لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

افزایش سرمایه شرکت


یکی از شیوه های تامین مالی شرکتها اضافه کردن سرمایه شرکت می باشد.شرکتها به منظور  بسط فعالیت های خود و  ایجاد توان رقابتی بیشتر تصمیم به اضافه کردن سرمایه شرکت می گیرند.گاهی هدف از افزایش سرمایه شرکت رفع نواقص و ارتقاء بنیاد مالی شرکت می باشد. راه های گوناگونی برای  تامین منابع مالی جدید وجود دارد.

افزایش سرمایه شرکت

چنانچه یک شرکت تصمیم بگیرد سرمایه خود را در بورس اوراق بهادار افزایش دهد بایست اقدام به انتشار سهام جدید بنماید و برای فروش به سهامداران عرضه نماید تا بدین وسیله با اخذ مبالغ فروش سرمایه شرکت را تامین نماید. .فرق که شیوه های ازدیاد سرمایه وجود دارد در چگونگی و روش های افزایش سرمایه می باشد. در این مقاله به شرح انواع شیوه های افزایش سرمایه می پردازیم.

 

انواع افزایش سرمایه شرکت

چنانچه در نظر داشته باشیم برای  انواع روش های افزایش سرمایه دسته بندی تعیین کنیم به 4 دسته کلی تقسم می شوند:

  • از محل سود انباشته(سهام جایزه)
  • از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران
  • از محل تجدید ارزیابی دارایی ها
  • به شیوه ی صرف سهام

 

شرایط افزایش سرمایه شرکت

پس از تصویب مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه انجام می شود. تا زمانی که سرمایه قبلی شرکت کاملا پرداخت نشود،تحت هیچ شرایطی مجاز به افزایش سرمایه نمی باشید.هیات مدیره با کسب اجازه از مجمع عمومی فوق العاده قادر می باشد در عرض زمان مشخص شده ای که بیش از 5 سال نباید باشد به مقدار مشخصی به یکی از شیوه های ذکر شده در مقررات اقدام به افزایش سرمایه شرکت نماید.در قانون به صراحت آمده است ، دراساسنامه شرکت اختیار افزایش سرمایه بر عهده هیات مدیره نمی باشد.

هیات مدیره بعد از اجرایی کردن افزایش سرمایه حال چه با اجازه ی مجمع عمومی فوق العاده باشد و چه با اجازه از مجمع ذکر شده ، در هر نوبت بعد از اینکه سرمایه افزایش داده شد ، می بایست در عرض یک ماه  ، پس از اصلاح اساسنامه و ثبت کردن سرمایه جدید به جای سرمایه قبل مراتب را به مرجع ثبت شرکت ها اطلاع دهد تا بعد از ثبت ، برای عموم اطلاع رسانی شود.

 

روش های افزایش سرمایه شرکت

با صادر کردن سهام جدید یا ازدیاد مبلغ اسمی سهام موجود میتوان سرمایه شرکت را افزایش داد.

الف- ازدیاد سرمایه به شیوه ی بالا بردن مبلغ اسمی سهام

افزایش سرمایه از طریق بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود ، در ماده 159 لایحه اصلاح قانون  تجارت به صراحت آمده است ،چنانچه فردی بخواهد با بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود،سرمایه خود را افزایش دهد اگر برای سهامداران تعهد ایجاد کند امکان پذیر نمی باشد غیر از اینکه موافقت نکامی سهامداران را اخذ کرده باشد. لذا اگر از روش افزایش مبلغ اسمی سهام نسبت به افزایش سرمایه اقدام شد سهامداران باید مبلغ اضافه شده را  تادیه نمایند که به اجتماع آرا نیاز می باشد و چنانچه به تصویب برسد باید تمامی مبلغ افزایش سرمایه ، بصورت نقد تادیه شود.

از آنجا که منع قانونی در  افزایش به تصویب مجمع عمومی فوق العاده وجود ندارد، پرداخت مبلغ اضافه شده به مبلغ اسمی سهام ، را توسط انتقال سود تقسیم نشده  یا  پس انداز شرکت میتوان انجام داد..اینچنین  افزایش سرمایه برای صاحبان سهام ، تعهد ایجاد نمی کند و احتیاجی به اتفاق آرا نبوده با نهایتا دو سوم آراء حاضر در جلسه رسمی مجمع عمومی فوق العاده میتوان به تصمیم گیری پرداخت.

ب-افزایش سرمایه از طریق صدور سهام

با صادر شدن سهام جدید می توان سرمایه را افزایش داد. در چنین حالتی باید مبلغ اسمی سهام جدید ، با مبلغ اسمی سهام قبل به یک اندازه باشد.

 

کاهش سرمایه شرکت

کاهش سرمایه  به دو روش  اجباری و اختیاری انجام می شود. هنگامی که به موجب ضررهای وارد شده دست کم نیمی از سرمایه از دست رفته باشد کاهش اجباری صورت می گیرد. در این صورت مجمع عمومی فوق العاده می بایست یا تایید کند که مبلغ ثبت شده سرمایه به مبلغ موجود کاهش پیدا کرده است و یا تصمیم به انحلال شرکت بگیرد( م 141 ) .

با توصیه هیات مدیره و تصویب مجمع عمومی فوق العاده به شرطی که به تساوی حقوق سهامداران خدشه ای وارد نشود کاهش اختیاری سرمایه امکان پذیر می باشد ونباید از حداقلی که در ماده 5 آمده کمتر باشد. کاهش اجباری به دو شیوه کسر از تعداد سهام یا کسر از مبلغ اسمی آن ها میسر می باشد.ولی در کاهش اختیاری فقط می شود به کاستن مبلغ اسمی سهام پرداخت.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

هزینه و تعرفه ثبت شرکتها

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

انتخاب نام برند

در انتخاب نام برند مهمترین نکته ای که باید رعایت شود این است که اولا" برند شما باید متناسب با حرفه تان باشد و دوم اینکه برند شما باید منحصر به فرد باشد و شبیه آن نیز حتی پیش از این در همان صنف شغلی شما به ثبت نرسیده باشد زیرا اگر برند شما تکراری باشد فاقد ارزش آفرینی می شود.

ثبت شرکت و اخذ وام

در این مقاله به شما می گوییم که چطور با ثبت شرکت می توانید وام بگیرید و اینکه ثبت چه نوع شرکتی برای اخذ وام بهتر است و سایر روشهای دریافت وام را توضیح می ده

ارتباط با ما

ارتباط با ما

ثبت انواع شرکت سهامی

ارزان ثبت خدمات ثبت انواع شرکت سهامی را سریع و آسان برای شما به انجام می رساند و مشاوره تخصصی در خصوص تفاوت های شرکت سهامی خاص و عام را ارائه می دهد.

درباره ما

ارزان ثبت با ارائه خدمات مشاوره حقوقی و اداری به شکل رایگان با بهره گیری از وکلای مجرب و کارکشته در زمینه تقاضای شما تلاش دارد تا بهترین خدمات را جهت پاسخگویی به تقاضای شما عزیزان در اسرع وقت و با تعرفه ای مناسب ارائه دهد.

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود از آنجایی که بسیار پرکاربرد است در مقالات زادی به آن می پردازیم . در این مقاله نیز خصوصیات ثبتِ ، ماهوی و حقوقی شرکت با مسئولیت محدود را

ثبت برند شیرینی

به منظور ثبت برند شیرینی فروشی حتما" باید جواز کسب داشته باشید جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص این مقاله مطالعخه فرمایید و یا با ارزان ثبت تماس بگیرید.

ثبت لوگو و علائم تجاری

ثبت لوگو و علائم تجاری -اولین قدم در ثبت لوگو طراحی لوگو قوی ، تبلیغ پذیر و ماندگار است ، لوگو که هم مفهوم متناسب داشته باشد و هم مرتبط به طبقه شغلی باشد . در این راستا ارزان ثبت راهنمای شما می باشد .

ثبت برند بی نقص

بی نقص بودن یک برند به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما چه چیزی این عوامل را پررنگ می کند و آنها چه فایده ای برای مصرف کننده دارند ؟ پاسخ به این سوالات است که مشخص می کند یک برند بی نقص چیست ؟ یک برند بی نقص باید با توجه به عوامل زیر باید به خوبی مدیریت شود و ثبت آن نیز بی نقص باشد

سرمایه در شرکت سهامی

سرمایه در شرکت سهامی - سرمایه در شرکتهای سهامی همان طور که از نام آن برمی آید به هنگام ثبت شرکت تبدیل به قطعات سهام می شود که در این مقاله انواع سهام و نحوه تقسیم آن بین شرکا ...

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟