نحوه ثبت برند در بندرعباس

ثبت برند

برای ثبت برند در بندرعباس با توجه به امکانات و دسترسی های تجاری در این استان بهتر است با مشاوران مجرب موسسه حقوقی ارزان ثبت در تماس باشید تا به صورت دقیق و تخصصی شما را در راه ثبت برند در این استان یاری کنند . در ادامه به نکات مهم در راه ثبت برند در بندرعباس خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

آیا ثبت برند در بندرعباس اجباری است؟

ثبت برند برای مشاغل لازم است اما به جز موارد خاص مطرح شده در قانون اجباری برای آن وجود ندارد. این موارد عبارتند از: مواردی که محصولات بر سلامت مردم جامعه اثر می گذارد. به عنوان مثال برای تولیداتی مانند مواد غذایی، انواع و اقسام خوراکی ها، اغذیه و نوشیدنی ها و نیز مواد آرایشی و بهداشتی و داروهای شیمیایی یا در برخی موارد گیاهی نیاز به ثبت برند دارید زیرا جهت عرضه آن ها در بازار باید سیب سلامت و علامت استاندارد می باشد که پیش نیاز آن ها ثبت برند است. در سایر موارد تنها با استناد به منافع ثبت برند و مزیت های فراوان آن توصیه به ثبت برند در بندرعباس می کنیم.

با ثبت برند و برندسازی مختص به خود در بندرعباس باعث مطرح شدن محصول در میان  موارد مشابه می شوید و به راحتی می توانید با شرکت های دیگر قراردادی با برند مخصوص به خود عقد کنید، در مناقصه ها و مزایدات شرکت کرده و اقدام به دریافت کارت بازرگانی کنید و ثبت برند جهانی کنید و در نمایشگاه های داخلی و خارجی شرکت و  بدین ترتیب با شرکت های خارجی تبادل و معامله کنید و به سود کلان و رونق شغلی دست یابید.

درباره بندرعباس

هرمزگان از جمله استان های جنوب کشور ایران  می باشد که در شمال تنگه هرمز قرار دارد و بندر هرمزو سایر جزایر این استان  آن در سال های اخیر جذب توریست فراوانی داشته است. بندرعباس در مرکزیت استان هرمزگان واقع شده  و از نظر اقتصادی در اقتصاد کشور تاثیر بسزایی دارد. زیرا قطب صادرات و واردات  جنوب کشور به حساب می آید.

در این استان اسکله های کشتیرانی برای مبادلات تجاری و بارگیری محصولات متنوع وجود دارد. در این استان هم چنین وجود کارخانجات فلزات از جمله آلومینیوم و نیز پالایشگاه های نفت و گاز ،تاثیرات شایانی در اقتصاد منطقه می گذارد. این شهر سود آورترین شهر موجود در ایران می باشد و همین امر باعث رونق در اقتصاد این استان و ثبت برند در بندرعباس با نرخ خوب شده است.

در این استان ماهی گیری جزو شغل های مطرح در بین مردم است که از این راه کسب درآمد و مبادله می کنند و گاهی در زمینه شیلات یا تولید و پخش کنسرو تن ماهی یا حتی پرورش ماهی نیز ثبت برند و ثبت علامت تجاری در بندرعباس  انجام می شود.

مدارک ثبت برند بندرعباس

 •  طرح و نام تایید شده و مورد استعلام برند یا نشان تجاری.
 •  مدارک هویتی متقاضی (در صورت حقیقی بودن) و مدیرعامل شرکت (در صورت حقوقی بودن برند)
 • وکالت نامه وکیل برای ثبت برند در بندرعباس.
 •  مجوزهای فعالیت شرکت از جمله جواز تاسیس و پروانه بهره برداری (حقوقی)یا موافقت اصولی و جواز کسب( حقیقی)
 • رونوشت اسناد شناسایی متقاضی ثبت یا مدیر عامل شرکت.
 •  مدارک ثبتی و آگهی تغییرات شخصیت حقوقی برای ثبت برند حقوقی در بندرعباس.

کلمات مشابه با ثبت برند

امروزه با افزایش دایره کلمات و بحث آسان سازی جملات کلمات مشابه ای برای برند تعبیر شده است که از بارزترین آنها می توان به لوگو ، علائم تجاری و آرم تجاری اشاره کرد که همگی در معنی یکسان ولی در دایره کلمات و ظاهر و گاهی مدارک لازم کمی متفاوت می باشند .

از این دست لغات باز هم وجود دارد مانند : نمانام که بیشتر در کتب وجود دارد، نشان تجاری، نام تجاری، نماد، مارک یا سمبل تجاری و در نهایت  اسم تجاری. بدین ترتیب اگر درمقاله ای عبارت های هم معنی با برند را ملاحظه کردید باید به ماهیت عبارت دقت کنید  تا متوجه شوید که کدام یک از انواع برند مورد نظر است.

البته آنچه مهم است این است که همه این واژه ها کاربرد و اهداف و نقش یکسان در کسب و کار شما دارند و همان طور که گفتیم دارای تفاوت های جزئی می باشند و همه مراحل ثبت و مرجع ثبت مشترک و واحد دارند.

اگر مایل به طراحی آرم تجاری منحصر به فرد خود یا انتخاب نام تجاری خاص و انحصاری هستید با مشاوران ثبت برند موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت تماس بگیرید تا آن ها با توجه به موضوع فعالیت شما اقدام به انتخاب، طراحی و ثبت برند در بندرعباس برای شما کنند .

ثبت برند
ثبت برند در زاهدان

مراحل ثبت برند در بندرعباس

با مراجعه به موسسه ارزان ثبت و واگذاری مدارک برند خود به این موسسه یا تماس و ارسال مدارک، خیالتان را از پیچیدگی ثبت برند در بندرعباس آسوده کنید.

در صورت تقاضا برای ثبت برند در شهر خود باید با جمع آوری مدارک و مجوزهای لازم از مراکز مرتبط ، آن ها را به کارشناس مجموعه  ارزان ثبت ارائه کرده  تا توسط مشاوران و کارشناسان ثبت برند مورد بررسی قرار گرفته تا در صورت فقدان مدارک و یا نقص درپرونده به شما اطلاع داده شود. بعد از بررسی کامل مدارک امور ثبت برند شما توسط موسسه ارزان ثبت آغاز می شود.

در این زمان کارشناسان ثبتی مدارک متقاضیان را در سامانه اداره ثبت علائم تجاری درج کرده و مدارک اصلاح و تکمیل شده را جهت بازرسی و بازبینی کارشناسان اداره ثبت علائم تجاری و دریافت تاییدیه نهایی ارسال می کنند  که 30 روز حداقل زمان می برد.

سپس هزینه های درج برند در روزنامه را در دو نوبت پرداخت و در آخر نیز به صورت حضوری به اداره ثبت علائم  در تهران رجوع کرده و پرونده را ثبت می کنند تا گواهی ثبت برند صادر شود.

جهت ثبت برند به صورت تخصصی و در حداقل زمان ممکن با مشاوران ثبتی ارزان ثبت در ارتباط بوده تا زودتر به اهداف خود برای ثبت برند در بندرعباس دست یابید.

نکته : بندرعباس دارای اداره ثبت علائم تجاری نیست و مثل سایر شهرها جهت ثبت علامت تجاری در بندرعباس باید به تهران رفت و آمد کنید یا این کار را به مجموعه ثبتی حقوقی بسپارید و از رفت و آمد به تهران بی نیاز گردید.

طبقه بندی های برند جهت ثبت در اداره ثبت علائم تجاری چگونه است ؟

برای ثبت برند خود باید بر اساس ماهیت محصول و خدمات در بین 45 طبقه ای که برای محصولات و خدمات جهت ثبت برند در اداره علائم تجاری درج شده بهره بگیرید و بر طبق آن ها اقدام به درج و گزینش طبقه برند موردنظر خود کنید .

برای اطلاع از لیست طبقات برند می توانید به موسسه ارزان ثبت مراجعه کنید تا متخصصان ثبت برند طبقه محصولات و خدمات شما را برایتان لیست کنند و در اختیارتان قرار دهند . لازم به ذکر است یک طبقه برای حرفه های نوپدید و تازه در نظر گرفته شده است و چنانچه پس از ثبت برند در بندرعباس نیاز به ثبت محصول جدید در همان طبقه یا طبقات دیگر داشتید از طریق ثبت اضافه طبقه و محصول این کار شدنی است.

انتخاب نام مناسب و قابل ثبت برای برند در بندرعباس

ویژگی های یک برند مناسب به شرح زیر است:

 •  تقلیدی از دیگر برندها نباشد .
 • دارای معنی و مفهوم باشد.
 •  دارای بیش ازسه حرف باشد .
 •  قابل به یاد سپردن باشد.
 •  تعیین کننده مشخصات محصول باشد.
 •  بتوان آن را از برند دیگر محصولات مشابه تمییز کرد.
 •  اسم عام نباشد.
 •  اسم خود محصول نباشد.
 •  مرتبط به رشته و فعالیت متقاضی ثبت برند باشد. فارسی باشد.
 •  مطابق شئونات و قوانین و عرف جامعه باشد
 •  تلفظ آسانی داشته باشد.

انتقال برند در بندرعباس

دارندگان یک برند می توانند علامت تجاری ثبت شده خود را به دیگر افراد انتقال دهند و یا اجازه فعالیت آن را به دیگری واگذار کنند . زمانی که می خواهید خود را بازنشسته کنید یا به هر دلیلی از ادامه فعالیت بابرند خود منصرف می شوید، می توانید آن را بفروشید و منتقل کنید. این کار از طریق ثبت یک سند صلح محضری و صورت جلسه نقل و انتقال برند و سپس ثبت اظهارنامه جدید برای صاحب جدید برند ممکن می گردد.

هزینه و مدت زمان ثبت برند در بندرعباس

بندرعباس به دلیل موقعیت استراتژیک اقتصادی خود دارای بستری مناسب جهت ایجاد اشتغال در این شهر می باشد . بدین ترتیب افراد زیادی خواهان ثبت برند خود در این استان می باشند.

این افراد باید در زمان قبل از اقدام به ثبت برند مخصوص خود به موسسه ثبتی ارزان ثبت مراجعه کرده و یا با شماره های تماس این موسسه تماس گرفته تا با انجام مشاوره رایگان با مشاوران ثبت ارزان ثبت در راه پیشبرد اهداف خود گام بردارند و از هزینه ثبت برند بندرعباس مطلع گردند.

زمان یکی از کیلدی ترین موضوعات در هر کاری است. ثبت برند نیز از این موضوع استثناء نمی باشد. از آنجایی که ثبت برند پروسه ای دو الی سه ماهه دارد مهمترین بخش آن رسیدگی اولیه است. رسیدگی به هر اظهارنامه ثبت برند حدود 35 الی 45 روز زمان خواهد برد که بیشتر این زمان به دلیل حجم پرونده های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی است.

خدمات مالکیت صنعتی در بندر عباس

 • ثبت اختراع و طرح صنعتی
 • ثبت برند و علائم تجاری مختلف
 • ثبت علائم جمعی
 • امور ثبتی در مادرید
 • ثبت انتقال مالکیت صنعتی اشخاص
 • نغییرات جدید در گواهی نامه های ثبتی
 • صدور گواهی نامه ثبتی
 • بررسی اظهارنامه های الکترونیکی متقاضیان
 • بانک اطلاعاتی امور ثبتی
 • ثبت اضافه کالا یا طبقه در برند و علائم تجاری

ثبت اختراع در بندر عباس چگونه انجام می شود ؟

قانون ثبت اختراعات مخترعین را ملزم به ثبت اختراع می داند زیرا تنها در این صورت اختراع وجه قانونی خواهد یافت. برای ثبت اختراع در بندر عباس مخترع باید در سایت مالکیت صنعتی حساب کاربری ایجاد کند. بعد از آن می تواند اظهارنامه ثبت اختراع را تکمیل و در سایت مالکیت صنعتی ثبت نمایید. بعد از بررسی ها نتیجه ثبت اختراع به مخترع ابلاغ خواهد شد.

ثبت طرح صنعتی در بندر عباس چگونه انجام می شود ؟

قانون ثبت طرح صنعتی طراحان و اشخاصی که موفق به خلق جدبدب در ظاهر آثار مختلف می شوند را مستحق استفاده از حمایت مالکیت معنوی می داند. حمایت مالکیت معنوی یعنی اینکه شما طرحی را ایجاد کنید که پیش از این وجود نداشته است. طرح صنعتی انواع مختلفی دارد و برای ثبت آن همانند سایر موارد در مالکیت صنعتی باید اظهارنامه ثبتی تنظیم نمایید تا پس از بررسی و انجام مراحل ثبتی گواهی نامه 5 الی 15 ساله دریافت کنید.

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان هرمزگان

 • ثبت شرکت در بندرلنگه
 • ثبت شرکت در میناب
 • ثبت شرکت در قشم
 • ثبت شرکت در بندر خمیر
 • ثبت شرکت در جاسک
 • ثبت شرکت در درگاهان
 • ثبت شرکت در کیش

کارشناسان ثبت ارزان ثبت در اولین مراجعه متقاضیان و دریافت مدارک لازم در مورد برند مورد نظر اقدام به برآورد قیمت ها و هزینه های ثبت برند می کنند و لیست کامل هزینه ها را در اختیار متقاضیان قرار می دهند. هزینه های ثبت شامل موارد گوناگونی از جمله هزینه درج دو نوبت آگهی، هزینه حق الثبت، حق الوکاله و… می باشد که باید در زمان ثبت برند پرداخت شوند.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :