باشد:

از خصوصیات مهم یک برند ابتکار و خلاقیت در آن است. برند در عین سادگی و عدم تشابه با برندهای دیگر، بایستی دربردارنده طراحی و ظرافت زیبا و خاصی باشد. هم چنین مطلوب  است از کلمه های عامیانه، اشکال هندسی و اعداد در طراحی علامت تجاری  استعمال ننمایید زیرا دربردارنده هیچ گونه خلاقیتی نمی باشند.

برند نباید به نحوی باشد که مصرف کننده به اشتباه بیفتد و نتواند بین دو برند تفاوت به وجود بیاورد  و دچار سردرگمی گردد. ایجاد اشتباه در نظر مشتری سبب گمراه شدن  او در انتخاب نمودن و خریداری نمودن کالا می گردد.

در برند بایستی از علامت های بیانی و قابل نوشتن استعمال نمود زیرا مزیت بزرگ آن ها، مشترک بودن آن ها با حروف الفبا می باشد.

استعمال نمودن  از حروف اختصاری به منظور نشان دادن نام طولانی شرکت، سازمان یا موسسه ای پس از ثبت شرکت ، به نحوی بایستی  باشد که حروف اول کلمه های ترکیب شده آن سازمان کنار هم قرار بگیرد و یک کلمه را به وجود آورد.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال و یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ارزان ثبت در ارتباط باشید.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند جواهرات

اشخاصی که علاقه مند به فعالیتهایی در زمینه جواهرات می باشند و در جهت ایجاد مخاطب بیشتر و داشتن اعتبار در نزد مخاطبان و یا مشتریان خود می توانند اقدام به ثبت برند جواهر نمایند .

استعلام ثبت برند

قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

ثبت برند حقوقی

اشخاص حقوقی که شرکت خود را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسانده می توانند در جهت شهرت و اعتبار کسبی برند برای فعالیت خود انتخاب نمایند .

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

ثبت موسسه حقوقی

موسساتی هستند که امور تجارتی فعالیت نمی کنند و در زمینه فعالیت های حقوقی توسط کارشناسان حقوقی و یا وکلای رسمی دادگستری که به انجام امور وکالت می پردازند

نحوه تنظیم صورتجلسه

در ارتباطات تجاری اینکه بتوانید صورتجلسه صحیح را تدوین و تنظیم نمایید از مواردی است که بسیار ارزشمند می باشد .در این مقاله به نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت توجه نمایید نیز مطالعه نمایید

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

قوانین تجارت برای هر شخصیت حقوقی که ثبت ان در اداره ثبت شرکتها به پایان رسیده است در جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی می باشد .

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

مدارک ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به شکل اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مربوطه امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت تغییرات شرکت مراجعه نمایید .

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی بایستی حداقل سالی یک مرتبه تشکیل گردد در صورت کلی این مجمع به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل گردد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟