لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

افزایش سرمایه شرکت


یکی از شیوه های تامین مالی شرکتها اضافه کردن سرمایه شرکت می باشد.شرکتها به منظور  بسط فعالیت های خود و  ایجاد توان رقابتی بیشتر تصمیم به اضافه کردن سرمایه شرکت می گیرند.گاهی هدف از افزایش سرمایه شرکت رفع نواقص و ارتقاء بنیاد مالی شرکت می باشد. راه های گوناگونی برای  تامین منابع مالی جدید وجود دارد.

افزایش سرمایه شرکت

چنانچه یک شرکت تصمیم بگیرد سرمایه خود را در بورس اوراق بهادار افزایش دهد بایست اقدام به انتشار سهام جدید بنماید و برای فروش به سهامداران عرضه نماید تا بدین وسیله با اخذ مبالغ فروش سرمایه شرکت را تامین نماید. .فرق که شیوه های ازدیاد سرمایه وجود دارد در چگونگی و روش های افزایش سرمایه می باشد. در این مقاله به شرح انواع شیوه های افزایش سرمایه می پردازیم.

 

انواع افزایش سرمایه شرکت

چنانچه در نظر داشته باشیم برای  انواع روش های افزایش سرمایه دسته بندی تعیین کنیم به 4 دسته کلی تقسم می شوند:

  • از محل سود انباشته(سهام جایزه)
  • از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران
  • از محل تجدید ارزیابی دارایی ها
  • به شیوه ی صرف سهام

 

شرایط افزایش سرمایه شرکت

پس از تصویب مجمع عمومی فوق العاده افزایش سرمایه انجام می شود. تا زمانی که سرمایه قبلی شرکت کاملا پرداخت نشود،تحت هیچ شرایطی مجاز به افزایش سرمایه نمی باشید.هیات مدیره با کسب اجازه از مجمع عمومی فوق العاده قادر می باشد در عرض زمان مشخص شده ای که بیش از 5 سال نباید باشد به مقدار مشخصی به یکی از شیوه های ذکر شده در مقررات اقدام به افزایش سرمایه شرکت نماید.در قانون به صراحت آمده است ، دراساسنامه شرکت اختیار افزایش سرمایه بر عهده هیات مدیره نمی باشد.

هیات مدیره بعد از اجرایی کردن افزایش سرمایه حال چه با اجازه ی مجمع عمومی فوق العاده باشد و چه با اجازه از مجمع ذکر شده ، در هر نوبت بعد از اینکه سرمایه افزایش داده شد ، می بایست در عرض یک ماه  ، پس از اصلاح اساسنامه و ثبت کردن سرمایه جدید به جای سرمایه قبل مراتب را به مرجع ثبت شرکت ها اطلاع دهد تا بعد از ثبت ، برای عموم اطلاع رسانی شود.

 

روش های افزایش سرمایه شرکت

با صادر کردن سهام جدید یا ازدیاد مبلغ اسمی سهام موجود میتوان سرمایه شرکت را افزایش داد.

الف- ازدیاد سرمایه به شیوه ی بالا بردن مبلغ اسمی سهام

افزایش سرمایه از طریق بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود ، در ماده 159 لایحه اصلاح قانون  تجارت به صراحت آمده است ،چنانچه فردی بخواهد با بالا بردن مبلغ اسمی سهام موجود،سرمایه خود را افزایش دهد اگر برای سهامداران تعهد ایجاد کند امکان پذیر نمی باشد غیر از اینکه موافقت نکامی سهامداران را اخذ کرده باشد. لذا اگر از روش افزایش مبلغ اسمی سهام نسبت به افزایش سرمایه اقدام شد سهامداران باید مبلغ اضافه شده را  تادیه نمایند که به اجتماع آرا نیاز می باشد و چنانچه به تصویب برسد باید تمامی مبلغ افزایش سرمایه ، بصورت نقد تادیه شود.

از آنجا که منع قانونی در  افزایش به تصویب مجمع عمومی فوق العاده وجود ندارد، پرداخت مبلغ اضافه شده به مبلغ اسمی سهام ، را توسط انتقال سود تقسیم نشده  یا  پس انداز شرکت میتوان انجام داد..اینچنین  افزایش سرمایه برای صاحبان سهام ، تعهد ایجاد نمی کند و احتیاجی به اتفاق آرا نبوده با نهایتا دو سوم آراء حاضر در جلسه رسمی مجمع عمومی فوق العاده میتوان به تصمیم گیری پرداخت.

ب-افزایش سرمایه از طریق صدور سهام

با صادر شدن سهام جدید می توان سرمایه را افزایش داد. در چنین حالتی باید مبلغ اسمی سهام جدید ، با مبلغ اسمی سهام قبل به یک اندازه باشد.

 

کاهش سرمایه شرکت

کاهش سرمایه  به دو روش  اجباری و اختیاری انجام می شود. هنگامی که به موجب ضررهای وارد شده دست کم نیمی از سرمایه از دست رفته باشد کاهش اجباری صورت می گیرد. در این صورت مجمع عمومی فوق العاده می بایست یا تایید کند که مبلغ ثبت شده سرمایه به مبلغ موجود کاهش پیدا کرده است و یا تصمیم به انحلال شرکت بگیرد( م 141 ) .

با توصیه هیات مدیره و تصویب مجمع عمومی فوق العاده به شرطی که به تساوی حقوق سهامداران خدشه ای وارد نشود کاهش اختیاری سرمایه امکان پذیر می باشد ونباید از حداقلی که در ماده 5 آمده کمتر باشد. کاهش اجباری به دو شیوه کسر از تعداد سهام یا کسر از مبلغ اسمی آن ها میسر می باشد.ولی در کاهش اختیاری فقط می شود به کاستن مبلغ اسمی سهام پرداخت.

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

  • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
  • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

هزینه و تعرفه ثبت شرکتها

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تنظیم صورتجلسه شرکت ها

تنظیم صورتجلسه شرکت ها -پس از اخذ تصمیمات بر حسب نوع مجمع و تنظیم آن با توجه به موارد فوق الذکر باید به سامانه اداره ثبت شرکتها مراجعه نمود و ضمن ورود مشخصات متقاضی و یا وکیل او و مشخص کردن نوع تصمیم و نوع مجمع سایر اطلاعات خواسته شده را وارد نمود سپس با پذیرش نهایی اطلاعات ثبت تغییرات

ثبت لوگو و علائم تجاری

ثبت لوگو و علائم تجاری -اولین قدم در ثبت لوگو طراحی لوگو قوی ، تبلیغ پذیر و ماندگار است ، لوگو که هم مفهوم متناسب داشته باشد و هم مرتبط به طبقه شغلی باشد . در این راستا ارزان ثبت راهنمای شما می باشد .

نام زیبا برای شرکت

چگونه می توان زیباترین نام را برای شرکت انتخاب نمود؟ از مهمترین مراحل در ثبت یک شرکت تجاری و به وجود آوردن یک کسب و کار موفق وجدید انتخاب نام مناسب برای شرکت می باشد . لذا اغلب افراد در زمینه داشتن نامی مناسب برای شرکت خود دچار تردید و اشتباه می شوند چرا که باید به این موضوع واقف باشند

ثبت اسم تجاری

برند یا اسم تجاری ، نام یا علامت تجاری در حقیقت نام و نشانی ماندگار بر فعالیت شماست می توان گفت اسم تجاری یک مارک است . مثل مارک سونی برای محصولات صوتی تصویری که در حقیقت اسم تجاری محصولات این کارخانه است و یا برند رضوی برای کیک و کلوچه رضوی که درواقع اسم تجاری تولیدات آستان قدس رضوی می باشد .

ثبت انواع شرکت سهامی

ارزان ثبت خدمات ثبت انواع شرکت سهامی را سریع و آسان برای شما به انجام می رساند و مشاوره تخصصی در خصوص تفاوت های شرکت سهامی خاص و عام را ارائه می دهد.

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان ثبت شرکتی است در راستای هم افزایی علم و ثروت که انواع شرکت ها و موسسات می توانند دانش بنیان شوند ، ارزان ثبت شرکت شما را با شرایط دانش بنیان شدن به ثبت می رساند و در این خصوص مشاوره رایگان ارائه می دهد.

ثبت برند زعفران

ثبت برند زعفران - در این مقاله هر آنچه برای ثبت برند زعفران لازم است بدانید از جمله مدارک لازم ، هزینه ثبت برند زعفران ، شرایط و مراحل ثبت برند زعفران به تشریح بیان شده است

خرید و فروش برند

خرید و فروش برند -برند قابلیت نقل و انتقال یا خرید و فروش دارد همین طور این امکان وجود دارد به شخصی به جز شخصی که اولین بار مالکیت برند را دارا بوده نیز برند را منتقل کنیم.برند و آرمی که به ثبت رسیده قابلیت آن رادارد که مورد نقل و انتقال قرار بگیرد البته شرط اصلی برای انتقال آن رضایت مالک برند

چرا بهتر است امور ثبتی خود را به موسسات ثبتی بسپاریم؟

از آنجایی که امور ثبتی علاوه بر پیچیدگی های خاص خود نیاز به صرف وقت و زمان و انرژی و هزینه دارد که در این مقاله به آن اشاره شد بهتر است که امور ثبتی خود را .

ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی چون با سلامت مردم مرتبط است مستلزم رعایت موارد بهداشتی ، اخذ مجوزها و فراهم آوردن شرایط خاصی است که در این مقاله کوشیده ایم آنها را توضی

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟