ثبت برند در مشهد را ارزان انجام دهید

ثبت برند در مشهد را ارزان انجام دهید

بهترین کار برای مطرح شدن بین فعالان اقتصادی را می توان ثبت برند در مشهد دانست. برای انجام این کار می توانید به دو صورت انفرادی یا از طریق اخذ وکیل، ثبت برند خود را انجام دهید. وکیل در موسسات ثبتی حقوقی مانند ارزان ثبت به دقت تمام مراحل ثبت برند شما را پیگیری می کند و از اتلاف وقت و هزینه شما می کاهد.

یکی از الزامات افزایش سود آوری شرکت ها انجام امور ثبت برند می باشد. با ثبت برند خواهید توانست در اموری مانند: بازاریابی و فروش غیرحضوری کسب سود کنید زیرا بعد از ثبت برند در مشهد افراد شما را با طرحی خاص و متفاوت از بقیه رقبا و عرضه کنندگان خواهند شناخت.

در ادامه این متن ما به تشریح نحوه ثبت برند و علامت تجاری در مشهد خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است با ما در ادامه همراه باشید.

ثبت برند در مشهد سریع و فوری

با صنعتی شدن شهرهای کشور از جمله مشهد و رشد جمعیت تقاضای افراد برای تهیه محصولات افزایش یافته است. شهر مشهد از جمله 5 شهر پرجمعیت کشور به حساب می آید و هر روزه بر جمعیت این شهر افزوده می شود.

این شهر از جمله شهرهای مذهبی کشور است و حرم امام هشتم شیعیان در آنجا قرار دارد که سبب رونق گردشگری زیارتی در این شهر و در نتیجه جذب سرمایه ها به آن شده است.

برای پیشرفت و رقابت با فعالان اقتصادی درمشهد باید کالا  یا خدمات خود را به ثبت رسانده و بدین ترتیب خود را از دیگر محصولات متمایز سازید و خدمات خود را با برند و طرحی متفاوت به افراد دیگر بشناسانید و از خطر سواستفاده افراد متفرقه از شهرت و حرفه خود جلوگیری کنید.

برند چیست و به چه افرادی تعلق می گیرد ؟

برای ایجاد کسب و کاری حرفه ای و به دور از درگیری با رقبا بهتر است به بحث برند و برندینگ بیشتر توجه شود و برای فعالیت های شرکت یا شخص شما هر چه سریع تر برای اخذ آن اقدام شود.

برند در واقع یک طرح و یا نام با شکلی خاص و منحصر به فرد برای ثبت شرکت در مشهد است و تضمین کننده موفقیت فعالیت های آینده شرکت یا موسسه است. با ثبت برند مختص به خود باعث بیشتر دیده شدن در زمینه عرضه تولیدات یا خدمات خود خواهید شد. کلیه افرادی که در جامعه در حال فعالیت تحت لوای قوانین کار هستندو برای فعالیت خود مجوز دارند می توانند در جهت ثبت برند و علامت تجاری گام بردارند.

نحوه ثبت برند در مشهد
نحوه ثبت برند در مشهد

نحوه ثبت برند در مشهد

برای ثبت برند به دو طریق می توان اقدام کرد روش اول که روش ثبت برند حقیقی نام دارد توسط شخص تقاضاکننده و با پیگیری ها و مراجعه شخصی وی انجام پذیر است. روش ثبت برند حقیقی روشی با ریسک بالا است که به دلیل نداشتن تجربه کافی متقاضی احتمال خطا در انجام مراحل ثبت در آن زیاد است. روش دیگر ثبت برند از طریق اتخاذ و کسب مشاوره از یک کارشناس با تجربه می باشد.

اگر از آن افرادی هستید که می خواهید در بازه زمانی مناسب به هدف خود در امر ثبت برند برسید مطمئن ترین راه برای شما روش دوم می باشد. برای انجام این کار تنها کافی است با گروه ثبتی حقوقی ارزان ثبت تماس گرفته و با مشاوره کارشناسان مجرب موسسه استوار در رسیدن به اهدافتان گام بردارید.

مدارک ثبت برند در مشهد

برند حقیقی

 • طرح نهایی و تایید شده از برند و لوگو
 • مدارک مشخص کننده هویت متقاضی
 • ارائه جوازهای اخذ شده از مراکز مرتبط

برند حقوقی

 • طرح لوگو یا علامت تجاری
 • مدارک هویتی مدیرعامل شرکت
 • آگهی تاسیس و آگهی آخرین ثبت تغییرات شرکت در مشهد
 • مجوز فعالیت که می تواند جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری یا موافقت نامه اصولی باشد.

انواع برند در مشهد

برند یا نما نام را می توان به شکل اسم یا واژه یا به شکل یک طرح و تصویر یا ترکیبی از هر دو این موارد به ثبت رساند. چنانچه ثبت برند در مشهد به شکل واژه باشد به این نوع برند نام تجاری یا اسم تجاری می گویند. اما اگر به شکل طرح و تصویر باشد به آن ثبت علامت تجاری در مشهد می گویند. این علامت لوگو نیز نام دارد که خود دارای انواع متفاوتی است مثلاً در لوگو تایپ یا لوگو نوشتاری اعداد یا حروف در کنار یک تصویر قرار می گیرند.

آیکون نوع دیگر لوگو است که فقط یک تصویر می باشد که به آن نشان تجاری، آرم یا نماد نیز گفته می شود مثل نماد شرکت اپل که یک سیب گاز زده می باشد.

نکته: این واژه ها همگی اسامی مختلف برای برند هستند و دارای مراحل ثبت یکسان و کارکرد یکسان می باشند و تنها شاید در ویژگی های ظاهری کمی فرق داشته باشند.

از منظردیگر برند را می توان به دو نوع حقیقی و حقوی تقسیم کرد که تنها تفاوت در مدارک است و برند حقیقی به نام یک فرد ثبت می شود اما برند حقوقی به نام شرکت به ثبت می رسد و سود حاصله از آن بین اعضای شرکت تقسیم می گردد. هم چنین می توان برند را به دو شکل سیاه و سفید یا رنگی تقسیم نمود.

مراحل آسان ثبت برند در مشهد

ثبت نام متقاضی در سایت اداره ثبت علائم تجاری  و مشخص کردن مالک برند از جمله اقدامات قبل از ثبت برند است که باید انجام گیرد.

با ارائه اسم تایید شده در سایت درواقع برای برند خود یک شناسنامه درست می کنید که از آن به بعد افراد حرفه شما را به آن نام خواهند شناخت.

در ادامه مراحل ثبت برند باید تمام مدارک و مشخصات هویت متقاضیان را در سامانه اداره ثبت علامت تجاری وارد کرد. این مشخصات مشمول نام, شماره شناسنامه, شماره همراه و غیره می باشد که باید با دقت وارد سامانه شود.

مراحل آسان ثبت برند در مشهد
مراحل آسان ثبت برند در مشهد

بعد از این مرحله باید منتظر تایید ثبت نام اینترنتی برند یا همان ثبت اظهارنامه برند ماند. اگر تایید شد باید تمام جواز مدارک حقوقی و جوازرا به اداره ثبت علائم تجاری تحویل داد. با ارسال مدارک باید منتظر جوابیه نهایی بازرسان اداره ثبت بود تا در صورت تایید آن ها به مرحله دیگر رفته و آن ها را اجرا کنید.

با پرداخت مبالغ مربوط به ثبت برند در مشهد و درج اظهارنامه شرکت به شکل یک آگهی در روزنامه ای رسمی باید بعد از یک ماه به سایت اداره ثبت مراجعه کنید.

نتیجه ثبت برند در مشهد

این یک ماه زمان برای اعتراضات و ادعاهای احتمالی نسبت به برند در دست ثبت در نظر گرفته شده است، زیرا امکان دارد شخصی به طرح برند شما اعتراضی وارد کرده باشد که در این صورت مدارک توسط بازرسان اقدام به بازرسی می شود و تایید و یا رد آن به شما اطلاع داده می شود. اگر در گذر این مدت به طرحتان اعتراضی وارد نشد به مرحله بعدی ثبت برند در مشهد خواهید رفت.

در این مرحله برای دومین و آخرین دفعه طرح برند و اظهارنامه خود را در روزنامه به چاپ می رسانید. سپس برند شما ثبت می شود و یک شماره ثبت که مانند شماره شناسنامه برای افراد است برای حرفه و یا محصول شما صادر می شود.

در نهایت پس از ده روز می توانید به اداره ثبت علائم تجاری در تهران مراجعه کنید گواهی ثبت برند خود را دریافت نمایید.

یک نکته قابل ملاحظه در بحث برند قابل انتقال بودن آن است. بدین ترتیب که می توان آن را به اشخاصی دیگر به فروش رساند و ادامه حیات برند را به آن ها واگذار کرد.

در صورت داشتن سوالاتی در زمینه انجام مراحل ثبت برند تنها کافی است با موسسه تخصصی ارزان ثبت تماس گرفته و تمام مراحل ثبت برند خود را به کارشناسان موسسه بسپارید و دیگر نگران هیچ موضوعی نباشید.

هزینه و زمان ثبت برند در مشهد

ثبت برند مسئله بسیار مهمی می باشد که برای ادامه حیات یک کسب و کار الزامی است و باید به آن بیشتر توجه شود. در این راستا هرچقدر هزینه کنید در آینده باعث پیشرفت خواهد شد. پس در انتخاب برند و طراح برند و لوگوی خود باید دقت کافی را به عمل آورید. ثبت برند بسته به نوع آن و تعداد محصولات، طبقات برند، حجم باکس روزنامه رسمی هزینه مشخص می‌شود.

اگر مایل به برآورد تمام هزینه های ابتدایی تا انتهایی ثبت برند مشهد خود هستید. تنها کافی است تلفن خود را بردارید و با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید یا به صورت حضوری به این موسسه مراجعه کنید. در صورت مراجعه حضوری یا تلفنی کلیه مشاوره ها رایگان خواهد بود.

خدمات مربوط به سایت مالکیت صنعتی در مشهد

 • ثبت و صدور گواهی نامه های اختراع، طرح صنعتی، علائم و نشان های تجاری و برند
 • انتقال مالکیت گواهی های دارای اعتبار
 • استعلام امور ثبتی در سایت مالکیت صنعتی
 • تمدید اعتبار برند و طرح صنعتی بر اساس قواعد و مقررات ثبتی
 • ثبت بین المللی اختراع، طرح صنعتی، علائم برند های تجاری

ثبت اختراع و طرح صنعتی در مشهد

جهت ثبت اختراع و ثبت طرح صنعتی در مشهد لازم است ابتدا مخترع یا مالک اختراع یا طراح اقدام به ایجاد حساب کاربری در سایت اداره ثبت شرکت ها درج شود. سازمان مالکیت صنعتی برای بررسی درخواست ها، اقدامات مقتضی را انجام می دهد. بعد از کارشناسی های انجام شده گواهی نامه ثبت اختراع و طرح صنعتی یا ابلاغیه عدم ثبت آنها صادر می شود.

ثبت برند در استان خراسان رضوی

 • نیشابور
 • قوچان
 • سبزوار
 • تربت جام
 • کاشمر
 • سرخس
 • گناباد
 • چناران
 • طرقبه

در پایان متذکر می شویم که چنانچه با هر سوال و مسئله ای در خصوص ثبت برند در مشهد و سایر شهرها برخورد کردید. می توانید با موسسه حقوقی ثبتی ارزان ثبت  تماس بگیرید و ضمن مشاوره رایگان از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما نیز بهره مند شوید.

موسسه ارزان ثبت مفتخر است که در سال های فعالیت خود در عرصه ثبت برند موفقیت های شایانی را کسب کرده است. هم اکنون آماده ارائه خدمات به تمام متقاضیان ثبت برند در مشهد می باشد. به صورت کاملاً حرفه ای در کنار شما عزیزان در راه ثبت برند هم گام خواهد بود. با ما همراه باشید تا در کم ترین زمان و با حداقل تعرفه به اهدافتان در حرفه خود دست پیدا کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :