ثبت شرکت در بندرعباس فرصت تجارتی آسان

ثبت شرکت در بندرعباس
راه حل ثبت شرکت در بندر عباس را  در این مقاله خواهید خواند و در کم ترین زمان به نتیجه نحوه ثبت شرکت در بندر عباس خواهید رسید.

مزایای ثبت شرکت در بندرعباس

آیا در فکر رونق کسب و کار خود  با افزایش تبلیغات و بازاریابی در بندرعباس می باشید؟
آیا می خواهید در زمینه کاری خود از رقبا پیشی بگیرید؟

با ثبت شرکت می توانید ازمزایای ویژه ای بهره مند شوید. پس کافی است که همین الان تلفن را بردارید و با موسسه ارزان ثبت با بیش از 10 سال سابقه درامور ثبت شرکت ها تماس بگیرید و با اعتماد کامل امورثبتی خود را به ما بسپارید.

شهر بندر عباس به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی خود جز شهرهای پرجمعیت کشور می باشد. این شهر با قرار گرفتن در کنار خلیج همیشه فارس قطب ترانزیت دریایی و بازرگانی کشور می باشد و همچنین با داشتن صنایع مختلفی از جمله کشتیرانی و بازرگانی و تولید فلزات از بارزترین موارد برای صنعتی بودن این شهر می باشد.

به همین جهت روزانه افراد بسیاری در جهت رونق کسب و کار خود در بندرعباس اقدام به ثبت شرکت یا برند می کنند. ثبت شرکت در بندرعباس دارای پیچیدگی های خاص خودش است.

شما می توانید برای دوری از کارهای مربوط به ثبت شرکت خود به صورت غیر حضوری از کارشناسان مجرب مجموعه ثبتی ارزان ثبت مشاوره بگیرید و دیگر نگران انجام امور ثبتی خود نباشید.

در این مقاله سعی شده تا به تمامی سوالات شما در زمینه ثبت شرکت در بندرعباس پاسخ داده شود و تعریف شرکت، مراحل ثبت شرکت بندرعباس، هزینه ثبتی و مدارک لازم برای ثبت شرکت در بندرعباس را به زبانی ساده  روشن توضیح داده ایم تا جای ابهامی برایتان نماند.

پس برای کسب اطلاعات کافی در زمینه ثبت شرکت پیشنهاد می شود تا آخر این مقاله با ما همراه باشید تا نیازی به خواندن مقالات دیگر برای شما نباشد.

در ابتدا بهتر است به تشریح شرکت بپردازیم

زمانی که چند نفر با یکدیگر برای رسیدن به هدف مشخص و از قبل تعیین شده ای گرد هم می آیند در واقع یک شرکت را تشکیل می دهند. این افراد برای بهره بردن از مزایای تاسیس یک شرکت باید اقدام به ثبت آن شرکت کنند.

در ادامه این مقاله انواع شرکت های تجاری و غیر تجاری را تفسیر خواهیم کرد تا اگر قصد ثبت شرکت دارید با اطلاعات جامع تری اقدام به انتخاب یک نوع از شرکت های تجاری و یا غیر تجاری کنید.

شرکت تجاری یعنی :

به نهادهای ثبت شده که مضمون فعالیتشان موضوعات بازرگانی یا تجارت می باشد شرکت های تجاری گفته می شود. این نوع شرکت ها برای کسب سود شرکا تشکیل می شوند و در مقابل آن ها موسسات غیر تجاری تعریف شده اند که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

انواع شرکت های تجاری براساس محبوبیت در کشور به شرح زیر می باشد:

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت تعاونی
 • شرکت تضامنی
 •  شرکت نسبی
 • شرکت مختلط سهامی و غیر سهامی

شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص دارای محبوبیت بیشتری برای ثبت شرکت بندرعباس هستند. بدین جهت به تشریح این شرکت ها در ادامه خواهیم پرداخت.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در بندرعباس

تعدد شرکا در این شرکت ها کم تر از دو نفر نمی باشد و باید حداقل دو نفر اقدام به تاسیس شرکت مسئولیت محدود کنند. در این شرکت ها هر یک از اعضا براساس میزان سرمایه ای که به شرکت وارد می کنند در سود و زیان شرکت متعهد و دارای مسئولیت است. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس این شرکت ها یک میلیون ریال می باشد.

ثبت شرکت سهامی در بندرعباس

این نوع شرکت دارای دو نوع سهامی خاص و سهامی عام است که این دو نوع تنها در کسب سرمایه برای شرکت تفاوت دارند. بدین گونه که در شرکت سهامی عام می توان از طریق صدور اوراق پذیره نویسی در جامعه اقدام به افزایش سرمایه شرکت کرد ولی در ثبت شرکت سهامی خاص در بندرعباس اوراق پذیره نویسی وجود ندارد و تنها اعضای شرکت سرمایه شرکت را تامین می کنند.

در به کار بردن نام شرکت های سهامی باید قبل یا بعد نام اصلی شرکت عبارت سهامی خاص یا سهامی عام آورده شود مانند: شرکت سهامی عام فرش ایران.

مزایای ثبت شرکت در بندرعباس
مزایای ثبت شرکت در بندرعباس

ثبت موسسه غیر تجاری در بندرعباس

مبنای کار در این موسسه ها معمولاً خدماتی می باشد و به دو نوع انتفاعی و غیرانتفاعی  تقسیم می شوند.

در موسسات غیرانتفاعی در ازای انجام خدمات سودی دریافت نمی شود و افراد فقط برای ارائه خدمات به جامعه تلاش می کنند مانند موسسات خیریه، موسسات انتفاعی در راستای ارائه خدمات خود کسب سود نیز می کنند برای نمونه می توان به موسسات آموزشی یا باشگاه ورزشی اشاره کرد.

ثبت شرکت بازرگانی در بندر عباس

وقتی که می خواهید ثبت شرکت را در زمینه هایی بازرگانی ثبت کنید. باید یک سری اصول را در نظر داشته باشید. اداره ثبت شرکت ها برای ثبت شرکت بازرگانی محدودیت یا شرایط خاصی در نظر نگرفته است اما ثبت شرکت بازرگانی اگر به منظور واردات یا صادرات کالا باشد باید مدیر عامل شرکت را طوری انتخاب کنید که بعد از ثبت شرکت بتوانید برای شرکت کارت بازرگانی دریافت کنید. دریافت کارت بازرگانی برای شرکت های بازرگانی مجوز مبادلات بین المللی می باشد.

ثبت شرکت پیمانکاری در بندرعباس

تاسیس شرکت پیمانکاری در زمینه ها و برای فعالیت های گوناگونی انجام می شود. پیمانکاری فعالیت پروژه ای است و اشخاص حقیقی به دلیل اعتبار محدود نمی توانند در برخی ازز پروژه ها با مبالغ بالا شرکت کنند.

بهترین راه حل ثبت شرکت پیمانکاری است. برای ثبت شرکت باید موارد قانونی را در نظر داشته باشید و بر حسب فعالیتی که دارید موضوع شرکت را طراحی کنید. تمامی شرکت ها تنها در زمینه هایی می توانند فعالیت کنند که در بند دوم اساسنامه یغنی موضوع اساسنامه آمده باشد.

ثبت شرکت خدماتی در بندرعباس

شرکت با موضوعات مختلفی قابل بت است نکته لازم به ذکر ایین است که شرکت ها تجاری هستند حتی اگر در زمینه های تجاری فعالیت نداشته باشند. امور خدماتی در بخش خدمات عمومی و برخی از خدمات اختصاصی این امکان را دارد که شرکت تجاری با موضوعات خدماتی ثبت کند.

شرایط ثبت شرکت در بندرعباس

قبل از اقدام به ثبت شرکت خود باید از صلاحیت کسانی که قصد شراکت با آنها دارید، مطلع شوید. زیرا وجود یک شریک که اهداف و خطی مشی همگام با شما نداشته باشد در آینده باعث مشکلات در شرکت خواهد شد. هیچ  کدام از شرکا نباید دارای سو سابقه کیفری باشند.

باید موضوع فعالیت شرکت را به طور کامل مشخص کنید شما براساس تعیین موضوع فعالیت آتی شرکت می توانید نوع شرکت خود را برای ثبت انتخاب کنید. باید یک محل مشخص که دارای کد پستی باشد را برای انجام امور شرکت تعیین کنید این محل بهتر است یک مکان اداری باشد تا دیگر مشکلی درآینده جهت اقدامات بعد از ثبت شرکت یا اخذ کارت بازرگانی شرکتی نداشته باشید.

در اقدامات قبل از ثبت شرکت باید چند نام بر طبق قوانین اداره ثبت شرکت ها انتخاب کنید که در ذیل به ویژگی های آن می پردازیم. همچنین باید در مورد سرمایه اولیه شرکت سهم هر شخص در این سرمایه و سمت اشخاص شرکت قبل از ثبت شرکت در بندرعباس اقدام نمود.

چنانچه ثبت شرکت خود را به ارزان ثبت بسپارید باید قبل از شروع فرایند ثبت شرکت خود این اطلاعات را در اختیار مشاوران ارزان ثبت بگذارید و چنانچه خود اقدام به ثبت شرکت کنید باید این اطلاعات را در اولین مرحله در ساماته ثبت شرکت ها وارد کنید. البته بعد از ثبت

انتخاب نام شرکت در بندرعباس

نام  شرکت باید دارای شرایط خاصی باشد از جمله داشتن ریشه فارسی و نیز به کار نبردن کلمات لاتین در آن می باشد. به علاوه دارا بودن مفهوم مرتبط به موضوع شغلی  بسیار مهم است.

نام شرکت نباید کمتر از سه سیلاب یا واژه باشد. به کار بردن اسامی مشهور، نام مقدس و مذهبی، نام ائمه، نام ارگان ها و ادارات دولتی و کشوری یا بین المللی و اعداد در تعیین نام شرکت ممنوع است. ارزان ثبت می تواند شما را در این عرصه به طور واضح و کاملاً حرفه ای راهنمایی و همراهی کند و یا انتخاب و تایید اسم شرکت شما را برایتان انجام ده.

با خواندن این مقاله اطلاعات تکمیلی درخصوص انتخاب نام شرکت را کسب نمایید. نام زیبا برای شرکت

مراحل ثبت شرکت در بندرعباس

مراحل ثبت شرکت در بندرعباس به شرح زیرمی باشد که باید تمام مراحل را به طور کامل به پایان برسانید.

مرحله اول قبل از هرچیزی ورود به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی اینترنتی  irsherkat.ssaa.Ir می باشد. در مرحله بعد باید نوع شرکتی که می خواهید به ثبت برسانید را مشخص کنید.

می توانید جهت مشاوره درمورد این موضوع با مشاوران موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت تماس بگیرید. در مرحله بعد باید همه مشخصات شرکت را از جمله نشانی شرکت و کد پستی معتبر آن را قید کنید. سپس با وارد کردن 5 نام انتخابی که از قبل از شروع ثبت شرکت با مشورت دیگرشرکا انتخاب کرده اید به مرحله بعدی می روید. سپس باید زمان فعالیت شرکت را تعیین کنید.

باید موضوع فعالیت و شرح وظایف هرکدام از سهامداران را تایپ کنید. سپس باید مقدار سرمایه ای که در زمان تاسیس شرکت به آن اختصاص داده اید را قید کنید. این  میزان بر اساس نوع شرکت متفاوت می باشد.

نحوه ثبت سامانه ای شرکت در بندرعباس

سپس با درج مشخصات همه اعضای درون شرکت و درج سهم و سمت آن ها و حق امضا داران به مرحله بعدی ثبت شرکت خواهید رفت. در صورتی که شرکت دارای شعبات دیگر می باشد باید اطلاعات کامل آن ها نیز در سامانه قید شود.

در مرحله بعد باید یک روزنامه کثیرالانتشار برای آگهی های شرکت انتخاب کنید و سپس اساسنامه و سایر مدارک شرکت را برای تایید کارشناسان اداره ثبت شرکت بندرعباس تکمیل کنید و در نهایت دکمه پایان مراحل ثبت شرکت را بزنید و منتظر تایید اطلاعات درج شده خود باشید چنانچه بعد از چند روز با مراجعه به سایت متوجه شدید که اطلاعات شما تایید شده است باید از سایت مدارک خود را چاپ کرده در دو نسخه به همراه شرکا امضا کنید و با پست به اداره ثبت شرکت ارسال نمایید و سپس مجددا از طریق سایت تاییدیه مدارک را بگیرید و در صورت تایید برای گرفتن مدارک تاسیس شرکت خود به اداره ثبت شرکت بندرعباس حضوراً مراجعه کنید.

نکته : چنانچه در هر یک از مراحل ثبت شرکت، در سامانه با ابلاغ رد اسم یا مدارک یا اطلاعات خود مواجه شدید باید اقدام به رفع نقص کرده و مجدداً اطلاعات، اسامی یا مدارک را آپلود یا ارسال نمایید. در زمینه رفع نقص ارزان ثبت می تواند به شما کمک کند هرچند، بهتر است از ابتدا ثبت شرکت در بندر عباس را به متخصص بسپارید تا با این گونه موارد نقص برخورد نکنید.

مدارک لازم ثبت شرکت بندرعباس

 • ارائه مدارک شناسایی اشخاص شرکت شامل کپی کارت ملی و شناسنامه آن ها
 •  برگه تایید نام انتخاب شده برای شرکت
 •  وکالت نامه وکیل شرکت (در صورت داشتن یک وکیل برای انجام امور ثبت شرکت)
 • مدارک ثبتی شرکت در دو نسخه با امضا همه اشخاص شرکت

هزینه و زمان ثبت شرکت در بندرعباس

تعرفه ثبت شرکت شامل هزینه ابطال تمبر سرمایه و هزینه حق الثبت و دیگر موارد می باشد که بر اساس نوع شرکت و تعداد اشخاص آن متغیر می باشد. برای اطلاع کامل از هزینه ها و تعرفه های مربوط به ثبت شرکت خود می توانید همین الان با تماس با مشاوران مجرب ما کسب اطلاع کنید و در کمترین زمان و با هزینه ای کم شرکت خود را در بندرعباس به ثبت برسانید. طی 14 روز کاری شرکت به ثبت می رسد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در بندر عباس

سازمان ثبت شرکت ها در استان هرمزگان در مرکز این استان یعنی بندر عباس مستقر می باشد از این رو برای اخذ مدارک یا پست مدارک به اداره ثبت شرکت ها باید پاکت پستی را به آدرس بندرعباس، بلوار امام خمینی، چهارراه پگاه، واحد ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری بندرعباس ارسال کنید. بعد از ثبت شرکت برای ثبت تغییرات شرکت در بندرعباس باید صورتجلسات مجامع شرکت در این اداره ثبت شود.

ثبت شرکت در شهرهای استان هرمزگان

 • ثبت شرکت در بندرلنگه
 • ثبت شرکت در میناب
 • ثبت شرکت در قشم
 • ثبت شرکت در بندر خمیر
 • ثبت شرکت در جاسک
 • ثبت شرکت در درگاهان
 • ثبت شرکت در کیش

مجموعه حقوقی ارزان ثبت با بیش از ده سال دانش و تجربه وکیل شما در انجام امور ثبتی مانند ثبت شرکت و تغییرات و ثبت برند در بندرعباس خواهد بود تنها کافی است به کارشناسان ما در ارزان ثبت تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :