روال ثبت برند در سمنان

ثبت برند سریع

برای تمایز کالا و خدمات باید یک مشخصه و علامت خاص برای خود داشته باشید و با آن خود را بین مشتریان مطرح سازید. از این رو به بحث چگونگی انجام ثبت برند در سمنان خواهیم پرداخت. پیشنهاد می شود با ما تا انتها همراه باشید و در صورت داشتن هر سوال در زمینه ثبت برند در سمنان با مشاوران موسسه ارزان ثبت تماس گرفته تا با تمرکز بر تجربه خود شما را در این راستا همراهی کنند.

ثبت برند در سمنان چگونه است

ثبت برند و علامت تجاری یعنی ثبت یک نماد یا اسم برای نشان کردن و معرفی و شناخت تولیدات یاخدمات شما به عنوان یک فعال اقتصادی در بازار. از همین تعریف مشخص است که چقدر ثبت برند می تواند اهمیت داشته باشد.

در مورد مزایای مالی برند هم که باید خود بخوانید تا بدانید که نمی توان از آن ها گذشت، هرچند ثبت برند در سمنان و هرجای دیگر زمان بر است، باعث می شود که بعضی افراد در ثبت آن تعلل کنند، باید این را در نظر گرفت که هرچقدر برای ثبت برند و لوگوی خود زمان وحتی هزینه بگذارید، در آینده بازدهی آن را به صورت مطلوب خواهید دید زیرا ثبت برند و علامت تجاری در سمنان باعث پیشرفت هرچه بیشتر شما می شود.

جهت ثبت برند سمنان باید از طریق اداره مالکیت صنعتی در تهران که مسئول ثبت علائم تجاری است اقدام کنید و همین مسئله است که هزینه و زمان ثبت برند را سخت کرده است. به همین دلیل ما توصیه می کنیم که در زمان ثبت برندو لوگو از یک مشاور مجرب یاری بگیرید تادر انجام امور به مشکل برنخورید.

نشان تجاری چیست ؟

طرحی منحصر برای فعالیت های اقتصادی و یا به منظور عرضه محصول  به دیگر افراد که توسط گرافیست و طراح برند شکل می گیرد نشان تجاری (نامی مترادف با برند ) نامیده می شود. نام دیگر نشان تجاری، علامت تجاری یا لوگو نیز می باشد که در ساخت آن می توان از حروف و یا علامت طراحی شده مخصوص و یا ادغامی از هردو استفاده شود.

اما نباید از تصاویر ثبت شده تاکنون تقلید کرد، همچنین اسم مناطق جغرافیایی و ادارات نباید در طراحی نشان و علامت تجاری استفاده شود. نشان تجاری باید گویای ویژگی های محصول و خدمات ارائه شده باشد و مفهوم تصویر مرتبط به فعالیت مالک برند باشد.

در اینجا خواندن این مقاله خالی از لطف نیست: ثبت لوگو ونشان تجاری

مدارک ثبت برند در سمنان

مدارک ثبت برند حقیقی
 •  اسناد ابرز هویت متقاضی ثبت
 •  وکالت نامه وکیل موسسه ثبتی
 •  طرح اصلی و تمام شده از برند مورد نظر یا اسم تجاری استعلام شده
 •  جواز کسب یا موافقت اصولی یا هر نوع مجوز مرتبط
 •  کارت بازرگای جهت ثبت برند لاتین
مدارک ثبت برند حقوقی
 • اسناد ابراز هویت مدیر عامل شرکت
 • اسناد ثبت شرکت مثل گواهی تاسیس و تغییرات
 •  وکالت نامه وکیل موسسه ثبتی
 • طرح اصلی و تمام شده از برند مورد نظر یا اسم تجاری استعلام شده
 • جواز کسب یا موافقت اصولی یا هر نوع مجوز مرتبط
 •  کارت بازرگای جهت ثبت برند لاتین

اگر خود به صورت شخصی اقدام به ثبت برند در سمنان نمایید نیازی به ارائه وکالت نامه نیست . به علاوه برای برند فارسی هم نیاز به اخذ کارت بازرگانی ندارید.

شایان ذکر است که برند به دو صورت حقیقی یا به نام شخص و حقوقی یعنی به نام شرکت به ثبت می رسد که فقط کمی در ارائه مدارک متفاوت هستند. مجموعه ارزان ثبت ثبت برند حقیقی و حقوقی را برای شما به شکل کاملاً حرفه ای به انچام می رساند، هم چنین در صورت نیاز به استعلام برند و طراحی علامت و نشان تجاری یا اخذ کارت بازرگانی برای ثبت برند لاتین ارزان ثبت در خدمات شما عزیزان است.

ثبت برند سریع
ثبت برند در سمنان فوری

مراحل ثبت برند در سمنان از ابتدا تا انتها

به منظور ثبت برند در سمنان باید اصول اداره ثبت علائم تجاری را رعایت کرده و بر طبق آن عمل کنید.

 1.  به سامانه اداره ثبت وارد شده و گزینه ثبت مالکیت معنوی را کلیک کنید.
 2.  در سایت ثبت نام کرده و تمامی اطلاعات خواسته شده را وارد کنید.
 3.  یک نام برای برند مورد نظر انتخاب کنید و مشخصات خود  و برند خود را ثبت کنید.
 4.  طرح کلی ونهایی برند را در سایت آپلود کنید.
 5.  با درج تمامی مدارک مربوط به برند و ارائه اظهارنامه مربوطه و هم چنین با دریافت مجوزهای لازم از ادارات مربوطه باید در انتظار تایید  توسط بازرسان و کارشناسان اداره ثبت باشید.
 6.  با تایید مدارک , برند مورد نظر را در روزنامه رسمی به چاپ می رسانید. 30 روز وقفه ایجاد می کنید تا از اعتراض نداشتن شخصی دیگر به برندتان اطمینان حاصل کنید.
 7.  در صورت نبود اعتراض به برندتان با پرداخت هزینه های مربوط به چاپ آگهی برای دومین دفعه اقدام به درج آگهی در روزنامه رسمی می کنید.
 8.  ثبت برند شما به مرحله پایانی نزدیک شده است و باید برای تشکیل پرونده فیزیکی به اداره ثبت مراجعه کنید و مدارک مربوطه را به اداره ثبت اسناد و املاک کشور برده و دیگر منتظر دریافت شماره شناسه ثبت برند خود باشید. شماره ثبت شامل تمام هویت مربوط به شرکت و محصول موردنظر می باشد و در گواهی ثبت برند ده ساله به شما ارائه می گردد.

دریافت برند توسط افراد برای پیشرفت کاری آن ها بسیار حایز اهمیت است بدین منظور باید نهایت دقت را در انجام مراحل آن به کار برد. برای رسیدن به بهترین بازدهی کافی است با مشاور و کارشناسی مجرب در زمینه ثبت برند در تماس باشید. موسسه ارزان ثبت آماده انجام کارهای مربوط به ثبت برند در سمنان می باشد.

ثبت برن در سمنان
ثبت برن در سمنان

هزینه و زمان ثبت برند در سمنان چقدر است ؟

مسئله برند و برندسازی باعث مطرح شدن افراد در بین رقبای دیگر می شود و هر چقدر برای آن هزینه کنید ضرر نکرده اید. هزینه ها و تعرفه های ثبت برند در سمنان به پارامترهای مختلفی بستگی دارد.

که ازجمله آن ها می توان به هزینه دو بار درج آگهی در روزنامه که باید به صورت جداگانه پرداخت شود اشاره کرد که هر چه متن آگهی طولانی تر باشد هزینه ثبت هم بالاتر می رود.

هزینه های حق الثبت، حق الوکاله، افزایش محصولات و طبقات برند و نوع برند هم باید در نظر گرفت که جهت اطلاع از آن ها می توانید با بخش مالی ارزان ثبت در ارتباط باشید.

خدمات مربوط به ثبت برند در سمنان

سازمان مالکیت صنعتی در ایران دارای یک ساختمان اصلی در استان تهران است. اما خدمات این سازمان سراسری می باشد. اداره مالکیت صنعتی برای خدمات اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری گواهی نامه های حقیقی و حقوقی صادر می کند. این گواهی نامه ها رسمی هستند و دال بر مالکیت اشخاص حقیقی یا حقوقی می باشد. سازمان مالکیت صنعتی همچنین اقدامات مربوط به ثبت بین المللی این خدمات را نیز ارائه می دهند.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در سمنان

 1. برای ثبت اختراع و طرح صنعتی ابتدا باید اظهارنامه الکترونیکی تنظیم شود و سپس این اظهارنامه به تایید و ثبت در اداره ثبت مالکیت صنعتی برسد. سازمان مالکیت صنعتی در صورت بررسی و تایید اطلاعات درج شده گواهی نامه 5 ساله برای ثبت طرح صنعتی و گواهی 20 ساله برای اختراع تنظیم می کند.

ثبت برند در استان سمنان

 • ثبت برند در دامغان
 • شاهرود
 • گرمسار
 • سرخه
 • آرادان

تمام افرادی که در شهر سمنان اقدام به فعالیت می کنند و یا متقاضی فعالیت در این شهر هستند بهتر است ثبت برند را انجام دهند تا بدین وسیله بتوانند در کسب و کار خود ثابت قدم باشند و بدین ترتیب در آینده به سود برسند. متقاضیان ثبت برند می توانند با موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و امور مربوط به ثبت برند خود را به موسسه ارزان ثبت بسپارید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :