چگونگه ثبت شرکت در یزد انجام دهیم؟

ثبت شرکت ها

برای انجام کسب و کار تجاری باید به آن توجه شود بحث ثبت شرکت و انجام امور مربوط به آن در اداره ثبت اسناد و املاک می باشد. شما برای ثبت شرکت در یزد تنها با مطالعه این متن و مشاوره رایگان کارشناسی ثبتی ارزان ثبت به اهداف تجاری خود در یزد دست خواهید یافت. در ادامه به نحوه ثبت شرکت در یزد و مدارک مورد نیاز ثبتی اشاره خواهیم کرد.

درباره شهر یزد و ثبت شرکت در یزد

کلمه یزد در لغت به معنی مقدس می باشد . این شهر با قرار گرفتن در مرکز کشور ایران دارای فرهنگ غنی می باشد. شهر یزد به دلیل مملو بودن از ذخایر معدنی بسیار به نام بهشت معدن در کشور نام گذاری شده است.

این شهر بعد از کرمان دومین شهر معدنی کشور به حساب می آید. در این شهر صنایعی مانند تولید کاشی و سرامیک و فرش ماشینی رونق بسیار دارد . از مراکز دیدنی شهرستان می توان به مسجد جامع بزرگ یزد , غار چهارطاقی , زندان اسکندر, میدان امیر چخماق, مسجد جامع میبد, بازارچه چهار سوق و آتشکده زرتشتیان اشاره کرد.

این شهر به دلیل قرار گرفتن در شاه راه ارتباطی بازرگانی از قدیم جزو شهرهای تجاری به حساب می آمده است و به دلیل مبادلات تجاری و موقعیت مکانی این شهر سالانه افراد بسیاری برای مسافرت به این شهر سفر می کنند و نیاز افراد برای رونق کسب و کار خود افزایش می یابد از این رو باید برای رسیدن به اهداف خود اقدام به فعالیت قانونی و ثبت شرکت در یزد کنند.

اقدامات قبل از تاسیس شرکت در یزد

وقتی افراد برای رسیدن به هدفی مشترک در یک مکان مشخص و با قوانینی تایید شده در جهت انجام فعالیت های تجاری گرد هم می آیند در واقع شرکتی را بوجود می آورند که این نوع شرکت ها در دسته بندی شرکت های تجاری قرار می گیرند.

این شرکت ها قبل از ثبت شرکت باید اقداماتی نظیر انتخاب نام مناسب برای شرکت و تعیین اساسنامه برای شرکت که شامل شرح وظایف و سمت هرکدام از شرکا در شرکت و قوانین حاکم بر فعالیت های شرکت می باشد و نیز تعیین محل شرکت اصلی را با مشورت با تمامی اعضا تهیه کنند. انتخاب شرکای معتمئد و مناسب، سمت و سرمایه آن ها و سرمایه کل شرکت نیز از موارد لازم دیگر می باشد.

در صورتی که قصد ثبت شرکت در یزد دارید هم اکنون با تماس گرفتن با کارشناسان ارزان ثبت و واگذاری صفر تا صد کارهای ثبت شرکت خود دیگر نگران رونق در کسب و کار خود نباشید.

ثبت شعبه شرکت چه فرایندی دارد ؟

ثبت شعبه شرکت با تنظیم یک صورتجلسه امکان پذیر است زیرا از تغییرات شرکت و اساسنامه محسوب شده و باید در آن درج شود و قبل از تنظیم صورتجلسه باید این تغییر در مجمع عمومی فوق العاده به تصویب برسد و کلیه مراحل ثبت شرکت باید برای شعبه هم طی شود و مراحل ثبت نام اینترنتی و درج مشخصات شعبه و مدیران و اعضای آن کامل انجام شودو به تایید اداره ثبت برسد و نیزصورتجلسه تغییر اساسنامه نیز باید تصویب گردد. تاسیس شعبه شرکت در یزد باید در نهایت در روزنامه رسمی قوه قضائیه آگهی گردد.

ثبت شرکت ها
ثبت شرکت در یزد سریع

مراحل ثبت شرکت در یزد

برای انجام ثبت شرکت در یزد باید از افراد متخصص استفاده کرد زیرا در انجام صحیح مراحل ثبت شرکت که بر طبق قوانین و مصوبات اداره ثبت شرکت ها انجام می گیرد باید نهایت دقت را کرد تا دچار مشکلات قانونی نشوید . در ابتدای کار قبل از اقدام به ثبت شرکت باید شرکای قابل اعتماد خود را برای عضویت در شرکت انتخاب کنید.

سپس باید به سایت www.irsherkat.ssaa.ir مراجعه کرده و دکمه ثبت آنلاین شرکت ها را بزنید و تمامی مراحل را تا پایان به درستی و با دقت تمام انجام دهید. در صورت داشتن هر گونه سوالی در هر مرحله از انجام ثبت شرکت و یا برای آسودگی هر چه بیشتر برای محول کردن ثبت شرکت یزد با کارشناسان موفق ما در امر ثبت شرکت ها تماس بگیرید تا در زمان کم به بهترین بازده در راه ثبت شرکت خود برسید.

در مرحله اول باید نوع شرکت خود را که از قبل با دیگر اعضا تصمیم به فعالیت در آن کرده اید را مشخص کنید. نوع شرکت را از میان 7نوع شرکت تجاری می توانید انتخاب کنید.

در مرحله دوم برای ثبت شرکت در یزد باید مدارک مربوط به محل شرکت را با آدرس و کدپستی محل شرکت با دقت وارد کنید. سپس با درج 5نام  برتر که از قبل انتخاب کرده اید که گزینش آن ها باید بر اساس قوانین اداره ثبت باشند به مرحله بعد می روید.

در خصوص انتخاب نام شرکت این مقاله حتماً توصیه می شود: اسم زیبا برای شرکت

در گام بعد باید نوع فعالیت شرکت و همچنین سمت هرکدام از اعضای درون شرکت را ازجمله سهامداران و مدیران را مشخص کنید. در گام بعد باید میزان سرمایه اولیه برای تاسیس شرکت را مشخص کنید که این میزان برطبق نوع و فعالیت آتی شرکت ها با هم دیگر متفاوت می باشد.

پس از انجام مراحل ثبت سامانه و ورود کامل اطلاعات در صورت تایید آن ها  اعلام یک اسم برای شرمت در همین سامانه باید مدارک ثبتی را به امضا اعضا رسانده و برای ادراه ارسال کنید و چنانچه آن ها تایید شوند می توانید با رجوع به اداره ثبت شرکت در یزد  مدارک ثبت شرکت را دریافت کنید.

نکته : شخص مراجعه کننده به اداره ثبت شرکت همان شخص امضا کننده دفاتر در صفحه اول ثبت نام الکترونیک شرکت می باشد.

ثبت شرکت سهامی خاص در یزد

سهامی خاص نوعی شرکت تجاری است. قانون تجارت برای ثبت شرکت حداقل های قانونی را برای شرکت سهامی خاص در نظر گرفته است. حداقل اعضاء برای ثبت شرکت سهامی خاص 5 نفر می باشد. هیئت مدیره و سهامدارن این شرکت حداقل باید 3 نفر باشند. انتخاب بازرس اصلی و انتخاب بازرس علی البدل در شرکت سهامی خاص الزامی است. سرمایه شرکت سهامی خاص توسط اعضاء تامین می شود که هر یک از اعضاء سهامدار شرکت محسوب می شوند.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یزد

دو یا چند نفر که می خواهند در زمینه های خدماتی یا تولیدی یا بازرگانی و غیره شرکتی تاسیس کنند بهتر است به دنبال تاسیس شرکتی با مسئولیت کمتری باشند تا در صورت بروز مشکلاتی اعضاء کمترین مسئولیت را در شرکت داشته باشند. سرمایه حداقلی در قانون با مسئولیت محدود تعیین نشده است اما بهتر است کمتر از یک میلیون ریال سرمایه این شرکت نباشد. سرمایه تحت عنوان سهم الشرکه می باشد و مسئولیت اعضاء محدود به سرمایه تعهد شده می باشد.

ثبت موسسه غیر تجاری در یزد

موسسات غیر تجاری گاهاً برای کسب سود است که در این صورت باید ثبت موسسه غیر تجاری انتفاعی انجام شود و در مواقعی نیز ممکن است برای امور عام المنفعه موسسه به ثبت برسد که در این صورت موسسه غیر تجاری غیر انتفاعی می باشد.

ثبت شرکت خدماتی در یزد

شرکت خدماتی شرکتی است که در قالب شرکت تجاری ارائه دهنده خدمات مختلف می باشد. خدمات اصولاً موضوع کلی در شرکت است و برای عنوان نکات و جزئیات بیشتر در موضوع باید فعالیت خود را به صورت دقیق تعیین کنید. موضوع شرکت خدماتی در بند دوم اساسنامه عنوان می شود.

ثبت شرکت پیمانکاری در یزد

تاسیس شرکت پیمانکاری در موضوعات مختلفی مانند امور ساختمانی، تاسیسات، شرکت هایی فنی مهندسی در عمران و نقشه کشی و غیره از مهمترین موضوعات مربوط به شرکت های پیمانکاری می باشد. شرکت هایی پیمانکاری برای مشارکت در انواع ساخت و ساز و یا اخذ پروژه های خصوصی و دولتی باید شرکت پیمانکاری را برای مشارکت در انواع مناقصات و مزایدات نیز به ثبت برساند. پیشنهاد میی کنیم حتماً نمونه موضوعات شرکت پیمانکاری را مطالعه کنید.

ثبت شرکت بازرگانی در یزد

قانون تجارت تاسیس شرکت بازرگانی را منوط به فعالیت در حوزه بازرگانی می داند. شرکت بازرگانی شرکتی است که فعالیت خود را در خرید و فروش و مبادلات داخلی و بین المللی کالا به ثبت رسانده باشد. ثبت شرکت بازرگانی نیازمند ارائه مجوز خاصی نیست.

مدارک جهت ثبت شرکت در یزد

 •  دو نسخه از رونوشت مدارک شناسایی اعضای شرکت
 •  دو نسخه از رونوشت مدارک شرکت که همه اعضای شرکت آن را امضا کرده باشند
 • اگر برای انجام امور حقوقی شرکت وکیل اختیار کردید باید مدارک شناسایی او قید شود
 •  مجوز فعالیت شرکت در صورت لزوم

هزینه و زمان ثبت شرکت در یزد

هزینه ها و تعرفه های ثبت شرکت در یزد به فاکتورهای گوناگونی بستگی دارد که می توان به سرمایه شرکت و تعداد اعضا شرکت اشاره کرد. در زمان ثبت شرکت مواردی مانند ابطال تمبر و پست مدارک و هزینه وکیل از دیگر موارد در هزینه های متغیر برای ثبت شرکت خواهد بود.

وقتی شرکتی می خواهید به ثبت برسانید زمان یکی از مهمترین المان هایی است که موسسین می خواهند بدانند. تاسیس شرکت در تاریخ تشکیل مجمع عمومی موسسین بر می گردد اما ثبت شرکت بعد از ارسال مدارک به سازمان ثبت شرکت ها ظرف 14 روز انجام می شود.

 

ثبت شرکت در شهرهای استان یزد

 •   ثبت شرکت در میبد
 •  ثبت شرکت در اردکان
 •  ثبت شرکت در حمیدیا
 •  ثبت شرکت در بافق
 •  ثبت شرکت در مهریز
 •  ثبت شرکت در ابرکوه
 •  ثبت شرکت در شاهدیه
 •  ثبت شرکت در تفت
 •  ثبت شرکت در اشکذر
 •  ثبت شرکت در زارج
 •  ثبت شرکت در هرات
 • ثبت شرکت در مروست
 •  ثبت شرکت در بهاباد
 •  ثبت شرکت در مهردشت
 •  ثبت شرکت در بفروئیه
 •  ثبت شرکت در احمدآباد
 • ثبت شرکت در خضرآباد
 •  ثبت شرکت در ندوشن
 •  ثبت شرکت در عقدأ
 •  ثبت شرکت در نبر

شما می توانید جهت اطلاع از لیست کامل هزینه های ثبت شرکت در یزد با مشاوران ثبت شرکت موسسه ارزان ثبت در ارتباط باشید تا در کمترین زمان و با بهترین هزینه کارهای ثبت شرکت شما انجام پذیرد.

موسسه ارزان ثبت همواره در فکر تسهیل راه ثبت شرکت و اقدامات آینده شما در سایه قوانین می باشد پس بدون اندکی شک کارهای ثبت شرکت خود را به ما بسپارید تا در حداقل زمان به بیشترین بازدهی برسید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :