لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

نحوه تنظیم صورتجلسه


در ارتباطات تجاری اینکه بتوانید صورتجلسه صحیح را تدوین و تنظیم نمایید از مواردی است که بسیار ارزشمند می باشد .در این مقاله به نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت توجه نمایید نیز مطالعه نمایید :

ارکان تنظیم صورتجلسه

جهت تحقق یا صورتجلسه که با موفقیت انجام شود ملزم به تنظیم نمودن صورتجلسه ای می باشید که ملیه استاندارد های لازم را در آن رعایت نمایدی . د راین صورت می توانید صورت جلسه تغییرات را انعکاس دهید باتوجه به توضیحات بالا هر فرم تغییرات شرکت و یا صورتجلسه دارای ارکانی می باشد :

 • درج مشخصات اعضای شرکت کننده : کلیه مشخصات و اطلاعات شخصی اعضا با ثبت شماره معرفی نامه و یا مجور شرکت درج شود .
 • امضای شرکت کنندگان : زمانی که صورتجلسه تنظیم شد افرادی شرکت کنندگان باید ذیل تمامی اوراق را امضا نمایند . تا صورتجلسه به رسمیت شناخته شود .
 • دستور جلسه : در صورتجلسه باید اهداف جلسه و برگزاری آن نیز قید شود و هم چنین دعوت نامه ای که برای دعوت اعضا ارائه داده شده است نیز قید گردد .
 • درج مطالب مطرح شده : مذاکرات و مطالبی که در جلسه عنوان شده است درج شود .
 • زمان و مکان جلسه : الزامی است که تاریخ و ساعت برگزاری جلسه و مکانی دقیق برگزاری جلسه نیز به صورت دقیق درج شود .
 • مصوبات جلسه و تکالیف جلسه بعدی برای اعضای جلسه در خصوص جلسات مهم و ادامه دار.

اصول و قالب صورت جلسات

در اصل قالب صورتجلسات باید از قبل تنظیم شود .که این مورد بر اساس خط مشی شرکت مشخص می شود که معمولا از قبل آن را تهیه کرده اند .

برای استفاده واقعی از جلسات حتی جلسات غیر رسمی تدوین صورتجلسه نقش کلیدی نیز دارد .زیرا زمانی که صورتجلسه را به صورت مکتوب ارائه می دهید بیشتر می توانید مفهوم و هدف را برسانید و تمام افراد نسبت به آنچه مطرح شده است تعهد بیشتری را حس می کنند .

نقش صورت جلسه نویس

شخصی که صورتجلسه را تنظیم می نماید می تواند در جلسه حضور داشته باشد و با قواعد و قوانین تنظیم صورتجلسه آشنایی کامل داشته باشد .

در تنظیم صورتجلسه می توان از نرم افزارهای کامپیوتری استفاده نمایید تا به شما کمک نمایند که راحتتر و بهتر تنظیم آن را انجام دهید .

این مورد اموره جایگزین قلم و کاغذ شده است

برای نوشتن صورت جلسه می توانید از الگوی استاندارد زیر ایده بگیرید :

الگوی استاندارد صورت جلسه

 1. صورت جلسات معمولا به صورت استاندارد این اجزا را دارند :
 2. ساعت ٬ تاریخ و مکان
 3. حاضران و معذرت خواهی از غایبان
 4. نتایج کلیدی از جلسه – تصمیمات گرفته شده ٬ اقدامات توافق شده و مسائل مطرح شده

موارد اصلی در نوشتن صورت جلسه

 1.  عنوان(سرتیتر):درابتدای صفحه عنوان،صورتجلسه قید می گردد.
 2.  دستور جلسه(موضوع جلسه)
 3.  زمان جلسه
 4.  مشخصات اعضاءشرکت کننده (رئیس جلسه-دبیر جلسه-اعضاءجلسه)
 5.  مکان جلسه
 6.  مطالب مطروحه
 7.  تصمیمات اتخاذ شده (در چند بند آورده می شود)
 8.  تکلیف جلسه بعدی (توسط رئیس جلسه وبا توافق اعضاءمشخص می شود)
 9. امضا شرکت کنندگان
ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام ثبت برند

قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

مدارک ثبت لوگو

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که با ثبت آن می توانید از آن محافظت نمایید که الزامی است در ثبت لوگو مدارکی را ارائه دهید که در این مقاله از مدارک مربوط به اشخاص حقیقی و حقوقی مطالبی ذکر شده است لطفا مطالعه نمایید .

مدارک ثبت تغییرات شرکت

ثبت تغییرات شرکت ها به شکل اینترنتی در سامانه اداره ثبت شرکت ها و با ارائه صورتجلسه و مدارک مربوطه امکان پذیر می باشد.در این مقاله به مطالعه مدارک ثبت تغییرات شرکت مراجعه نمایید .

مدارک لازم جهت ثبت شرکت

در جهت اینکه شرکت در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسد موسسین باید مدارکی را ارائه دهند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مدارک ثبت شرکت مقاله را مطالعه نمایید.

نحوه تنظیم صورتجلسه

در ارتباطات تجاری اینکه بتوانید صورتجلسه صحیح را تدوین و تنظیم نمایید از مواردی است که بسیار ارزشمند می باشد .در این مقاله به نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت توجه نمایید نیز مطالعه نمایید

ثبت موسسه حقوقی

موسساتی هستند که امور تجارتی فعالیت نمی کنند و در زمینه فعالیت های حقوقی توسط کارشناسان حقوقی و یا وکلای رسمی دادگستری که به انجام امور وکالت می پردازند

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

ثبت برند جواهرات

اشخاصی که علاقه مند به فعالیتهایی در زمینه جواهرات می باشند و در جهت ایجاد مخاطب بیشتر و داشتن اعتبار در نزد مخاطبان و یا مشتریان خود می توانند اقدام به ثبت برند جواهر نمایند .

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟