گام به گام ثبت شرکت در شیراز

ثبت انواع شرکت ها

ارزان ثبت با داشتن بیش از 10 سال سابقه درخشان در زمینه ثبت شرکت ها گزینه مناسبی برای انجام کارهای ثبت شرکت در شیراز می باشد. پس بدون معطلی و با هدف رسیدن به اهداف خود با مشاوران ما در موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید .

ثبت شرکت در شیراز فوری و ارزان

آیا در فکر این هستیدکه کسب و کار خودرا به دیگران بشناسانید ؟ آیا می خواهید شرکت خود را در شیراز به ثبت برسانید؟

زمانی که دو یا چند نفر تصمیم به ایجاد کسب و کاری می گیرند و دارای اهداف مشخص در این راه هستند در واقع با هم  شریک می شوند و اقدام به تشکیل یک شرکت خواهند کرد. هدف نهایی دراین گونه مجموعه ها کسب سود می باشد, که همه اعضا باید در راستای رسیدن به آن تلاش کنند.

برای پرهیز از بروز مشکلات آتی در بین شرکا باید قبل از ثبت شرکت تمام وظایف افراد در شرکت در قالب یک قرارداد به صورت کاملا قانونی مشخص شده باشد.

بدین ترتیب با داشتن قوانین در هنگام فعالیت دچار مشکل نخواهند شد و بدین ترتیب اشخاص با اعتماد به آنها اقدام به عقد قرارداد کاری با آنها خواهند کرد و مایل به همکاری هرچه بیشتر با افراد و شرکت خواهند بود.

در این مقاله سعی شده تا تمامی نکاتی که برای اقدام به ثبت شرکت تامرحله پایانی ثبت شرکت در شیراز  لازم می باشد به طور کامل به شما ارائه داده شود . هم چنین پیشنهاد می کنیم برای دوری از پیچیدگی های ثبتی در زمان ثبت شرکت خود هم اکنون با مشاوران ما در ارزان ثبت تماس بگیرید.

موقعیت جغرافیایی شهر شیراز به گونه ای است که سالانه افراد بسیاری را در غالب گردشگر به خود جذب میکند. شیراز جز 10 شهر دارای جمعیت انبوه درکشور ایران می باشد که همین امر باعث شده تا افراد بسیاری به فکر تاسیس شرکت و انجام اقدامات مربوط به ثبت شرکت شیراز باشند.

مزایای ثبت شرکت در شیراز

• زمانی که اقدام به ثبت شرکت میکنید در واقع به خود و محل کار خود اعتبار می بخشید زیرا در صورت ثبت شرکت در واقع تمامی اقدامات و فعالیت های شما در غالب قانون انجام می گیرد و باعث ترغیب هرچه بیشتر افراد و همینطور شرکت ها برای همکاری با شما خواهد شد.

• در زمان ثبت شرکت تمامی اعضای شرکت از جمله سهامداران در شرکت و شرکا بر اساس قوانین شرکت و محل کار فعالیت می کنند و به صورت قانونی اقدام می کنند. در صورت ایجاد هرگونه مشکل در شرکت می توان با تکیه برقانون به آنها رسیدگی کرد.

• در صورت ایجاد سود و زیان در شرکت اعضای شرکت براساس نوع شرکت تجاری خود مسئول در پرداخت بدهی های شرکت می باشند.

• با ثبت شرکت اعتبار شرکت بین افراد در جامعه افزایش خواهد یافت و بدین ترتیب شرکت ها و افراد مایل به همکاری با شما در پروژه های بزرگ خود خواهند بود.

• با انجام ثبت شرکت خود و مشخص کردن شرح وظایف و فعالیت های آتی شرکت باعث ایجاد حس اطمینان و اعتماد در میان افراد خواهید شد.

ثبت انواع شرکت ها
ثبت شرکت در شیراز فوری

مراحل ثبت شرکت در شیراز

درابتدا به سایت اداره ثبت شرکت ها با نشانی اینترنتی irsherkatssaa.ir  وارد می شوید . سپس گزینه مربوط به ثبت شرکت را انتخاب کرده و با در نظر گرفتن نوع شرکت مورد نظر مراحل بعدی را انتخاب کنید. در مرحله بعد تمامی مشخصات شرکت ازجمله نشانی و کد پستی ونیز زمان فعالیت شرکت باید در سامانه ثبت شود.

سپس باید اطلاعات کامل از اعضای موسسین شرکت و شرکای شرکت به صورت کامل و صریح در سایت اداره ثبت شرکت ها بارگزاری شود این اطلاعات شامل ارائه یک نسخه رونوشت از شناسنامه ونیز کارت ملی شرکای شرکت می باشد.

لازم به ذکر است که اعضای شرکت که قصد ثبت شرکت خود را دارند نباید در ارگان های دولتی مشغول به کار باشند و تمام آنها باید فاقد سوسابقه مالی و کیفری باشند. تمامی فعالیت های شرکت باید به طور کامل در سامانه قرار داده شود.

در مرحله بعد نام انتخابی شرکت را که از قبل مشخص شده را واردکنید. پیشنهاد می شود در زمان انتخاب نام 5 نام را با توجه به قانون اداره ثبت شرکت ها انتخاب کنید و در سایت بارگزاری کنید.

توجه : به دلیل وجود قوانین تعیین شده برای انتخاب نام پیشنهاد می کنیم در خصوص مشاوره در این امر با مشاوران مادر موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و از تجربه بیش از 10 سال کارشناسان ما درامر ثبت شرکت ها بهره بگیرید.

در مرحله بعد باید مقدار سرمایه اولیه در زمان تاسیس شرکت را مشخص کنید این میزان براساس نوع شرکت که مایل به ثبت آن هستید متفاوت می باشد. در صورتی که سرمایه ما به صورت سرمایه اسمی تعیین گردد میزان سرمایه مطرح شده مقداری فرضی است در این مراحل نیازی به پرداخت آن نمی باشد.
در زمان ارائه مشخصات سهامداران و شرکا باید مواردی چون میزان سهم آنها در سهام شرکت و میزان مسئولیت آنها و نیز حق امضای مدیران ذکر شود.
در صورتی که شرکت دارای نمایندگی های دیگری در کشور و یا در کشور های دیگر باشد باید تمام مشخصات آن ها به طور کامل و صحیح در سامانه ثبت شرکت ها ثبت شود. مرحله بعدی شرح و ارائه دادن اساسنامه و شرکتنامه و اظهار نامه شرکت می باشد که این مدارک باید قبل از اقدام به ثبت شرکت تدوین و تنظیم شوند. در مرحله آخر در ثبت آنلاین شرکت دکمه ثبت شرکت را زده و بدین ترتیب مدارک شما جهت بازرسی توسط کارشناسان اداره ثبت شرکت ها مورد بررسی قرار می گیرد.
در صورت کامل و بدون عیب بودن مدارک طی مدت معینی کارهای مربوط به ثبت شرکت شما انجام خواهد گرفت. ولی اگر مدارک دارای نقص باشند پیامی در راستای اصلاح مدارک برای شما در سایت فرستاده می شود که باید در زمان مشخص شده اقدام به درج مدارک صحیح در سایت کنید.

در صورت داشتن هر سوالی در تمامی مراحل ثبت آنلاین شرکت در شیراز فوراً با مجموعه ارزان ثبت تماس بگیرید تا به صورت غیرحضوری و کاملا تخصصی شما را در مسیر ثبت شرکت در شیراز همراهی کنند.

اساسنامه شرکت چیست ؟

اساسنامه هر شرکت مهم ترین و بارزترین ویژگی آن می باشد. در واقع اساسنامه همان شناسنامه شرکت می باشد زیرا در آن مواردی چون حدود اختیارات شرکا و سهامداران در شرکت و نیز تعیین سطوح اختیارهای هیئت مدیره شرکت و میزان مسئولیت هر کدام از افراد در زمان سود و زیان در شرکت و زمان فعالیت شرکت به طور کامل بیان می شود.

هم چنین در اساسنامه هر شرکت مواردی چون تعیین مدیران شرکت و بازرسان در شرکت و قوانین مربوط به انتخاب مدیر جدید در زمان فوت و یا استعفای مدیر قبلی قید می شود. تمامی مفاد ذکر شده دراساسنامه باید به طور کامل در زمان حیات شرکت انجام شود.

شرکتنامه شرکت چیست ؟

یک قرار داد که شامل اطلاعات تمامی سهامداران و شرکای شرکت می باشد و این قرارداد میان اعضای شرکت و سهامداران آن تنظیم می گردد. موضوع شرکتنامه اساساً شامل مشخصات تمامی شرکا و سهامداران و هیئت مدیره و زمان فعالیت قانونی شرکت و میزان وظایف هر فرد برای رسیدن به اهداف آتی شرکت می باشد.

شرکت های تجاری شامل 7 نوع می باشند که در ادامه به پر متقاضی ترین آنها برای ثبت در کشور اشاره خواهیم کرد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز

در این نوع شرکت ها تعداد شرکا بیشتر از دو نفر است. ویژگی بارز این شرکت ها حدود مسئولیت هر یک از اعضا در زمان سود و زیان شرکت می باشد که میزان آن براساس سهام هر فرد در شرکت می باشد.

برای مثال اگر سرمایه در شرکت 500 هزار تومان باشد و مبلغ بدهی در شرکت بیشتر از این مقدار باشد در این صورت افراد فقط براساس میزان سرمایه آورده در شرکت مسئول در پرداخت قروض شرکت هستند و بقیه آن باید توسط شرکت تامین شود.

از دیگرویژگی های این نوع شرکت هامی توان به درصدی بودن سرمایه برای شرکا اشاره کرد که این مقدار به هیچ عنوان تبدیل به سهام نخواهد شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شیراز لطفاً این مقاله را مطالعه نمایید: ثبت شرکت با مسئولیت محدود

• شرکت سهامی خود شامل دو نوع سهامی عام وخاص می باشد.

ثبت شرکت سهامی عام در شیراز

این نوع شرکت ها جز پرطرفدارترین نوع برای ثبت شرکت در کشور می باشد. موضوع فعالیت در این شرکت ها امور بازرگانی می باشد. سرمایه در این شرکت ها به صورت سهام به دیگران فروخته می شود واز این راه برای شرکت تامین مالی خواهد شد.

مدیران شرکت با انتشار اوراق پذیره نویسی اقدام به پرداخت سهام به مردم خواهند کرد. حداقل اعضا در شرکت سهامی عام 5 نفر می باشد. در زمان بدهی شرکت اعضای شرکت به میزان سرمایه ورودی خود در شرکت مسئول در پرداخت بدهی شرکت می باشند. در زمان ثبت شرکت سهامی عام در شیراز درج عبارت سهامی عام قبل و یا بعد از نام اصلی شرکت الزامی است.

ثبت شرکت سهامی خاص در شیراز

تفاوت شرکت سهامی عام با سهامی خاص درتعداد اعضای تشکیل دهنده  آن می باشد. در شرکت سهامی خاص حداقل اعضای تشکیل دهنده 3 نفر می باشد به همراه دو تفر بازرس. سرمایه در این شرکت ها به صورت اوراق سهام بین شرکا به طور مساوی تقسیم می شود.

سهام هر فرد در ثبت شرکت سهامی خاص  در شیراز را می توان به دیگر افراد انتقال داد. مسئولیت پرداخت بدهی در شرکت برمبنای سرمایه وارده هر فرد در شرکت می باشد. سرمایه مورد نیاز در زمان تاسیس شرکت حداقل یک میلیون ریال است. در قید نام این شرکت ها, قبل و یا  بعداز نام  اصلی شرکت باید عبارت خاص ذکر شود.

ثبت موسسه غیر تجاری در شیراز

موسسات غیر تجاری در دو نوع انتفاعی و غیر انتفاعی قابل ثبت هستند موضوعات موسسه باید در موارد غیر تجاری باشد و در برخی موارد نیز بدون اخذ مجوز امکان ثبت موسسه وجود ندارد. شما می توانید برای ثبت موسسه غیر تجاری مدارک و اطلاعات شرکاء را تهیه کنید و بعد از ثبت اطلاعات در سایت و تنظیم مدارک و امضاء آن درخواست ثبت موسسه غیر تجاری را بدهید.

ثبت شرکت خدماتی، ثبت شرکت بازرگانی، ثبت شرکت پیمانکاری در شیراز

تاسیس شرکت خدماتی یا بازرگانی یا پیمانکاری منوط به تهیه و تدوین موضوعات خدماتی یا بازرگانی یا پیمانکاری است. برای تدوین موضوع در موارد مربوطه به سایت روزنامه رسمی وارد شوید.

بعد وارد شدن به آگهی های قانونی در قسمت موضوع یا اسم عنوان پیمانکاری یا بازرگانی یا خدماتی را سرچ کنید و بر اساس موضوعات مرتبط موضوع مربوطه را تنظیم کنید.

مدارک لازم جهت انجام ثبت شرکت در شیراز

1. ارائه دو نسخه از تمامی سندهای مربوط به شرکت که به امضای همه اعضا رسیده باشد.

2. ارائه  کپی مدارک شناسایی همه اعضا و سهامداران در شرکت که تمامی آنها کپی برابر اصل شده باشند.

3. تمامی مدارک را همراه فیش واریز اینترنتی آنها وبا تاییدیه مربوط به آن و نام انتخابی برای شرکت باید ارائه شود.

هزینه و زمان ثبت شرکت شیراز

به منظور اطلاع بیشتر در خصوص هزینه تماس با کارشناسان ارزان ثبت ضروری است. لیکن باید بدانید که عوامل مختلفی در هزینه ثبت شرکت در شیراز موثر است مانند: نوع شرکت، تعداد اعضای شرکت، سرمایه اولیه و مابقی پارامترها. همچنین می توانید با مطالعه این مقاله در این خصوص اطلاعات بیشتری حاصل نمایید: هزینه و تعرفه ثبت شرکت

نکات پایانی در بعد از ثبت شرکت

بعداز ثبت شرکت باید برای دریافت کد اقتصادی و نیز تشکیل دادن  پرونده مالیاتی برای شرکت اقدام شود. مرحله آخر ثبت شرکت در شیراز درج آگهی تاسیس شرکت در روزنامه رسمی کشور می باشد.

شما با انجام این کار باعث افزایش اعتبار شرکت خود درمیان افراد دیگر خواهید شد. در صورتی که تصمیم به ایجاد هر تغییری در ویژگی ها و فعالیت شرکت خود در آینده داشته باشید باید تمامی اصول و مرحله های مربوط به بعد از ثبت شرکت در شیراز را به طور کامل انجام داده باشید.

آدرس اداره ثبت شرکت ها در شیراز

آدرس اداره ثبت شرکت ها مدارک ثبتی را باید به سازمان ثبت شرکت ها به آدرس: جنب اداره همیاری شهرداری های استان فارس، خیابان کریم خان زند ارسال شود.

ثبت شرکت در استان فارس

 •  ثبت شرکت شیراز
 •  ثبت شرکت فسا
 •  ثبت شرکت فیروز
 • ثبت شرکت جهرم
 •  ثبت شرکت آباده
 • ثبت شرکت اردکان
 •  ثبت شرکت کازرون
 •  ثبت شرکت مرودشت
 •  ثبت شرکت داراب
 •  ثبت شرکت نی ریز
 •  ثبت شرکت لارستان
سخن پایانی

ارزان ثبت در زمینه ثبت شرکت همیشه موفق و قدرتمند عمل کرده وبا داشتن بیش از 10 سال سابقه در زمینه ثبت شرکت آماده انجام تمام کارهای مربوط به ثبت شرکت شما می باشد.

پس فقط لازم است تلفن خود را بردارید و با مشاوران ما در گروه ارزان ثبت  تماس بگیرید تا در حداقل زمان به طور تخصصی و حرفهای کارهای مربوط به ثبت شرکت شما انجام گیرد و دیگر نیازی به اقدام شخصی شما درامور ثبت شرکت نباشد.

ثبت شرکت ارزان درشیراز و سایر شهرهای استان فارس را با ارزان ثبت تجربه کنید و خاطره خوب همکاری با موسسه ارزان ثبت را از دست ندهید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :