اخذ جواز تاسیس صنایع

اخذ جواز تاسیس صنایع

برای تاسیس یک واحد صنعتی باید مراحل مختلفی را پیمود  از جمله ان را اخذ جواز تاسیس صنایع باید ذکر کرد، که به صورت قانونی بتوانید فعالیت کنید . به همین جهت این متن به صورت تخصصی راهنمای شما خواهد بود تا جواز تاسیس صنایع را در کم ترین زمان و با مشاوره های تخصصی اخذ کنید. تنها با صرف چند دقیقه و مطالعه این متن می توانید حجم وسیعی از اطلاعات را دریافت کنید.

جواز تاسیس صنایع

جواز تاسیس ، مجوزی است که به اشخاص حقیقی و یا حقوقی یا بهتر است گفت به شرکت و یا افراد داده میشود که این جواز ها درزمینه ی کاری که انجام میدهند و مرتبط با فعالیت انها است داده میشود .

اخذ جواز تاسیس با توجه به نوع محصولات و کار افراد و شرکت ها داده می شود و بسته به نوع انها انواع مختلی اعم از اداره ی صنعت و معدن جهاد کشاورزی دارد ضمنا برای اخذ بعضی از کالاها مانند ابزارهای پزشکی (سرنگ ، نخ جراحی ) باید مجوز از وزارت بهداشت تهیه شود .

راهنمای اخذ جواز تاسیس صنایع

جواز تاسیس از زمانی که اخذ میشود تا ریخ مشخصی دارد واین تاریخ به مدت یک سال است و بعد از گذشت یک سال با توجه به میزان پیشرفت قابل تمدید بوده و در صورتی که برای تمدید مجدد جواز اقدام نشود جواز به خودی اعتبار خود را از دست میدهد.

همچنین جواز تاسیس. امکان انتقال به افراد و یا شرکت دیگری را دارد و همچنین بعد از اخذ جواز تاسیس به پروسه ی طرح توجیحی می رسیم که طرح توجیحی توسط کارشناسان و با توجه به نوع مکان و یا زمین داشتن و یا نداشتن و در شهرک که در آن فرار داردن نیز برزسی میشود نوشتن طرح توجیهی اقدامات نمود.

س از این مرحله باید منتظر بود تا ثبت نام توسط کارشناس مربوطه باز بینی شود ، هنگام گرفتن جواز تاسیس باید به این مساله توجه داشت که در یک جواز کالاهای مرتبط با هم باید ذکر گردد ( به طور مثال مواد غذایی و لوازم الکتریکی با هم در یک جواز نمی توانند بیایند ) چون هر کالا یک کد آیسیک دارد که باید به هم مرتبط باشند .

نکته : هر شخص و هر شرکت فقط یکبار می تواند در سایت بهین یاب ثبت نام کرده و username و password بگیرد یعنی هر کد ملی و هر شناسه ملی فقط یکبار در سایت ثبت نام می شود و باید بعد از ثبت نام کاربری و کلمه عبور را به خاطر سپرد. بعد از صدور جواز تاسیس می توان نسبت به اخذ پروانه بهره برداری اقدام کرد یعنی قبل از صدور پروانه باید جواز تاسیس گرفته شود.

قابل ذکر است که اخذ جواز تاسیس در تهران برای کلیه کالاها به غیر از مواد غذایی به علت آلودگی فقط در شهرک صنعتی سالاریه امکان پذیر است.مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس شخصی عبارت است از مدارک هویتی و کارت پایان خدمت.

مرجع صادرکننده جواز تاسیس کدام سازمان است؟

باید توجه داشت برای اخذ جواز باید کالاها با هم سنخیت داشته باشند به عنوان مثال لوازم الکتریکی و مواد غذایی در یک جواز گنجانده نمی شوند.

برای اکثر فعالیت های اقتصادی، مرجع صادر کننده وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد، برای موضوعاتی مانند: صنایع دستی و گردشگری مرتبط به سازمان میراث و فرهنگی، تولیدات و صنایع کشاورزی و غذایی مرتبط به وزارت کشاورزی می باشد و در حوزه ی کارآفرینی و مشاغل خانگی مرتبط به وزارت کار و تعاون است.
و برای بعضی از کالاهای مختلف نظیر وسایل جراحی و احداث کارخانه های داروسازی نیاز به مجوز از وزارت بهداشت می باشد.

پس از صدور جواز تاسیس صنایع می توانیم برای اخذ پروانه بهره برداری اقدام کنیم. در واقع لازمه پروانه بهره برداری اخذ جواز می باشد

اخذ جواز تاسیس صنایع
اخذ جواز تاسیس صنایع

جواز تاسیس صنایع به نام چه شخصی صادر می شود

زمانی که قصد دریافت جواز تاسیس را دارید باید از اول مشخص کنید که قصد دارید در قالب شرکت راه اندازی کنید یا برای شخص، در صورتی که برای شرکت است به طور حقوقی و به نام شرکت صادر می شود و در غیر این صورت به صورت حقیقی به نام شخص متقاضی صادر  می شود.

مدت زمان اخذ جواز تاسیس

مدت زمان اخذ جواز با توجه به سازمان مرتبط مشخص میشه، به عنوان مثال از صنایع و معادن 7 تا 15 روز کاری و اخذ جواز از وزارت جهاد کشاورزی بین 15 روز الی 1 ماه می باشد. و از سازمان میراث فرهنگی هم بین 1 ماه تا 2 ماه می باشد.

مدت اعتبار جواز چقدر است؟

این جواز از تاریخ صدور 1 سال اعتبار دارد و بعد از یک سال قابل تمدید است و اگر هم تقاضای تمدید صورت نگیرد جواز فوق خود به خود از اعتبار ساقط می شود.

شرایط تمدید جواز تاسیس صنایع

برای تمدید جواز همانطور که برند و کارت بازرگانی دارای مدت و اعتبار هستند و بعد از طی شدن این مدت منقضی می شود نیاز به تمدید دارند، جواز تاسیس هم بعد از یک سال نیاز به تمدید دارد. اگر جواز تاسیس را برای کار تولیدی و احداث کارخانه برای بهره برداری از آن اخذ کردیم و یک سال گذشته باشد ولی تا مراحلی پیش رفتید ولی موفق به ساخت کامل کارخانه نشده اید می توانید مجدد درخواست تمدید جواز کنید. جواز تاسیس قابل انتقال به دیگران و خرید و فروش هم می باشد.

مدت زمان لازم جهت تمدید جواز از وزارت صنعت معدن و تجارت مدتی بین 14 تا 1 ماه می باشد و از جهاد کشاورزی مدتی بین 2 تا 4 ماه زمان می برد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ جواز تاسیس

مدارک مورد نیاز اخذ جواز تاسیس شرکتی عبارت است: از مدارک هویتی و کارت پایان خدمت مدیرعامل و روزنامه تاسیس و اساسنامه و آخرین روز نامه تغییرات مبنی بر تمدید هیات مدیره شرکت.

نکته : باید در اخذ جواز تاسیس شرکتی به این نکته توجه داشت که موضوعی که برای آن می خواهید جواز بگیرد باید با موضوع شرکت مرتبط باشد . ارزان ثبت جهت اخذ جواز تاسیس صنایع در کنار شماست.

هزینه اخذ جواز تاسیس

نکته ای که قبل از انجام اقدامات لازم برای دریافت مجوز باید به آن توجه داشته باشید هزینه های است که دریافت این جواز به دنبال دارد. هزینه جواز تاسیس با توجه به عوامل مختلفی تعیین می شود و فاکتورهای متفاوتی بر هزینه تمام شده جواز تاثیر دارد.

یکی از فاکتورهای که می توانند بر روی هزینه تاثیر گذار باشد حقیقی و یا حقوقی بودن شخصی است که برای دریافت جواز اقدام کرده است. هزینه ای که افراد حقیقی برای دریافت جواز باید پرداخت کنند با هزینه ای که اشخاص حقوقی باید بپردازند کاملا متفاوت است.

مورد دیگری که تاثیر دارد محل انجام فعالیت است. به عنوان مثال جوازی که برای فعالیت شهرک های صنعتی صادر می شود ممکن است با دیگر جوازها تفاوت داشته باشد. برای اطلاع دقیق از میزان هزینه ای که برای اخذ جواز تاسیس لازم است می توانید به شرکت هایی که در این حوزه مشاوره می دهند مراجعه کنید.

موسسه ارزان ثبت تمام فاکتورهایی که بر روی هزینه تاثیر می گذارد را بررسی کرده و در نهایت یک رقم واقعی و دقیق به شما اعلام خواهند کرد. پس برای دریافت لایت هرینه ها تنها کافی است با مشاوران این موسسه در تماس باشید.

مزایای اخذ جواز تاسیس چیست ؟

شروع یک فعالیت تولیدی نیاز به بستر های ویژه ایی دارد . از اولین پیش شرط های احداث واحد تولیدی در اختیار داشتن فضای مناسب کسب و کار است و سازمان صنعت و معدن ، همانطور که گفته شد با صدور جواز تاسیس یک کارخانه، این امتیاز را به متقاضی می دهد که بتواند به صورت اقساط کم بهره و مقرون به صرفه در قالب تسهیلات خرید زمین در شهرک های صنعتی ، این بستر تولید را فراهم نماید.

ارزان ثبت مشاوره سریع و آسان برای اخذ جواز تاسیس شماست. برای اخذ سریع با قیمتی مقرون به صرفه و یا بریا مشاوره حقوقی کاملاً رایگان با شماره تماس های موسسه ارزان ثبت تماس گرفته و یا با درج شماره تماس خود در بخش مشاوره انلاین در بالای همین صفحه منتظر تماس سریع کارشناسان ما با خود باشید .

به این مقاله امتیاز دهید!

1 دیدگاه برای “اخذ جواز تاسیس صنایع

  1. اشتراک‌ها: بهین یاب چیست ؟ - ارزان ثبت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :