ثبت شرکت در سنندج از ابتدا تا انتها

ثبت شرکت ها
اگر در فکر ثبت شرکت در سنندج هستید تا از این طریق در راه رسیدن به اهداف شرکت گام موثری برداشته باشید بهترین گزینه برای سپردن امور ثبتی خودو تحقق اهدافتان موسسه ارزان ثبت خواهد بود . زیرا موسسه ارزان ثبت با پشتوانه سابقه درخشان خود در انجام تمام مراحل ثبت شرکت ها در مدت زمانی کم و نیز با صرف هزینه کمتری شرکت شما را در سنندج به ثبت خواهند رساند.
تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا نکات مهمی ازجمله مدارک لازم ثبت شرکت در سنندج تا مراحل انجام آن در اختیار شما قرار دهیم.
در هرکدام از قسمت ها اگر سوالی در زمینه ثبت شرکت ها داشتید تنها کافی است با موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و از مشاوران مجرب ما مشاوره بگیرید.

مزایای ثبت شرکت در سنندج به شرح زیر می باشد

افرادی که دارای اهداف بلند مدت می باشند این نکته را خواهند دانست که برای انجام فعالیت های تجاری خود باید در سایه قوانین عمل کنند و این کار تنها با ثبت حرفه خود امکان پذیر خواهد شد.
با ثبت شرکت از مزایای زیادی بهره خواهید برد که از جمله آن ها می توان به امکان حضور در مناقصات و یا مزایدات شرکت های مطرح اشاره کرد . از دیگر مزایای ثبت شرکت می توان به اعتماد هرچه بیشتر مردم به شرکتثبت شده نام برد.  در ادامه شما را دعوت به خواندن این مقاله می کنیم: چرا ثبت شرکت ؟ 

مسئول ثبت شرکت کدام نهاد است؟

اداره ثبت شرکت ها که در هر استان و شهرهای بزرگ آن دارای دوائر می باشد، مسئولیت ثبت شرکت را بر عهده دارد. اداره ثبت شرکت زیر نظر اداره ثبت اسناد و املاک و وابسته به قوه قضائیه کشور می باشد و ثبت شرکت و ثبت تغییرات شرکت و سایر امور مربوط به ثبت شرکتها را بر عهده دارد، من جمله تعیین نام شرکت یا ثبت شعب شرکتها.
ثبت شرکت در سنندج نیز بر عهده اداره ثبت شرکت های سنندج می باشد و مدارک ثبتی شرکت خود را در مرحله آخر باید حضوراً از این اداره دریافت نمایید.

انواع شرکت های قابل ثبت در سنندج

برای ثبت شرکت در کشور باید به قوانین ثبت شرکت ها توجه کرد. شرکت ها براساس نوع فعالیت به دو نوع تجاری و غیرتجاری تقسیم می شوند. شرکت هایی که فعالیت آنها بر اساس تجارت باشد را شرکت های تجاری و شرکت هایی که فعالیت شان برطبق خدمات رسانی باشد را موسسات غیرتجاری می نامند.
با تکیه بر ماده 20 قوانین حاکم بر تجارت شرکت های تجاری به 7 دسته طبقه بندی می شوند که براساس فعالیت آتی شرکت و اهداف اعضا با یکدیگر متفاوت خواهند بود. موسسات غیرتجاری نیز دارای دو نوع می باشند. در ادامه این مقاله در مورد انواع شرکت های تجاری و غیرتجاری صحبت خواهد شد.

نکته : در لینک این مقاله تفاوت شرکت تجاری و موسسه غیر تجاری را بخوانید.

انواع شرکت های تجاری

 • شرکت با مسئولیت محدود
 • شرکت نسبی
 • شرکت تضامنی
 • شرکت سهامی عام
 • شرکت سهامی خاص
 • شرکت تعاونی
 • شرکت های مختلط
انواع موسسات غیرتجاری
 • انتفاعی
 • غیرانتفاعی
شرکت های تجاری که امروزه افراد زیادی در پی ثبت شرکت خود در این حیطه هستند بیشتر از نوع با مسئولیت محدود و سهامی می باشند .
ثبت شرکت ها
ثبت شرکت در سنندج فوری

ویژگی های شرکت با مسئولیت محدود در سنندج

برای تاسیس شرکت از نوع مسئولیت محدود به حداقل یک میلیون ریال سرمایه ابتدای تاسیس نیاز خواهد بود . شرکت های با مسئولیت محدود دارای حداقل 2شریک خواهند بود که هر کدام از آن ها برمبنای سرمایه ای که به شرکت وارد کرده اند در سود و زیان شریک و دارای مسئولیت می باشند.
بدین ترتیب اگر شرکت سرمایه ای کمتر از بدهی به طلبکاران شرکت داشته باشد شرکا فقط به میزان سهم خود در شرکت مسئول در پرداخت بدهی ها را دارند نه بیشتر.

ویژگی شرکت های سهامی خاص در سنندج

موضوع فعالیت این شرکت ها نیز بازرگانی و تجارت می باشد. شرکت سهامی از شرکت های شامل سهامی عام و خاص هستند و همانند شرکت با مسئولیت محدود افراد در این شرکت ها بر طبق سرمایه وارده مسئولیت دارند.
فرق اساسی شرکت های سهامی عام با ثبت شرکت سهامی خاص در نوع تامین سرمایه می باشد. بدین گونه که در شرکت های سهامی عام سرمایه و به افراد در خارج شرکت به فروش می رسد و تادیه سرمایه از این طریق انجام می شود. ولی در سهامی خاص سرمایه از طریق اعضای درون شرکت تامین می شود. هر دو شرکت برای ثبت به 5 عضو نیاز دارند.

ویژگی موسسات غیر تجاری در سنندج

موسسات غیر تجاری دارای ویژگی هایی خاصی هستند که ثبت آنها شرایط مخصوصی دارد. برای ثبت موسسه لازم است ابتدا دو یا چند نفر با ارائه سرمایه اولیه و تشکیل موضوع خاصی اقدام به ثبت موسسه نمایند.
فعالیت موسسه غیر تجاری تنها در زمینه های غیر تجاری می توانند فعالیت داشته باشند. موسسات دارای مجوز دارای تیپ اساسنامه خاصی هستند که باید این تیپ اساسنامه برای فعالیت آنها مشخص شود.

نحوه تنظیم موضوع در ثبت شرکت خدماتی، پیمانکاری، بازرگانی در یاسوج

همه شرکت ها باید تحت نام مخصوص و موضوع فعالیت مشخص به ثبت برسند. قانون تجارت شرکت ها را موظف می داند موضوعی را طراحی کنند که روشن و منجز باشد.

ثبت شرکت خدماتی: شرکت خدماتی در زمینه ارائه دهنده خدمات مربوطه فعال می باشد. خدمات بخشی از نیاز دنیای امروز است. مجموعه های خدماتی برای ارائه خدمات خود به شرکت ها و سازمان های مختلف باید عنوان حقوقی داشته باشند و به عنوان شرکت فعال شوند.

ثبت شرکت پیمانکاری: فعالیت های فنی مهندسی برای انجام امور مختلف پیمانکاری برای مشارکت های تجاری و شرکت در انواع مناقصات و مزایدات نیازمند ثبت شرکت پیمانکاری هستند. موضوع پیمانکاری را می توانید بر اساس شرکت های ثبت شده با موضوعات مشابه تنظیم کنید برای این کار می توانید به سایت روزنامه رسمی وارد شودید.

ثبت شرکت بازرگانی: هر نوع داد و ستد و مبادلات داخلی و خارجی امور بازرگانی محسوب می شود و برای ثبت شرکت بازرگانی لازم است عنوان واردات و صادارت، خرید و فروش، ترخیص کالا از گمرک و موضوعات عمومی که در زمان فعالیت شرکت مورد نیاز است را در موضوع عنوان کنید. نمونه موضوعات مرتبط با ثبت شرکت بازرگانی را می توانید از سایت های مختلف دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز ثبت شرکت در سنندج

 1. رونوشت از برگه احراز هویت اعضای شرکت که مشمول کپی شناسنامه و کارت ملی می شود.
 2. مدارک ثبت شرکت در دو نسخه
 3. گواهی ثبت نام سامانه و تایید اسم شرکت

گام به گام ثبت شرکت در سنندج

ثبت آنلاین شرکت در سنندج دارای مراحل های مختلفی می باشدکه در صورت تخصص کافی نداشتن در انجام صحیح آن ها دچار مشکل خواهید شد . بهترین راه برای انجام صحیح و به موقع امور سپردن کارها به یک کارشناس خبرهدر این زمینه می باشد.
کارشناسان ثبت شرکت در موسسه ارزان ثبت به صورت حرفه ای وبا کمترین هزینه اقدام به ثبت شرکت سنندج شما خواهند کرد و تنها حضور شما از ابتدای مراحل تا پایان یکبار نیاز است و بعد آن دیگر مراحل ثبت شرکت شما بر طبق قوانین و در کمترین زمان انجام خواهد پذیرفت.
با ورود به سایت اداره ثبت اسناد و املاک کشور به نشانی الکترونیکی sherkat.ssaa.ir  آغاز به انجام مراحل ثبت شرکت خود خواهید کرد. در گام نخست نوع شرکت خود را در سایت وارد می کنید.
این موضوع باید از قبل با تمام اعضا تصمیم گیری شود. تعیین نوع شرکت باید براساس 7 نوع شرکت تجاری ویا 2 نوع غیرتجاری لحاظ شود. در گام بعدی باید مشخصات شرکت اصلی که شامل نشانی و کدپستی شرکت می باشد را وارد کنید. بعد از آن برطبق اولویت چند نام برای شرکت انتخاب می کنید که باید برپایه قوانین انتخاب نام برایشرکت که در اداره ثبت تایید شده انتخاب شده باشد.
برای پرهیز از اشتباه در نام منتخبی بهتر است با مشاوران ارزان ثبت تماس بگیرید تا به طور تخصصی نام مناسب برای شرکت شما برگزینند. در گام دیگر مشخصات کامل همه اعضای شرکت را درج می کنید.
سپس سمت و مسئولیت هریک از شرکا را در یک متن حقوقی با نام اساسنامه شرکت در سایت وارد می کنید. بعد از درج موارد قبلی باید اساسنامه شرکت و شرکتنامه و اظهارنامه را به شکل یک آگهی در روزنامه رسمی کشور به چاپ برسانید.
حداقل مدت برای انجام ثبت شرکت معمولا بین 15 تا 20روز خواهد بود. با انجام مراحل ثبت شرکت آنلاین سنندج بعد از 3 روز کاری و با بررسی کارشناسان ثبت شرکت برای شما نامه ای با موضوع تایید و یا رد مدارکتان ارسال خواهد شد.

هزینه ثبت شرکت در سنندج

مسائلی چون باطل کردن تمبر وحق الزحمه وکیل و همینطور نوع شرکت ثبت شده بر مبلغ هزینه های ثبت شرکت در سنندج تاثیرات بسزایی خواهد گذاشت. برای کسب اطلاعات کافی از هزینه های صفر تا صد ثبت شرکت در سنندج با شماره های موسسه ارزان ثبت تماس بگیرید و یا به صورت حضوری به موسسه مراجعه کرده تا لیست هزینه های کامل برای ثبت شرکتتان را به شکل تخصصی در اختیارتان قرار دهند.

 ثبت شرکت در شهرهای استان کردستان

 •  ثبت شرکت در مریوان
 •  ثبت شرکت در بانه
 •  ثبت شرکت در سقز
 •  ثبت شرکت در قروه
 •  ثبت شرکت در بیجار
 •  ثبت شرکت در کامیاران
 •  ثبت شرکت در دیواندره
 •  ثبت شرکت در سروآباد
برای ثبت شرکت در  کلیه شهرهای استان کردستان و نیز سایر امور ثبتی حتماً با مشاوران ارزان ثبت در تماس باشید تا بهترین  فرایند ثبتی را تجربه کنید. ضمانت ما رضایت شماست.
به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :