ثبت شرکت در مشهد راه ورود به قطب اقتصاد شرق

ثبت انواع شرکت ها

مشهد یکی از قطب های مهم اقتصادی در ایران است. این شهر علاوه بر توریستی بودن، معدن اصلی در تولید برخی محصولات ارزشمند مانند: زعفران و یکی از معادن مهم فیروزه در دنیا است. به طور کل می توان گفت به عنوان قطب اقتصادی مهم این شهر در ایران پتانسیل خوبی برای ثبت شرکت در مشهد وجود دارد. در ادامه خواهید خواند چگونه می توانید ثبت شرکت انجام دهید. علاوه بر این صفر تا صد روند ثبت شرکت مشهد را در این مقاله برای شما از ارزان ثبت بازنشر کرده ایم.

چگونه ثبت شرکت در مشهد انجام دهیم؟

در دنیای امروز شهرهای صنعتی دارای جمعیت بسیاری می باشند. این جمعیت به دلیل فزونی کسب و کارهای همسان همیشه باید برای رسیدن به سود با رقبای دیگر به رقابت بپردازند.

شهر مشهد دومین شهر بزرگ و پرجمعیت ایران است و سالانه افراد زیادی برای کار و کسب درآمد به این شهر زیارتی مهاجرت می کنند.

امروزه بیشترین تقاضای ثبت شرکت تولیدی و کشاورزی و صنعتی متعلق به مشهد است. در این بین اگر شما از جمله آن افراد هستید که می خواهید در بین رقبای حاضر مطرح شوید چاره کار شما فقط ثبت شرکت و برند مخصوص خود می باشد.

با انجام ثبت شرکت در مشهد امکان سو استفاده دیگر افراد از موقعیت و فعالیت خود را از بین می برید. پس بدون معطلی با مجموعه ارزان ثبت که رزومه کاری بسیار درخشان در زمینه ثبت شرکت ها در کل کشور دارد تماس بگیرید و بدین ترتیب آینده شغلی خود را تضمین کنید.

درابتدا برای انجام ثبت شرکت در مشهد باید نوع فعالیت شرکت خود را مشخص کنید. زمانی که با هدف خاص  و از پیش تعیین شده ای با دیگر افراد تصمیم به تاسیس یک شرکت در محلی معیین می گیرید در واقع در جهت ثبت شرکت گام بر می دارید.
در این مقاله سعی شده تا تمام موارد برای ثبت شرکت در مشهد از جمله مراحل و شرایط و نیز هزینه های مربوط به ثبت شرکت مطرح شود تا دیگر نیاز شما از بهره وری مقاله در امور ثبت شرکت برطرف شود.

انواع شرکت های تجاری در مشهد

بهتر است برای درک بهتر از انواع شرکت ها به طور اختصار به انواع آن بپردازیم :
شرکت های تجاری قابل ثبت در اداره ثبت شرکت ها  7 نوع می باشند. 1. با مسئولیت محدود 2. سهامی عام 3. سهامی خاص 4. تعاونی 5. مختلط 6. تضامنی 7.نسبی

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در مشهد

این شرکت ها مانند دیگر شرکت های تجاری موضوع فعالیتشان بازرگانی می باشد. شرکا در این نوع از شرکت ها حداقل دو نفر می باشند و هریک براساس میزان سهم الشرکه خود در شرکت متضمن بدهی  و منتفع در سود شرکت هستند.

ثبت شرکت های سهامی در مشهد

شامل سهامی عام و سهامی خاص می باشند . در این شرکت ها نیز مانند مسئولیت محدود براساس سهم در شرکت هر فرد مسئول پرداخت قروض و یا کسب سود می باشند. ولی فرق این دو نوع با همدیگر در طریق کسب سرمایه برای شرکت است.

در ثبت شرکت سهامی عام می توان سهام را به صورت اوراق پذیره نویسی به افراد دیگر در خارج از شرکت بفروش رساند ولی در سهامی خاص فقط می توان به سهامداران داخل شرکت سهام فروخت و این سهم قابل انتقال به دیگری است.

حداقل سرمایه برای تاسیس شرکت سهامی خاص صد هزار تومان وشرکت سهامی عام پانصد هزار تومان است که به صورت سهام به هر شخص واگذار می شود.

شرکت نسبی در مشهد

این شرکت ها بر اساس میزان سرمایه ورودی هر فرد در شرکت تشکیل می شود. تعداد شرکا در شرکت نسبی بیشتر از 3 نفر می باشد که همگی  آن ها برای انجام کارهای مربوط به تجارت با هم همکاری می کنند.

در این شرکت ها اگربدهی وجود داشته باشد هرکدام از شرکا بر اساس سرمایه وارده مسئول در پرداخت آن هستند. مثلاً اگر سرمایه شرکت 200 هزار تومان باشد و شرکت دارای 4 شریک باشد و هر کدام مسئول در پرداخت یک چهارم از دیون می باشند.

طلبکار در صورت کسری سرمایه در شرکت به هر کدام از شرکا بر اساس مسئولیت و سهامش در شرکت رجوع می کند.

شرکت تضامنی در مشهد

افراد براساس میزان سرمایه آورده در شرکت فقط  مسئول در پرداخت بدهی و قروض شرکت نمی باشند و در صورت کسرت سرمایه در زمان بدهی های شرکت سهامداران موظف به پرداخت کامل بدهی های شرکت می باشند.

بدین ترتیب زمانی که طلبکار شرکت به شرکت مراجعه کند و سرمایه شرکت برای پرداخت طلب او کافی نباشد. فرد با مراجعه به هرکدام از شرکا می تواند  طلب خودش را وصول کند.
در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه انواع شرکت های مناسب برای فعالیت خود با مشاوران و کارشناسان مجموعه ارزان ثبت در ارتباط باشید تا به صورت حضوری و یا غیرحضوری شما را در این راه راهنمایی کنند.

ثبت موسسات و واحد های غیر تجاری در مشهد

موسسات غیر تجاری در دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی طی شرایطی قابل ثبت هستند. تمامی موسسات غیر تجاری غیر انتفاعی برای ثبت باید از ارگان های رسمی مجوز دریافت کنند. موسسات غیر تجاری انتفاعی نیز در برخی از فعالیت ها مثل امور آموزشی نیازمند دریافت مجوز از ارگان ذی صلاح هستند.

موسسات غیر تجاری برای ثبت باید حداقل دو نفر باشند در موسسات غیر تجاری علاوه بر رعایت قانون تجارت باید قوانین ارگان صادر کننده مجوز نیز برای ثبت شرایطی را در نظر می گیرد که متقاضی باید این موارد را رعایت نماید.

ثبت شرکت خدماتی و شرکت پیمانکاری و شرکت بازرگانی در مشهد

تاسیس شرکت خدماتی و پیمانکاری و بازرگانی بسته به موضوعات شرکت دارد در صورتی که در فعالیت شرکت از صادرات و واردات و امور گمرکی نام برده شود. اما شرکت پیمانکاری شرکتی است که فعالیت آن اخذ پروژه های مختلف فنیی مهندسی می باشد.

تاسیس شرکت خدماتی دسته بندی های متعددی دارند و بر اساس فعالیت شرکت می توان موضوع شرکت پیمانکاری را به طور دقیق مشخص کرد. اگر قصد ثبت هر یک از این شرکت ها را دارید پیشنهاد می کنیم از مشاوران تنظیم موضوع شرکت های تجاری در ارزان ثبت مشاوره دریافت کنید.

اقدامات قبل از ثبت شرکت در مشهد

در زمان قبل از ثبت شرکت باید مواردی مانند انتخاب نوع و زمان فعالیت شرکت را مشخص کنید. این موضوع به شکل یک اساسنامه برای شرکت انجام می گیرد که به طریق حقوقی نوشته می شود. موارد دیگر در زمان قبل از ثبت شرکت مشورت با دیگر اعضا در انتخاب نام شرکت می باشد. البته شایان ذکر است که نام انتخابی باید از قوانین اداره ثبت پیروی کند.

برای کسب اطلاع در زمینه انتخاب نام مناسب برای ثبت شرکت مشهد خود می توانید با ما در ارتباط باشید تا در زمان کم به نتیجه دلخواه خود درامور ثبت شرکت درمشهد دست پیدا کنید و برای اطمینان از عدم تکرر اسم شرکت خود نحوه استعلام نام شرکت را در این مقاله بخوانید:

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت مشهد

1.کپی شناسنامه و کارت ملی فرد تقاضا کننده
2.عدم سو سابقه هریک از شرکا در شرکت
3.درج نشانی و کد پستی محل شرکت اصلی
4. تعیین موضوع فعالیت شرکت به صورت اساسنامه و شرکتنامه و اظهارنامه که به تایید موسسان رسیده باشد
5.تعیین رسید مربوط به تایید نام انتخابی برای شرکت

مراحل ثبت شرکت در مشهد
مراحل ثبت شرکت در مشهد

مراحل ثبت شرکت در مشهد

پایه و میزان سنجش هر فعالیتی که با تجارت و اقتصاد همراه است در گرو تعیین نوع فعالیت ودر نهایت طی  کردن مراحل قانونی ثبت شرکت می باشد. با انجام ثبت شرکت در واقع محصول و فعالیت خود را به دیگر افراد تعریف می کنیم.
با پیشرفت هر روزه تکنولوژی برای ثبت شرکت در مشهد دیگر نیازی به مراجعه حضوری به اداره ثبت شرکت ها نمی باشد. بلکه در هرجا که باشید با داشتن اینترنت پرسرعت می توانید اقدام به درج مشخصات و ثبت شرکت خود کنید.
در ابتدای کار به سایت اداره ثبت شرکت ها به آدرس الکترونیکی irsherkat.ssaa.ir وارد می‌شوید و تمام مراحل تا انتهای کار ثبت شرکت خود را به طور واضح تکمیل می کنید.
در مرحله اول باید نوع شرکت خود را مشخص کنید که نسبت به این مورد باید از قبل با دیگر شرکا تصمیم گرفته شده باشد. سپس باید  5 نام انتخابی برای شرکت را براساس اولویت در سامانه قید کنید. این نام ها به هیچ عنوان نباید بوسیله شخصی دیگر از قبل ثبت شده باشد.

برای اطلاع کامل و برگزیدن نام مناسب برای شرکت خود با کارشناسان موسسه ارزان ثبت با بیش از 10 سال سابقه در امر ثبت شرکت ها تماس بگیرید و از مشاوره غیرحضوری موسسه بهره‌مند شوید.

در مرحله بعد باید آدرس شرکت اصلی را وارد کنید و مواردی مانند کدپستی شرکت را در سایت قید کنید. سپس میزان سرمایه برای تاسیس شرکت را مشخص کنید. سپس میزان مسئولیت هر یک از شرکا در شرکت را مشخص می کنید.

در انتها نیز با درج یک آگهی از اساسنامه و اظهارنامه شرکت در یک روزنامه کثیرالانتشار منشر کنید.

طی 72 ساعت نتیجه رسیدگی به متقاضی ابلاغ خواهد شد و درخواست تایید یا رد به متقاضی ابلاغ می شود. در غیر این صورت مدارک را مجدد در سایت بارگزاری کنید.

هزینه و مدت زمان ثبت شرکت در مشهد

این مسئله بر طبق پارامترهای مختلف متغییر می باشد. به عنوان مثال نوع شرکت در تعیین هزینه های ثبت شرکت تاثیر دارد. برای اطلاع از آخرین هزینه های مربوط به ثبت شرکت در مشهد کافی است با مشاوران با تجربه ما در امر ثبت شرکت در ارتباط باشید تا در کمترین زمان و نازل ترین قیمت کارهای ثبت شرکت شما انجام شود.

در خصوص مدت زمان ثبت شرکت باید گفت بسته به مدت زمان بررسی کارشناسی اداره ثبت شرکت ها در شهرهای مختلف اینمدت زمان متغیرمی باشد، لیکن معمولاً ظرف 72 ساعت تایید نام صورت می گیرد و سپس تایید مدارک به طور متوسط پنج تا هفت روز کاری زمان بر است.

بدیهی است چنانچه در هر یک از مراحل تایید ابلاغ رد دریافت شود باید مراحل را دوباره از سر گرفت و این به معنای زمان طولانی تر برای ثبت شرکت می باشد. البته چنانچه ثبت شرکت خود را به ارزان ثبت بسپارید امکان برخورد با ابلاغ رد نام یا مدارک بسیار کم است و در زمان شما صرفه جویی می گردد.

اقدامات بعد از ثبت شرکت در مشهد

بعد از ثبت شرکت در سامانه و وارد کردن اطلاعات کامل شرکت و شرکا با تایید کارشناسان مربوط یک شناسه ملی برای شما و شرکت شما به همراه شماره ثبت اختصاص داده می شود که باید در یک روزنامه رسمی کشور آگهی شود.

در زمان انقضای شرکت دیگر این شناسه بی اعتبار می شود. اگر سهامداران بخواهند شرکت را دوباره تاسیس کنند باید اقدام به دریافت دوباره شناسه ملی  کنند.

ثبت شرکت توسط ارزان ثبت در مشهد

ارزان ثبت با بیش از 10 سال خدمات ارزنده در زمینه ثبت شرکت ها در کشور دارای رزومه موفقی می باشد. با خدماتی مانند آگاهی مشتریان در امور ثبت شرکت از راه تماس تلفنی و یا مشاوره حضوری به آنها آماده ارائه خدمات شایسته به آن ها می باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری در مشهد

نشانی اداره ثبت شرکت ها در شهر مشهد، واقع در بلوار خیام، روبروی شرکت گاز، اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری مشهد می باشد. بعد از ثبت شرکت برای ثبت تغییرات شرکت در مشهد نیز باید از همین اداره اقدامات مقتضی را انجام دهید.

 ثبت شرکت در استان خراسان رضوی

 •   ثبت شرکت درگز
 •  ثبت شرکت قوچان
 •  ثبت شرکت چناران
 •  ثبت شرکت کلات
 • ثبت شرکت سرخس
 •  ثبت شرکت تربت جام
 •  ثبت شرکت فریمان
 •  ثبت شرکت بینالود
 •  ثبت شرکت باخرز
 •  ثبت شرکت زاوه
 •  ثبت شرکت نیشابور
 •  ثبت شرکت فیروزه
 • ثبت شرکت خوشاب
 •  ثبت شرکت جوین
 •  ثبت شرکت جغتای
 •  ثبت شرکت داورزن
 •  ثبت شرکت سبزوار
 •  ثبت شرکت بردسکن
 •  ثبت شرکت خلیل آباد
 •  ثبت شرکت بجستان
 •  ثبت شرکت گناباد
 •  ثبت شرکت خواف
 •  ثبت شرکت رشتخواه
 •  ثبت شرکت کاشمر
 • ثبت شرکت مه ولات

مجموعه ارزان ثبت در راستای خدمات دهی به مشتریان خود در تمام مراحل ثبت شرکت آن ها همراه مشتریان بوده و در کم ترین زمان اقدام به ثبت شرکت آن هاخواهد کرد. پس بی درنگ تلفن خود را برداشته و با کارشناسان ارزان ثبت جهت ثبت شرکتها مشهد تماس بگیرید. همچنین می توانید با مشاوره های رایگان ما به صورت کاملاً تخصصی برای ثبت برند در مشهد نیز اقدام کنید.

جهت انجام امور ثبت شرکت در سراسر استان خراسان رضوی و مشاوره ثبتی با کارشناسان ارزان ثبت به شکل رایگان در تماس باشید تا در اسرع وقت از بهترین خدمات امور حقوقی و ثبت شرکت ها برخوردار گردید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :