لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

ثبت شرکت با مسئولیت محدود


منظور از ثبت ارزان شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی می باشد که با حداقل 2 عضو و یا اعضای بیشتر از 2 نفر و حداقل سرمایه 100 هزار تومان و یا بیشتر جهت  انجام امور اداری و بازرگانی تاسیس شده است . سهامداران در شرکت های با مسئولیت محدود به میزان سرمایه ای که با خود آورده اند  در قروض و تعهدات شرکت مسئول می باشند . سرمایه در شرکت های با مسئولیت محدود نقدی می باشد و به قطعات سهام تقسیم نمی شوند. ارزان ثبت ثبت شرکت با مسئولیت محدود را برای شما به بهترین وجه به انجام می رساند.

هیئت موسس چیست؟

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی هیئت موسس چیست؟می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت در مشهد

در جهت مطالعه بیشتر درباره ثبت شرکت در مشهد می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نوع دیگری از شرکتهای سرمایه ای که در اینجا به بررسی آن خواهیم پرداخت، شرکت با مسئولیت محدود می باشد.

 تعریف شرکت

 به موجب ماده ۹۴ قانون تجارت: "شرکت با مسئولیت محدود شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هر یک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام و یا قطعات سهام تقسیم شده باشد فقط تا میزان سرمایه خود در شرکت، مسئول قروض و تعهدات شرکت است".
بند دوم - شرایط تشکیل شرکت با مسئولیت محدود

 از مجموع مواد ۱۰۰ و ۹۷ و ۹۶ قانون تجارت، می توان شرایط این نوع شرکت را به شرح زیر بیان نمود:

 1.  این شرکت وقتی تشکیل می شود که تمام سرمایه نقدی، تأدیه و سهم الشركة غیرنقدی نیز تقویم و تسلیم شده باشد
 2.  تنظیم و امضای شرکت نامه میان شرکاء
 3. تصریح بهای تقویم (ارزیابی شده سهم الشركه غيرنقدی در شرکت نامه.

 نام شرکت

طبق ماده ۹۵ قانون تجارت، تصریح عبارت «با مسئولیت محدود، ضروری است در غیر این صورت «شرکت، در مقابل اشخاص ثالث، شرکت تضامنی محسوب و تابع مقررات آن خواهد بود». و .... اسم شرکت نباید متضمن اسم هیچ یک از شرکاء باشد و گرنه تبدیل به شرکت تضامنی خواهد شد».

 سرمایه شرکت

 در شرکت با مسئولیت محدود، سرمایه دارای خصوصیات زیر می باشد:

 1. سرمایه سهام مساوی تقسیم نمی شود.
 2.  تمام سرمایه نقدی باید تأدیه شود.
 3. سرمایه غیرنقدی تقویم و تسلیم شود.

 سهم الشرکه یا آورده شرکا

آوردهای» (= سهم و یا سهم الشرکه) که در شرکت های با مسئولیت محدود معرف میزان سرمایه گذاری و مشارکت هر شریک در کل سرمایه شرکت است، "سهم الشرکه" نامیده می شود. با توجه به قانون تجارت:

 1.  هر یک از شرکاء می تواند نسبت معینی از سرمایه را تأمین کند و لزومی ندارد که آوردهها به میزان مساوی بین شرکاء تعیین شود.
 2.  در این نوع شرکت، سهم الشرکه به صورت اوراق قابل نقل و انتقال در نمی آید.
 3.  نقل و انتقال سهم الشرکه باید با موافقت دارندگان حداقل سه چهارم سرمایه است که اکثریت عددی نیز داشته باشند.
 4. نقل و انتقال سهم الشرکه زمانی اعتبار دارد که به موجب سند رسمی باشد (دفتر ثبت شرکتها در واقع جزو دفاتر رسمی محسوب می شود)

 مدیران در شرکت های با مسئولیت محدود

 1.  تعداد مدیران: حد معینی نداشته و بستگی به تعداد شرکاء و نیاز آنها و در اختیار خود شرکا می باشد.
 2.  مدت عضویت مدیران محدود به زمان معینی نبوده و در اختیار شرکاء می باشد.
 3.  عدم لزوم عضویت در شرکت: مدیر می تواند از اعضاء داخل سازمان و یا از خارج سازمان انتخاب شود.
 4. اختیارات مدیران: مدیران شرکت کلیه اختیارات لازم را برای اداره شرکت دارند، مگر اینکه در اساسنامه چیزی دیگر تعیین شده باشد.

با توجه به مورد (د)، حدود اختیارات مدیران به شرح زیر می باشد:

1.مسائل عادی: اتخاذ تصمیم در مسائل عادی و جاری شرکت با تصویب اکثریت دارندگان «نصف سرمایه شرکت انجام می گردد، اگر در جلسه اول اکثریت حاصل نشد در جلسه دوم با اکثریت عددی اخذ تصمیم خواهد شد.

2. تغییر اساسنامه: هر تغییری در اساسنامه باید با موافقت دارندگان سه چهارم سرمایه (که اکثریت عددی را نیز داشته باشند) انجام شود.
بند هفتم - انحلال شرکت با مسئولیت محدود

 طبق ماده ۱۱۴ قانون تجارت، شرکت در موارد زیر منحل می شود:

 1. وقتی که شرکت مقصودی را که برای آن تشکیل شده است انجام داده و یا انجام آن غیر ممکن باشد.
 2.  وقتی که شرکت برای مدت معینی تشکیل و مدت آن منقضی شده باشد.
 3. در صورتی که شرکت ورشکست شود.
 4. در صورت تصمیم عده ای از شرکاء که سهم الشرکه آنها بیش از نصف سرمایه باشد.
 5. به واسطه زیان های وارده، نصف یا بیشتر سرمایه شرکت از بین رفته باشد و یکی از شرکاء تقاضای انحلال کرده باشد و- دادگاه دلايل او را موجه بداند و سایر شرکاء حاضر به پرداخت سهم او نباشند. و در صورت فوت یکی از شرکاء (اگر به موجب اساسنامه پیش بینی شده باشد.

 تقسیم سود و زیان

در شرکت با مسئولیت محدود، تقسیم سود و زیان، مانند سایر شرکتهای تجاری است مگر آنکه شرط دیگری وضع شده باشد. در صورت ورشکستگی، هر یک از شرکاء فقط تا میزان آورده خود در شرکت، مسئولیت پرداخت قروض شرکت را به عهده دارد.

لزوم ثبت شرکت با مسئولیت محدود

شرکت با مسئولیت محدود ابتدایی ترین قالب ثبتی شرکت می باشد که  با هدف انجام امور بازرگانی نظیر صادرات و واردات کالاها ، خرید و فروش کالاها و دیگر فعالیت‌های پیمانکاری ، خدماتی و غیره....  در سایز کوچک تشکیل می‌شود. متقاضیان انجام امور بازرگانی یا پیمانکاری و غیره.... میتوانند با بهرمندی از مزایای ثبت ارزان نسبت به ثبت شرکت ارزان با مسئولیت محدود اقدام کنن و برنامه های خود را در چهارچوب حقوقی و رسمی تدوین نمایند.  ثبت شرکت با مسئولیت محدود

چرا این قالب ثبتی شرکت را با مسئولیت محدود می نامند؟

به این دلیل این نوع قالب ثبتی شرکت‌ ها  را با مسئولیت محدود می نامند که برخلاف دیگر قالب های ثبتی به عنوان مثال شرکت ‌های تضامنی، میزان مسئولیت شرکاء در بدهی ها و تعهدات شرکت به آورده آن ها در شرکت بستگی دارد  و چنانچه شرکت ورشکسته شود و نتواند پاسخگوی تعهداتشان به طلبکاران باشند فقط سرمایه‌ی سهامدارن از بین می‌رود و طلبکاران حق مطالبه حقوق خود را از اموال شخصی سهامداران شرکت را ندارند.

انتخاب نام برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

نام شرکت های با مسئولیت محدود به دلیل ثبت بالا شرکت ها با این قالب ثبتی می بایست 3 الی 4 سیلابی باشد. نام شرکت باید دارای مستند معنی در فرهنگستان لغت باشد و نام شرکت نباید شامل نام فامیلی شرکا باشد در این صورت شخصی که نام او در نام شرکت اورده شده  است ، حکم شریک ضامن در قبال طلبکاران درشرکت‌ تضامنی را دارد.

میزان سرمایه برای ثبت شرکت با مسئولیت محدود

حداقل  سرمایه جهت ثبت ارزان شرکت با مسئولیت محدود 1/000/000ریال می‌باشد. سرمایه در این شرکت های مستلزم مبلغ به حسابی در بانک نمیباشد و کل سرمایه تعهدی می باشد. در شرکت با مسئولیت محدود سرمایه به صورت سهم الشرکه می باشد. میزان سرمایه شرکت اختیاری می باشد و با توجه به هدف شرکت در مسائلی مانند دریافت وام بانکی یا شرکت در مناقصات، انعقاد قراردادها ، گرفتن نمایندگی‌ها وغیره ... تعیین می شود. میزان سرمایه شرکت در اخذ تسهیلات بانکی و بردن مناقصات و مزایدات بسیار تاثیر گذار می باشد. در واقع سرمایه شرکت شاخص اعتبار در شرکت می باشد. در شرکت های مسئولیت محدود نقل و انتقال سهم الشرکه در دفاتر اسناد رسمی از طریق تنظیم سند صلح رسمی و تنظیم صورتجلسه و یا از طریق تنظیم صورتجلسه‌ی دو مرحله‌ای در اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری انجام می پذیرد.  

مدارک تهیه شده توسط متقاضیان ثبت : کپی مدارک شناسایی اعضا اصل گواهی عدم سو پیشینه هیات مدیره

مدارک تهیه شده توسط ارزان ثبت جهت ثبت دو نسخه شرکتنامه  شرکت مسئولیت محدود دو نسخه تقاضانامه شرکت مسئولیت محدود دونسخه اساسنامه شرکت مسوولیت محدود دو نسخه متن صورتجلسه یا (صورتجلسه مجمع عمومی موسسین و هیات مدیره ) وکالتنامه وکیل موسسه

موارد ابتدایی جهت ثبت شرکت با مسئولیت محدود

 1. حداقل دو نفر سهامدار یا شریک

دارای سن قانونی  حداقل یک نفر عضو .2سرمایه اولیه ( سرمایه تعهدی می باشد و نیاز به واریز بانکی ندارد)   حداقل صد هزار تومن .3( آدرس میتواند آدرس محل سکونت باشد) آدرس و کدپستی واقعی.

 ارزان ثبت  ثبت سریع و آسان شرکت با مسئولیت محدود      

پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

شعبه کرج: 137 32 – 026

شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com
 • کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

اخذ پروانه بهره برداری

اخذ پروانه بهره برداری -پس از اخذ جواز تاسیس مالکین واحدهای صنعتی باید زمین یا سوله مورد نظر خود را خریداری کرده و تجهیزات لازم جهت خط تولید را تامین کنند و نیز نیروی انسانی اولیه را استخدام نمایند ، و وارد فاز تولید آزمایشی شوند و سپس از وزارت صنعت و معدن درخواست پروانه بهره برداری کنند

مراحل ثبت اختراع

مراحل ثبت طرح صنعتی و اختراع توسط ثبت ایلیا برای همه متقاضیان در سراسر ایران به انجام می رسد . اداره مالکیت صنعتی ثبت طرح صنعتی و اختراع را در همه شهرهای ایران به انجام می رساند .

ثبت برند بی نقص

بی نقص بودن یک برند به طور کلی به عوامل مختلفی بستگی دارد اما چه چیزی این عوامل را پررنگ می کند و آنها چه فایده ای برای مصرف کننده دارند ؟ پاسخ به این سوالات است که مشخص می کند یک برند بی نقص چیست ؟ یک برند بی نقص باید با توجه به عوامل زیر باید به خوبی مدیریت شود و ثبت آن نیز بی نقص باشد

ثبت لوگو و علائم تجاری

ثبت لوگو و علائم تجاری -اولین قدم در ثبت لوگو طراحی لوگو قوی ، تبلیغ پذیر و ماندگار است ، لوگو که هم مفهوم متناسب داشته باشد و هم مرتبط به طبقه شغلی باشد . در این راستا ارزان ثبت راهنمای شما می باشد .

ثبت موسسه

ثبت موسسه در واقع همان ثبت موسسات غیر تجاری می باشد كه در راستای اهداف غیر تجاری مانند امور فرهنگی ، علمی ، ادبی و خیریه ها و غیره.... تاسیس می شوند. ارزان ثبت ثبت انواع موسسه را در اسرع وقت در سراسر ایران برای شما به انجام می رساند.

ثبت برند رستوران

ثبت برند رستوران با اخذ مجوزهای لازم طی 35 روز کاری توسط ارزان ثبت انجام می شود کخه در این مقاله شرایط و مدارک لازم برای ثبت برند رستوران ارائه شده است .

ثبت شرکت سهامی خاص

ثبت شرکت سهامی خاص ثبت یکی از انواع شرکت سهامی است که سرمایه در آن به شکل برگه های سهام در می آید و سهامداران به اندازه سهامشان در شرکت مسئولیت دارند. ارزان ثبت در این مقاله سایر ویژگی های ثبت شرکت سهامی خاص را شرح می دهد .

ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ؟

ثبت شرکت سهامی خاص یا مسئولیت محدود ؟ - در این مقاله کوشیده ایم تا به سوال کسانی که نمی دانند برای فعالیت تجاری خود باید شرکت با مسئولیت محدود ثبت کنند یا سهامی خاص جواب دهیم.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی می باشد که با حداقل 2 عضو و یا اعضای بیشتر از 2 نفر و حداقل سرمایه 100 هزار تومان و یا بیشتر جهت انجام امور اداری و بازرگانی تاسیس شده است . ارزان ثبت جهت ثبت شرکت ب مسئولیت محدود در سراسر ایران در خدمت شماست.

ثبت شرکت صرافی

ثبت شرکت صرافی در ایران تابع شرایط خاصی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم . برای ثبت شرکت صرافی باسد شرکت تضامنی ثبت شود که درباره آن نیز قبلا شرح دادیم

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

هم اکنون آنلاین نیستیم . جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟