ثبت برند در ارومیه

ثبت برند فوری

ثبت برند در ارومیه لازمه داشتن مدارک و رعایت شروط مربوط به ثبت برند در این استان می باشد که باید به آن ها توجه ویژه ای شود. در ادامه به بحث ثبت برند و نکاتی درمورد شرایط و مراحل اخذ آن اشاره خواهیم کرد . اگر در فکر ایجاد یک برند و یا لوگوی مخصوص به خود می باشید در ادامه با ما همراه باشید .

درباره ثبت برند ارومیه

ارومیه جزء شهرهای مرزی کشور ایران می باشد که با کشور ترکیه از غرب هم مرز و از طرف شرق با آذربایجان هم مرز است . این شهر در لیست 10 شهر پرجمعیت کشور قرار گرفته و دومین شهر پرجمعیت غرب کشوربه حساب می آید و به لحاظ گردشگری نیز رونق خوبی دارد و به همین سبب تقاضای ثبت برند در ارومیه کم نیست.

به منظور دستیابی به اهداف و ثبت برند آسان در ارومیه با مشاوران موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و با سپردن امور ثبت برند و علامت تجاری به آنها خود را از مشغول شدن به انجام کارهای مربوط به ثبت برند در ارومیه و رفت وآمد به تهران که تنها محل ثبت علائم تجاری است، رها سازید.

چگونه ثبت برند در ارومیه انجام دهیم ؟

برند، نماد، نام، علامت تجاری، نشان تجاری، آرم لوگو و نام تجاری همه عنوان عاملی هستند که با آن می توان خود را به دیگر افراد در بازار هدف محصولات و خدمات معرفی کرد. برند و علائم تجاری باید باعث شهرت دارنده برند شود.

به همان شکل که موضوع فعالیت شرکت ها با یکدیگر متفاوت است برند نیز باید متمایز از دیگر برندهای موجود در جامعه انتخاب شود و اصلاً اگر متمایز نباشد به ثبت نمی رسد، بنابراین انتخاب برند و لوگوی مناسب باید از جمله مسائل مهم برای ادامه حیات شغلی شما تلقی شود. ما در ارزان ثبت علاوه برثبت برند طراحی آن را نیز انجام می دهیم یعنی طراحی لوگو و علامت تجاری یا انتخاب نام برند و اسم تجاری را هم می توانید به موسسه ارزان ثبت بسپارید.

ثبت برند مناسب موردی مهم در شناخت محصول به دیگران است، به طور مثال زمانی که یک آگهی تبلیغاتی ساخته می شود اولین مسئله ای که در آن  باعث ماندگاری نام محصول در ذهن بینندگان می شود نام و طرح برند تبلیغ شده است.

پس برای برند و برندسازی باید به انتخاب برند و طراحی لوگو یا آرم تجاری توجه ویژه ای کرد . طراحی برند توسط یک گرافیست در موسسه ارزان ثبت انجام می شود  ما برای سهولت کار شما هم برندتان را طراحی می کنیم و هم ثبت برند در ارومیه را انجام می دهیم یعنی صفر تا صد ثبت برند در ارومیه.

شرایط ثبت برند در ارومیه

مهم ترین شرط در ثبت برند این است که متقاضی ثبت برند بالای 18 سال سن داشته باشد. دومین شرط استفاده از برند فارسی است و اگر برند لاتین باشد نیاز به اخذ کارت بازرگانی می باشد.

شرط سوم مربوط به انتخاب نام برندو طراحی علامت تجاری یا لوگو است که نباید تکراری باشد یعنی نباید شبیه برندهایی که تا الان ثبت شده اند باشد، بدین منظور استعلام برند پیش از ثبت در نظر گرفته شده است که ما می توانیم آن را برای شما به انجام برسانیم.

از دیگر شرایط ثبت برند می توان به داشتن مجوز فعایت اشاره کرد برای ثبت شرکت در بسیاری موارد به استثنای23 مورد ذکر شده در قانون تجارت نیازی به مجوز نیست اما جهت ثبت هر نوع برندی با هر شغلی که باشید نیاز به ارائه مجوز دارید که می تواند جواز کسب، جواز تاسیس، پروانه بهره برداری، موافقت اصولی و یا هر نوع جواز و اجازه نامه ای باشد.

برند ارومیه
ثبت برند در ارومیه فوری

روش های ثبت برند در ارومیه

همان طور که گفته شد ثبت برند امری مهم در جهت شهرت کالاها و خدمات می باشد که به دو روش انجام می پذیرد. در روش اول متقاضی ثبت برند خود به شخصه اقدام به ثبت برند خود می نماید.

در این روش به دلیل پیچیدگی امور و عدم آگاهی از اصطلاحات و فرایندهای ثبتی و حقوقی, امکان ایجاد خطا در ثبت برند ارومیه وجود دارد و ممکن است در هر مرحله از ثبت برند با پیغام خطا یا ابلاغ رفع نقص یا بدتر از آن ابلاغیه رد ثبت نام یا مدارک خود مواجه شوید.

به همین دلیل روش دومی برای ثبت برند ایجاد شده که می توان از آن طریق برای ثبت برند ارومیه اقدام کرد. در روش دوم متقاضیان ثبت برند با مراجعه به موسسات ثبتی و بهره گیری از یک وکیل جهت انجام امور ثبت برند تمامی کارهای ثبتی خود را به وی سپرده تا کارشناس ثبت برند با تکیه بر تجربه  و دانش و تخصص خود کارهای ثبت برند را به سرانجام برساند.

روش دوم روشی مطمئن برای ثبت برند در ارومیه است به علاوه چون اداره ثبت علائم تجاری که متولی ثبت برند است در ارومیه و شهرهای دیگر شعبه ای ندارد بهتر است با واگذاری کار خود به گروه ثبتی ارزان ثبت از رفت و آمد به تهران و دردسرهای سفر دور بمانید.

شرایط انتخاب نام برند در ارومیه

در نام برند یا نام تجاری نباید از نام های افراد مشهور مثل مقامات، دانشمندان، شعرا، هنرمندا، مخترعان و غیره استفاده کرد. استفاده از نام ائمه معصومه و نیز نام های مذهبی و اسامی اماکن مقدس و متبرکه ممنوع است. همان طور که گفته شد نام برند باید سابقه ثبت عین یا شبیه نداشته و فارسی باشد. استفاده از نام اماکن و نواحی جغرافیایی در نام برند ممنوع است.

همچنین نباید از نام خود محصول یا هر اسم عام دیگری استفاده کرد. یعنی در ثبت اسم تجاری در ارومیه باید از اسامی خاص استفاده نمود یا اسم عام را با یک اسم خاص ترکیب کرده و برند دو سیلابی ثبت نمایید. به علاوه صفت های تفضیلی مثل بهترین، برترین، خوشمزه ترین و غیره در نام برند یانام تجاری قابل ثبت نیست.

توجه کنید که در طراحی برند یا طراحی لوگو ونشان تجاری نیز استفاده از لوگو سازمان های دیگر اعم از دولتی، خصوصی یا بین المللی و پرچم کشورها در تصویر حتی اگر شبیه آن ها باشد ممنوع می باشد.

در ادامه به چگونگی انجام مراحل ثبت برند در ارومیه خواهیم پرداخت. موسسه ارزان ثبت با داشتن کارشناسان مجرب در امر ثبت برند دارای پیشینه ای موفق می باشد. بدین منظور می توانید با خیالی آسوده امرثبت برند در ارومیه  را به آن ها بسپارید تا به صورت کاملاً تخصصی برند شما را در حداقل زمان ممکن به ثبت برسانند.

ثبت برند فوری
ثبت برند در ارومیه فوری و ارزان

مدارک مربوط به ثبت برند در ارومیه

ثبت برند به دو روش حقیقی و حقوقی انجام می شود. در زمان ارائه مدارک مربوطه به روش های ثبت برند باید توجه شود. در روش ثبت برند حقیقی باید طرح اصلی برند یا نام تجاری، مجوز فعالیت و نسخه برابر اصل مدارک مثبت هویت تسلیم شود.

در روش ثبت برند حقوقی اما باید مدارک مثبت هویت مدیر عامل شرکت به همراه اسناد ثبت شرکت و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات آن، در کنار مجوز و طرح لوگو یا اسم تجاری منتخب ارائه شود.

نکته: جهت ثبت برند لاتین نیاز به ارائه کارت بازرگانی دارید، لیکن اگر در کنار برند فارسی خود برند انگلیسی را کوچکتر و به اندازه یک سوم برند فارسی ثبت کنید بلامانع است و نیازی به دریافت کارت بازرگانی ندارید.

آیا ثبت برند اجباری است ؟

ثبت برند و علائم تجاری در ارومیه و ایران امری اختیاری است و فارق از فواید ثبت برند برای آن اجباری در نظر گرفته نشده است، لیکن در مواردی که تولیدات افراد با سلامت آحاد جامعه در ارتباط است و برای محصولات تولیدی باید سیب سلامت اخذ نمود، ثبت برند هم تبدیل به اجبار می شود زیرا از مدارک لازم برای اخذ سیب سلامت محصول است. این محصولات که مرتبط به سلامت و بهداشت جامعه است شامل انواع محصولات غذایی اعم از خوراکی و نوشیدنی ها و انواع محصولات آرایشی، بهداشتی، عرقیجات گیاهی و سایر داروها و اقلام گیاهی خوراکی می باشد.

مراحل ثبت برند در ارومیه به شرح زیر است

 1. ثبت اظهارنامه الکترونیک برند در سامانه اینترنتی اداره ثبت علائم تجاری در iripo.ssaa.ir
 2. ورود مشخصات متقاضی و ریز مشخصات برند انتخابی اعم از نام یا علامت تجاری و محصولات تحت آن و طبقات مرتبط
 3. انتظار در صف کارشناسی به مدت 35- 45 روزکاری  جهت بررسی اظهارنامه توسط 5 کارشناس اداره ثبت علائم
 4. در صورت تایید اظهارنامه ادامه مراحل ثبت برند در ارومیه با ارائه مدارک لازم که پیش تر به آن اشاره شد.
 5. در صورت اخطار رفع نقص رفع ایراد وارده در این مرحله بهتر است از مشاورین متخصص امور ثبتی کمک بگیرید و البته ارجح است که برای برخورد نکردن با چنین مشکلاتی از ابتدا کار را به کاردانش بسپارید.
 6. پس از رفع نقص باید مجدد منتظر تایید پرونده خود باشید چنانچه ابلاغ تایید این بار از سایت گرفتید مرحله بعد تسلیم مدارک ثبت برند است.
 7. مجدداً، باید در انتظار تایید مدارک بمانید و جنانجه تایید شد به مرحله بعد بروید و اگر نشد کمبود مدارک را جبران و رفع نمایید و سپس ادامه دهید.
 8. پرداخت بخشی از هزینه ثبت برند
 9. پس از تایید مدارک چاپ آگهی اول ثبت برند در روزنامه ثبتی و انتظار 30 روزه قانونی برای مطرح شدن اعتراضات احتمالی نسبت به برند شما
 10. پس از 30 روز در صورت عدم وصول اعتراض و ادعا نسبت به برند در شرف ثبت شما هزینه حق الچاپ آگهی دوم وسپس حق الثبت باید پرداخت گردد.
 11. چاپ آگهی دوم ثبت برند و علامت تجاری ارومیه در روزنامه رسمی کشور که به منزله پایان مراحل ثبت برند است.
 12. پس از ده روز از زمان آگهی دوم مراجعه حضوری به اداره ثبت علائم تجاری در تهران جهت اخذ گواهی برند ده ساله

هزینه ثبت برند در ارومیه

عوامل گوناگونی درهزینه های ثبت برند متاثر است که باید به تک تک آن ها توجه شود . اینکه برند شما رنگی یا سیاه و سفید است ، برند شخصی است یا شرکتی، نام تجاری است یا علامت و نیز اینکه چه تعداد محصول را تحت پوشش قرار می دهد و در چند طبقه ثبت می شود همه بر هزینه ثبت برند در ارومیه اثر گذار است.

از این رو می توانید برای برآورد تمامی هزینه ها با مشاوری مجرب در امر ثبت برند مشورت کنید تا وی با توجه به تخصص خود تمامی هزینه ها را برآورد کنند و در اختیار متقاضیان ثبت برند در ارومیه  قرار دهند . توجه داشته باشد هرچقدر در تهیه برند مورد نظر هزینه کنید در آینده بازتاب موفقیت آمیز بودن آن را دریافت خواهید کرد.

خدمات ثبت مالکیت صنعتی در ارومیه

اداره مالکیت صنعتی در خصوص خدمات زیر صلاحیت رسیدگی دارد شما می توانید انواع خدمات مربوط به ثبت برند، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی، ثبت علائم تجاری و ثبت بین المللی این آثار و نقل و انتقال مالکیت گواهی نامه های ثبتی، استعلامات ثبتی، تمدید اعتبار خدمات مورد نظر می باشد.

ثبت اختراع و طرح صنعتی در ارومیه

 • اقدام به ایجاد حساب کاربری
 • تنظیم اظهارنامه ثبتی
 • ابلاغیه ثبت یا عدم ثبت
 • پرداخت هزینه های ثبتی ثبت اختراع و طرح صنعتی
 • انتشار روزنامه نوبت اول

ثبت برند در استان آذربایجان غربی

 • مهاباد
 • بوکان
 • خوی
 • میاندوآب
 • سردشت
 • سلماس
 • پیرانشهر
 • نقده
 • تکاب
 • شاهین دژ
 • چالدران

کارشناسان ثبت برند در موسسه ارزان ثبت با دقت بسیار و با پشتوانه بر تجربیات خود در طی سالها ثبت برند در ارومیه آماده ارائه تمام خدمات مربوط به ثبت برند شما در شهر ارومیه می باشند، روی ما حساب کنید. ارزان ثبت پیشرو در ارائه خدمات تخصصی، سریع و ارزن ثبتی در سراسر ایران

به این مقاله امتیاز دهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :