ثبت برند در یزد قدم به قدم

ثبت برند تخصصی

یکی از مواردی که برای کنار زدن رقبا در زمینه کاری خود باید به آن توجه کرد انجام ثبت برند در یزد می باشد.

برای انجام این کار باید تجربه کافی داشته باشید یا با اتخاذ یک مشاور و وکیل مجرب کارهای ثبت برند خود را به او بسپارید.

مشاوران ارزان ثبت همه روزه آماده ارائه خدمات مشاوره به شما متقاضیان ثبت برند در یزد می باشند . پس بهتر است قبل از اقدام برای ثبت برند در یزد از مشاوران موسسه مشاوره بگیرید.

برند چیست و برای چه افرادی قابل ثبت است ؟

به منظور دستیابی به بهترین بازدهی در دنیای تجارت موضوع برند مطرح شده است. بدین شکل که هر شخص که در یک زمینه مشخص فعالیت کند می تواند از مزایای ثبت برند و برندینگ استفاده کند.

حال به تشریح برند می پردازیم. برند یا علامت تجاری یا لوگو یک طرح مخصوص برای شناسایی محصولات و خدمات می باشد که باید نشان دهنده نوع فعالیت و حرفه افراد باشد و همین طور باعث ترغیب مصرف کنندگان به تهیه آن شود.

این طرح می تواند مشمول یک نام با طرحی خاص و یا یک نام و کلمه یا شامل ادغام هردو مورد باشد. برای اطلاع از تمامی مفاد طراحی برند خود می توانید با کارشناسان ارزان ثبت در ارتباط باشید.

کلیه افراد می توانند ثبت برند انجام دهند اما فقط برای مواد غذایی و بهداشتی و دارویی ثبت برند جهت اخذ سیب سلامت یا استاندارد اجباری است و برای بقیه حالت اختیاری دارد.

در این خصوص خواندن مقاله ای که در پی می آید توصیه می شود: ثبت لوگو و علائم تجاری

انواع روش های ثبت برند در یزد

برای ثبت برند و علامت تجاری خود در یزد می توانید انفرادی و به شکل فردی حقیقی اقدام کنید. ثبت برند به دلیل داشتن مراحل مختلف برای فردی که تجربه کافی نداشته باشد دشوار است.

بهتر است برای ثبت برند خود از تجربیات فردی مجرب استفاده کنید. روش دوم برای اقدام به ثبت علامت تجاری در یزد اتخاذ یک وکیل برای انجام کارهای ثبت می باشد که مطمئن ترین روش و دارای بازدهی بالا می باشد.

مشاوران ثبت برند در ارزان ثبت با داشتن سال ها تجربه در امر ثبت برند و علامت تجاری در کم ترین زمان کارهای ثبت شما را انجام خواهند داد و دیگر جایی برای نگرانی شما در راه رسیدن به اهدافتان وجود نخواهد داشت.

نکته : اداره مالکیت صنعتی که مسئول ثبت برند و علامت تجاری کل کشور می باشد تنها در تهران قرار دارد و  دارای هیچ شعبه ای در سراسر کشور نمی باشد بنابراین ثبت برند یزد را اگر بر عهده موسسه ارزان ثبت بگذاری دیگر نیاز یبه رفت و آمد به تهران و اتلاف وقت و هزینه شما نیست.

برند یزد سریع و اسان
ثبت برند یزد

مدارک مورد نیاز ثبت برند در یزد

شایان ذکر است که مدارک در تقسیم بندی شامل دو نوع مدارک برای  برند افراد حقیقی و حقوقی می باشد .

مدارک افراد حقیقی

 •  مدارک هویتی افراد متقاضی برای ثبت برند در یزد
 •  مجوز فعالیت مانند جواز کسب و موافقت اصولی
 •  استعلام و تعیین نام برند یا آماده سازی طرح نهایی مربوط به لوگو و برند مورد نظر

مدارک افراد حقوقی

 •  ارائه مجوزفعالیت اعم از جواز تاسیس،پروانه بهره برداری و یا موافقت نامه اصولی
 •  نمونه طرح نهایی برند وعلائم تجاری یا اسم تجاری استعلام شده
 •  اسناد هویتی مدیر عامل شرکت
 •  مدارک شرکت مثل آگهی تاسیس و تغییرات

مقررات انتخاب نام تجاری یا برند

به منظور انتخاب و تعیین یک اسم تجاری برای برند خود باید واژه ای را برگزید که ابتدا به ساکن فارسی باشد و تازگی داشته باشد، یعنی شبیه برندهای ثبت شده نباشد.

نام تجاری باید تابع قوانینی باشد که به اختصار به آن ها اشاره می کنیم،

عدم استفاده از اسامی عام مثل میز، مثل نوشابه یا در حقبیقت اسم خود محصول

عدم استفاده  از صفت محصول به عنوان نام تجاری مثل  صفت ترش به تنهایی برای لواشک  یا شیرین برای شکلات

عدم استفاده از کلماتی مانند برترین، بهترین، تک و غیره یا صفات تفضیلی مثل زیباتر و غیره

جهت اطلاع از مقررات انتخاب نام تجاری مقاله مرتبط را بخوانید.

مزیت های ثبت برند در یزد

 • امکان عطای نمایندگی و کسب سود بیشتر به عنوان صاحب امتیاز برند
 • بهره گیری بیشتر از تسهیلات بانگی
 • برخورداری از پشتیبانی قانون
 • امکان شکایت از سو استفاده احتمالی عمدی یا سهوی از برند شما
 • برخوداری از مالکیت معنوی قابل فروش و نقل و انتقال در هر زمان
 • بازاریابی راحت تر و گسترده تر
 • جلب اعتماد بیشتر مشتری و مخاطب و شهرت محصولات و خدمات
 • امکان ثبت برند بین المللی (مادرید)

تفاوت لوگو و علامت تجاری و نام تجاری در چیست ؟

لوگو یک طرح است که توسط گرافیست خلق می شود و معمولاً شامل یک مدل و طرح منحصربه فرد می باشد.

علامت تجاری درواقع همان لوگو است و در بکارگیری آن می توان از عبارات به همراه طرح مشخص تایید شده استفاده کرد.

نام تجاری باید گویای کامل حرفه ونوع فعالیت مجموعه باشد و در نام گذاری آن از کلمات مناسب و هم گام با عرف جامعه استفاده کرد. در نام تجاری نباید از کلمات به صورت مخفف استفاده شود  و کلمه باید دارای مفهومی مناسب با فرهنگ ایرانی باشد.

در حقیقت هر سه این واژگان نام های مختلف برند با کارکرد حقوقی یکسان هستند و در ظاهر تفاوت دارند لوگو فقط طرح، نام تجاری فقط واژه و علامت و نشان تجاری طرح و واژه با هم است.

در صورتی که مایل به ثبت برند و علامت تجاری خود در یزد می باشید و آگاهی از طراحی قابل ثبت برای برند خود ندارید می توانید با موسسه ارزان ثبت به صورت تلفنی و یا با مراجعه حضوری به موسسه و با ارائه مدارک مورد نیاز و نیز در ارتباط بودن با گرافیست های حرفه ای طراحی لوگو در موسسه, طرح مخصوص خود را برگزینید و بدین ترتیب در راه ثبت برند و علامت تجاری مختص به خود به صورت کاملاً حرفه ای قدم بردارید و از این راه خود را به صورت حرفه ای به جامعه معرفی کنید.

در ادامه به مراحل ثبت برند در یزد خواهیم پرداخت . پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. تا در زمان انجام اقدامات ثبت برند خود به مشکل برنخورید و هم چنین در زمان سوال در هر مرحله با یک تماس به موسسه ارزان ثبت به جواب خود برسید.

ثبت برند تخصصی
ثبت برند در یزد فوری

مراحل ثبت برند در یزد قدم به قدم

 1. قبل از شروع ثبت برند باید استعلام نام برند یا طراحی علامت تجاری را انجام داده باشید . با ورود به سایت اداره ثبت اسناد و املاک و کلیک بر روی گزینه ثبت نام مالکیت معنوی مشخصات خود یا فرد متقاضی را وارد کرده و بدین ترتیب ثبت برند در یزد شروع می شود.
 2.  در ابتدای کار با درج نام مناسب برای برند مربوطه باید شروع به ثبت برند در سایت اداره ثبت اسناد و املاک کشور کنید.
 3.  در گام دیگر با داشتن مشخصات متقاضیان و افرادی که خواهان ثبت برند در موضوع فعالیت هستند و درج آن در سامانه به صورت کامل و با دقت به مرحله دیگر برای ثبت برند در یزد راه پیدا می کنید. در حالتی که برای اقدامات مربوط به ثبت برند وکیل اتخاذ کرده باشید باید مشخصات وی را به طور کامل وارد کرده و گواهی وکالت را نیز ارائه دهید.
 4.  با داشتن اظهارنامه مالیاتی گام بعدی را در سامانه ثبت اسناد محقق خواهید کرد. این مدارک را باید در سایت بارگزاری کنید تا توسط کارشناسان بازرسی شده و جواب نهایی برای متقاضی ثبت برند در یزد فرستاده شود.
 5.  با پرداخت هزینه های مربوط به ثبت برند در یزد  و دریافت ابلاغ ها و تاییدیه مربوط به ثبت برند, برای نوبت اول آگهی در روزنامه رسمی در کشور به چاپ می رسانید و با این کار اگر بعد از 30 روز کاری شخصی نسبت به آن اعتراض داشته باشد باید با مدارک به اداره مراجعه کند در غیر این حالت برای درج آگهی دوم آماده می شوید.
 6.  با پرداخت هزینه های درج آگهی دوم با در دست داشتن تمامی مدارک و اظهارنامه های مربوطه به اداره ثبت رجوع کرده و در آن محل مشخصات و طرح مورد نظر را ارائه کرده و تشکیل پرونده فیزیکی می دهید.

اگر در هر کدام از مراحل ثبت برند و علامت تجاری سوالی داشتید کارشناسان ما همه روزه آماده خدمت رسانی و مشاوره به متقاضیان گرامی خواهد بود.

برای استعلام برند چه باید کرد ؟

جهت رفع ابهامات و تایید استعلام برند مورد نظر کافی است به سایت www.iripo.ssaa.ir مراجعه کنید و در قسمت استعلام علامت تجاری نام منتخب برند خود را وارد کنید در صورتی که برندی شبیه یا عین آن به ثبت رسیده باشد در قسمت نتایج جستجو برند و لوگو و مالک آن و نیز زمان و شماره ثبت برند به شما نمایش داده می شود و شما می توانید نام تجاری دیگری برای اسم برند خود انتخاب کنید که تازگی داشته باشد. ارزان ثبت استعلام  برند را برای شما در اسرع وقت انجام می دهد.

خدمات سازمان مالکیت صنعتی چیست ؟

سازمان مالکیت صنعتی یک سازمان مستقل برای اجرای امور قوانین ثبت اختراعات، علائم تجاری و طرح های صنعتی است. درخواست های ثبتی در سایت سازمان ثبت می شود با ثبت در نوبت رسیدگی قرار می گیرد. کارشناسان ثبتی بعد از بررسی های انجام شده گواهی نامه ثبتی را صادر می کند. خدمات مربوط به اختراع و طرح صنعتی علاوه بر ثبت در زمینه انتقال مالکیت، تمدید اعتبار برند و طرح صنعتی و سایر خدمات مربوطه بپردازد.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در سایت مالکیت صنعتی چگونه انجام می شود ؟

ثبت اختراع در اداره مالکیت صنعتی در صورتی ثبت می شود که اختراع جدید و نو باشد و نمونه ای از اختراع مربوطه ایجاد نشده باشد. اظهارنامه ثبت اختراع باید قبل از افشاء اختراع در سایت ثبت نهایی شود. ثبت طرح صنعتی نیز در سایت مالکیت صنعتی باید ثبت شود. اختراع و طرح باید تمامی شرایط قانونی درر آنها رعایت شود.

هزینه و تعرفه ثبت برند در یزد

برآورد میزان هزینه های ثبت برند به پارامترها و عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله آن ها به هزینه وکیل و گرافیست برای طراحی برند ، تعدا محصولات و طبقات، حجم آگهی های منتشره و نوع برند می توان اشاره کرد.

برای برآورد قیمت نهایی ثبت برند در یزد کافی است با مشاوران موسسه ارزان ثبت در ارتباط باشید تا آن ها در کم ترین زمان لیست هزینه های شما را با حداقل قیمت  در اختیارتان قرار دهند. با موسسه ارزان ثبت همراه باشید تا دیگر دغدغه ای برای ثبت برند یزد نداشته باشید.

مدت زمان ثبت برند در یزد

از زمان تکمیل مدارک توسط متقاضی ثبت برند و نشان تجاری  حداقل  نود روز طول خواهد کشید. زیرا حداقل تایید اولیه ثبت نام الکترونیک برند در سایت اداره ثبت علائم تجاری 35-45 روز زمان می برد. سپس درصورت تایید آن هم 30 روز مهلت اعتراض به برند قانوناً در نظرگرفته شده است و پس از آن هم صدور گواهی ثبت حداقل ده روز کاری زمان بر است.

لبته این نکته را باید مد نظر قرار داد که هر چقدر در اختیار وکیل برای ثبت برند دقت بیشتری کرده باشید زودتر به نتیجه مطلوب که دریافت شماره ثبت برند و علائم تجاری می باشد دست پیدا خواهید کرد.

ثبت برند در استان یزد

 • یزد
 • اردکان
 • میبد
 • بافق
 • تفت
 • مهریز
 • طبس
 • ابرکوه
 • اشکذر

در آخر

موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت با در اختیار داشتن کارشناسان خبره و با تجربه در زمینه ثبت برند و لوگو در تمام روزهای سال و در کم ترین زمان ممکن آماده خدمت رسانی به متقاضیان عزیز خواهد بود. پس بی تعلل با شماره های گروه ارزان ثبت تماس حاصل فرمایید تا صفرتا صد امور ثبت برند شما در حداقل زمان و با کم ترین هزینه به سرانجام مطلوب برسد.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :