لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

ویژگی های یک برند خوب


پیشرفت و پیشروی صنعت و تجارت و تولید جنس های یک شکل و توسعه فروش کارخانه ها و پیشرفت رابطه های جهانی به برند اهمیت بسیار زیادی اعطا نموده است.

به نحوی که در دنیای امروز تمامی کشورها مجبور شده اند که به منظور حفظ و حمایت تولید کنندگان و اجتناب از گمراهی مصرف کنندگان قوانین و مقرراتی به منظور برند تجاری ایجاد نمایند تا نه تنها در کشور آن ها محفوظ از تجاوز باشد بلکه در تمامی کشورها مورد حمایت واقع گردد. زیرا جنس های کارخانه ها تنها در یک کشور فروخته می شود بلکه در سراسر جهان عرضه می گردد و در صورتی که کالای مورد یک برندی از کیفیت و مرغوبیت برخوردار نباشد افراد به منظور خریداری نمودن آن محصول و آن جنس میل و تمایلی بیشتری از خود نشان می دهند.

بعضی وقت ها برند ها به قدری مشهور و معروف می شوند و جنبه عمومی پیدا می کنند که در اصطلاح به جای اسم عام جنس به کار می روند. به عنوان مثال لینولئوم که یک برند تجاری می باشد در اثر فراوانی استفاده به جای مشمع کف اتاق استفاده می شود. یا گرامافون که در اثر استعمال زیاد از صورت برند صنعتی خارج شده و در دنیای امروز اسم عام شده است.

ویژگی های یک برند خوب

یک برند خوب بایستی ویژگی هایی داشته باشند که این ویژگی ها به شرح ذیل می باشد :

 • برند خوب باید تازگی داشته باشد و خلاقانه و نوآورانه ایجاد شده باشد.
 • برند خوب باید موجب گمراه کردن مشتریان نگردد.
 • برند خوب پیام محصول را به مصرف کننده برساند.
 • برند خوب باعث افزایش فروش شود .
 • برند خوب باید تصویر خوبی ایجاد کند.
 • برند خوب باید از لحاظ قانونی قابل شناسایی باشد.
 • برند خوب باید تلفظ آن آسان باشد.
 • برندخوب باید به تمام زبان ها قابل تبلیغ باشد.
 • برند خوب باید به خاطر سپردن آن آسان باشد.
 • برند خوب باید جذاب باشد و ترغیب  مصرف کننده را به خود جلب کند.
 • برند خوب باید مزایای استفاده از محصول را در میان محصولات رقیب مشخص سازد.
 • برند خوب باید موقعیت محصول را در میان محصولات رقیب مشخص سازد.

طبق ماده 32 قانون ثبت برندها و اختراعات مصوب 7/8/1386 ، ثبت برندهای ذیل ممنوع می باشد :

 1. نتواند کالاها و یا خدمات یک موسسه را از کالاها و خدمات موسسه دیگر متفاوت نماید.
 2. برخلاف موازین شرعی یا نظم عمومی یا اخلاق حسنه باشد.
 3. مراکز تجاری یا عمومی را به ویژه در مورد مبدا جغرافیایی کالاها یا خدمات یا خصوصیات آن ها گمراه و منحرف نماید.
 4. مانند یا کپی نشان نظامی ، پرچم یا دیگر نشان های مملکتی یا نام یا نام اختصاری یا حروف اول یک نام یا نشان رسمی متعلق به کشور ، سازمان های بین الدولی یا سازمان هایی که تحت کنوانسیون های بین المللی تاسیس شده اند، بوده یا موارد ذکر شده  یکی از اجزاء آن علامت باشد ، مگر آن که به وسیله  مقام صلاحیتدار کشور مربوط یا سازمان ذی ربط اجازه استعمال از آن صادر گردد.
 5. مانند یا به صورت گمراه کننده ای شبیه یا ترجمه یک برند یا نام تجاری باشد که به منظور همان کالاها یا خدمات مشابه متعلق به موسسه دیگری در ایران معروف است.
 6. مانند یا شبیه آن در گذشته به منظور خدمات غیر مشابه ثبت و معروف شده باشد منوط بر آن که عرفاَ میان استعمال از علامت و صاحب علامت معروف ارتباطی وجود داشته باشد و به ثبت رسانیدن آن به منافع صاحب علامت قبلی لطمه و یا صدمه ای را  وارد نماید.
 7. مانند علامتی باشد که در گذشته به نام صاحب دیگری ثبت شده باشد و یا تاریخ درخواست ثبت آن مقدم یا دربردارنده حق تقدم به منظور همان کالا و خدمات و یا به منظور کالا و خدماتی می باشد که به لحاظ ارتباط و شباهت سبب گمراهی گردد.
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

مدارک دریافت کارت بازرگانی

برپایه و اساس قوانین و مقررات گمرکی کشور کارت بازرگانی مجوزی می باشد که مالک آن شخصی اعم از شخص حقوقی و حقیقی است و قادر می باشد با دربرداشتن آن به امر تجارت در زمینه واردات و صادرات کالا مبادرت نماید.

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

لوگوی تجاری چگونه ثبت می شود ؟

نشان یا همان لوگو تجاری به منظور به وجود آوردن خوشنامی و تفاوت میان خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخصیت حقیقی و یا حقوقی دیگر مورد استفاده واقع می شود

وظایف مجمع عمومی عادی چیست؟

مجمع عمومی عادی بایستی حداقل سالی یک مرتبه تشکیل گردد در صورت کلی این مجمع به منظور انتخاب و برکناری مدیران و بازرسان و تصویب گزارش های مالی تشکیل گردد.

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت برند حقیقی نمایند . در جهت ثبت برند حقیقی باید بعد از تهیه مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند و در قسمت نوع شخص حقیقی را انتخاب نمایند .

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

علائم تجاری قابل ثبت

در کشور ما تنها ثبت علامت های تجاری مورد تایید می باشند و پذیرفته می شوند که قابل مشاهده باشد.

وظایف مجمع عمومی موسس برای تشکیل شرکت سهامی

در جهت تشکیل شدن شرکت سهامی خاص هیئتی تشکیل می شود که این هئیت موسس نامیده می شود .که وظایفی نیز بر عهده دارد که در این مقاله به آن اشاره می شود لطفا مطالعه نمایید

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

قوانین تجارت برای هر شخصیت حقوقی که ثبت ان در اداره ثبت شرکتها به پایان رسیده است در جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی می باشد .

چگونه شرکت بازرگانی واردات و صادرات ثبت کنیم ؟

در جهت واردات و صادرات کالا باید مجوز کارت بازرگانی را دارا باشید . اخذ کارت بازرگانی از اتاق بازرگانی صنایع و معادن صادر می شود .در این مقاله مطالعه می نمایید که شرکت بازرگانی واردات و صادارت را با چه قالب ثبتی ثبت نمایید .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟