روش ثبت شرکت در ایلام

ثبت انواع شرکتها

در صورت داشتن هر گونه ابهام و سوال در زمینه اقدامات ثبت شرکت در ایلام می توانید با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و دیگر خیال خود را از بابت انجام تخصصی امور ثبت شرکت خود آسوده کنید.

ثبت شرکت تخصصی در ایلام

موقعیت جغرافیایی شهر ایلام به صورتی است که از شرق با استان لرستان و از شمال با کرمانشاه و از جنوب با خوزستان هم مرز می باشد. در مرز غربی این استان کشور عراق قرار گرفته که این مرز وسیعترین مرز کشور با عراق می باشد و همین موضوع باعث تجارت بسیار بین دو کشور ایران و عراق و رونق اقتصاد ایلام شده است و سبب شده تقاضای ثبت شرکت در ایلام افزایش یابد.

این استان با در برگرفتن 15 درصد از تولیدات پتروشیمی جزو استان های غنی از نظر منابع گاز در کشور ایران می باشد. امروزه در ایلام 7 شهرک برای انجام کارهای صنعتی و تولیدی وجود دارد و همین موضوع باعث مشهور شدن این استان به صنعتی بودن شده است.

این موضوع نیز بر نرخ ثبت شرکت افزوده است. پیشنهاد ما برای شما همراهی با ما تا پایان این مقاله می باشد. تا بیشتر با مفهوم و مراحل و شرایط مربوط به تاسیس شرکت آشنا شوید.

شروط ثبت شرکت در ایلام

با تصمیم بیش از 2 نفر به فعالیت قانونی در زمینه مشخص کاری و با اتخاذ اهداف مالی معین در مکانی معلوم شرکت شکل می گیرد. برای اینکه این شرکت ها در سایه قوانین بتوانند فعالیت کنند و از مزایای ویژه حمایت قانونی و اعتبار اجتماعی بهره مند شوند باید مراحل ثبت شرکت برای آن ها انجام گیرد.

برای ثبت شرکت اعضا و موسسان شرکت باید دارای حداقل سن قانونی باشند و سو پیشینه کیفری نداشته باشند. قبل از تاسیس شرکت باید با شرکای خود در مورد اموری مثل محل شرکت، سرمایه آن و تمام مسئولیت های اعضا در انجام امور شرکت را مشخص کنید.

در ادامه به بحث در مورد مراحل لازم برای ثبت شرکت در ایلام خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

انواع شرکت های تجاری قابل ثبت در ایلام

با در نظر گرفتن ماده 20 در قوانین مربوط به تجارت شرکت ها به 7 نوع دسته بندی می شوند. انواع آن شامل: شرکت با مسئولیت محدود, شرکت سهامی خاص و عام, شرکت نسبی, تعاونی, تضامنی و مختلط می باشند. که از این میان ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام  و  ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام جز پرتقاضا ترین شرکت برای ثبت می باشد.

شرایط ثبت شرکت سهامی خاص در ایلام

 • داشتن حداقل دو شریک
 • هیئت مدیره این شرکت ممکن است از شرکاء یا خارج از آن باید اما اعضاء نباید سوء سابقه کیفری یا استخدام رسمیی دولت باشند.
 • سرمایه شرکت باید حداقل یک میلیون ریال باشد
 • میزان مبلغ سهم الشرکه هر یک از شرکاء باید تعیین شود.
 • در صورت نیاز به اخذ مجوز باید مجوز مربوطه ارائه شود.
 • حداقل 5 حق انتخاب برای نام شرکت دارید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

 • حداقل باید 3 سهامدار برای شرکت در ابتدای امر انتخاب شود.
 • شرکت سهامی خاص دارای 2 عضو بازرس است.
 • هیئت مدیره باید از اعضاء سهامدار شرکت باشند.
 • بازرسان نباید با اعضاء هیئت مدیره نسبت فامیلی داشته باشند.
 • سرمایه شرکت سهامی خاص حداقل باید یک میلیون ریال باشد.
 • 35 درصد از سرمایه شرکت باید در حساب شرکت بلوکه شود.
 • در ابتدا 5 حق اولویت برای نام شرکت وجود دارد.

ثبت موسسه غیرتجاری در ایلام

در مقابل 7 نوع شرکت تجاری قانون تجارت موسسه غیرتجاری را تعریف نموده است. موسسه برای انجام امور غیرتجاری مثل فعالیت های فرهنگی، ورزشی، آموزشی، پژوهشی و غیره در نظر گرفته شده است.

ثبت موسسه در ایلام را می توان به شکل موسسه غیر انتفاعی که درآمدی ندارد مثل خیریه ها  انجام داد یا موسسه انتفاعی ثبت کرد که درآمد مالی دارد مثل موسسه آموزش زبان خارجی.

زمانی که روند تاسیس شرکت به پایان رسید هر زمان که بخواهید می توانید ثبت تغییرات شرکت ایلام را انجام دهید.

شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام
شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود در ایلام

ثبت شرکت خدماتی در ایلام

برای ثبت شرکت خدماتی در ایلام بهتر است نوع شرکت خود را با مسئولییت محدود انتخاب کنید و بر اساس قواعد و مقررات مربوطه در این زمینه شرکت خدماتی ثبت کنید. شرکت خدماتی در زمینه های عمومی یا اختصاصی خدماتی را ارائه می دهد و در برخی از موضوعات مجوزی از ارگان صادر کننده مجوز دریافت خواهد کرد.

ثبت شرکت پیمانکاری در ایلام

جهت ثبت شرکت پیمانکاری نیز بر حسب تعداد اعضاء و موضوع و اهداف شرکت می توانید یکی از شرکت های تجاری را به ثبت برسانید. اگر در موضوع فعالیت شرکت در مناقصات و مزایدات نیر عنوان شده است بهترین انتخاب برای ثبت شرکت پیمانکاری شما شرکت سهامی خاص است.

ثبت شرکت بازرگانی در ایلام

تاسیس شرکت بازرگانی مستلزم عناوین بازرگانی در بند دوم اساسنامه می باشد. مواردی چون واردات و صادرات کالای مجاز، ترخیص کالا از گمرک و غیره از موضوعات شرکت بازرگانی می باشد.

مراحل ثبت شرکت در ایلام

با در نظر گرفتن پیشرفت تکنولوژی و اینترنتی شدن امور دیگر در هر زمان می توان به دنیای اینترنت وارد شد و از مزایای آن بهره مند شد. این موضوع برای انجام ثبت شرکت نیز صدق می کند. بدین ترتیب تنها با وارد شدن به سامانه درگاه اینترنتی اداره ثبت شرکت ها می توانید کارهای ثبت آنلاین شرکت خود را انجام دهید.

با ورود به سامانه و زدن دکمه ثبت تاسیس باید مراحل را یکی پس از دیگری به صورت دقیق طی کنید. ثبت آنلاین شرکت را به دو شکل می توانید انجام دهید. در روش اول به صورت انفرادی اقدام به ثبت آنلاین خواهید کرد که در صورت نداشتن اطلاعات و تخصص کافی عملاً به مشکل برخواهید خورد.

در روش بعدی با مشورت شخصی که تخصص کافی در زمینه ثبت شرکت دارد و واگذاری مسئولیت ثبت شرکت به او خیالتان را از پیچیدگی های کار آسوده می کنید . موسسه ارزان ثبت با داشتن رزومه بسیار قوی در زمینه ثبت شرکت آماده ارائه خدمات به متقاضیان ثبت شرکت می باشد. در مرحله اول باید از میان انواع شرکت های تجاری یک نوع را برای ثبت انتخاب کنید.

مراحل تاسیس شرکت ایلام در ارزان ثبت

برای گزینش بهترین نوع شرکت بر اساس فعالیت های آتی شرکت با مشاوران مجرب ارزان ثبت در تماس باشید. در مرحله بعدی باید در لیست مشخص شده 5 اسم برای شرکت وارد کنید که تمام نام ها باید از قوانین انتخاب نام پیروی کرده باشند.

برای آگاهی از این قوانین با ارزان ثبت در ارتباط باشید. سپس با درج آدرس و کدپستی محل شرکت به مرحله بعد تاسیس شرکت در ایلام خواهید رفت. در گام بعد مشخصات همه شرکا رامطابق با شناسنامه آن ها وارد می کنید.

با تعیین سمت هرکدام از اعضای شرکت به مرحله دیگر می روید. سپس  وارد صفحه شعب می شوید، در صورت داشتن شعبات دیگر برای شرکت باید آدرس و مشخصات آن ها قید شود. در آخرین مرحله ثبت شرکت  باید اسناد اساسنامه و دیگر اسناد مخصوص شرکت را  تکمیل نمایید و دکمه پایان مراحل ثبت شرکت را بزنید.

مدارک لازم ثبت شرکت در ایلام

 •  مدارک مثبت هویت اعضا در شرکت
 •  ارائه جواز لازم برای شرکت اگر مجوزی است
 • مدارک ثبتی شرکت (اساسنامه و غیره)

هزینه و زمان ثبت شرکت در ایلام

این مبلغ به عوامل گوناگونی بستگی دارد که بارزترین آن ها بر اساس نوع شرکت متفاوت خواهد بود. مسائل دیگری از جمله هزینه حق الثبت, وکیل شرکت, باطل کردن تمبر, هزینه های پستی در ایلام خواهند بود. مدت زمان لازم برای ثبت شرکت حداقل 20 روز کاری خواهد بود که در صورت فقدان و یا کسری در مدارک یا عدم تایید نام در وهله اول  بیشتر می شود.

برای اطلاع از هزینه دقیق ثبت شرکت در ایلام می توانید با مراجعه حضوری و یا با ارائه شرایطتان به صورت تلفنی به موسسه ارزان ثبت اطلاعات کسب کنید.

زمان تقریبی برای ثبت برند در ایلام بعد از دریافت مدارک توسط کارشناسان طی 14 روز شرکت به ثبت خواهد رسید.

ثبت شعب شرکت به چه صورت است ؟

چنانچه در هنگام تاسیس و ثبت شرکت، بخواهیم شعبه ای نیز برای آن در نظر بگیریم باید در سامانه اداره ثبت شرکت ها مشخصات شعب را وارد نماییم و همراه با سایر اطلاعات جهت بررسی کارشناسی به اداره ثبت شرکت های ایلام ارسال نمایید.

اما اگر بعد از ثبت شرکت و بعد از مدتی فعالیت تصمیم به راه اندازی شعبه گرفتید باید آن را به تصویب مجمع عمومی فوق العاده برسانید و طی صورتجلسه ای به ثبت این شعبه نزد اداره ثبت شرکت بپردازید و سپس ثبت و ایجاد شعبه را در روزنامه رسمی آگهی کنید.

آدرس اداره ثبت شرکت های ایلام

سازمان ثبت شرکت ها در ایلام، به آدرس بلوار مدرس، هانیوان، خیابان 15 خرداد واحدی در سازمان ثبت اسناد و املاک ایلام است که ارسال و دریافت اوراق را از این سازمان به آدرس فوق می توانید دریافت کنید.

ثبت شرکت در شهرهای استان ایلام

 •  ثبت شرکت در دهلران
 • ثبت شرکت در چرداول
 •  ثبت شرکت در ایوان
 • ثبت شرکت در آبدانان
 •  ثبت شرکت در دره شهر
 •  ثبت شرکت در مهران
 • ثبت شرکت در ملکشاهی
 •  ثبت شرکت در بدره
 •  ثبت شرکت در سیروان

مفتخریم که در طی چندین سال ارائه خدمات ارزنده در امور ثبت شرکت ها بوده ایم و دارای رزومه ای موفق در همکاری با شرکت ها و برند های مطرح در کشور می باشیم  ارزان ثبت با تخصص کافی در امور مربوط به ثبت شرکت به صورت کاملاً حرفه ای شما را تا پایان راه همراهی می کند.

از اینکه تا پایان مقاله ما را همراهی کردید از شما سپاسگذاریم.

جهت ثبت شرکت در شهر ایلام و بقیه شهرهای استان ایلام موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت آماده ارائه خدمات با کیفیت و ارزان به شما عزیزان می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :