اهمیت ثبت برند در قزوین

ثبت برند تخصصی

برای اطلاع از چگونگی ثبت برند در قزوین تنها لازم است با موسسه ارزان ثبت در ارتباط بوده و به صورت تخصصی کارهای ثبت برند را انجام دهید یا تمام مسئولیت کارهای ثبتی خود را به کارشناسان بسپارید تا در کم ترین زمان ثبت برند در قزوین را انجام دهند و بدین ترتیب به هدف های آتی خود نزدیک تر شوید.

می خواهید برند خود را در قزوین ثبت کنید اما از مراحل و هزینه ها و مدت زمان انجام آن اطلاعی ندارید؟

پس هم اکنون لازم است تا با موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و با مشاوران ثبت برند موسسه در ارتباط باشید.

هم چنین با خواندن این مقاله می توانید در مورد هزینه و مراحل ثبت شرکت برند در قزوین و سایر نکات مربوطه  اطلاعات مکفی و جامع به دست آورید، پس تا پایان مقاله با ما باشید.

لزوم ثبت برند در قزوین

هم اکنون محصولاتی در دنیا عرضه می شوند که ماهیت و ویژگی های یکسانی دارند ولی امکان اینکه یک محصول در بین دیگر رقبا به برتری برسد با ثبت برند و طرح مخصوص خود بسیار بالا می رود. برند و علامت تجاری در واقع گویای ویژگی های ظاهری و همین طور باعث تشخیص محصول و خدمات فرد به دیگران خواهد بود. در زمان بعد از ثبت برند دیگر آن محصول را با آن مشخصه می شناسند.

پس اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایل به پیشرفت  دارید و در فکر معروفیت  و شناخت محصول و خدمات خود هستید ثبت برند بهترین گزینه برای شما است. هم چنین با ثبت برند خود دیگر کسی نمی تواند عین یا مشابه برند شما را به ثبت برساند و اگر بدون ثبت برند این کار را انجام دهد و از برندی شبیه برند شما استفاده یا تبلیغ کند شما ه مالک یک برند رسمی و ثبت شده هستید می توانید از او شکایت کرده ادعای خسارت کنید.

بنابراین ثبت برند در قزوین مالکیت انحصاری برند را به عنوان یک امتیاز ویژه و قانونی برای شما به همراه دارد. بدین منظور و برای ثبت آسان برند و اسم تجاری خود می توانید با کارشناسان حرفه ای ثبت برند در موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و دیگر نگران انجام کارهای ثبت برند و علامت تجاری در قزوین نباشید.

ماهیت کلی برند چیست ؟

واژه برند به معنای علامت یا اسم یا طرحی است که  ویژگی خاص یک محصول می باشد و معرف تولید کننده آن است . این نام باید محصول را به صورت واضح تشریح کند و برند و علامت تجاری دراکثر مواقع با در نظر گرفتن ویژگی های ظاهری و ماهیتی محصول نام گذاری یا طراحی می شود. برند و نماد تجاری یک محصول  در واقع مرتبط با فعالیت های آتی  مولد آن محصول است که  برندش به ثبت می رسد.

ثبت برند برای افراد اجباری نیست ولی در مواردی که قانون گذار آن را برای متقاضیان اجباری کند مثل محصولاتی یکه باید سیب سلامت داشته باشند، باید اقدامات لازم برای ثبت آن ها نیز انجام گیرد. برند باید باعث ایجاد حس نیاز در افراد شود و آن ها را ترغیب به استفاده از آن محصول کند.

شکل ظاهری و طراحی برند در انتخاب مشتریان و میزان جذب آن ها به کالاها یا خدمات تاثیر بسیاری دارد. پس باید در انتخاب طرح لوگو ونام برند خود نهایت دقت را کنید. برای انجام این کار می توانید از مشاوری با تجربه در امر ثبت برند در قزوین راهنمایی بگیرید و با توجه به تجربیات وی اقدام کنید.

 

ثبت برند تخصصی
ثبت برند در کم ترین زمان

مراحل ثبت برند در قزوین از ابتدا تا انتها

در این مقاله سعی شده تا به اکثر سوالات متقاضیان جواب داده شود . در این قسمت ما به بحث چگونگی انجام ثبت برند و علامت تجاری متقاضیان  در قزوین خواهیم پرداخت پس تا پایان همراه ما باشید و در صورت داشتن هر سوالی در هریک از مراحل ثبت برند در قزوین فقط کافی است با موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و یا به صورت حضوری به موسسه رجوع کنید.

مراحل ثبت برند در قزوین به شرح زیر می باشد:

1.در ابتدای کار باید یک طرح و اسم مناسب و همگام با فعالیت و خدمات خود انتخاب کنید و آن را به شکل تخصصی و با درنظر گرفتن خصوصیات حرفه خود ارائه دهید . یکی از ویژگی هایی که در انتخاب نام برای برند خود باید مدنظر قرار دهید بارز شدن آن در ذهن افراد دیگر و تشریح همه ویژگی های منحصربه فرد محصول و خدمات شما است.

خصوصیت دیگر عدم تکرار نام برند است که از طریق استعلام ثبت برند امکان پذیر می باشد. در انتخاب نام باید به نکاتی چند توجه شود بدین منظور می توانید با مشاوران ارزان ثبت در تماس باشید.

2.ارائه مشخصات کامل متقاضی ثبت برند . این مشخصات شامل کپی از شناسنامه و کارت ملی افراد می باشد که در سامانه بارگذاری می گردد. ثبت برند در قزوین به دو صورت شخص حقیقی و حقوقی انجام پذیر می باشد در ثبت برند حقیقی برند به نام شما و در ثبت برند حقوقی برند به نام شرکت شما به ثبت می رسد.برای اینکه از صحیح بودن نام انتخابی خود اطمینان حاصل فرمایید می توانید به سامانه اداره ثبت اسناد و املاک کشور در قسمت استعلام برند ورود کرده و با درج حساب کاربری خود از تاییدیه آن مطلع شوید.

3.در مرحله بعد برای ثبت برند در قزوین باید تمامی مدارک مربوط به برند وعلامت تجاری خود را در قالب متن اظهارنامه به اداره ثبت علائم به نشانی اینترنتی  www.iripo.ssaa.ir فرستاده تا برای بازرسی توسط بازرسان ثبت برند در قزوین فرستاده شود. در صورتی که بعد از بازرسی مورد تایید بازرسان قرار گیرد, نامه تاییدیه برند و لوگوی شما فرستاده می شود و بدین ترتیب می توانید آن را به ثبت برسانید .

4.در گام  بعدی با پرداخت هزینه های مربوط به ثبت برند در قزوین اقدام به درج آگهی اولیه در روزنامه رسمی کشور می کنید. در صورتی که در مدت 30 روز بعد از درج آگهی در روزنامه هیچ شخصی به درج آن اعتراض داشته باشد، می تواند آن را در سامانه مطرح کند ولی اگر کسی به طرح و برند شما اعتراضی نداشته باشد باید هزینه های مربوط به ثبت را پرداخت کرده و سپس اقدامات لازم را برای درج آگهی دوم را انجام دهید.

5.در گام نهایی باید تمام مدارک مربوط به ثبت برند خود را به همراه نسخه کپی شده آن ها به اداره ثبت اسناد برده و در آنجا به صورت حضوری اقدام به تشکیل پرونده دهید.

برای انجام کارهای ثبت برند در قزوین باید از افراد متخصص راهنمایی بگیرید . موسسه ارزان ثبت با سال ها خدمات ارزنده و تخصصی در خصوص ثبت برند در کشور آماده ارائه خدمات به شما متقاضیان خواهد بود .پس بدون اندکی تامل با ما تماس بگیرید و با خیالی آسوده به اهداف خود نزدیک شوید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در قزوین

ثبت برند در قزوین به دو صورت حقیقی و حقوقی انجام پذیر خواهد بود .

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند به صورت حقوقی ( به نام شرکت شما)

 • مدارک مربوط به هویت متقاضی یعنی مدیر عامل که مشمول رونوشت از شناسنامه و کارت ملی وی می باشد.
 •  مجوز از مراجع ذی ربط برای شرکت
 • تصویر و لوگوی تایید شده در اداره ثبت
 • تاییدیه نام در اداره ثبت علائم تجاری
 • کارت بازرگانی برای لوگوی لاتین

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند به صورت حقیقی ( به نام شما)

 • مدرک شناسایی متقاضی ثبت علامت و نام تجاری
 • کپی برابر اصل شده جواز شرکت
 • ارائه کارت بازرگانی برای علائم تجاری دارای حروف لاتین
 • تاییدیه نام برند یا طرح لوگو از اداره ثبت علامت تجاری

ثبت برند بین المللی (مادرید)

یکی از مزایای ثبت برند در قزوین و کلاً ثبت برند در کشورایجاد امکان ثبت برند جهانی است که پس از ثبت برند داخلی محقق می شود. با ثبت برند جهانی می توانید محصولات خود را به خارج از کشور نیز صادر کنید و یا برای خدمات خود در کشورهای دیگر نمایندگی باز کنید و در سطح جهان به شهرت برسید و مقیاس کار خود را چند باربر کنید.

جهت ثبت برند بین المللی یا مادرید باید ابتدا از بین کشورهای عضو معاهده مادرید که ایران نیزیکی از این کشورها است، چند مقصد را انتخاب کنید و سپس از طریق اداره ثبت علائم تجاری و پر کردن اظهارنامه و فرم های مرتبط به زبان انگلیسی و پرداخت هزینه با ارز ثبت برند مادرید خود را پیگیری نمایید تا به بازارهای هدف خارجی دست پیدا نمایید.

نکته : جهت ثبت برند بین المللی مادرید ابتدا باید ثبت برند در قزوین را از طریق اداره ثبت علائم تجاری در تهران انجام داد و سپس از طریق همان اداره مراحل ثبت برند مادرید را یز طی نمود. ارزان ثبت ثبت برند بین المللی را هم علاوه بر ثبت برند بومی برای شما به انجام می رساند.

تعرفه و هزینه ثبت برند در قزوین

ثبت برند به طور کلی دارای تعرفه دقیقی نیست زیرا هر یک از متقاضیان برند موارد متفاوتی برای ثبت دارند و بسته به تعداد محصولات تحت ثبت و نیز تعداد طبقات و نوع برند ( حقوقی یا حقیقی، رنگی بودن آن، برند ترکیبی، ثبت لوگو ، ثبت نام تجاری و …) و هم چنین حجم باکس دو آگهی روزنامه رسمی که بر حق الچاپ تاثیر گذار است ، هزینه ثبت برند در قزوین مشخص می شود.

برای برآورد تمام هزینه های ثبت برند در قزوین تنها کافی است با موسسه ارزان ثبت در تماس باشید . تیم مجرب ارزان ثبت در حداقل زمان ممکن و صد در صد تضمینی کارهای ثبت برند و لوگوی شما را انجام خواهد داد.

مدت زمان ثبت برند در قزوین

ثبت برند معمولاً امری زمان بر است . در وهله اول جهت تایید اظهارنامه 35 تا 45 روز کاری اداره ثبت علامت تجاری قزوین بررسی کار شناسی انجام می دهد تا 3 کارشناس و یک کارشناس مسئول بخش و در نهایت مدیریت کل، اظهارنامه شما را تایید کند.

بعد از آن هم علاوه بر طی مراحل اداری دیگر که زمان بر است باید طبق قانون 30 روز بین آگهی مرحله اول و دوم ثبت برند جهت اعتراضات فاصله باشد ، پس در مجموع حداقل سه ماه یا نود روز کاری  ثبت برند در قزوین زمان بر می باشد.

اگر می خواهید ثبت برندتان بدون هیچ مشکلی و به آسانی به ثبت برسد  با کارشناسان موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و از تجارب آن ها جهت اقدام برای ثبت برند در قزوین بهره بگیرید.

خدماتی که سازمان مالکیت صنعتی در قزوین ارائه می دهد.

سازمان مالکیت صنعتی در استان قزوین دارای شعبه خاصی نیست متقاضیان از طریق سایت این سازمان می توانند از خدمات زیر بهرمند شوند.

 • ثبت طرح صنعتی
 • ثبت برند و علائم تجاری
 • ثبت اختراع
 • خدمات سازمان جهانی مالکیت معنوی در ایران
 • انتقال مالکیت اشخاص حقیقی و حقوقی
 • رسیدگی به پرونده های ثبتی
 • صدور گواهی نامه های  ثبتی
 • استعلامات خدمات ثبت شده در سازمان مالکیت معنوی
 • تمدید اعتبار برخی از امور ثبتی در قزوین

ثبت اختراع و طرح صنعتی در قزوین چگونه انجام می شود ؟

روند ثبت خدمات مالکیت صنعتی تقریباً به یک صورت است و متقاضیان باید ابتدا احراز هویت خود را انجام دهند تا کارتابل آنها فعال شود. ثبت اختراع و طرح صنعتی نیز با اظهارنامه های مخصوصی انجام می شود. متقاضی باید اطلاعات درخواست شده در اظهارنامه را تکمیل و بعد از پرداخت هزینه آن را ثبت کند. کارشناسان این سازمان بعد از بررسی نتیجه را ابلاغ خواهند کرد. در صورتی که نتیجه ابلاغ انتشار آگهی باشد باید آگهی مورد نظر در سایت روزنامه رسمی ثبت و بعد از پرداخت هزینه انتشار یابد. بعد از صدور آگهی طی یک ماه می توانید گواهی نامه اختراع یا طرح صنعتی را دریافت کنید.

ثبت برند در استان قزوین

 • ثبت برند در تاکستان
 • ثبت برند در آبیک
 • ثبت برند در بوئین زهرا
 • ثبت برند در الوند
 • ثبت برند در آوج

با ارزان ثبت محکم و استوار در راه ثبت علامت تجاری و نام تجاری در قزوین گام بردارید. مشاوران ما با مشاوره رایگان کلیه اطلاعات لازم را در اختیار شما گذاشته و سوالی برایتان باقی نمی گذارند ، همین الان با ما تماس بگیرید.

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :