لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

مدارک ثبت لوگو


لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که به منظور بیان نمودن یک عبارت، موضوع و یا تلقین کردن یک موضوع و معرفی کننده یک شرکت، محصول، سایت و یا وبلاک و غیره می باشد. به طور معمول لوگو ها به شیوه ای طراحی و ترسیم می شوند که در عین ظرافت و سادگی دربردارنده بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری می باشند.

به بیانی دیگر لوگو نشانه و یا علامتی به صورت گرافیکی نمی باشند که به وسیله سرمایه داران تجاری، موسسه ها و حتی افراد حقیقی به منظور متفاوت نمودن خود از دیگران در دید اشخاص استعمال می گردد.لوگو ها یا تماما گرافیگی می باشند (سمبل، آیکون) و یا از اسم تجاری اداره ها یا نهادها (لوگوتایپ یا ورد مارک) تشکیل شده اند.

صورت و چشم انداز هر برندی لوگو می باشد. به همین دلیل این طرح و ایده از اهمیت بسیار زیادی برخوذدار است. در صورتی که یک لوگو به خوبی و به صورت صحیح طراحی و ترسیم گردد به منظور نام تجاری یا برند قدرتمند یا با ارزش خواهد بود. طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند به خلاقیت و تلاش بیشتری نسبت به طراحی سایر اقلام گرافیکی دارد.

قابل ذکر است که لوگوها می بایست شرایط بسیار زیادی را تحمل نمایند تا قابلیت به ثبت رسیدن را داشته باشند. به همین منظور در صورتی که برند قابلیت های به ثبت رسیدن را دربرداشته باشد و ارزش حمایتی به منظور خود قائل باشد می بایست با مشورت یک مشاور و کارشناس خبره و کاردان به منظور تهیه اظهارنامه برند مبادرت نماید و برند و لوگوی خود را به ثبت برساند.

با به ثبت رسانیدن لوگو امکان سو استفاده و کپی برداری و ربوده شدن ارزش های معنوی و مالکیتی برند ممکن و میسر نخواهد بود و برند به صورت انحصاری در اختیار تقاضاهای صاحب حقیقی لوگو خواهد بود.

به منظور ثبت لوگو نخست بایستی از سایت اداره مالکیت معنوی و بعد از پذیرش با لوگو به صورت حضوری در خود اداره مالکیت معنوی به منظور تکمیل پرونده و ثبت نهایی مبادرت گردد.

در این فرایند قانونی به همراه داشتن وکیل و یا مشاور کاردان سفارش می شود.این فرایند نیاز به تهیه مستندانی دارد که  وابسته به حقیقی بودن و یا حقوقی بودن درخواست کننده به شرح ذیل می باشد.

مدارک ثبت لوگو

مدارک ثبت لوگو اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات ارائه گردد.
 • یک رونوشت از مجوز های شرکت دربردارنده  پروانه بهره برداری و جواز تاسیس ارائه گردد.
 • تبصره : درصورتی که مجوزی به اسم شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند به منظور ثبت قابل قبول می باشد .
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در اندازه10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 • مهر شرکت ارائه گردد.

مدارک ثبت لوگو اشخاص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ارائه گردد.
 • رونوشت جواز کسب و یا هرنوع مجوز فعالیت ارائه گردد.
 • رونوشت کارت بازرگانی به اسم درخواست کننده ارائه گردد.
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10 سانتی متر ارائه گردد.

در اصل همان طور که در بالا ذکر شد رسمیت یافتن لوگو ملزم به ثبت آن در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد مطالب مفید مراحل ثبت لوگو را در مقاله آن مطالعه نمایید . 

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

استعلام ثبت برند

قبل از آن که شما برند خود را به ثبت برسانید بایستی در رابطه با استعلام برندهای ثبت شده اطلاعاتی را کسب نمایید و به منظور این امر اقدامات لازم را انجام دهید.

نحوه تنظیم صورتجلسه

در ارتباطات تجاری اینکه بتوانید صورتجلسه صحیح را تدوین و تنظیم نمایید از مواردی است که بسیار ارزشمند می باشد .در این مقاله به نکاتی که باید در تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت توجه نمایید نیز مطالعه نمایید

ثبت برند حقوقی

اشخاص حقوقی که شرکت خود را در اداره ثبت شرکتها به ثبت رسانده می توانند در جهت شهرت و اعتبار کسبی برند برای فعالیت خود انتخاب نمایند .

وظایف مجمع عمومی موسس

مجمع عمومی شرکت سهامی از اجتماع مالکان سهام تشکیل می گردد مقررات مربوط به حضور عده لازم به منظور تشکیل مجمع عموم و آراء لازم به منظور گرفتن تصمیمات در اساسنامه مشخص خواهد شد

اهمیت ثبت برند

زمانی که برند را ثبت می نمایید می توانیداز مزایای ثبت برند نیز استفاده نمایید و در واقع ثبت برند از اهمیت خاصی نیز برخورددار است .دراین مقاله از اهمیت و مزایای ثبت برند اطلاعاتی را مطالعه نمایید.

ثبت برند حقیقی

اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت برند حقیقی نمایند . در جهت ثبت برند حقیقی باید بعد از تهیه مدارک مورد نیاز اقدام به ثبت ان در اداره ثبت مالکیت صنعتی نمایند و در قسمت نوع شخص حقیقی را انتخاب نمایند .

کاربرد کارت بازرگانی

کارت بازرگانی يكي از مدرک های اصلي است كه در خصوص موضوع واردات _ صادرات كالا الزامی می باشد و جزء يكي از پایه های مهم واساسي اين مبحث می باشد دریافت کارت بازرگانی کاربردهایی دارد که در این مقاله به مطالعه آن می پردازیم

کد اقتصادی چیست ؟

بازرگانان، شرکت ها و موسسات وظایف مهمی از جمله گرفتن کد اقتصادی را به عهده دارند در این مقاله به تعریفی کاملتری از کد اقتصادی پرداخته می شود لطفا مطالعه نمایید .

مراحل تشکیل پرونده مالیاتی

قوانین تجارت برای هر شخصیت حقوقی که ثبت ان در اداره ثبت شرکتها به پایان رسیده است در جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی می باشد .

مراحل ثبت لوگو

طبق قانون تجارت ایران به ثبت رساندن لوگو الزامی و ضروری نمی باشد ولی چنانچه ثبت گردید بایستی به وسیله دولت به منظور حفظ و حقوق مالکیت آن به منظور فردی که آن را به ثبت رسانده است و صاحب برند می باشد حمایت گردد. در این مقاله از مراحل ثبت لوگو بیشتر توضیح داده شده است لطفا مطالعه نمایید

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟