بهترین راهنمای ثبت شرکت در اهواز

بهترین ثبت شرکت در اهواز
در صورت داشتن هرگونه سوال در زمینه امور در صورت تمایل به ثبت شرکت در اهواز تنها کافی است با ما در ادامه این متن همراه و هم گام باشید تا نکات مهمی را برای ثبت شرکت در اختیار شما قرار دهیم.
در صورت پیش آمدن هر سوالی در راه ثبت شرکت در اهواز می توانید با مشاوران ارزان ثبت تماس بگیرید تا به صورت آنلاین یا حضوری اطلاعات مفید و کارایی در زمینه ثبت شرکت در اختیار شما قرار گیرد.

ثبت شرکت در اهواز

آیا در فکر تاسیس یک شرکت هستید ؟ آیا از مراحل قانونی ثبت شرکت اطلاعی ندارید؟
می دانید که با اقدام به ثبت شرکت در اهواز می توانید از مزایا و تسهیلات ویژه ای بهره مند شوید؟

با افزایش کسب وکارها در عصر حاضر افراد با یکدیگر تعامل دارند و برای رونق کسب و کار خود به دور هم جمع می شوند و با اهداف و خط مشی هایی همسان در محیطی گرد هم می آیند بدین ترتیب آنها با هم شریک می شوند.

برای اینکه کسب و کار افراد به طور رسمی به دیگران شناخته شود باید اقدام به ثبت شرکت کنند. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعاتی جامع درباره ثبت شرکت در اختیار شما قرار گیرد.

مدارک ثبت شرکت در اهواز

 • باید برگه مربوط به تایید نام شرکت ارائه شود.
 •  تمام اطلاعات مربوط به شرکا و سهامداران شرکت تهیه شود.
 •  دو برگه از رونوشت های اظهارنامه و شرکتنامه و … که به امضای اعضای شرکت رسیده باشد.
 •  ارائه مجوز لازم برای موضوع فعالیت شرکت در صورت نیاز

مزایای ثبت شرکت در اهواز

با انجام ثبت شرکت خود در واقع به کسب و کار خود اعتبار خواهید بخشید و باعث اطمینان بیشتر افراد به حرفه و فعالیت خود خواهید شد. همچنین می توانید از تسهیلات مربوط به دریافت وام از بانک های معتبر بهره ببرید.

با ثبت شرکت اهواز باعث می شوید سازمان ها و شرکت های بزرگ در داخل کشور و یا در خارج از کشور شما را بشناسند و با اعتماد به شما امور و پروژه های بزرگ خود را به شما بسپارند.

به علاوه می توانید خود و کارمندانتان را بیمه کنید و از سرمایه و علم شرکا و توانایی کارمندان خود در پیشرفت حرفه تان بهره مند شوید.

مراحل ثبت شرکت در اهواز

در ابتدا باید نوع شرکت خود را بر طبق نوع فعالیت خود و تصمیماتی که قبل از اقدام به ثبت شرکت در اهواز گرفته شده انتخاب کنید و در سایت ثبت کنید. سپس باید مشخصات کامل شرکت از جمله محل شرکت اصلی به همراه کد پستی و نیز مشخصات شخص تقاضا کننده که می تواند یکی از شرکا شرکت باشد شامل شناسنامه و گواهی عدم سوءسابقه آنها قید شود.

5 نامی که از قبل انتخاب کرده اید را براساس اولویت در سامانه وارد می کنید. در مرحله بعدی باید مجوز نوع فعالیت شرکت را که از قبل تهیه کرده اید را در سایت بارگذاری کنید.

سپس باید مقدار سرمایه برای تاسیس شرکت را مشخص و در سایت وارد کنید. درباره این موضوع باید در زمان قبل از اقدام به ثبت شرکت در اهواز با تمامی شرکا مشورت شود تا در زمان ثبت آنلاین دچار مشکل نشوید.

سرمایه اولیه براساس نوع شرکت متفاوت می باشد. بعد از مرحله تعیین سرمایه اولیه شرکت باید تمام مشخصات شرکا و سهامداران شامل شناسنامه و کد ملی و نیز میزان سهم الشرکه و اختیارات آنها در شرکت را مشخص کنید.

در این مرحله باید از میان شرکا افرادی را که در آینده در موارد قانونی شرکت دارای حق امضا می باشند را مشخص کنید. اگر شعبات دیگری داشته باشید برای شرکت باید مشخصات کامل آن ها ارائه شود.

در مرحله پایانی باید اساسنامه و اظهارنامه و شرکتنامه  و سایر اسناد شرکت را در قالب یک آگهی در یک روزنامه رسمی در کشور به چاپ رسانده و با این کار خود را به افراد در جامعه می شناسانید و باعث حس اعتماد در میان آنها خواهید شد.

با تکمیل مدارک ارائه شده در سایت و تایید آن طی 72 ساعت آگهی ثبت صادر خواهد شد.

هزینه و زمان ثبت شرکت در اهواز

هزینه های  ثبت شرکت شامل هزینه مربوط به باطل کردن تمبر, حق ثبت و هزینه پست و آگهی تاسیس شرکت و غیره می باشد که براساس نوع و تعداد شرکای شرکت ها باهم فرق می کنند.

برای اطلاع از تعرفه ها و هزینه های مربوط به ثبت شرکت در اهواز هم اکنون با ارزان ثبت تماس بگیرید تا با کمترین هزینه اقدام به ثبت شرکت خود کنید. ثبت شرکت در اهواز حداقل در 14 روز کاری انجام می شود که اسن زمان در صورت تکمیل بودن مدارک است دو روز کاری نییز نام شرکت مورد بررسی قرار می گیرد.

ثبت شرکت توسط کارشناسان مجرب ارزان ثبت

ارزان ثبت  با بیش از 10سال سابقه در زمینه ثبت شرکت ها در کشور جزو موفق ترین و حرفه ای ترین موسسات ثبتی می باشد و با داشتن کارشناسان و مشاوران مجرب در ثبت شرکت ها همیشه موفق بوده است.

شروط ثبت شرکت در اهواز

قوانین حاکم بر ثبت شرکت ها در کشور ایران بر اساس قوانین تصویب شده در سال 1913 در کشور فرانسه در زمینه ثبت شرکت تصویب شده است. زمانی که افراد برای کسب درآمد در کنار یکدیگر با پشتوانه به این قوانین اقدام به فعالیت می کنند در واقع تشکیل یک شرکت را می دهند.

انواع شرکت در قوانین تجارت شامل: شرکت با مسئولیت محدود, شرکت سهامی عام و سهامی خاص, شرکت تعاونی, شرکت نسبی, شرکت تولیدی و شرکت تضامنی می باشد که براساس تصمیمی که شرکا در قبل از اقدام به تاسیس شرکت می گیرند نوع شرکت ها نیز متفاوت می باشد. در کشور ایران بیشتر متقاضیان ثبت شرکت از نوع مسئولیت محدود و سهامی عام و خاص می باشند.

انواع شرکت های غیر تجاری شامل موسسات غیرانتفاعی و انتفاعی می باشد. که در ادامه به اختصار در مورد آنها صحبت خواهیم کرد. پس با ما تا پایان این مقاله همراه باشید. اگر هر یک از موارد مربوط به اساسنامه مورد تایید نباشد و در روند ثبتی موفق به تغییر آن نتوانید باشید، می توانید بعد از اتمام روند ثبتی نسبت به ثبت تغییرات شرکت در اهواز اقدام کنید.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در اهواز

در شرکت بامسئولیت محدود تعداد شرکا حداقل 2 نفر می باشد. در صورت سود و زیان شرکت مسئولیت افراد براساس میزان سهام و سرمایه آنها در شرکت می باشد. بدین ترتیب اگر میزان سرمایه شرکت صدهزار تومان باشد و این مقدار جوابگوی بدهی شرکت را ندهد هیچ یک از شرکا مسئولیت در پرداخت مابقی بدهی را ندارند. از دیگرویژگی این شرکت ها درصدی بودن سرمایه برای هرکدام از شرکا می باشد و به هیچ عنوان به سهام تقسیم نمی شود.

ثبت شرکت در اهواز فوری

ثبت شرکت سهامی عام در اهواز

شرکت سهامی عام نوعی از شرکت های تجاری سهامی  می باشد. در این شرکت ها موضوع فعالیت بر اساس انجام امور بازرگانی می باشد. سرمایه شرکت به شکل سهام به افراد خارج از شرکت فروخته می شود و بدین طریق سرمایه شرکت را تامین می کنند.

موسسین شرکت  می توانند بامنتشر کردن اوراق پذیره نویسی اقدام به پرداخت سهام به مردم و تامین سرمایه از این طریق کنند. حداقل اعضا در شرکت سهامی عام باید 5 نفر باشند.

در صورت بدهی شرکت هر کدام از شرکا در پرداخت آن فقط به میزان سهام وارده و بر طبق اساسنامه شرکت مسئولیت خواهند داشت و شرکت مسئول پرداخت مابقی بدهی ها می باشد. در زمان درج نام شرکت باید عبارت سهامی عام قبل و یا بعد از نام اصلی شرکت آورده شود.

 ثبت شرکت سهامی خاص در اهواز

در شرکت سهامی خاص که یک نوع دیگر شرکت تجاری از نوع سهامی است، سرمایه توسط شرکا تامین می شود. تعداد اعضای تشکیل دهنده در شرکت سهامی خاص حداقل 3 نفرمی باشد.

سرمایه شرکت به شکل اوراق سهام بین شرکا و افراد موًسس شرکت به طور مساوی تقسیم می شود بدین ترتیب سهام هر فرد قابل انتقال به غیر می باشد.

در این شرکت ها مسئولیت پرداخت بدهی های شرکت برمبنای سرمایه وارده هر فرد در شرکت می باشد. مقدار سرمایه برای تاسیس این نوع شرکت ها حداقل یک میلیون ریال می باشد. در نام این شرکت ها قبل یا بعد از نام باید عبارت خاص ذکر شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در اهواز

موسسات غیر تجارری برای برخی فعالیت هایی که از نظر قانون تجارت نمی توانند در ماهیت شرکت های تجاری فعالیت کنند قابل ثبت است. مثلاً در زمینه امور آموزشی که جنبه تجاری ندارد اما می تواند به دنبال کسب سود باشد شما با حداقل دو شریک و دریافت مجوز های آموزشی می توانید موسسه غیر تجاری را ثبت کنید.

موسسات غیر تجارری قوانین تققریباً مشابه ی در ثبت با شرکت های تجاری دارند اما دارای ثیپ اساسنامه خاص خود هستند که به موجب موضوع فعالیت این تیپ اساسنامه ها باید تنظیم شود.

ثبت شرکت خدماتی در اهواز

هر گاه فعالیت شرکت در جهت ارائه خدمات خاصی به مجموعه یا مجموعه هایی مختلفی باشد این شرکت ارائه دهنده خدمات خاصی است. در برخی از شرکت های خدماتی موضوعات خاصی به کار می رود که اداره ثبت بدون مجوز امکان ثبت شرکت را نمی دهد. بهتر است در مشاوره تنظیم موضوعات خدماتی را از کارشناسان ارزان ثبت دریافت کنید.

ثبت شرکت بازرگانی در اهواز

شرکت های بازرگانی برای فعالیت های تجاری مختلف و داد و ستد هایی داخلی و بین المللی فعالیت دارند. شرکت بازرگانی برای موضوع فعالیت خود می تواند چند فعالیتی نیز به ثبت برسد. این نوع شرکت تنها در موضوعاتی که در بند دوم اساسنامه عنوان شده است مجاز به فعالیت می باشند.

ثبت شرکت پیمانکاری در اهواز

تاسیس شرکت پیمانکاری دسته بندی های مختلفی دارد. تاسیس شرکت پیمانکاری بر اساس تخصص و اهداف سهامداران تاسیس می شوند. اشخاص حقیقی که در زمینه های پیمانکاری فعالیت دارند به دلیل محدودیت های مختلف نمی توانند با اشخاص حقوقی دولتی و خصوصی فعالیت داشته باشند از این رو برای ثبت این نوع شرکت لازم است موارردی را رعایت کنید.

نکات قبل از ثبت شرکت در اهواز

 1. در انتخاب شریک برای شرکت باید بسیار دقت کنید. افرادی که برای شریک شدن در شرکت انتخاب می کنید باید فاقد هر گونه سوء سابقه کیفری و حقوقی باشند.
 2.  افرادی که تبعه کشورهای دیگر می باشند می توانند اقدام به ثبت شرکت اهواز کنند ولی نمی توانند مالک 100 درصد شرکت باشند تنها 49% می توانند سهم داشته باشند.
 3. باید قبل از اقدام به ثبت شرکت مقدار سهم الشرکه و نیز مکان شرکت اصلی و نام های انتخابی برای شرکت، سرمایه کل و سرمایه تک تک اعضا و سمت افراد را مشخص کنید.

اگر هر زمانی سوالاتی در مورد اقدامات مربوط به ثبت شرکت اهواز داشتید می توانید با مشاوران با تجربه ارزان ثبت در زمینه ثبت شرکت ها تماس بگیرید. ارزان ثبت با داشتن رزومه کاری درخشان در همین راستا آماده پاسخگویی به تمام سوالات شما می باشد.

سامانه ثبت شرکت اهواز

در عصر حاضر به دلیل الکترونیکی بودن اکثر امور دیگر کارهای مربوط به ثبت شرکت به صورت حضوری در اداره ثبت شرکت ها انجام نمی گیرد. با داشتن اینترنت و با وارد شدن به سایت اداره ثبت شرکت ها به آدرس اینترنتی irsherkat.ssaa.ir می توانید کارهای مربوط به ثبت شرکت خود را انجام دهید.

شماره ثبت شرکت در اهواز چیست ؟

شناسایی شرکت ها به طور رسمی و قانونی  با داشتن شماره ثبت امکان پذیر می باشد به طور کلی می توان شماره ثبت شرکت را تشبیه به شماره شناسنامه هر شخص در جامعه کرد. این شماره مخصوص یک شرکت می باشد و انحصاری است و هرگز به شرکت دیگر تعلق نمی گیرد. این شماره در آگهی تاسیس و مدارک ثبت شرکت ذکر می شود.

منظور از شناسه ملی شرکت چیست ؟

در شناساندن و نیز اعلام استعلام شرکت به ثبت رسیده شناسه ملی شرکت الزامی است. این شناسه یازده رقمی ویژه هرشرکت و انحصاری است و در سامانه ilenc.ir قابل استعلام است.

این شناسه بعد ازمنحل شدن شرکت از اعتبار ساقط می شود و در صورت تمدید زمان شرکت می توان آن را دریافت کرد. شناسه ملی در کنار شماره ثبت شرکت در آگهی تاسیس به شرکای شرکت اعلام شده معادل کد ملی اشخاص حقیقی می باشد.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در اهواز

زمانی که میی خواهید شرکتی را به ثبت برسانید باید درخواست ثبت شرکت را در سایت تکمیل کنید و مدارک خود را به آدرس اهواز پردیس، بلوار گلدیس، بلوار، واحد ثبت شرکت های و موسسات غیر تجاری اهواز می باشد.

ثبت شرکت در شهرهای استان خوزستان

 •  ثبت شرکت در آغاجاری
 •  ثبت شرکت در دزفول
 •  ثبت شرکت در آبادان
 •  ثبت شرکت در ماهشهر
 • ثبت شرکت در خرمشهر
 •  ثبت شرکت در اندیمشک
 •  ثبت شرکت در مسجد سلیمان
 •  ثبت شرکت در بندر امام خمینی
 •  ثبت شرکت در ایذه
 •  ثبت شرکت در شوش
 •  ثبت شرکت در شوشتر
 • ثبت شرکت در بهبهان
 •  ثبت شرکت در شادگان
 •  ثبت شرکت در دشت آزادگان
 •  ثبت شرکت در باغ ملک
 •  ثبت شرکت در هویزه

گروه مجرب مشاوران ثبتی حقوقی ارزان ثبت این امکان را برای شهروندان عزیز اهوازی فراهم کرده اند که درخواست خود را آنلاین ثبت کنند. کارشناسان ارزان ثبت خدمات ثبت شرکت اهواز را به صورت vip طی 72 ساعت انجام می دهند.

چنانچه قصد ثبت شرکت در هریک از شهرهای فوق در استان خوزستان دارید حتماً با ارزان ثبت تماس بگیرید تا از یک تجربه ثبتی ارزان و تخصصی برخوردار شوید. همچنین ثبت برند در اهواز برای شرکت های تجاری یک امتیاز تجاری محسوب می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “بهترین راهنمای ثبت شرکت در اهواز

 1. ندا اصفیا گفته:

  سلام من شرکت ثبت شده در استرالیا دارم و تمایل به ثبت و راه اندازی شعب این شرکت در اهواز و دزفول را دارم.

  • arkan گفته:

   درود بر شما بسیار عالی شما می تونید برای ثبت شرکت در اهواز با کارشناسان ما تماس بگیرید شرایط و روند رو کامل بهتون توضیح خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :