لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

اخذ نشان حلال


با توجه به اینکه مسلمانان در مصرف مواد غذایی و نوشیدنی به موجب مسائل دینی و شرعی دارای محدودیت می باشند و تنها مجاز به مصرف غذا و نوشیدنی حلال به معنای مجاز می باشند.نشان حلال به این معنا می باشد که ساختار یک محصول از ترکیبات حلال تشکیل شده است.و تایید می کند که هیچگونه ترکیباتی حرامی در محصول به کار نرفته است.با وجود نشان حلال فروشنده قادر نمی باشد در تهیه مواد اولیه و ترکیبات محصول و پخش و فروش از محصولات حرام استفاده کند و خریدار را اغفال نماید.

نشان حلال چیست؟

برروی محصولات غذایی علائمی قید می شود که به آن نان حلال گفته می شود.نشان حلال به عنوان یک نشان جهانی از طرف کشورهای اسلامی مطرح شده است و برروی موادی اعم از دارو،غذا،مواد آرایشی و مواد بهداشتی درج می شود.شایان ذکر است که محصولات غذایی حلال اولین بار در کشور مالزی راه اندازی شده است.غذای حلال به سبب بند1 نظام نامه ی صدور گواهی حلال به خوراکی ها و نوشیدنی هایی گفته می شود که مطابق مقررات و قوانین اسلامی مجاز شناخته شده باشد و حلال باشد.

اخذ نشان حلال

ارائه محصولات و خدمات حلال، بصورت بین المللی است و افرادی که مسلمان نیستند نیز از این محصولات استفاده می کنند.

نشان حلال یک نشان بین المللی از سوی کشورهای اسلامی در جهان می باشد.  این نشان مثل گواهینامه های ایزو نمی باشد و تنها یک نشان دارای اعتبار در کشورهای مسلمان می باشد. ولو اینکه واردات محصولاتی که دارای نشان حلال می باشند به کشورهایی که اسلامی نیستند رواج پیدا کرده و مصرف کنندگانی که مسلمان نمی باشند برای استفاده از این محصولات رغبت زیادی از خود نشان داده اند. البته داشتن گواهینامه ایزو مانند ISO9001 یک امتیاز محسوب می شود. در صورتی که در صدد موفقیت برند تجاری خود می باشید نشان حلال کسب کنید.

کاربرد استاندارد

این استاندارد برای موضوعات زیر کاربرد دارد :

الف-  افزودنی ها و مواد اولیه ای که منشاء حیوانی یا سکر آور دارند. این مواد شامل: انواع مواد افزودنی،نگهدارنده ،طعم دهنده، قوام دهنده و مانند آن با منشاء حیوانی و سکرآور مثل ژلاتین ، مایه پنیر، آلبومین و ترکیبات آنزیمی باشد.

ب- محصولات غذایی که در تولید و فرآوری آن ها ، مواد اولیه و افزودنی هایی که از محصولات حیوانی یا سکرآور هر مقدار ولو اینکه کم باشد بکار گرفته شده باشد .این محصولات می تواند مشتمل بر : اقسام محصولات گوشتی،لبنی، ، روغنی ، آشامیدنی و محصولات تخمیری و الکلی و برگرفته شده از آنها باشد.

پ-  افزودنی ها ، مواد اولیه و محصولات غذایی که ممکن است امکان دارد در هر روند از تولید از زنجیره غذایی با مواد نجس یا غیر حلال برخورد کرده باشد. این مراحل مشتمل براخذ ، آماده سازی ، تولید ، تفکیک ، دستیابی ، استخراج ، گزینش،  لیبل زدن ، بسته بندی ،نشان  گذاری ، نظارت، حمل ونقل ،جابجایی، پخش کردن ، انبار کردن ، توزیع و سرو کردن غذای حلال و مواد اولیه آن شامل مواد تشکیل دهنده مواد غذایی و ترکیباتی که به امر تولید محصول کمک می کنند.

ت- ممکن است در طی تولید یک محصول غذایی ،مواد اولیه و افزودنی ها در شرایطی قرار بگیرند که در حین تولید اصالت حلال بودن مواد غذایی مورد تغییر قرار گیرد.مانند آب انگور که پس از جوشیدن تا پیش از تبخیر دو سوم آن حرام به حساب می آید.

تمام این مسائل که برای آنها الزام در نظر گرفته شده و ویژگیها یی که در این استاندارد،آمده است  برای به کار گیری  در تمامی مراجع قانونی کشور می باشد که با زنجیره غذایی مرتبط می باشند تعیین شده است.

دسته بندی صنعت حلال

 1. محصولات : غذا و تركيبات آن -گروه ها:  مواد آرايشي و بهداشتي و ترکیبات آنها.
 2. خدمات : آشپزخانه ها و هتل ها و عملیات مربوط به آن.
 3. غذايی : حلال گوشت و ماكيان را در بر می گیرد هم چنین دیگر اقلام غذايي از قبیل شيريني جات ، غذاي منجمدشده ،كنسرو ، فرآورده هاي ناني ،محصولات لبني ، ،محصولات ارگانيك ،نوشيدني ها.محصولات گياهي.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ نشان حلال

 1. گواهینامه های بین المللی و ایزوها مانند استانداردهای 22000 ، 9001 ، HACCP ، GMP.
 2. آرم یا لوگوی تبلیغاتی شرکت.
 3. پروانه استاندارد اجباری.
 4. پروانه بهره برداری وزارت صنایع.
 5. پروانه بهره برداری بهداشت.
 6. ثبت شرکت.
 7. پروانه ساخت محصولات.
 8. نمودار تولید و بسته بندی.
 9. پروانه بهداشت مجوز ناظر شرعی در مورد کشتارگاه ها.
 10. پروانه دکتر دامپزشک در ارتباط با کشتارگاه ها.
 11. ارسال اسامی ترکیبات اصلی و افزودنیهای محصولات و مآخذ فراهم کردنهر کدام از آنها، عملیات تولید هر قسمت، منابع آب مورد استفاده و اسناد مربوطه، اسم هر کدام از محصولات و اندازه تولید هر کدام.

مراحل دریافت نشان حلال

– درخواست و هزينه : تکمیل فرم پرسشنامه و تادیه هزينه آن.

– کنترل و گزارش : کنترل کردن محل و نمونه برداري و تجزيه و تحليل.

چنانچه از ژلاتین ، اسانس و امولسیفایر،آنالیز مربوطه و گواهی نشان حلال مرتبط به آنها به کار گرفته شود، گواهی و آنالیز  ارسال شود.

بعد از دریافت اسناد، زمان سرکشی از کارخانه به نماینده شرکت اعلام خواهدد شد و نماینده شرکت موظف است برای سهولت وارسی هماهنگی های لازم را با کارشناسان مربوطه انجام دهد.

هنگام سرکشی و در صورتی که به آزمایش محصولات نیاز باشد ، نماینده شرکت موظف است  مواردی را که قرار است آزمایش شوند در اختیار کارشناسان و آزمایشگاه  تایید شده از سمت این مرکز قرار دهد .به طور معمول  همه ی هزینه های سفر های درون و میان شهری ، سکونت، وارسی ، آزمایشگاه و ارزیابی و تهیه گزارش را شرکت متقاضی بر عهده دارد.

چنانچه بعد ز بازدید گزارش مثبت باشد، نامه ای با محتوای هزینه  مشتمل بر : حق  عضویت،تحقیقات، صدور گواهی نشان جهانی حلال و تبلیغ ۱ ساله بر سایت کسب حلال برای  شرکت مورد نظر ارسال خواهد شد.

تذکر :  همراه با ارسال فرم ۱۷۳  مبلغ ۲,۰۰۰,۰۰۰ ریال هزینه اولیه  برای  تشکیل پرونده و وارسی از کارخانه دریافت می شود.) پس از صادر شدن گواهی نامه مبلغ ذکر شده ، از مبلغ  هزینه نهایی کاسته خواهد شد.

–  حائز شرايط بودن مورد تایید باشد و گواهي شود : اظهار نظر و تائيد و صادر شدن گواهي

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

 

شماره تماس موسسه

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com

کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

ثبت برند مواد غذایی

ثبت برند مواد غذایی چون با سلامت مردم مرتبط است مستلزم رعایت موارد بهداشتی ، اخذ مجوزها و فراهم آوردن شرایط خاصی است که در این مقاله کوشیده ایم آنها را توضی

ثبت موسسه

ثبت موسسه در واقع همان ثبت موسسات غیر تجاری می باشد كه در راستای اهداف غیر تجاری مانند امور فرهنگی ، علمی ، ادبی و خیریه ها و غیره.... تاسیس می شوند. ارزان ثبت ثبت انواع موسسه را در اسرع وقت در سراسر ایران برای شما به انجام می رساند.

ثبت شرکت صرافی

ثبت شرکت صرافی در ایران تابع شرایط خاصی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم . برای ثبت شرکت صرافی باسد شرکت تضامنی ثبت شود که درباره آن نیز قبلا شرح دادیم

مراحل ثبت شرکت

مراحل ثبت شرکت -امروزه به دلیل اینترنتی شدن اکثر امور جهت سهولت و تسریع کارها و کاستن از بار تردد مردم و ترافیک اولین گام ثبت شرکت ثبت نام اینترنتی آن است لیکن لازم است که قبل از آن مقدماتی را به جا آورید که در اینجا آنها را بر می شماریم:

ثبت شرکت های بازرگانی

منظور از ثبت شرکت های بازرگانی شرکت هایی می باشند که با هدف و موضوع بازرگانی و برای انجام امور بازرگانی مانند خرید و فروش ، توزیع ، واردات و صادرات و این گروه از فعالیت ها تاسیس می شوند. ارزان ثبت جهت ثبت شرکت بازرگانی مشاوره رایگان به شما ارائه می دهد.

چهار اصل مهم در برندینگ

4 اصل مهم برندینگ - جهت ثبت برند   و انتخاب و خلق  برندی با ویژگی های موثر ما می توانیم به شما کمک کنیم و در انتخاب نوع برند اعم از اسم تجاری ، لوگو یا علامت ترکیبی نیز مشاورتانیم

اخذ پروانه بهره برداری

اخذ پروانه بهره برداری -پس از اخذ جواز تاسیس مالکین واحدهای صنعتی باید زمین یا سوله مورد نظر خود را خریداری کرده و تجهیزات لازم جهت خط تولید را تامین کنند و نیز نیروی انسانی اولیه را استخدام نمایند ، و وارد فاز تولید آزمایشی شوند و سپس از وزارت صنعت و معدن درخواست پروانه بهره برداری کنند

خرید و فروش برند

خرید و فروش برند -برند قابلیت نقل و انتقال یا خرید و فروش دارد همین طور این امکان وجود دارد به شخصی به جز شخصی که اولین بار مالکیت برند را دارا بوده نیز برند را منتقل کنیم.برند و آرمی که به ثبت رسیده قابلیت آن رادارد که مورد نقل و انتقال قرار بگیرد البته شرط اصلی برای انتقال آن رضایت مالک برند

مزایای مالی برند

مزایای مالی برند - مزایای مالی برند متعدد است مثل عدم تعلق مالیات به آن به هنگامث ثبت برند اما روش مشخصی برای تعیین مزایای مالی برند وجود ندارد.

خصوصیات شرکت با مسئولیت محدود

شرکت مسئولیت محدود از آنجایی که بسیار پرکاربرد است در مقالات زادی به آن می پردازیم . در این مقاله نیز خصوصیات ثبتِ ، ماهوی و حقوقی شرکت با مسئولیت محدود را

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟