ثبت موسسه با راهکاری آسان

ثبت موسسات

در صورت فعالیت در زمینه هایی غیر تجارت می توانید آن را به صورت قانونی به ثبت رسانید از این رو ثبت موسسه امری کارا برای اثبات قانونی بودن آن خواهد بود. موسسه ارزان ثبت در این مقاله برآنست تا به اشخاصی که در صدد ثبت موسسه می باشند مطالبی را ارائه نماید مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

ثبت موسسه

ثبت موسسه در واقع همان ثبت موسسه های غیر تجاری می باشد كه در راستای اهداف غیر تجاری مانند امور فرهنگی ، علمی ، ادبی و خیریه ها و تاسیس می شوند و موسسین این نوع موسسات ممکن است نیت انتفاع یا غیر انتفاع داشته باشند.

موسسات از تاریح ثبت به عنوان شخصیت حقوقی معرفی می شوند و می توانند عناوینی مانند کانون ،انجمن ، بنگاه و غیره در اسامی خود داشته باشند.

موسسات باتوجه به هدفشان به دو دسته تقسیم می شوند: دسته اول موسساتی می باشد كه مقصود ان ها از ثبت موسسه جذب سود و تقسیم آن بین اعضای موسسه نباشد.

دسته دوم موسساتی می باشند كه مقصود آن ها از ثبت موسسه جذب سود و تقسیم منافع به دست امده ما بین اعضا خود یا دیگران باشد مثل كانون های حقوقی و فنی و دیگر موارد.

منظور از موسسه یک واحد حقوقی می باشد که می تواند در مالکیت بخش خصوصی یا ترکیبی از آن اداره می شود و دارای نام و هدف مشخصی می باشد که میتواند کار ها و فعالیت های انتفاعی و یا غیر انتفاعی انجام دهند.

به موسسات واحد های اقتصادی هم گفته می شود که براساس هدف ، مالکیت و نوع فعالیت دسته بندی می شوند.

میزان سرمایه در ثبت موسسه

در جهت مطالعه و کسب اطلاعات بیشتر درباره میزان سرمایه در ثبت موسسه می توانید با شماره های موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و با در اختیار گذاشتن مدارک موسسه و موسسین و هدف آن تمامی امور را به کارشناسان ارزان ثبت بسپارید. کارشناسان ارزان ثبت در کم ترین زمان سرمایه اولیه و نکات قابل درج برای ثبت موسسه و نیز هزینه های لازم در راه ثبت موسسه را به شما ارائه خواهد داد تا در راه ثبت موسسه با اطلاعات کامل گام بردارید.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت موسسات غیر تجاری

تنظیم دو سری تقاضانامه موسسات غیر تجاری تنظیم دو سری اساسنامه موسسات غیر تجاری و اظهارنامه موسسات غیرتجاری و تنظیم دو سری متن صورتجلسه یا صورت جلسه مجمع عمومی موسسین موسسات غیر تجاری رو نوشت برابر اصل از کارت ملی و شناسنامه اعضا نامه بلا مانع یا مجوز در ارتباط با موضوع ثبت موسسات غیر تجاری (در صورت نیاز موضوع موسسه به مجوز)

شرایط ثبت موسسه

جهت ثبت موسسات غیرتجاری حداقل دو عضو و شریک الزامی می باشد و حداقل سرمایه یک میلیون ریال می باشد و باتوجه به فعالیت و اهداف موسسه می تواند بیشتر شود. سرمایه در موسسات به هر میزانی که مجاز می باشند می بایست قید شود.

چنانچه موسسه دارای شعبه باشد رو نوشت مدارک شناسایی و امضا و ذکر محل سکونت مدیر شعبه الزامی می باشد.

ثبت موسسات
ثبت موسسه

مراحل ثبت موسسه

مستلزم به توضیح می باشد که تمام مراحل ثبتی موسسات غیر تجاری و ارائه مدارک موسسات به وسیله سامانه ی الکترونیکی ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری انجام می پذیرد .

پس از به پایان رسیدن مراحل ثبت و طی شدن زمان های مقرر قانونی مراحل ثبت در دفاتر مخصوص ثبت قید شده و یک برگه گواهی رسمی حاکی بر تاسیس موسسه به متقاضی ارائه می شود که به آن آگهی تاسیس گفته می شود.

همچنین گزیده ای این از ویژگی های موسسه مانند موضوع موسسه ، نام موسسه ، آدرس و میزان سرمایه موسسه و مشخصات اعضای موسسه می بایست توسط متقاضیان ثبت موسسه در سامانه روزنامه ی رسمی قوه قضاییه کشور طی 1 نوبت چاپ و آگهی شود.

در مؤسسات غیرتجاری به این نکته باید توجه داشت که انتخاب مدیران به وسیله مجمع عمومی مؤسس انجام می شود و با توجه به میزان سرمایه آن ها در موسسه مسئول کیفری در بدهی ها و تعهدات موسسه می باشند.

تفاوت موسسات و شرکتها در چیست؟

همان گونه که از پسوند نام موسسات مشخص است یعنی موسسات غیرتجاری ، موسسات اجازه فعالیت تجاری نخواهند داشت در صورتی که شرکتها با هدف فعالیت های تجاری تاسیس می شوند، منظور از فعالیت تجاری اموری مانند خرید و فروش، صادرات و واردات، تجارت الکترونیک و بازاریابی می باشد. همانطور که قبل گفته شد تمام موسسات اجازه فعالیت در زمینه های تجاری را ندارند .

منظور از این که موسسات توانایی فعالیت تجاری ندارند این نیست که نمی توانند درآمد کسب کنند، بلکه آن ها می توانند با فعالیت های غیر تجاری در زمینه های مختلف دیگر اقدام به کسب درآمد نمایند .

از جمله مهمترین فعالیت های موسسات غیر تجاری ارائه خدمات و مشاوره می باشد ، به طور مثال ارائه سرویس به مجالس و ارگان ها ، خدمات اداری ، خدمات شهری، فضای سبز می باشد .

موسسات ثبت شرکت چه نوع موسسه ای هستند ؟
موسسات ثبت شرکت چه نوع موسسه ای هستند ؟

موسسات ثبت شرکت چه نوع موسسه ای هستند ؟

داشتن حقوق ثبتی به منزله پیشگیری از ناسازگاری های اجتماعی می شود. زیرا که تأثیر بسزایی در کاهش پرونده های مربوط به مراجع قضایی دارد که حاصل به دست امده در این زمینه ایجاد حس آرامش و آسودگی اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و قضایی می باشد. لازم است در مورد نکته مهم مؤسسات ثبت شرکت ها مطلبی را به شفافیت برسانیم که:

افراد بسیار زیادی با توجه به عدم داشتن دانش و آگاهی از موارد پیچیده حقوقی و موارد قانونی مربوطه و عدم توجه و مشاوره با کارشناسان و متخصصین علم حقوق برای بر طرف کردن مشکلات حقوقی پیش آمده، مبتلا و گرفتار ابهامات و سردرگمی هایی می شوند. که متاسفانه اغلب این موارد با ضرر و زیان های غیر قابل جبرانی روبرو می شوند.

بدین ترتیت افراد در راستای جلوگیری از بروز مشکلات حدالمقدور باید با کارشناسان و متخصصین علم حقوقی مشاوره داشته وراهنمایی بگیرند. زیرا که آگاهی داشتن از قوانین حقوقی برای رفع و رجوع مسائل حقوقی یک امر حیاتی بشمار می آید. بنا بر قانون عرضه و تقاضا مؤسسه حقوقی ثبت شرکت با آماده سازی و هدف عرضه خدمات در زمینه های مختلف ثبتی به فعالیت بپردازند. البته باید در نظر داشت.

که مشاوران حقوقی با عرضه یک طرح تجاری با پایه و اساس قوی باعث خواهند شد. که تا شما به اولویت ها دستری پیدا کنید واز انجام دوباره کاری درآغاز شروع تجارت ممانعت به عمل می آورد. علاوه بر این آغاز کار با یک طرح تجاری بر اساس مطلوبیت سد راهی است بر بحران هایی که در ابتدای مسیر تجارت ایجاد می شود.

همچنین مشاوره هایی در زمینه های اقتصادی،فرهنگی ، اجتماعی در محدوده فعالیت موسسات می باشد. ارزان ثبت سعی دارد با توضیحاتی که به آن اشاره شده است زمینه ای برای شناخت بهتر موسسات و حوزه فعالیت آنها برای متقاضیان ثبت موسسات غیر تجاری ارائه دهد.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :