لوگو سفید ایلیا
صفحه اصلی ثبت شرکت
ثبت ارزان شرکت ثبت شرکت با مسئولیت محدود ثبت شرکت سهامی خاص ثبت شرکت سهامی عام ثبت شرکت تضامنی ثبت شرکت تعاونی ثبت شرکت دانش بنیان ثبت موسسه ثبت شرکت تخصصی
ثبت شرکت بازرگانی ثبت شرکت تولیدی ثبت شرکت خدماتی ثبت شرکت پیمانکاری ثبت شرکت ساختمانی
ثبت برند
ثبت علامت تجاری ثبت لوگو ونشان تجاری استعلام برند ثبت آنلاین برند استعلام برند قبل از ثبت مراحل ثبت برند هزینه ثبت برند
ثبت تغییرات شرکت ها
ثبت تغییرات شرکت ثبت تغییرات شرکت با مسئولیت محدود ثبت تغییرات شرکت سهامی خاص ثبت تغییرات موسسه تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت
خدمات
ثبت طرح صنعتی ثبت اختراع اخذ کارت بازرگانی اخذ رتبه ( گرید) شرکت اخذ استاندارد اخذ جواز تاسیس اخذ پروانه بهره برداری خدمات مالیاتی
تشکیل پرونده مالیاتی اخذ کد اقتصادی اخذ گواهی ارزش افزوده پلمپ دفاتر تجاری
تماس با ما

ثبت شرکت های بازرگانی


 ما در این مقاله تلاش برآن داریم تا در مورد ثبت شرکت های بازرگانی به اشخاصی که در صدد ثبت شرکت های بازرگانی می باشند مطالبی را ارائه نماییم مقاله را بخوانید و در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با  مشاوران و کارشناسان خبره و کاردان ثبت شرکت ایلیا در ارتباط باشید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

ثبت شرکت های بازرگانی

منظور از ثبت شرکت های بازرگانی شرکت هایی  می باشند که با هدف و موضوع بازرگانی و برای انجام  امور بازرگانی مانند خرید و فروش ، توزیع ، واردات و صادرات و این گروه از فعالیت ها تاسیس می شوند. شرکت بازرگانی شرکت های تجاری نیز نامیده می شوند . شرکت های بازرگانی پس از معین کردن موضوع فعالیت خود این امکان را دارند که  هم در قالب شرکت های سهامی خاص و هم در قالب شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت برسند و شروع به فعالیت نمایند. ارزان ثبت ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود و ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص  را به آسانی برایتان به انجام می رساند.

موضوع فعالیت شرکت - نمونه موضوع فعالیت شرکت بازرگانی و خدماتی

در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی موضوع فعالیت شرکت - نمونه موضوع فعالیت شرکت بازرگانی و خدماتی می توانید به مقاله آن مراجعه کنید.

انواع ثبت شرکت های بازرگانی

:ثبت شرکتهای بازرگانی به دو گونه ثبت شرکت سهامی خاص و ثبت شرکت با مسئولیت محدود انجام می پذیرد. مقصود از شرکت های بازرگانی ، شرکت های می باشند که  ماده22 اساسنامه موارد مرتبط با امور بازرگانی در موضوع فعالیت آن ها ذکر شده است ، خرید و فروش ، صادرات و واردات کالاهای مجاز بازرگانی اصلی ترین کارهای بازرگانی می باشد، که مهمترین موضوع فعالیت در شرکت های بازرگانی می باشد. اشاره به این نکته ضروری است که هر شرکت بازرگانی نوع مخصوصی از کالاها را در بر میگیرد. و باید نام این نوع کالا در موضوع فعالیت آورده شود ، اما بعضی از شرکت های بازرگانی نام کالای خاصی را نمی برند و با استفاده از جمله کلیه کالاهای مجاز بازرگانی در موضوع فعالیت شرکت انواع کالاها را پوشش می دهند. 

ثبت شرکت بازرگانی

متقاضیان محترم ثبت شرکت بازرگانی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت شرکت بازرگانی می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید و اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

ثبت شرکت های بازرگانی

ثبت شرکت در تبریز

متقاضیان محترمی که می خواهند شرکتی را در تبریز به ثبت برسانند برای کسب اطلاعات لازم می توانند به مقاله ثبت شرکت در تبریز مراجعه کنند.

نام شرکت های بازرگانی

اصلی ترین معیار جهت بازرگانی بودن یک شرکت آوردن جمله امور بازرگانی در موضوع فعالیت شرکت می باشد ، اما به دلیل این که نام یک شرکت موثر ترین بخش در نشان دادن فعالیت شرکت است بیشتر شرکت های بازرگانی زمان ثبت شرکت ، از پسوندهایی مانند بازرگانی ، خدمات بازرگانی یا گروه بازرگانی به کار می برند. متقاضیان ثبت شرکت های بازرگانی به این نکته باید توجه داشته باشند که در نام شرکت های بازرگانی اوردن پیشوند های گفته شده در اول نام های شرکت جزء سیلاب های اصلی شرکت به حساب نمی آیند و علاوه بر این سیلاب ها باید 3 سیلاب  خاص دیگر برای شرکت انتخاب شود. به صورت نمونه شرکت بازرگانی بین المللی پرتو نگاران آرنا که علاوه بر سیلاب بازرگانی بین المللی از 3 سیلاب خاص دیگر نیز در آن استفاده شده است.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی  در قالب سهامی خاص 

 1. معرفی پنج نفر عضو ، حداقل سه نفر عضو اصلی و  دو نفر  بازرس (بازرسین نباید با اعضا هم فامیل  باشند )
 2.  میزان سرمایه حد اقل سرمایه 1000000 ریال
 3. 15 روز کاری جهت تکمیل پروسه کاری
 4.  فیش بانکی 35 درصد سرمایه واریزی . مدارک ثبت  شرکت بازرگانی در قالب سهامی خاص: 1. کپی برابر اصل مدارک هویتی اعضا و بازرسین 2. ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه 3. امضای اوراق ثبتی و اقرار نامه توسط تمام اعضا و بازرسین 4. چنانچه موضوع نیاز به مجوز داشته باشد تهیه نامه بلامانع یا مجوز 5. تنظیم وکالتنامه  جهت انجام امور ثبتی توسط وکیل مدارک ذکر شده در بند فوق را جهت انجام امور ثبتی به وکیل تخصصی در ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص ارائه دهید. مدارک جمع اوری شده را می توانید از طریق پست ارسال نمایید و یا حضوری به وکیل تخصصی در زمینه ثبت شرکت سهامی خاص ارائه فرمایید.

مراحل اداری ثبت شرکت بازرگانی سهامی خاص

 1. مرحله اول: مدارک به وسیله موکل کامل و به کارشناس تحویل داده می شود.
 2. رو نوشت مدارک هویتی : شامل کپی کارت ملی  و کپی شناسنامه.
 3. اصل گواهی صادر شده عدم سوء پیشینه.
 4.  تایید و امضای اقرار نامه.
 5.  نامه بلامانع یا مجوز چنانچه موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

مرحله دوم : ارائه  مدارک به وکلای تخصصی ارزان ثبت

مرحله سوم: ثبت سیستمی اطلاعات ثبت شرکت و تعیین نام اولیه

مرحله چهارم: تعیین نهایی نام پس  از 2 روز کاری نکته: چنانچه در مرحله نهایی ثبت رد نام  و ایراد اعلام شد با هماهنگی موکل نسبت به اصلاح نام و رفع ایراد درهمان روز اقدام و تاییدیه صادر می گردد. رفع ایراد از طریق ارسال اینترنتی یک نسخه از اطلاعات به کارشناس انجام می پذیرد.

مرحله پنجم: پرونده تایید شده توسط اداره ثبت  از سامانه الکترونیکی دریافت می کنیم و مدارک به همراه برگه تعیین نام برای افتتاح حساب بانکی به نام شرکت به موکل تحویل داده می شود .

مرحله ششم : ارائه فیش و نامه پلمپ صادر شده از بانک توسط موکل مرحله هفتم: مدارک بانکی ارائه شده توسط موکل به همراه دیگر مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارجاع داده می شود.

نکته: چنانچه موضوع نیاز به مجوز داشته باشد مجوز نیز به همراه مدارک بانکی  به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود.مرحله هفتم: مدارک و موضوع شرکت توسط اداره ثبت تایید می شود و مراحل دفتر نویسی پس از 7 روز از شروع پروسه انجام می شود مرحله هشتم: 3 الی 5 روز پس از پروسه دفتر نویسی شماره ثبت صادر و آگهی تاسیس آماده می شود مرحله نهم: پس از دریافت آگهی تاسیس ثبت نام روزنامه رسمی انجام می شود و پس از 15 روز توسط پست دریافت می شود.

شرایط ثبت شرکت بازرگانی در قالب مسئولیت محدود

 1. معرفی حداقل 2 نفر عضو
 2. میزان حداقل سرمایه 1000,000ریال
 3.  اصل گواهی صادر شده عدم سوء پیشینه.

مدارک ثبت  شرکت بازرگانی در قالب مسئولیت محدود 

 1. کپی برابر اصل مدارک هویتی اعضا و بازرسین.
 2. ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه.
 3.  امضای اوراق ثبتی و اقرار نامه توسط تمام اعضا.
 4. چنانچه موضوع نیاز به مجوز داشته باشد تهیه نامه بلامانع یا مجوز.
 5. تنظیم وکالتنامه. 

جهت انجام امور ثبتی توسط وکیل مدارک ذکر شده در بند فوق را جهت انجام امور ثبتی به وکیل تخصصی در ثبت شرکت بازرگانی مسئولیت محدود ارائه دهید. مدارک جمع اوری شده را می توانید از طریق پست ارسال نمایید و یا حضوری به وکیل تخصصی در زمینه ثبت شرکت مسئولیت محدود ارائه فرمایید.

مراحل  اداری ثبت شرکت بازرگانی با مسئولیت محدود 

 1. مرحله اول: مدارک به وسیله موکل کامل و به کارشناس تحویل داده می شود
 2.  رو نوشت مدارک هویتی : شامل کپی کارت ملی  و کپی شناسنامه
 3.  اصل گواهی صادر شده عدم سوء پیشینه
 4. تایید و امضای اقرار نامه
 5. نامه بلامانع یا مجوز چنانچه موضوع نیاز به مجوز داشته باشد.

مرحله دوم : تعیین و اطلاع موارد زیر به کارشناسان تخصصی ارزان ثبت

 1. نام شرکت.
 2. موضوع شرکت.
 3. میزان سرمایه شرکت.
 4.  اعضای هیئت مدیره , سمت و میزان سهم الشرکه.

مرحله سوم : ثبت نام های اولیه درسامانه الکترونیکی توسط کارشناس.

مرحله چهارم :  تعیین نهایی نام پس  از 2 روز کاری  و اعلام تاییدیه یا رد نام توسط کارشناس اداره ثبت.

 در صورت صدور اخطار , رد و ایرادات اعلام شده باید نسبت به رفع ایراد اقدام و اطلاعات مجدد به کارشناس اداره ثبت ارجاع داده شود.

مرحله پنجم: پس از تعیین نام اوراق ثبتی تنظیم شده شامل شرکتنامه , اساسنامه , صورتجلسه و تقاضانامه توسط اعضا امضا و به همراه دیگر مدارک به اداره ثبت شرکت ها ارسال می شود.

مرحله ششم: مدارک و موضوع شرکت توسط اداره ثبت تایید می شود و مراحل دفتر نویسی پس از 7 روز از شروع پروسه ثبت انجام می شود.

مرحله هفتم:  3الی 5 روز پس از پروسه دفتر نویسی شماره ثبت صادر و آگهی تاسیس آماده می شود.

مرحله هشتم : واریزی حق الدرج تاسیس شرکت

مرحله نهم: پس از دریافت آگهی تاسیس ثبت نام روزنامه رسمی انجام می شود و پس از 15 روز از طریق پست دریافت می شود.

ارزان ثبت ، ثبت سریع و آسان شرکت های بازرگانی    

 • پل ارتباطی مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت

  شماره تماس موسسه ثبت شرکت ارزان ثبت

  شعبه کرج: 137 32 – 026

  شعبه تهران :119 55 266 – 021

 • سامانه ی پیامکی: 32 52 52 32
 • سامانه ی تخصصی ثبتی و حقوقی https://arzansabt.com
 • کلیه مراحل و شرایط و مشاوره های تخصصی و رایگان مجتمع ارزان ثبت در حوزه ثبت شرکت ) مراحل ثبت شرکت و تنظیم صورتجلسات شرکتها و ثبت تغییرات شرکت ) خدمات نام و علائم تجاری ( برند ) و انتخاب نام و اسم شرکت در اداره مالکیت صنعتی شامل ( ثبت برند ، ثبت علامت تجاری - ثبت طرح صنعتی -   ثبت اختراع  ) همچنین اموراخذ کارت بازرگانی و کلیه خدمات اداری و اخذ انواع مجوزها در کل مراجع ذیصلاح و خدمات حقوقی ( دعاوی کیفری ، خانواده و حقوقی کلیه دادگاه ها ) و تهیه و تدوین و تنظیم انواع قرارداد های تخصصی درسراسر ایران.

ارائه دهنده خدمات جامع ثبتی، حقوقی و اداری
ما در هر زمان کنار شما هستیم.

مجتمع ایلیا با دارا بودن دپارتمان های مجزا و با برخورداری از مشاوران برتر ثبتی و حقوقی درراستای ارائه ی خدمات با اقل هزینه ها و در کوتاه ترین زمان ممکن تلاش می نماید

تغييرات شرکت سهامی خاص

تغييرات شرکت سهامی خاص درقالب ثبت صورتجلسه در ادراه ثبت شرکت ها باید اجام شود. ارزان ثبت ثبت و تنظیم انواع صورتجلسه شرکت سهامی خاص را انجام می دهد. همچنین با خواندن مقاله حاضر اطالاعات خوبی در این زمیه کسب خواهید نمود.

ثبت برند در ایران

برند و ثبت برند در ایران یک نام و نشان تجاری  و یک شناسنامه کاری است که به منظور نمایان کردن محصولات یا خدمات شرکتها و تفکیک آنها از یکدیگر کاربرد دارد

ثبت شرکت صرافی

ثبت شرکت صرافی در ایران تابع شرایط خاصی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم . برای ثبت شرکت صرافی باسد شرکت تضامنی ثبت شود که درباره آن نیز قبلا شرح دادیم

ثبت شرکت های بازرگانی

منظور از ثبت شرکت های بازرگانی شرکت هایی می باشند که با هدف و موضوع بازرگانی و برای انجام امور بازرگانی مانند خرید و فروش ، توزیع ، واردات و صادرات و این گروه از فعالیت ها تاسیس می شوند. ارزان ثبت جهت ثبت شرکت بازرگانی مشاوره رایگان به شما ارائه می دهد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت با مسئولیت محدود ، شرکتی می باشد که با حداقل 2 عضو و یا اعضای بیشتر از 2 نفر و حداقل سرمایه 100 هزار تومان و یا بیشتر جهت انجام امور اداری و بازرگانی تاسیس شده است . ارزان ثبت جهت ثبت شرکت ب مسئولیت محدود در سراسر ایران در خدمت شماست.

جواز تاسیس و شرایط اخذ آن

جهت اخذ جواز تاسیس شرایطی باید داشت که مهم ترین آن ثبت شرکت است . جهت اخذ جواز تاسیس با ثبت شرکت خواندن این مقاله را به شما تو.صیه می کنیم

سرمایه در شرکت سهامی

سرمایه در شرکت سهامی - سرمایه در شرکتهای سهامی همان طور که از نام آن برمی آید به هنگام ثبت شرکت تبدیل به قطعات سهام می شود که در این مقاله انواع سهام و نحوه تقسیم آن بین شرکا ...

دفاتر پلمپ مالیاتی

دفاتر پلمپ مالیاتی -يکي از اقدامات پس از ثبت شرکت که موسسين شرکتها به انجام آن الزام دارند اخذ دفاتر پلمپ تجاري بعد از ثبت شرکت مي باشد و البته بعد از آن نيز سالانه بايد دفاتر پلمپ مالیاتی اخذ شود . دفاتر پلمپ تجاري يا دفاتر قانوني يا مالياتي دفاتري هستند که گزارش عملکرد مالي شرکت يا موسسه هرساله

چرا شرکت های تجاری انواع مختلفی دارند ؟

انواع مختلف شرکت تجاری به دلیل انواع مختلف موضوعات فعالیت در شرکت ها به وجود آمده است و در این مقاله به شما می گوییم که برای هر فعالیتی چه شرکتی ثبت کنید

ثبت شرکت دانش بنیان

ثبت شرکت دانش بنیان ثبت شرکتی است در راستای هم افزایی علم و ثروت که انواع شرکت ها و موسسات می توانند دانش بنیان شوند ، ارزان ثبت شرکت شما را با شرایط دانش بنیان شدن به ثبت می رساند و در این خصوص مشاوره رایگان ارائه می دهد.

مشاوره آنی
فرم ارسال نظر و سوال

پاسخ دادن به :

ارسال با تشکر از ارسال نظر . پس از تایید نظر شما درج خواهد شد
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

جهت مشاوره رایگان کی با شما تماس بگیریم ؟