روش ثبت برند در ایلام

روش ثبت برند در ایلام

یکی از اقداماتی که باید بعد از ثبت شرکت به آن پرداخت موضوع ثبت برند می باشد. ثبت برند برای ادامه فعالیت یک شرکت اجباری نیست ولی اگر می خواهید خود را از دیگر رقبا متمایز سازید باید ثبت برند در ایلام انجام دهید.

علامت تجاری و برند عنوانی متشکل از نمادهای گرافیکی و طراحی شده یا کلمات یا هر دو این ها برای یک محصول و خدمات مشخص می باشد. علامت تجاری شامل حروف و اعداد و یا متشکل از هر دو آن ها است که باید با نهایت دقت طراحی و ارائه شود.

طرح نهایی در صورت تایید بازرسان اداره ثبت علائم تجاری یا اداره مالکیت صنعتی قابل ثبت و پیگیری خواهد بود. ثبت برند در ایلام یعنی ثبت یک دارایی معنوی و سرمایه پنهان برای شما که توسط موسسه ارزان ثبت انجام می شود.

چگونگی ثبت برند در ایلام

در این مقاله به منظور تسهیل در انجام امور ثبت برند و علامت تجاری در ایلام به بحث چگونگی ثبت برند خواهیم پرداخت. ثبت علامت تجاری و برند به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام می پذیرد. در روش حقیقی ثبت برند به نام شخص انجام می شود.

در ثبت برند حقوقی حقوقی اما ثبت برند و علامت تجاری به نام شرکت یا موسسه یا شخصیت حقوقی است. به جز این ها می توان به شکل اصیل یعنی خود متقاضی ثبت برند انجام دهد یا وکیل بگیرید و یک موسسه ثبتی حقوقی کار ثبت برند در ایلام چه حقیقی (به نام شخص) چه حقوقی (به نام شرکت) را برای شما به انجام برساند.

مدارک لازم برای ثبت برند در ایلام

اسناد و مدارک لازم برای ثبت برند حقیقی:
 •  رونوشت جواز فعالیت مثل جواز کسب یا تاسیس یا موافقت اصولی
 •  رونوشت مدارک شناسایی متقاضی ثبت برند
 •  طرح برند و لوگوی طراحی شده نهایی یا اسم تجاری استعلام شده
 •  کارت بازرگانی در صورتی که برند دارای حروف و نماد لاتین باشد.
 • وکالت نامه وکیل مجموعه ثبتی
مدارک لازم جهت ثبت برند حقوقی:
 •  آگهی ثبت آخرین تغییرات شرکت در ایلام و نیز ارائه مدارک  ثبتی مربوط به شرکت
 •  کپی برابر اصل جوازتاسیس ، پروانه بهره برداری، موافقت نامه اصولی، جواز کسب یا هرمجوز دیگری
 •  نمونه طرح نهایی برای ثبت آرم تجاری یا نام تجاری استعلا شده قبل از ثبت
 •  رونوشت مدارک شناسایی و احراز هویت مدیرعامل شرکت
 •  وکالت نامه وکیل موسسه ثبت برند و ثبت شرکت در ایلام
 •  کارت بازرگانی برای ثبت برند و علامت تجاری لاتین

نکته: ثبت برند ایلام تنها از طریق اداره مالکیت واقع در تهران خیابان بهشت امکان پذیر است و این اداره دارای شعبه در هیچ شهری نیست. لذا برای سهولت ثبت علامت تجاری در ایلام این امر را به مجموعه ثبتی ارزان ثبت بسپارید.

شرایط ثبت برند در ایلام

نشان و علامت مخصوص متشکل از تصویر و ارقام می باشد که جهت ایجاد تفاوت بین دیگر علائم و برندهای مربوط به محصول و خدمات موردنظر انجام می گیرد. بحث ثبت برند و برندسازی در سال های قدیم نیز مطرح بوده و اساساً مورد جدیدی در دنیای امروز نمی باشد.

در هر عصری برای تمیز دادن محصولات از یکدیگر از نام و مشخصه ای مخصوص استفاده می کردند. مثلاً نام بافنده قالی در پشت آن درج می شد، نام نقاش در گوشه تابلو و نام مجسمه ساز هم بر پیکره ساخته شده به شکل کوچک هک می شد که خود نشان از قدمت برند و علامت تجاری است اما نه به شکل امروزی و قابل ثبت نزد مراجع قانونی.

در زمان انتخاب نام برای برند و علائم تجاری باید به اصالت نام و نیز تکراری نبودن آن توجه ویژه ای کرد. برای اتخاذ بهترین برند برای ثبت با کارشناسان ثبت برند تماس بگیرید و با مشاوره ی اختصاصی با آن ها برند مخصوص خود را برگزینید و بدین ترتیب آینده شغلی خود را تضمین کنید. برندی که اگر طراحی می شود متفاوت و منحصر به فرد باشد و اگر واژه است انحصاری و نوین بوده شبیه آنچه تاکنون ثبت شده نباشد.

از دیگر شرایط ثبت برند ایلام داشتن 18 سال تمام متقاضی ثبت و داشتن مجوز جهت فعالیت است. حتی اگر در شرکت خود مشغول به کار هستید برای ثبت برند به نام خود یا شرکتتان باید مجوز از مراجع مرتبط اخذ نمایید.

آخرین نکته درباره ثبت برند این است که نام برند باید فارسی باشد و کلمات ریشه لاتین و زبان بیگانه نداشته باشند که اگر این گونه باشد اول باید کارت بازرگانی بگیرید و سپس جهت ثبت برند در ایلام اقدام کنید.

استعلام نام برند در ایلام

برای اطلاع از تکراری نبودن برند و عدم درج برند عین یا شبیه توسط شخصی دیگر بهتر است برند مورد نظر را به صورت آنلاین پیگیری کرده و از خاص بودن آن در عرصه کاریتان اطمینان حاصل کنید. همچنین شما متقاضیان ثبت برند در ایلام می توانید در صورت لزوم فرم مربوط به استعلام علامت تجاری و لوگو را پر کرده و با تماس با گروه متخصصین ثبت برند ارزان ثبت کارهای استعلام برندتان را به صورت کاملاً تخصصی پیگیری کرده و برای آغاز مراحل ثبت برند حاضر شوید.

برای آگاهی ازمنحصر به فرد بودن و عدم تکرار اسم برند مورد نظر خودمی توانید با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و با اتخاذ مشاوره رایگان از مزیت های ثبت آنلاین و حرفه ای برند و علائم تجاری به صورت صد در صد حرفه ای اطمینان حاصل نمایید.

نکته : روش دیگر استعلام برند قبل از ثبت رجوع یه سامانه اداره ثبت علائم تجاری به آدرس iripo.ssaa.ir می باشد.
ثبت برند و علامت تجاری
ثبت سریع برند در ایلام

چگونگی ثبت برند در موسسه ارزان ثبت

موسسه ارزان ثبت درابتدا به صورت تلفنی یا حضوری به افراد متقاضی ثبت برند مشاوره رایگان ارائه می دهد تا از چگونگی ثبت برند و تخصص کارشناسان ارزان ثبت اطمینان حاصل کرده تا بدین ترتیب آن ها  تمام سوالات مربوط به ثبت برند خود را از مشاوران متخصص ارزان ثبت بپرسند و در مواردی که دارای ابهامات برای انجام مراحل ثبت باشند پاسخ می گیرند.

کارشناسان ثبت برند و علامت تجاری موسسه ارزان ثبت بهترین گزینه برای مشاوره تخصصی به متقاضیان ثبتبرند یا شرکت در ایلام خواهد بود. پس برای انجام امورثبت برند خود بدون اندکی تامل با مجموعه ارزان ثبت تماس بگیرید.

در گام بعد از مشاوره به متقاضیان، کارشناسان ثبت برند برای عقد قرارداد با آن ها با توجه به اهداف تقاضاکنندگان ثبت برند مورد نظر در محل کار متقاضی و یا با انجام هماهنگی لازم با متقاضیان در محل موسسه یا به شکل دور کاری و اینترنتی اقدام به عقد قرارداد می کنند. در واقع با عقد قرار داد تمام برنامه ریزی های بلند مدت برای آغاز مراحل ثبتی در حداقل زمان ممکن و با هزینه ای به مراتب کمتر از دیگر موسسات ثبتی تدوین می شود.

قدم بعدی کارشناسان, مدارک لازم برای ثبت برند شما را به شما اعلام کرده و پس از آماده کردن آن ها توسط شما و ارسال آن ها برای ما، روند انجام ثبت برند در ایلام به صورت کاملاً قانونی و حرفه ای شروع خواهد شد که با استعلام اسم برند و نام تجاری یا طراحی آرم و لوگو و علامت تجاری شروع می گردد. قابل ذکر است که در صورت تمایل به انجام مراحل ثبت برند در ایلام کارشناسان ما همه روزه آماده خدمت رسانی و آگاهی بخشی به متقاضیان ثبت برند خواهند بود.

خصوصیات یک برند خوب

یک برند برای مطرح شدن باید ساده بوده وگویای تمامی ویژگی های محصول مورد نظر باشد و در کمترین زمان با مراجعه به آن و دیدن یا خواندن آن به خصوصیات شئی و خدمات مورد نظر پی برد.

این برند و آرم تجاری باید در طولانی مدت و در زمان حیات 10 ساله خود باعث شهرت محصول و متمایز ساختن آن با دیگررقبا شود .منحصر به فرد باشد و شبیه برندهای ثبت شده بخصوص برای محصولات شبیه محصول شما نباشد و البته فارسی و مطابق شئونات باشد تا ثبت شود.

برند خوب باید تلفظش آسان باشد و راحت در ذهن ها بماند یعنی آهنگین باشد و به خاطر سپردنش سخت نباشد.

مراحل ثبت برند آسان در ایلام
مراحل ثبت برند آسان در ایلام

مراحل ثبت برند آسان در ایلام

مراجعه به موسسه ثبتی معتبر و ارائه اسناد خواسته شده از طرف کارشناسان ثبت برند در ایلام اولین گام در مراحل ثبت برند است.

کارشناسان ثبت برند و علامت تجاری ارزان ثبت تمام کارهای ثبت شما را با دقت تمام و به صورت کاملاً حرفه ای انجام خواهد داد و دیگر نیازی به مراجعه شما به سایت و اداره ثبت نخواهد بود.

 1.  نشانی سایت اداره ثبت جهت ثبت برند به نشانی www.iripo.ssaa.ir است و ثبت نام در قسمت مالکیت صنعتی سایت انجام می پذیرد.
 2.  انتخاب نام برای برند مورد نظر. این نام باید مخصوص ومنحصر به فرد باشد و از تکرار شدن آن مانند برندهای موجود در جامعه پرهیز شود.
 3.  ارائه جوازهای مربوط به ثبت برند که از قبل توسط متقاضی از مراجع ذی ربط دریافت شده است و باید براساس طبقه برند در سایت ثبت شوند.
 4.  مدارک ارائه شده لازم برای ثبت علامت تجاری ایلام  باید به تایید بازرسان اداره ثبت برسد. ( 5 نفر)
 5.  پرداخت هزینه های ثبت آگهی در روزنامه رسمی
 6. ایجاد وقفه 4 هفته ای برای رسیدگی به اعتراض افراد دیگر به برند و یا عدم اعتراض به برند مورد نظر و ادامه مراحل ثبت برند در ایلام
 7.  آماده شدن برای درج آگهی در روزنامه برای دومین بار
 8.  مراجعه حضوری به اداره ثبت اسناد و املاک کشور و ارائه مدارک مربوط به اداره ثبت
 9.  در صورت عدم نقص در مدارک ارائه شده شماره شناسه برای متقاضی برند ثبت و گواهی ثبت برند صادر می شود.

برای پاسخ به سوالات متقاضیان در مورد انجام مراحل ثبت برند در ایلام, کارشناسان موسسه ارزان ثبت به صورت 12 ساعته آماده پاسخ گویی به متقاضیان عزیز می باشند. چنان چه در هر کدام از مراحل سوالی برایتان پیش آمد با تلفن های تماس مجموعه ثبتی حقوقی ارزان ثبت تماس بگیرید.

زمان، تعرفه و هزینه ثبت برند در ایلام  به صورتی به صرفه

هزینه ثبت برند به عوامل گوناگونی از جمله نوع برند، (حقیقی یا حقوقی، رنگی یا سیاه و سفید، فارسی یا لاتین یا هردو، نام تجاری یا علامت تجاری) و نیز تعداد محصلات و طبقات که هم بر هزینه آگهی در روزنامه اثر می گذارد هم بر پیچیدگی ثبتی موثر است و بر زمان و سختی ثبت برند می افزاید و نیز مسائل دیگر بستگی دارد که برای تخمین آن باید از فردی متخصص یعنی بخش مالی ارزان ثبت پرسید.

موسسه ارزان ثبت این تضمین را به شما می دهد که در کم ترین زمان و با هزینه ای کم تر از دیگر موسسات و با پشتوانه تجارب چندین ساله خود شما را به اهدافتان نزدیک خواهد کرد.

مدت زمان ثبت برند در ایلام 35 الی 45 روز کاری است. در این مدت برند در نوبت رسیدگی قرار می گیرد و بعد از تایید باید سایر مراحل ثبت برند انجام شود.

حق انحصار یک برند به مدت 10 سال خواهد بود و بعد از 10 سال برند منقضی می شود و باید برای اتخاذ دوباره آن تصمیم گرفت. نکته قابل تامل در برندسازی امکان انتقال برند و علائم تجاری به افراد دیگر در جامعه می باشد. یعنی برند قابلیت خرید و فروش دارد که خود از مزایای ثبت علامت تجاری و برند در ایلام است.

ثبت برند موضوعی قابل ملاحظه می باشد.

اداره مالکیت صنعتی در ایلام چه خدماتی ارائه می دهد ؟

اداره مالکیت صنعتی در استان تهران مستقر است از این رو برای ثبت اختراع، طرح صنعتی و علائم تجاری به سایت رسمی مالکیت صنعتی می توانید وارد شوید. علاوه بر خدمات ثبت و صدور گواهی نامه های موارد عنوان شده برای ثبت بین المللی آن نیز می توانید اقدام کنید. مالکیت صنعتی همچنین در خصوص نقل و انتقال های مالکیت معنوی اشخاص و حمایت از حقوق مالکییت معنوی نیز وظیفه رسیدگی دارد.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی

سازمان مالکیت صنعتی مهمترین خدمات مالکیت معنوی برای اختراع و طرح صنعتی را در ایران انجام می دهد هیچ نهاد دیگری حق ثبت اختراع و طرح صنعتی را ندارد. لازم است بدانید اختراع و طرح صنعتی باید قبل از افشاء ثبت شوند در غیر این صورت وجه قانونی نخواهند داشت.
اختراع ابداع در مسائل فنی  است و طرح صنعتی ایده پردازی و خلاقیت در ظاهر محصولاتی است که قبلاً ساخته شده اند. همه در خواست های ثبتی در اداره مالکیت صنعتی به موجب اظهارنامه الکترونیکی از سایت این سازمان می باشد.

واحدهای اداره ثبت شرکتها استان ایلام

 •  ثبت شرکت در دهلران
 •  ثبت شرکت در چرداول
 •  ثبت شرکت در ایوان
 •  ثبت شرکت در آبدانان
 •  ثبت شرکت در دره شهر
 •  ثبت شرکت در مهران
 •  ثبت شرکت در ملکشاهی
 •  ثبت شرکت در بدره
 •  ثبت شرکت در سیروان

در پایان

اهداف مهم در ثبت علامت تجاری انحصاری بودن آن است. باید این موضوع را در نظر داشت که مفهوم عبارات آرم تجاری و علامت تجاری و برند همگی یکسان می باشند و تمام این موارد دارای یک پلتفرم و ویژگی انحصاری هستند که برای محصول به وجود می آورند.

برای کسب اطلاع در خصوص ثبت برند در ایلام با مشاوران ثبت برند ارزان ثبت در تماس باشید تا به صورت حرفه ای و با بازدهی بالا کارهای ثبت برندتان به سرانجام برسد و در کمترین زمان به بازدهی بالا برسید.

ثبت برند در ایلام را به ارزن ثبت محول کنید و از یک همکاری شیرین، به صرفه و حرفه ای در این زمینه لذت ببرید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :