مدارک ثبت لوگو

ثبت لوگو

به منظور ثبت لوگو نخست بایستی از سایت اداره مالکیت معنوی و بعد از پذیرش با لوگو به صورت حضوری در خود اداره مالکیت معنوی به منظور تکمیل پرونده و ثبت نهایی مبادرت گردد.

در این فرایند قانونی به همراه داشتن وکیل و یا مشاور کاردان سفارش می شود. این فرایند نیاز به تهیه مستندانی دارد که وابسته به حقیقی بودن و یا حقوقی بودن درخواست کننده به شرح ذیل می باشد.

ثبت لوگو در ایران

لوگو نمادی به صورت تصویری می باشد که به منظور بیان نمودن یک عبارت، موضوع و یا تلقین کردن یک موضوع و معرفی کننده یک شرکت، محصول، سایت و یا وبلاک و غیره می باشد. به طور معمول لوگو ها به شیوه ای طراحی و ترسیم می شوند که در عین ظرافت و سادگی دربردارنده بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری می باشند.

به بیانی دیگر لوگو نشانه و یا علامتی به صورت گرافیکی نمی باشند که به وسیله سرمایه داران تجاری، موسسه ها و حتی افراد حقیقی به منظور متفاوت نمودن خود از دیگران در دید اشخاص استعمال می گردد. لوگو ها یا تماما گرافیگی می باشند (سمبل، آیکون) و یا از اسم تجاری اداره ها یا نهادها (لوگوتایپ یا ورد مارک) تشکیل شده اند.

صورت و چشم انداز هر برندی لوگو می باشد. به همین دلیل این طرح و ایده از اهمیت بسیار زیادی برخوذدار است. در صورتی که یک لوگو به خوبی و به صورت صحیح طراحی و ترسیم گردد به منظور نام تجاری یا برند قدرتمند یا با ارزش خواهد بود.

طراحی یک لوگوی موثر برای یک برند به خلاقیت و تلاش بیشتری نسبت به طراحی سایر اقلام گرافیکی دارد.

قابل ذکر است که لوگوها می بایست شرایط بسیار زیادی را تحمل نمایند تا قابلیت به ثبت رسیدن را داشته باشند. به همین منظور در صورتی که برند قابلیت های به ثبت رسیدن را دربرداشته باشد و ارزش حمایتی به منظور خود قائل باشد می بایست با مشورت یک مشاور و کارشناس خبره و کاردان به منظور تهیه اظهارنامه برند مبادرت نماید و برند و لوگوی خود را به ثبت برساند.

با به ثبت رسانیدن لوگو امکان سو استفاده و کپی برداری و ربوده شدن ارزش های معنوی و مالکیتی برند ممکن و میسر نخواهد بود و برند به صورت انحصاری در اختیار تقاضاهای صاحب حقیقی لوگو خواهد بود.

ثبت لوگو
ثبت لوگو فوری

مدارک ثبت لوگو

مدارک ثبت لوگو اشخاص حقوقی

 • یک رونوشت از آگهی تاسیس ، هر نوع تغییرات مانند تغییر نام ، آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات ارائه گردد.
 • یک رونوشت از مجوز های شرکت دربردارنده  پروانه بهره برداری و جواز تاسیس ارائه گردد.
 • تبصره : درصورتی که مجوزی به اسم شرکت وجود ندارد و شرکت رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل به صورت شخصی داشته باشند به منظور ثبت قابل قبول می باشد .
 • رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت ارائه گردد.
 • ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در اندازه10*10 سانتی متر ارائه گردد.
 • مهر شرکت ارائه گردد.

مدارک ثبت لوگو اشخاص حقیقی

 • رونوشت شناسنامه و کارت ملی درخواست کننده ارائه گردد.
 • رونوشت جواز کسب و یا هرنوع مجوز فعالیت ارائه گردد.
 • رونوشت کارت بازرگانی به اسم درخواست کننده ارائه گردد.
 • یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10 سانتی متر ارائه گردد.

در اصل همان طور که در بالا ذکر شد رسمیت یافتن لوگو ملزم به ثبت آن در اداره ثبت مالکیت صنعتی می باشد مطالب مفید مراحل ثبت لوگو را در مقاله آن مطالعه نمایید .

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :