اصول ثبت برند در اهواز

اصول ثبت برند در اهواز

برای ثبت برند در اهواز در کم ترین زمان باید مراحلی را پیمود تا به هدف خود برسید. این را در نظر داشته باشید که برندسازی باعث اعتبار بخشیدن به یک کسب و کار می شود. در ادامه به نکاتی در خصوص ثبت برند و علامت تجاری در اهواز خواهیم پرداخت و مطالب و نکات مهمی را برای ثبت برند به شما ارائه می دهیم.

ثبت برند در اهواز به چه منظور انجام می شود ؟

برای مطرح شدن در حوزه فعالیت خود باید به بحث برند و برندینگ توجه ویژه ای شود تا باعث پیشرفت هرچه بیشتر در زمینه کاری فرد شود. برای جلوگیری از سوء استفاده افراد از شهرت و پیشینه کاری شما باید ثبت برند را انجام دهید. زیرا ممکن است برای محصولات خود با یک علامت تجاری ثبت نشده تبلیغات کنید و بعد از رسیدن برند خود به شهرت تازه متوجه شوید که شخص دیگری پیش از شما عین یا مشابه این اسم تجاری را ثبت کرده است.

در این صورت آن شخص می تواند از شما شکایت کند و دیگر شما حق استفاده از برندی که آن همه برای شناساندن آن به مردم سرمایه گزاری کردید را نخواهید داشت. ثبت برند یک موضوع مهم می باشد و برای افرادی که دارای اهداف بلند مدت در حرفه خود می باشند ثبت برند مسئله ای ضروری است. برند در واقع یک طرح مشخص و منحصر برای اجناس و خدماتی می باشد که توسط فعالان اقتصادی به جامعه عرضه می شود.

برای انجام کارهای مربوط به ثبت برند در اهواز باید از یک مشاور و کارشناس باتجربه کمک گرفت و با پشتوانه تجارب وی مراحل ثبت برند را انجام داد تا راحت تر به مقصود خود برسید. در این راه استفاده از خدمات ارزان ثبت را به شما توصیه می کنیم.

درباره اهواز و ثبت برند

اهواز ازجمله شهرهای پرجمعیت کشور به حساب می آید که به دلیل وجود منابع غنی نفت و گاز در آن رونق تجاری و ثبت برند در اهوازرا به همراه دارد. به علاوه در زندگی پر رقابت امروزی کسانی که کسب وکاری دارند و یا می خواهند در آینده به نتیجه مطلوب دست پیدا کنند باید به موضوع برند و ثبت برند بیشتر توجه کنند و در راه دستیابی به آن تلاش به عمل آورند زیرا برای موفقیت در کارشناساندن خود و حرفه خود با یک نام تجاری خاص یا برند در اذهان مشتریان حائز بسیار اهمیت است.

در این مقاله سعی شده تا نکات مهمی را در خصوص مراحل ثبت برند در اهواز و مدارک مورد نیاز، امتیازاتی که ثبت برند اهواز برای شما به همراه دارد و نیز ویژگی های ثبت اسم تجاری  برای اقدام به ثبت برای شما ارائه شود تا شما را از مراجعه به دیگر مقالات رها سازد.

مدارک ثبت برند در اهواز

1. ارائه جوازفعالیت

2. تمام مدارک شناسایی برابر اصل متقاضی ثبت برند (شخص حقیقی و یا مدیر عامل شخص حقوقی، مدارک ثبتی مانند؛ آگهی تاسیس و آگهی آخرین تغییرات شرکت در اهواز را باید ارائه دهید.)

3. ارائه نام مناسب برای برند و محصول یا ارائه یک طرح یا تصویر از لوگو

نکته : جهت ثبت برند لاتین نیاز به داشتن کارت بازرگانی دارید، که ارزان ثبت اخذ کارت بازرگانی را برای شما به انجام می رساند.

نکاتی که باید در نام گذاری برند به آن توجه کنید

ازجمله مهم ترین مواردی که در بازاریابی باید به آن توجه کرد بحث انتخاب نام تجاری می باشد. این نام باید گویای تمام ویژگی های ثبت شرکت در اهواز یا حرفه شما باشد و معرف همه فعالیت های تجاری مربوطه باشد.

این نام باعث تمایز محصول یا خدمات با دیگر رقبا در بازار خواهد شد. پس دقت درانتخاب آن بسیار مهم تلقی می شود. در نام گذاری برند باید نام های جغرافیایی را استفاده نکرد و نیز از به کار بردن اسم های افراد معروف اجتناب کرد .اسامی مذهبی، اماکن، سازمان های دولتی و جهانی در نام برند قابل استفاده نیستند.

به هنگام ثبت اسم تجاری باید نامی برگزید که عین یا مشابه آن قبلاً ثبت نشده باشد. اگر ثبت برند به شکل ثبت لوگو و ثبت علامت تجاری در اهواز است هم باید طرحی منحصر به فرد ارائه شود که می تواند فقط یک شکل یا ترکیبی از شکل و حروف یا اعداد باشد. ( لوگوگرام) در آخر باید گفت که در ثبت نام تجاری در اهواز باید به گونه ای این نام انتخاب شود که باعث شهرت محصول شود و در آینده بتوان آن را از دیگر موارد مشابه تمییز داد. پس نتیجه می گیریم که انتخاب نام برند مناسب برای تولیدات امری مهم تلقی می‌شود که دقت کافی برای انتخاب آن لازم است.

مزیت ثبت برند در اهواز

با انجام ثبت برند در اهواز در واقع خود را با یک ظاهر شکلی خاص یا یک اسم یا نام ویژه به دیگران می شناسانید. بدین ترتیب هر شخص با دیدن برند شما پی به سابقه محصول برده و تمایل به خرید آن پیدا می کند.

پس ثبت برند و در پی آن ارائه کالای خوب به منزله افزایش مشتریان و افزایش درآمد شماست. با داشتن برندی انحصاری می توانید دراقداماتی هم چون مزایده و مناقصه شرکت کنید به ویژه اگر برند حقوقی یا شرکتی داشته باشید و نیز نمایندگی داشته باشید.

از دیگر مزیت ثبت برند در اهواز این است که چنانچه متوجه شوید شخص دیگری نام یا عکس شبیه به برند و لوگو شما را برای تبلیغ محصول یا خدمات خود استفاده می کند می توانید از وی شکایت کنید اما اگر ثبت برنددر اهواز انجام نداده باشید حق قانونی شکایت از او را ندارید. در حقیقت ثبت برند ثبت یک امتیاز انحصاری و نوعی مالکیت معنوی برای شماست که سود مادی برایتان در پی خواهد داشت.

برای ثبت برند می توانید با موسسه ثبتی ارزان ثبت در تماس باشید و با مشاوران موسسه ارزان ثبت برای ثبت برند اهواز مشاوره کرده و امور ثبت برند خود را  از اول تا آخر به آن ها بسپارید.

مراحل ثبت برند در اهواز
مراحل ثبت برند در اهواز

مراحل ثبت برند در اهواز

ثبت برند یک موضوع مهم می‌باشد که باید به آن توجه ویژه ای کرد. قبل از شروع به انجام مراحل ثبت برند باید متقاضی ثبت برند دراهواز درسامانه ثبت علائم تجاری ثبت نام اینترنتی انجام دهد تا بدین وسیله بتواند تشکیل پرونده دهد و اظهارنامه الکترونیک برند را ثبت کندو در زمان پیگیری برند از این طریق یعنی شماره اظهارنامه اقدام شود.

 •  انتخاب نام یا طرح مناسب برای برند و علامت تجاری و درج آن و مشخصات آن در سامانه iripo.ssaa.ir 
 •  انتظار جهت تایید اظهارنامه برند و سایر اطلاعات وارد شده
 •  در صورت تایید اظهارنامه تمام مدارک لازم جهت ثبت برند در اهواز را باید به اداره مربوطه ارائه نمود.
 •  در صورت تایید نسخه کاغذی مدارک پرداخت هزینه های مربوط به چاپ اولین آگهی در روزنامه رسمی.
 • در این زمان باید یک وقفه 30 روزه در انجام مراحل ثبت برند ایجاد کنید. این کار به دلیل این انجام می‌گیرد که اگر شخصی به برند آگهی شده اعتراضی داشت بتواند در طی این مدت معلوم آن را مطرح کند.
 •  در صورتی که اعتراضی به برند مورد نظر وارد نشود هزینه های مربوط به درج آگهی برای دومین دفعه در روزنامه را پرداخت می‌کنید. ثبت برند را در روزنامه به چاپ می‌رسانید تا عموم از ثبت علامت تجاری شما آگاه شوند.
 •  در این زمان کارهای ثبت برند به مرحله آخر یعنی مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری و درخواست گواهی برند رسیده است. در این مرحله فرد متقاضی یا وکیل (وکیل موسسه ارزان ثبت) این کار را انجام دهند.
 •  پس از ده روز متقاضی یا نماینده وی با مراجعه به اداره ثبت می‌تواند تصدیق ثبت برند در اهواز را دریافت نماید.

هزینه و زمان مربوط به ثبت برند در اهواز چقدر است ؟

هزینه ثبت برند به مواردی چون حق الوکاله وکیل، هزینه پست، تعداد محصولات و طبقات ثبتی و نوع برند بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان هزینه دقیقی برای ثبت برند اهواز اعلام نمود.

برای مشاوره و تعیین مبالغ هزینه‌های ثبت برند با مشاورین مجرب ارزان ثبت در این زمینه در ارتباط باشید. با سپردن کارهای مربوط به ثبت برند اهواز خیال خود را از لحاظ صحیح انجام شدن کارها آسوده کنید.

زمان ثبت برند حدود 35 الی 45 روز است. از زمانی که اظهارنامه ثبت می شود زمان تقریبی ثبت برند آغاز می‌شود. هربار که درخواست شما رد می‌شود و درخواست جدیدی ثبت می‌کنید زمان ثبتی از اول مچدد شروع می‌شود. بنابراین اگر برای ثبت برند اهواز عجله دارید حتما با مجتمع ثبتی و حقوقی ارزان ثبت تماس بگیرید.

موسسه ارزان ثبت همواره بادارا بودن مشاوران با تجربه همراه و پشتیبان شما است.

خدمات مالکیت صنعتی در اهواز

اداره مالکییت صنعتی در استان خوزستان خدمات خود را به صورت آنلاین و از طریق سایت رسمی این سازمان ارائه می‌دهد شما می‌توانید با وارد شدن به سایت مالکیت صنعتی و عضویت در آن از خدمات ثبتی اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری استفاده کنید.

البته باید درخواست ثبت آنها را در قالب اظهارنامه ارائه بدید در صورتی که کارشناسان مالکیت صنعتی تاییدیه مربوطه را ارائه دهند گواهی نامه اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری صادر می‌شود.

لازم به ذکر است که زمانی قوانین اختراع و طرح صنعتی و علائم تجاری برای حمایت مالکیت معنوی قابل اجرا است که گواهی نامه های ثبتی در خصوص آن صادر شود.

چگونه ثبت اختراع در اهواز انجام دهیم ؟

ثبت اختراع در اهواز مشروط به داشتن اختراعی است که ساخته یا متریال ساخت آن در قالب نقشه‌های منظم تهیه و تدوین شود. ثبت اختراع با تنظیم اظهارنامه الکترونیکی در سایت مالکیت صنعتی انجام می‎‌شود. بررسی‌ها در سایت مالکیت صنعتی توسط کارشناسان و متخصصان از لحاظ فنی اختراع مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورت تایید ثبت اختراع می‌توانید گواهی 5 الی 20 ساله برای حمایت قانون مالکیت معنوی دریافت کنید.

چگونه ثبت طرح صنعتی در اهواز انجام دهیم ؟

گاهی هنر دست یک طراح و یا خلق یک پدیده جدید به شکل یک کالا تجلی پیدا کند. سازمان مالکیت صنعتی برای اجرای قانون مالکیت صنعتی این فرصت را برای ثبت طرح صنعتی و حمایت مالکیت طرح ثبتی به مدت 5 الی 15 ساله دارد.

ثبت برند در استان خوزستان

 • ثبت برند در آبادان
 • ثبت برند در دزفول
 • ثبت برند در شوشتر
 • ثبت برند در رامهرمز
 • ثبت برند در خرمشهر
 • ثبت برند در بهبهان
 • ثبت برند در مسجد سلیمان
 • ثبت برند در اندیمشک
 • ثبت برند در امیدیه
 • ثبت برند در ایذه
 • ثبت برند در شوش
 • ثبت برند در ماهشهر

اداره ثبت علائم تجاری در تهران مستقر است. به همین دلیل انجام امور ثبتی حضوری برای اهوازی های عزیز کمی دشوار است. از این رو مجتمع ارزان ثبت با همکاری بهترین وکلاء در تهران به این دغدغه شما عزیزان پایان داده است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :