ثبت برند در شیراز

ثبت برند تخصصی

یک روش مهم برای رسیدن به نتیجه مطلوب در دنیای پر رقابت تجاری امروز اقدام برای ثبت برند می باشد . اگر تصمیم به ثبت برند در شیراز دارید و نمی دانید این کار را باید از کجا شروع کنید. این مطلب را تا پایان بخوانید . این مقاله تدوین شده است تا شما را در راه رسیدن به اهدافتان راهنمایی کند.

پس بهتر است تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا گام های ثبت برند در شیراز، مدارک لازم، هزینه، طبقات برند و سایر موارد  را حرفه ای و با دقت کامل طی کنید.

تعریف برند به زبان ساده

هر شخصی که در حال کسب درآمد در سایه قوانین کشور باشد می تواند برند و علامت تجاری خود را ثبت کند. برند یک طرح یا اسم مشخص می باشد که توسط فردی به صورت حقیقی یا حقوقی ثبت می شود . برند یک محصول باید گویای ویژگی های آن باشد و مخاطب با یک نگاه بتواند درک واضحی از مشخصات و اهداف آن کالا یا خدمات پیدا کند .

رای کسب اطلاع از نحوه ثبت برند خود کافی است تا پایان این مقاله با ما همراه بوده تا درک کاملی از مراحل و مدارک و همین طور شرایط مربوط به ثبت برند در شیراز کسب کنید.

مزایای ثبت برند در شیراز

با ثبت برند و درج مشخصات مخصوص به خود در واقع آن محصول و حرفه را به نام خود ثبت کرده اید و دیگر شخصی نمی تواند از شهرت شما سواستفاده کند و در صورت مشاهده چنین پیش آمدهایی می توانید به صورت کاملاً قانونی و با مراجعه به دادسرا از فرد خاطی شکایت کنید.

ثبت برند باعث تفکیک حرفه شما و تولیدات و خدمات مرتبط با آن می شود و نام تجاری حرفه شما در ذهن مخاطبتان با یک برند خاص نقش می بندد.

ثبت برند و علامت تجاری دست شما را در تبلیغات و بازاریابی باز می گذارد، امکان تبلیغات محیطی و ثبت شغل خود در سامانه 118 را با ثبت برند پیدا می کنید.

پس از ثبت علائم تجاری می توانید ایجاد شعبه یا نمایندگی کرده بر در آمد خود بیفزایید.

ثبت برند و لوگو در شیراز به معنای ماندگاری نام تجاری مخصوص شما در اذهان عمم جامعه و جلب مشتری بیشتر و اعتماد بیشتر آنها است.

ثبت اسم تجاری یا نشان تجاری در شیراز به معنای حقوق انحصاری استفاده از این اسم می باشد که خود امتیازات زیادی به همراه دارد.

 نکته: یکی ازویژگی های مهم برند مدت زمان اعتبار آن می باشد که 10 ساله است و در صورت سر رسید انقضای آن باید توسط متقاضی درخواست تمدید گزارش شود.

علائم و برند غیر قابل ثبت در شیراز

برای درج نام و ثبت علائم تجاری در شیراز نباید از اسامی و تصاویر افراد معروف استفاده کرد. هم چنین از درج نام هایی با مضمون مکان های تاریخی و جغرافیایی باید پرهیز کرد.

درج نام ائمه، اسامی مذهبی، اسم نهادهای اداری داخلی و خارجی ممنوع می باشد. نمی توان اسم عام را یا اسم خود محصول را به عنوان برند ثبت نمود. به عللاوه صفت های تفضیلی نیز قابل ثبت نمی باشد و رد می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اسامی غیر قابل ثبت برای برند لطفاً این مقاله را مطالعه نمایید: علائم تجاری غیر قابل ثبت

برند در شیراز به چند طریق قابل ثبت می باشد ؟

برند در کشور به دو طریق قابل ثبت است. در روش ثبت برند به صورت حقیقی فرد متقاضی شخصاً کارهای ثبت برند خود را انجام می دهد. این روش به دلیل پیچیده بودن مراحل ثبت به متقاضیان ثبت برند پیشنهاد نمی شود.

روش دوم و بهترین روش برای ثبت برند در شیراز اخذ وکیل و کارشناس خبره برای انجام امور ثبت برند  و ثبت علامت تجاری در شیراز می باشد. در این روش متقاضی و صاحب برند با در اختیار گذاشتن مدارک لازم نزد کارشناس, وی را به عنوان وکیل خود برمی گزیند تا او تمام کارهای ثبت برند در شیراز را کاملاً حرفه ای انجام دهد و بدین ترتیب در زمان و هزینه خود صرفه جویی کند. در این روش از رفت و آمد با تهران راحت می شوید زیرا اداره ثبت برند تنها در تهران قرار دارد و فاقد شعبه در شهرهای ایران می باشد.

ثبت برند تخصصی
ثبت برند در شیراز با کم ترین هزینه

مدارک لازم ثبت برند در شیراز

مدارک لازم برای ثبت برند به دو صورت می باشد در ادامه به مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی و حقوقی اشاره خواهیم کرد.

 •  مدرک های مورد نیاز برای برند حقیقی شامل  این موارد می باشد: مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند در شیراز , ارائه جوازفعالیت, طرح نهایی شده برند و نماد تجاری مورد نظریا نام تجاری در شرف ثبت
 •  مدرک های لازم برای ثبت برند حقوقی مشمول این موارد می شود: کپی برابر اصل شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل, تسلیم جوازکسب یا موافقت اصولی یا هر نوع مجوز, نمونه لوگو و برند نهایی مورد تایید، مدارک شرکت

می توانید با موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و یا با سپردن کارهای ثبت برند خود , از انجام سریع و به موقع کارها اطمینان حاصل فرمایید.

نحوه انجام مراحل و روش آسان ثبت برند در شیراز

با ثبت نام در سامانه اداره ثبت علائم تجاری و وارد کردن مشخصات متقاضی ثبت برند شیراز می توانید هر وقت که خواستید وارد حساب کاربری مخصوص خود شده و برند خود را ثبت و یا از معتبر بودن آن اطمینان حاصل فرمایید. سپس تمام مراحل ثبت برند در شیراز را به طور کامل و با دقت انجام دهید.

 1. ورود به سایت اداره ثبت و ارائه نام و طرح نهایی شده برند خود. نام و طراحی برند باید به شیوه ای اتخاذ شده باشد که با یک نگاه بتوانید به مشخصات وویژگی های محصول پی ببرید.
 2.  واردکردن مشخصات ثبت برند. این مشخصات بستگی به فردی داردکه اقدام به ثبت برند می کند و امکان دارد به صورت حقیقی و یا حقوقی انجام گیرد.
 3.  تکمیل اظهارنامه برند, شامل موضوع  فعالیت مالک برند که باید به شکل شفاف وبا جزئیات وارد شود. باید متن اظهارنامه را برای بازرسی توسط کارشناسان ثبت برند در شیراز فرستاد تا توسط آن ها تایید و یا در صورت داشتن ایراداتی به شما در جهت تکمیل و یا اصلاح موارد نامه ای اینترنتی فرستاده شود.
 4. پرداخت هزینه های مربوط به ثبت برند و آگهی کردن اظهارنامه و برند مربوطه در روزنامه ای رسمی برای اولین بار. نکته: در صورت اعتراض شخصی مبنی بر تکراری بودن برند و لوگوی شما در مدت معلوم 30 روزه باید مدارک از طرف هردو متقاضی به اداره ثبت علائم فرستاده شده تا توسط بازرسان بررسی های لازم انجام گیرد و رای نهایی صادر شود.
 5.  در صورتی که به برند شما اعتراضی نسبت داده نشد برای درج دومین آگهی در روزنامه باید اقدام کنید و هزینه ها را بپردازید.
 6.  آخرین مرحله نیز ارائه مدارک کامل و اظهارنامه ها و تاییدیه های نام و برند مربوطه به اداره ثبت و اخذ گواهی تصدیق  برند در آن محل می باشد.

اگر در هر یک ازمراحل از اقدامات قبل از ثبت برند تا گام آخر ثبت برند در شیراز سوالی برای شما متقاضی گرامی پیش آمد تنها با یک تماس یا مراجعه حضوری به موسسه ارزان ثبت و  اخذ مشاوره از کارشناسان ثبت برند موسسه می توانید پاسخ سوالات خود را بگیرید.

در صورت تمایل به اخذ اطلاعات بیشتر در مورد مراحل ثبت برند این مقاله را بخوانید : مراحل ثبت لوگو

ثبت برند در شیراز
ثبت برند در شیراز

مدت زمان ثبت برند در شیراز

برای انجام ثبت برند در شیراز مراحل مختلفی باید طی شود وهرکدام از آن ها دارای هزینه های مختلفی می باشند . برای برآورد تمام هزینه ها کافی است از کارشناس مالی ارزان ثبت با سال ها تجربه در زمینه ثبت برند مشاوره بگیرید تا وی با تخمین تمام هزینه ها شما را راهنمایی  کند .

معمولاً ثبت برند در اداره ثبت با در نظر گرفتن تاییدیه بازرسان حداقل3 ماه طول خواهد کشید .زیرا تایید اظهارنامه برند در وهله اول با بررسی سه کارشناس یک کارشناس مسئول و سپس رئیس کل دایره ثبت برند شیراز 35 تا 45 روز  در این مدت در صورت اخذ یک وکیل و کارشناس مجرب می توانید بسیار سریع تر به اهدف خود نزدیک شوید.

هزینه ثبت برند در شیراز و طبقات برند

ثبت برند نزد اداره علائم تجاری در 45 طبقه که به صورت مجازی برای آن در نظر گرفته شده است ، انجام می شود. یعنی هر محصول یا خدماتی که ثبت می شود در گواهی ثبت برند ذکر می شود که در کدام طبقه به ثبت رسیده است . هر طبقه مخصوص محصولاتخاصی می شود که پس از ثبت در آن طبقات جای گرفته و به ثبت می رسند.

طبقه 33 خالی می باشد و مخصوص مشاغل نوین و نوظهور است که پس از ثبت به این طبقه اضافه می گردند. شایان ذکر است که چنانچه محصولات متفاوتی را بخواهید با یک برند ثبت کنید و این محصولات در طبقات مختلف دسته بندی شده باشند باید به ازای ثبت در هر طبقه یک هزینه اضافه طبقه پرداخت کنید که بر هزینه کلی ثبت برند در شیراز می افزاید.

مثلاً چنانچه  هم محصولات لبنی و هم خشکبار تولید می کنید طبقات این دو از هم جداست و برای ثبت برند و علامت تجاری هزینه بیشتری نسبت به کسی که فقط تولید کننده لبنیات است باید متحمل شوید.

موسسه ارزان ثبت آماده ارائه تخصصی ترین مشاوره به متقاضیان ثبت برند در شیراز می باشد و با پشتوانه سال ها تخصص خود در امر ثبت برند این تضمین را به متقاضیان خواهد داد که در کمترین زمان کارهای ثبت برند آن ها را به صورت کاملاً تخصصی به سرانجام برساند.

خدمات مالکیت صنعتی برای ثبت برند در شیراز

سازمان مالکیت صنعتی خدمات ثبتی اختراع، برند و علائم تجاری، طرح صنعتی را ارائه می دهد. این سازمان در سطح معاهدات بین المللی و داخلی روند ثبت مالکیت صنعتی را انجام می دهند. علاوه بر این صدور آگهی و گواهی نامه هایی ثبتی، ثبت تغییرات و ظهرنویسی آن در آگهی ثبت، انتقال مالکیت خدمات ثبت شده در مدت اعتبار قانونی، تمدید اعتبار برخی خدمات از مهمترین خدماتی است که در این سازمان ارائه می شود.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در شیراز

همان طور که در مبحث قبل عنوان کردیم ثبت اختراع و طرح صنعتی دو خدمات اصلی سازمان مالکیت صنعتی هستند. اختراع قبل از افشاء باید به ثبت برسد و مخترع برای ساخت اختراع باید دست به ابداعی غیر قابل پیش بینی زده باشد در این صورت با ثبت اختراع می توانید به مدت 20 سال از تمام امتیاز های مخترعین ایرانی برخوردار شوید.

طرح صنعتی نیز تغییرات اصلی در ظاهر کالا است اگر ابداع و خلاقیت تنها در تغییرات ظاهری چشم گیری باشد شما می توانید طرح مورد نظر را به عنوان طرح صنعتی به ثبت برسانید. اعتبار طرح صنعتی 5 ساله است که طی دو دوره نیز قابل تمدید می باشد.

ثبت برند در استان فارس توسط ارزان ثبت

 • آباده
 • اقلید
 • خرم بید
 • بوانات
 • پاسارگاد
 • ارسنجان
 • مرودشت
 • سپیدان
 • رستم
 • ممسنی
 • کازرون
 • فیروزآباد
 • فراشبند
 • مهر
 • لامرد
 • گراش
 • لارستان
 • جهرم
 • کوار
 • خرامه
 • فسا
 • زرین دشت
 • استهبان
 • نی ریز
 • داراب
 • سروستان
 • خنج
 • کارزین

جهت ثبت برند و علامت تجاری در شیراز و شهرهای دیگر استان فارس بدون اتلاف وقت با کارشناسان مجموعه ثبتی ارزان ثبت تماس بگیرید و تجربه ثبتی ارزان ، سریع و آسان را برای خود رقم بزنید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :