امتیازات ثبت برند در بوشهر

امتیازات ثبت برند در بوشهر

ثبت برند در بوشهر دارای مزیت های بسیاری می باشد. که با انجام آن می توانید از تسهیلات ویژه ای در زمینه کاری خود بهره مند شوید. این را در نظر داشته باشید که یک برند خود باید با شرایط و قوانین ثبت علامت تجاری در اداره مالکیت معنوی همگام باشد. ما در این متن به تشریح مزایا و امتیازات ثبت برند در بوشهر خواهیم پرداخت.

هدف از ثبت برند در بوشهر چیست؟

با ثبت برند در بوشهر از نام و شهرت کاری خود در بین دیگر رقبا حفاظت می کنید. علائم تجاری در غالب یک نام و طرح مشخص طراحی می شوند و در اداره ثبت علائم تجاری  یا اداره مالکیت صنعتی ثبت می شوند.
حفظ برند در شهر بوشهر باعث افزایش سودآوری شرکت برای متقاضیان ثبت برند در بوشهر خواهد شد. با ثبت برند از خطر سو استفاده افراد سودجو جلوگیری خواهید کرد.
شخصی که برند به نام او به ثبت می رسد یا برند به وی منتقل می شود می تواند خود را صاحب آن برند معرفی کند.
علاوه بر این موارد با ثبت برند و لوگوی خود امکان اعطای نمایندگی یا شعبه برای شما ایجاد می شود که بر در آمد شما اضافه می کند. با ثبت برند می توانید قراردادهای بهترببندید، وام های بهتری بگیرید  و درنمایشگاه ها شرکت کنید.
پس از دریافت تصدیق  ثبت برند در بوشهر امکان توسعه و بازاریابی بیشتر برای شما فراهم شده و حتی می توانید محصولات یا خدمات خود را در بازار سایر کشورها ارائه نمایید.  که البته با ثبت برند بین المللی ممکن می شود که پیش نیاز آن ثبت برند بومی یا داخلی می باشد.

درباره استان بوشهر

استان بوشهر در بخش جنوبی کشور ایران قرار گرفته و این استان از شمال به استان خوزستان و کهکیلویه و بویراحمد و از جنوب به هرمزگان و از سمت شرق با بهاستان فارس و از غرب  هم همسایه خلیج فارس می باشد.
این استان به دلیل دارا بودن منابع نفت و گاز و وجود نیروگاه های هسته ای و پالایشگاه ها و پتروشیمی به قطب انرژی ایران مشهور شده است. از دیگر مشاغل مطرح در این استان می توان به کشاورزی، دامداری، صنایع شیلات و ماهی گیری اشاره کرد. که به اقتصاد این استان کمک شایانی می کند.
این استان به دلیل قرار گرفتن در بخش ساحلی خلیج فارس از نظر صادرات و واردات و صید محصولات دریایی در صدر استان های دارای صنایع شیلات در کشور می باشد. بنابراین ثبت برند در بوشهر در میان این همه فعالیت اقتصادی جایگاه ویژه ای دارد.

برند چیست؟

شکل، علائم و یا نام مخصوص که برای تولیدات و خدمات طراحی می شود و سبب تمایز محصولات مشابه با یکدیگر شده و به آن ها نسبت داده می شود. را برند نام گذاری می کنند.
برند با نام های دیگر نیز شناخته می شود که می توان به علائم تجاری، لوگو، آرم تجاری واسم تجاری و غیره اشاره کرد. انتخاب یک برند خوب نقش به سزایی در آینده یک محصول دارد.
این نکته را مد نظر قرار دهید که برند انحصاری معرف حرفه شما خواهد بود پس باید آن را دقیق و کارا انتخاب کنید.
حق بهره برداری از برند به صورت انحصاری فقط به افرادی که برند خود را ثبت کنند تعلق می گیرد و به این ترتیب در صورت استفاده شخص دیگری سهواً یا عمداً از برند ثبت شده مالک برند می تواند در خصوص سو استفاده از برند خود پرونده قضایی باز کند.

معنای برند و هویت آن را در این مقاله اگر علاقه مندید بخوانید.

ثبت برند سریع
ثبت برند در بوشهر

ثبت برند در بوشهر توسط کدام اداره انجام می شود ؟

تمامی افرادی که تصمیم به ثبت برند در استان های خود دارند باید امور مربوط به ثبت برند خود را در تهران در اداره ثبت علائم تجاری یا ادراه مالکیت صنعتی واقع در خیابان بهشت انجام دهند.
بدین منظور برای ثبت برند خود به یک کارشناس ثبت در تهران نیازمندید تا کارهای ثبتی شما را انجام دهد.
بهترین گزینه برای انجام امور ثبت برند شما موسسه ثبتی حقوقی ارزان ثبت با سال ها تجربه در امر ثبت و طراحی برند و برندینگ خواهد بود تا شما نیازی به سفر به تهران برای انجام امور ثبت برند خود نداشته باشید.
ثبت برند برای یک شرکت بسیار حیاتی است زیرا باعث مطرح شدن آن شرکت در جامعه می شود. برای ثبت برند می توان به صورت حقیقی اقدام کرد که در این حالت فرد یک برند را برای شخص خود و محصول انفرادی خود به ثبت می رساند ولی ثبت برند گاهی به نام یک شرکت انجام می گیرد و به ثبت برند حقوقی معروف است.

مدت اعتبار قانونی برند پس از ثبت چقدر می باشد ؟

باید به این مسئله توجه کرد که مدت اعتبار قانونی برند از زمان ارائه اظهارنامه 10 سال است و بعد از اتمام زمان انقضای برند در صورت دیر کرد بیش از 6 ماه برای تمدید باید جریمه آن پرداخت شود.
پس ازتمدید برند مجدداً به مدت ده سال تحت حمایت قانون انحصار ثبت برای شما قرار می گیرد. موسسه ارزان ثبت با تکیه بر تجربه های خود در طی سال ها فعالیت در زمینه ثبت برند در حداقل زمان ثبت برند در بوشهر و شهرهای دیگر را  برای متقاضیان به ثبت خواهند رساند. چنانچه علامت ثبت شده برای مدت 3 سال از تاریخ ثبت بی استفاده بماند اشخاص ذینفع می توانند ابطال آن را از دادگاه مربوطه تقاضا  نمایند.

مدارک ثبت برند در بوشهر

اسناد و مدارک ثبت برند حقیقی
 • رونوشت از مدارک شناسایی متقاضی ثبت شامل شناسنامه و کارت ملی
 •  رونوشت از کارت بازرگانی (در صورت وجود حروف لاتین در علامت تجاری مورد نظر)
 •  نسخه از جواز فعالیت شرکت شامل: جواز کسب، یا موافقت اصولی
 •  طرح لوگوو برند نهایی و برگه استعلام آن توسط متقاضی ثبت
 •  وکالت نامه
مدارک ثبت برند حقوقی
 • رونوشت از مدارک شناسایی آخرین مدیرعامل شرکت
 •  نسخه های مربوط به آخرین تغییرات درون شرکت در دو سال اخیر فعالیت
 •  کپی از برند طراحی شده نهایی یا نام استعلام شده
 •  ارائه کارت بازرگانی در صورت وجود حروف لاتین در آرم تجاری
 • معرفی نامه وکیل
 •  مدارک  ثبتی شرکت

مزایای ثبت برند در بوشهر توسط موسسه ارزان ثبت

 1.  با واگذاری امور ثبت برند خود به موسسه ارزان ثبت و انجام امور توسط کارشناسان این موسسه دیگر هزینه ای اضافی برای ثبت برند خود پرداخت نخواهید کرد.
 2.  اگر در مدارک و مجوزهای اخذ شده ایراداتی وجود داشته باشد کارشناسان ثبت موسسه ارزان ثبت به صورت تخصصی اقدام به رفع آن ها خواهند کرد.
 3.  با واسپاری امور ثبت برند خود به کارشناسان مجموعه ارزان ثبت دیگر نیازی به مراجعه حضوری برای انجام کارهای ثبت برند به اداره ثبت تهران نخواهد بود. تمامی امور توسط کارشناسان با دقت تمام به سرانجام خواهد رسید.
 4.  با موسسه ارزان ثبت خیالتان از انجام گیری صحیح امور آسوده خواهد شد.

مراحل ثبت برند در بوشهر

ثبت برند در بوشهر به دو طریق انجام پذیر است. در ادامه به صورت اختصار مراحل را به شما ارائه می دهیم.
ثبت برند توسط شخص متقاضی
به سایت اداره مالکیت معنوی رجوع می کنید و در قسمت اظهارنامه الکترونیک فرم ثبت را زده و اطلاعات لازم را وارد می کنید.
در صورت عدم تنظیم اظهارنامه مربوط به برند خود با موسسه ارزان ثبت تماس گرفته تا به صورت کاملاً تخصصی اظهارنامه شما تنظیم و به شما ارائه شود.
گام بعدی مشخصات فرد حقیقی یا حقوقی را در سایت وارد می کنید.
این مرحله باید اطلاعات را براساس طبقه محصول خود وارد کنید. برای اطلاع از طبقه برند خود با موسسه ارزان ثبت در ارتباط باشید. مدارک و مجوزهای اخذ شده را در سامانه بارگذاری می کنید و منتظر تایید بازرسان اداره می مانید.
بعد از ارائه مدارک هزینه های آگهی در روزنامه را پرداخت می کنید. به مدت سی روز صبر کرده در صورت عدم وصول اعتراض  آگهی دوم پرداخت و چاپ می شود و بعد از ده روز برای اخذ گواهی ثبت برند بوشهر اقدام می گردد.

ثبت برند توسط ارزان ثبت

کارشناسان ثبت برند در موسسه ارزان ثبت در طی سال ها خدمات شایسته خود آماده خدمت رسانی به متقاضیان ثبت برند در بوشهر می باشند.
در گام نخست با مراجعه  یا تماس با موسسه ارزان ثبت ، مدارک شما توسط کارشناسان ثبت بازرسی خواهد شد و در صورت کامل بودن آن ها برای ثبت برند شما اقدامات لازم انجام می گیرد.
در صورت درخواست طراحی نام برند یا طرح لوگو و تصویر آن برای شما توسط ارزان ثبت انجام می گردد.
کارشناسان ثبت اظهارنامه مربوط به برند را تنظیم کرده و با درنظر گرفتن طبقه  یا طبقات برند مورد نظر اقدام به ثبت آن در حداقل زمان خواهند کرد.
هزینه های آگهی اولیه در روزنامه را پرداخت کرده و برند را در روزنامه آگهی می کنید.
وقفه 30 روزه را برای رسیدگی به پرونده برند در دستور کار خود قرار می دهید.
در صورت عدم اعتراض به برند برای نوبت دوم آگهی در روزنامه ثبت می شود.
با مراجعه حضوری وکیل موسسه به اداره ثبت علائم تجاری در تهران کارهای ثبت برند در بوشهر به پایان خواهد رسید و باید با استعلام برند در سایت از روند پیشرفت پرونده ثبت برند متقاضیان اطلاع کسب کرد.
در انتها نیز درصورت تایید تمامی مدارک گواهی برند 10 ساله برای برند مورد نظر ارسال می شود.
در مورد اسم تجاری ( برند ) در این مقاله اطلاعات مفیدی گنجانده شده است.

هزینه و زمان ثبت برند در بوشهر

برای ثبت برند خود در بوشهر باید مراحل آن را با دقت انجام دهید و از یک فرد متخصص در امور ثبت برند یاری بخواهید. هزینه های ثبت برند شامل موارد گوناگونی می باشد که متقاضی ثبت برند بوشهر باید آن ها را پرداخت کند.
از جمله هزینه های ثبت برند می توان به پرداختی های درج آگهی برند در روزنامه  اشاره کرد. هم چنین طبقات و محصولات و نوع برند هم بر قیمت ثبت برند در بوشهر موثر است. در صورت اخذ وکیل جهت انجام امور ثبتی خود بر هزینه های ثبت برند بوشهر حق الوکاله افزوده خواهد شد. زمان بررسی ثبت برند در اداره مالکیت صنعتی 35 الی 45 روز کاری می باشد.

اداره مالکیت صنعتی در بوشهر چه خدماتی ارائه می دهد ؟

اداره مالکیت صنعتی در زمینه های مالکیت صنعتی برای ثبت، تغییرات، ثبت بین المللی و ثبت اطلاعات مربوط به علائم تجاری، برند، اختراع، طرح صنعتی می باشد. دریافت خدمات سازمان مالکیت صنعتی را می توانید از سایت این مالکیت صنعتی به صورت اینترنتی با ساخت حساب کاربری انجام دهید.

ثبت اختراع در بوشهر چگونه انجام می شود ؟

اختراع به هر پدیده جدیدی گفته می شود که پیش از این وجود نداشته است و مخترع با خلق آن باعث راحت شدن زندگی بشر می شود. اختراع باید مفید باشد.
زمانی می توانید از کلیه امتیاز های ثبت اختراع استفاده کنید که بر اساس قانون ثبت اختراعات اولاً نمونه ای از اختراع یا نقشه های دقیق آن را تهیه کرده باشید. ثانیاً قبل از اینکه اختراع افشاء شود درخواست ثبت آن طی اظهارنامه ای به اداره مالکیت صنعتی ارائه گردد تا بررسی ها جهت ثبت اختراع انجام شود. ثالثاً مدارک مربوط به مالکیت اختراع را باید به واسطه تنظیم ادعا نامه و توصیف اررائه دهید.

ثبت طرح صنعتی در بوشهر به چه صورت است ؟

تا زمانی که طرح صنعتی ثبت نشود هیچ مزایای قانونی برای آن لحاظ نمی شود. برای ثبت طرح صنعتی باید اظهارنامه ثبتی به اداره مالکیت صنعتی ارائه شود. سازمان مالکیت صنعتی برای ثبت طرح صنعتی ابتدا طرح را به لحاظ جدید بودن ظاهر و تکراری نبودن بررسی می کند در صورت دریافت تاییدیه گواهی ثبت آن صادر می شود.

ثبت برند در استان بوشهر

 • ثبت برند در برازجان
 • ثبت برند در جم
 • ثبت برند در عسلویه
 • ثبت برند در بندرگناوه
 • ثبت برند در بندرکنگان
 • ثبت برند در خورموج
 • ثبت برند در دیلم

شما هم چنین می توانید با مراجعه به موسسه ارزان ثبت و ارائه مدارک مربوط به برند خود با مشاوران این موسسه در ارتباط بوده و آن ها لیست قیمت ها و تعرفه  های ثبت برند مورد نظرتان را بر اساس طبقه برند برای شما برآورد کرده و به شما ارائه می دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :